• Česko

Scénografie:

Katia Wyszkop

Kostýmy:

Pascaline Chavanne

Spíše než celovečerní formát by této v jádru prosté hříčce, kde se střetává groteskní fantasy prvek s ubíjející rutinou rodiny ze střední vrstvy, slušela podoba 20ti minutové povídky. (44. MFF KV - 11.7.08)(22.7.2009)

44. MFF KV .. Scénář: François Ozon .. Hm. Ozon vskutku, tu mile - tu nemile, každopádně překvapil a netradičně rozvedl civilní rodinný příběh. Malý chlapec Ricky je neskutečně rozkošný. Ve všech fázích rozletu..(11.7.2009)

Francois Ozon, jako u nás Vladimír Michálek, se může pochlubit pestrostí žánrů. Každý jeho film se zabývá zcela odlišným tématem, než film předchozí, což Ricky nadále potvrzuje. Po biografii věnující se životu fiktivní spisovatelky milostných románků tu máme příběh létajícího dítěte. Na slavnostní předpremiéře pan režisér popisoval, že když přečetl povídku, která se stala předlohou pro Rickyho, byl natolik uchvácen, že se rozhodl ji převést na filmové plátno. Ve mně Ricky vyvolal stejné pocity jako Ozonův dřívější film Bazén. Myslím si, že nechává na divákovi, aby si vytvořil obrázek sám a odnesl si z kina pointu dle vlastní fantazie a intenzity duševního světa.(10.2.2009)

Zřejmě nejopravdovější Ozon, který předvedl jak má rád téma ženy i žánr mystery.(29.5.2013)

• sta

tento způsob "oživení žánru rodinného dramatu" zdá se mi poněkud nešťastným(30.7.2009)

• - Postavu dětského hrdiny Rickyho si zahrály čtyři děti. (claudel)

• - Ve filmu zazní skladba, jejímž autorem je Ladislav Štaidl. (claudel)

• - Inspirací pro natočení filmu se pro Francois Ozona stala povídka Moth anglické spisovatelky Rose Tremain. (claudel)