Krásná čarodějka

I Married a Witch

Komedie / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1942, 82 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(21.5.2004)

Duch zlomyslné čarodějky dělá ze života peklo potomkovi muže, který ji před 300 lety upálil. Z toho může být pohádka, černá komedie, politická satira, horror, romantická komedie... Vybrat jeden žánr a důsledně se ho držet by bylo asi lepší řešení, než zkoušet střídavě všechny vyjmenované. Ale není to špatný film a fantastické prvky příjemně ozvláštňují některé zažité stereotypy screwballových komedií. Žánru, ve kterém se postavy často hašteří, podvádějí, zaměňují a pronásledují, ale obvykle k tomu nemají k dispozici zaklínadla, létající auto nebo mrtvá těla. Tato "macourkovská" řešení situací mě velmi bavila a jsou důvodem, proč dávám čtyři hvězdičky filmu, který je jinak průměrně romantický, průměrně vtipný a možná i trošku nevhodně obsazený. Fredric March nebyl v komedii úplně doma a vedle Veronicy Lake navíc vypadá jako její mrzutý děda. Obsadit místo něj řekněme Freda MacMurrayho nebo Jimmyho Stewarta, mohla to být paráda. Bez ohledu na obsazení ale Krásná čarodějka těží z tématu lépe než Zvon, kniha a svíčka, nemluvě o katastrofě jménem Moje krásná čarodějka. 70%(26.2.2011)

Roztomilá komedie s naprosto rozkošnou Veronikou Lake.(24.12.2007)

• burina

Dosť nudný screwball. Veronica Lake môže byť akokoľvek pekná, tá jej postava (podobne ako Sonja Henie v Zasneženej romanci) je tak otravná!(22.2.2011)

Pohádková taškařice s dětsky jednoduchým dějem a neskutečně krásnou a roztomilou Veronicou Lake # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustilů bych si znovu 5(8.12.2011)

Clair po americku, vtipný, svěží (všimli jste si českého nápisu v novinách s říšskou orlicí?), ale ve Francii byl ještě o třídu lepší. Veronica Lake vybrána pro roli velmi dobře.(15.11.2010)

René Clair opustil počas vojny rodnú krajinu a posobisko našiel v Hollywoode, kde vznikla aj táto rozmarná rozprávková komédia o pomste krásnej čarodejnice voči rodu Wooley-ovcov, lebo ju pred 270-timi rokmi upálili. Príbeh sa odohráva v súčasnosti (1942) a je to trošku bláznivá komédia, trošku fantastická a zároveň rozprávkovo romantická. Obaja predstavitelia ( Fredric March a Veronika Lake ) si to užívajú, hlavne u Marcha by som podobnú úlohu neočakával.(28.10.2013)

Vtipná komedie se skvělou Veronikou Lakeovou. Pro Marche jsem nikdy velkou slabost neměl, ale rozhodně nebyl špatný.(13.12.2006)

Scénář - Robert Pirosh, René Clair, Marc Connelly a André Rigaud. Kamera - Ted Tetzlaff. Hudba - Roy Webb. Velmi pomalu zde vyplouvá na povrch tajemství Veroniky Lake. Naprosto perfektní scénář.(31.3.2013)

K tématu romatické lehce hororové komedie jsem měl značné předsudky, film jsem si pouštěl se značnou nedůvěrou - a pak jsem viděl chlapíka, jak někdy v roce 1770 na popravišti během upalování čarodějnic prodává popcorn. A začal jsem se smát, bavit se, na konci slzet a užívat si hodně příjemnou a kraťoučkou komedii. Fredric March se snaží, ale celej film jednoznačně patří Veronice Lakeové. Už od sexy hlasu, kdy se ještě vznáší jako obláček dýmu, až po rozkošnou vizáž. Někdo to tu už píše, tu dívku si nejde nezamilovat. A já se okouzlovat nechávám rád.(25.11.2013)

• Hwaelos

Clair se musel zbláznit. Krásná čarodějka je naprosto nevtipnou screwball komedií, kterou od totálního propadáku zachraňuje jen krása Veronicy Lake.(21.11.2010)

Docela průměrný romatický film s mírnou dávkou humoru, který má jeden velký plus a tím je roztomilá Veronica Lake. 65%.(12.6.2011)

Krásná čarodějka, Veronica Lake, mě naprosto učarovala a očarovala svojí krásou a film Krásná čarodějka mě zcela očaroval a učaroval svým humorem, který byl, stejně tak jako představitelka hlavní role, krásný.(31.12.2009)

Nevim sice proc F. March v hlavni roli, sedel by mi tam vice nejaky "komictejsi" typ, ale da se to prezit... Jinak jde o velmi vtipnou komedii s roztomilou carodejnici Veronicou Lake. Hned bych se nechal zacarovat... :-)))(6.11.2008)

Opět jeden z filmů, který nemá s hororem naprosto nic společného. Jinak je to překvapivě fajn vykopávka. Na začátku jsem si říkal, že je to blbost k nepřežití, ovšem s přibývající minutáží přišli nejen vtipné scény (celá svatba, vězení), spousta vtipných kouzel, ale i jemný nástin pohádky, výsměchu volebním manipulacím a nakonec krásná romance ve finále, která má přiměla zvednout hodnocení o 4 hvězdičky. A Veronica Lake byla krásná. PS: Létající auto na dobu vzniku úžasné.(26.10.2013)

• nmafan

Mně tedy Veronica příliš neučarovala, a těm zvěstem, že to byla v civilu namyšlená kráva, bych docela věřil. Fredric March o tom asi něco věděl, neboť si film soukromě překřtil na "I Married a Bitch."(16.6.2013)

Krásná Veronica Lake, sem tam pěkné zpracování čarodějnické tematiky, ale co víc? Víc už nic.(24.11.2011)

• MeGab

Tento starý film je už prostě… starý. Starý stejně jako mnoho jemu podobných. Docela dokážu pochopit, že pro lidi v polovině 20. století měl tento film asi velkou hodnotu, ale dnes už prostě nemá co říct. A divadelní herectví mě vytáčí i v divadle, natož pak ve filmu.(5.10.2012)