poster

Ricky

 • Česko

  Ricky, malý andílek

 • Francie

  Ricky

 • Slovensko

  Ricky

Komedie / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Francie / Itálie, 2009, 90 min

Režie:

François Ozon

Scénář:

François Ozon

Kamera:

Jeanne Lapoirie

Producenti:

Claudie Ossard

Střih:

Muriel Breton

Scénografie:

Katia Wyszkop

Kostýmy:

Pascaline Chavanne
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  ***

  Spíše než celovečerní formát by této v jádru prosté hříčce, kde se střetává groteskní fantasy prvek s ubíjející rutinou rodiny ze střední vrstvy, slušela podoba 20ti minutové povídky. (44. MFF KV - 11.7.08)(22.7.2009)

 • Snorlax
  *****

  Zřejmě nejopravdovější Ozon, který předvedl jak má rád téma ženy i žánr mystery.(29.5.2013)

 • POMO
  ***

  Výlet mláďata z rodičovského hniezda rodičov bolí. Asi aj o tom je tento film, v ktorom sa stretáva pre Ozona typicky realistické rozprávanie “príbehu zo všedného života” (s opäť trefne vypichnutými kľúčovými partnerskými okamihmi) s maximálne WTF nápadom okrídleného dieťaťa lietajúceho okolo obývačkového lustru. Divák musí byť veľmi open-minded, aby to vstrebal, ale záver mu hádže záchranné koleso. Jeden z najlepších filmových plagátov vôbec :-)(13.3.2010)

 • Smok
  *

  Podivný film. Zo začiatku dráma o obyčajnej frantícko - španielskej rodine sa v polovici sťaby mihnutím čarovného prútika zmení na akési zmagorené fantasy, ktorého ústrednou postavou je decko lietajúce po izbe a obchoďáku s rastúcimi krídlami s vypelichaným perím dosť podobnými sliepke. Dívať sa na ten blanitý "aparát" na chrbte malého dorastenca však vo mne vzbudzovalo neurčité pocity. Ale možno má film nejaký hlboký filozofický podtext, ktorý mne chlapcovi z dediny ovšem unikol. Do kina absolútne nevhodný film, ale aspoň už viem, ako to myslia niektorí ľudia, keď vravia: "Ten váš malý je ale anjelik" :)(15.1.2010)

 • poz3n
  **

  Dlouho jsem neviděl tak podivně, lépe řečeno špatně strukturovaný film. Důraz na některé situace kontrastuje s přeskakováním několika měsíců během jedné scény. A prostě celkový pocit z toho, jak je příběh odvyprávěný, je velice zmatený. Nemluvě o tom, že se ve filmu v podstatě nic neděje, a že motivace hlavních postav zůstávají v určitých okamžicích někde v mezích podivna. 4/10(4.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace