• Česko

Scénografie:

Katia Wyszkop

Kostýmy:

Pascaline Chavanne

Nenechte si od nějakého idiota vyspoilerovat o čem film je, strašlivě tím ztrácí. A nedívejte se na trailer. Krom toho zvratu v polovině toho totiž moc nenabízí, druhá půle je strašně nevyužitá a první půle bez šoku taky nefunguje jak by měla.(12.7.2009)

Ktosi mi to odporučil ako 'menšiu jebičku'. Podľa mňa to bola totálna jeba! Ja som si na tomto filme uletel ;-)(15.12.2009)

• Smok

Podivný film. Zo začiatku dráma o obyčajnej frantícko - španielskej rodine sa v polovici sťaby mihnutím čarovného prútika zmení na akési zmagorené fantasy, ktorého ústrednou postavou je decko lietajúce po izbe a obchoďáku s rastúcimi krídlami s vypelichaným perím dosť podobnými sliepke. Dívať sa na ten blanitý "aparát" na chrbte malého dorastenca však vo mne vzbudzovalo neurčité pocity. Ale možno má film nejaký hlboký filozofický podtext, ktorý mne chlapcovi z dediny ovšem unikol. Do kina absolútne nevhodný film, ale aspoň už viem, ako to myslia niektorí ľudia, keď vravia: "Ten váš malý je ale anjelik" :)(15.1.2010)

Zřejmě nejopravdovější Ozon, který předvedl jak má rád téma ženy i žánr mystery.(29.5.2013)

Výlet mláďata z rodičovského hniezda rodičov bolí. Asi aj o tom je tento film, v ktorom sa stretáva pre Ozona typicky realistické rozprávanie “príbehu zo všedného života” (s opäť trefne vypichnutými kľúčovými partnerskými okamihmi) s maximálne WTF nápadom okrídleného dieťaťa lietajúceho okolo obývačkového lustru. Divák musí byť veľmi open-minded, aby to vstrebal, ale záver mu hádže záchranné koleso. Jeden z najlepších filmových plagátov vôbec :-)(13.3.2010)

• - Ve filmu zazní skladba, jejímž autorem je Ladislav Štaidl. (claudel)

• - Producentka filmu Claudie Ossard je ve Francii známá díky produkci Amélie z Montmartru. (claudel)

• - Inspirací pro natočení filmu se pro Francois Ozona stala povídka Moth anglické spisovatelky Rose Tremain. (claudel)