• Česko

Scénografie:

Katia Wyszkop

Kostýmy:

Pascaline Chavanne

Velice zajímavý film i Ricky, který mi udělal radost. Takovéhle letošní překvápko jsem opravdu nečekal.(28.12.2009)

Datadisk k Vesnici. V první půlce člověk slintá blahem a v té druhé láme rukama nad nevyužitým potencionálem.(7.7.2009)

• poz3n

Dlouho jsem neviděl tak podivně, lépe řečeno špatně strukturovaný film. Důraz na některé situace kontrastuje s přeskakováním několika měsíců během jedné scény. A prostě celkový pocit z toho, jak je příběh odvyprávěný, je velice zmatený. Nemluvě o tom, že se ve filmu v podstatě nic neděje, a že motivace hlavních postav zůstávají v určitých okamžicích někde v mezích podivna. 4/10(4.11.2012)

• Smok

Podivný film. Zo začiatku dráma o obyčajnej frantícko - španielskej rodine sa v polovici sťaby mihnutím čarovného prútika zmení na akési zmagorené fantasy, ktorého ústrednou postavou je decko lietajúce po izbe a obchoďáku s rastúcimi krídlami s vypelichaným perím dosť podobnými sliepke. Dívať sa na ten blanitý "aparát" na chrbte malého dorastenca však vo mne vzbudzovalo neurčité pocity. Ale možno má film nejaký hlboký filozofický podtext, ktorý mne chlapcovi z dediny ovšem unikol. Do kina absolútne nevhodný film, ale aspoň už viem, ako to myslia niektorí ľudia, keď vravia: "Ten váš malý je ale anjelik" :)(15.1.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,457Tržby Celosvetovo $2,271,875(8.7.2010)

• - Producentka filmu Claudie Ossard je ve Francii známá díky produkci Amélie z Montmartru. (claudel)

• - Inspirací pro natočení filmu se pro Francois Ozona stala povídka Moth anglické spisovatelky Rose Tremain. (claudel)

• - Ve filmu zazní skladba, jejímž autorem je Ladislav Štaidl. (claudel)