Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Je zajímavé, jak je francouzský originál od americké kopie odlišný, ačkoli se jedná o úplně stejný scénář včetně naprosto totožně vystavěných scén a dialogů. Přesto francouzská verze působí mnohem uvěřitelněji a méně uměle. A hlavně, Christa Theret je MNOHEM lepší Lola než Miley Cyrus. ()

jahol

Sympatický film, který asi neměl být variací na Prcičky a proto je hřích ho s nimi srovnávat. Z pozice rodiče, kterému potomci zrovna na růžích nestelou, straní film výrazně těm mladším, ale dělá to tak inteligentně a neokázale, že mě mladá banda kolem Loly skorem nevytočila. Anglická pasáž výborná, dialogy zkomponované citlivě a se srdcem, občas je všechno až příliš jednoduché a snadné (otec na konzertě), ale na slabou čtyřku to dá. ()

Wysch

Smutný vlastně je, že ani jednou jsem si neLOLnul, respektive že jsem celej film jako komedii nechápal a vtip jsem v něm neviděl. Dobrý ale je, že pokud budu chápat film jako nějakou mezigenerační studii, dá se tam najít řada zajímavejch momentů. Jako pozitivum, který vlastně tahá moje hodnocení do čtyř hvězd, ovšem chápu citlivej výběr hlavních představitelek (rozuměj dcery a její matky), které nejenže jsou hezké, ale jsou i chytré :) Negativum je však výběr metrosexuálních frajerů, kteří jsou jakože nějakými idoly francouzské mládeže současný doby. Dobrej byl zase ale výběr obou dospěláckých hlavnějších charakterů, totiž táty a policajta, žj. ()

MartinezZ

20.2.2011 ~ Francouzská komedie pro teenagery o problémech francouzské teenagerky a její matky. Film je uváděn jako komedie, nepamatuji si ale, že bych se kde smál. ~ Jestli to nebude tím, že pokud takhle vypadá dnešní mládež a řeší takovéhle problémy, asi bych plakal. Máma a její dcerka. Máma spí se svým manželem už jen kvůli sexu, ale jinak spolu už nežijí. A tak si náhodou nabrnkne policistu. Zato její dcera řeší problémy spojené s láskou. Její přítel se jí svěří, že se přes prázdniny vyspal s jinou, jenom proto, že chtěl zjistit, jaké to je. Dcerka se tak naprdne a začne randit s jeho nejlepším kamarádem. JE TO JEDEN ŠAMPÓN VEDLE DRUHÝHO a už ani nevím, o co víc, pokud vůbec, tady v tomhle příběhu šlo. Jediná Sophie Marceau ten film nějak zachraňovala. Ten přehršel šampónů mě ale tak iritoval, že to už prostě dál nešlo. ()

ABLABLABLA

Úžasné. Sice mi to trošku připomínalo Skins, ale ne až tak moc. Francouzi opravdu dokáží vytvořit skvělé filmy, kolikrát lepší než ty americké teen komedie. Ty se můžou jít zahrabat oproti tomuto. Sice jsem trochu zírala na ty strašné účesy, co to tam ti kluci měli, ale jinak jsem se skvěle bavila a každému vřele doporučuju;) ()

slunicko2

Sladký život pařížských středoškoláků. 1) Tak takhle si žijí francouzské středoškolské střední vrstvy - zajištění, v hlubokém míru, o bídě se učí jen ve škole a jejich svoboda je téměř nekonečná. V blahobytném životním standartu si vytvářejí moderními komunikačními prostředky silně propojený vlastní svět, který žije sám pro sebe a který se definuje klasickým generačním protestem, jak tomu bylo odedávna a vždycky i bude._____ 2) Trochu klipovitě udělaný film mé srdce, pravda, nezasáhl, ale strávil jsem u něho a u pěkného Jérémyho Kapone (hlavního hrdiny Maela) příjemných sto minut. ()

decouble

Že je film určen všem věkovým skupinám bych ani moc neřekl. LOL je vtipný film o neustále se opakujícím střetu dvou generací - rodičů a jejich dětí. Vypráví více o druhých zmíněných a především jim je také určen. Možná právě proto je místy tak naivní a melodramatický. A tím jak skoro všichni francouzští teenageři vypadají cool, LOL zpočátku vypadá jako reklama na H&M. Ale jako dvacátník jsem se u filmu bavil a jeho smířlivý tón mi nakonec příliš nevadil. 7/10. ()

kinderman

Už jsem to taky někde psal, že čím jsem starší, tím méně mě v podobných filmech zajímají postavy dospívajících hrdinů (zde samí hezouni s módními rozcuchy) a pozornost soustředím na jejich rodiče (zde výborná S.Marceauová, za kterou dávám hvězdičku navrch). ()

Frenegonda

FRACCI!! Francouzsti zzenstili kluci (nepoznal jsem jednoho od druhyho... takze jsem dost dlouho tapal kdo koho vlastne miluje a kdo koho nenavidi), rozmazleny fifleny, neuroticky matky. Rodice a ucitele selhavajici jakozto respektuhodni ucastnici tehle hry, ktera se nazyva vychova. Nebavi me sledovat jak jedinym cilem o par let mladsich je osukat vsechno co se hne. Nebavi me sledovat, ze podvadej drze a bez elegance. Celej ten film je nejak bez glancu... neni v nem komu fandit ani kkoho nenavidet. Je to jen otrava sledovat. ()

Marqta

Tohle je moje taková puberťácká srdcovka. Člověk se pobaví a je to zkrátka takový pohodový film. Mnohem lepší než Protivný sprostý holky a filmy tomu podobné. ()

Aljak

Asi som jeden z mála, ktorým sa viac pozdával americký remake LOL z roku 2012 s Miley Cyrus, ale nemôžem si pomôcť. Tá americká verzia na mňa pôsobila oveľa zmyselnejšie a rovnako aj výber hercov do tínedžerských úloh rôznych postáv. Francúzsky originál LOL nebol rozhodne na zahodenie, ale pri porovnaní predsa len zaostáva v mnohých ohľadoch. Aj keď tá povrchnosť medziľudských vzťahov v pubertálnom tínedžerskom období bola vystihnutá v podstate dôsledne. Christa Theret ma v hlavnej roli vôbec nepresvedčila, o to viac ma však zaujala Lou Lesage. ()

Pajky3

Hlavní hrdinka byla sympatická, ale trpěl jsem, když jsem měl koukat na ty účesy těch kluků. Bože to byla hrůza. Světlé okamžiky nastaly, když se ozval soundtrack, a v něm nejen hudba od Coldplay. Zvláštní je, že Sophie Marceau vypadá líp než ty teenagerky. Jinak to byl průměrnej film a né zrovna komedie. ()

Matrinx

Tenhle týden jsem ho viděl už potřetí a světe div se, pořád mě nepřestal bavit a mám chut na další repete. Film určený pro inteligentní mladé lidi - pro ty ostatní jsou tu americké bejkárny jako Prci Prci Prcičky... Tohle má svojí úroven, inteligenci, vtip, krásnou francoužštinu a vážně pěkné mladé francouzky (hlavně Charlotte a.... Lola) ... Plus vážně pěknou hudbu. LOL je pro mě docela velkým překvapením, vždyt "z venku" vypadá tak nenápadně... Pět hvězd, americký remake - ODPAD! ()

dr.fish

Život puberťáků pod drobnohledem. Kdo si pamatuje svoje "telecí" léta, nebude asi ničím překvapen. V podstatě je film úplně o ničem, stejně jako celá slavná puberta. Ovšem ten film je o pubertě, o těch nesnesitelných tupounech co chodí po ulicích a furt se blbě hihňají. A jejich rodiče to s nima musí přežít, mít je rádi, tahat je ze sraček a ještě se jich zastávat, sami přece kdysi nebyli lepší. Sophie Marceau je coby maminka opravdu výborná a stále krásná, pubescenti taky vcelku jedou. Je to na těch pěkných 70% s tím, že si to už nikdy pouštět nebudu, a hlavně si nikdy nepustím ten následný americký remake, to už musí být opravdu peklo.... ()

vesper001

Tahle kondomedie je jako růžové svítící boty. V šopu to vypadá božsky, ve vaší hlavě jako úžasný nápad, ale když si je pak koupíte a podíváte se do zrcadla, uvidíte trapáka roku. Spousta krejzy kůl kloučků a vlasatých barbín, co myslí jen na to, pár dospěláků, co se chovají jako mladší verze mladistvých a myslí jen na to a celé je to tak strašně pitomé, že myslíte jen na to, kdy to skončí. Pokud je jedinou snesitelnou postavou polda, a to jen díky dabingu, fakt to není oukej. ()

lucieK

Dávám pět hvězdiček a to především díky skvělému hereckému obsazení, úžasnému soundtracku a barvitému scénáři. Po dlouhé době je to první film, co splnil moje očekávání ve všech ohledech. Vyyzdvihla bych jak jinak než Sophii Marceau, ale především již zmínění soundtrack. Aby taky ne, když jeho součástí je má nejoblíbenější pisnička Somewhere Only We Know (Keane). ()

terunka003

Puberťácké, francouzské, generační, zamilované, rodičovské, nevychované, cigaretové. Prostě taková mladá zlatá francouzská mládež z dobrých rodin, co neměla nic jiného na práci, než si ve škole měnit partnery, žárlit na sebe, kouřit, hulit, pít, řvát na rodiče, utíkat z domova, všechny oklamávat a seznamovat se se sexem. Do toho se prolíná osobní život matky hlavní hrdinky. ..dnes žádný závěr.. ()