Frozen

• Velká Británie Frozen

Dellamorte

SnowB. je Moja zimná obuv , takže viem vo-co-go ! Je to nelogické ( čakala som , kedy pred kameru nabehne aj sibírsky tiger ) , pekne nasnímané , ale hlúpe , takže ostanem uprostred. Ak to totiž niekto xce prilepiť na plátno - lepšie by sa už asi nedalo ( aj keď Joel si svojho času s obyčajnou tf. búdkou poradil dokonale ! ). Podľa očakávania - pobavene spokojná. ()

Hal_Moore

Lyžování už nebude nikdy jako dříve. Pokus o zimní verzi Otevřeného moře, kde namísto žraloků útočí vlci a všudypřítomný mráz. Abych řekl pravdu, docela to funguje, tedy když si odmyslím to minimum přehmatů. Obsazení bylo vybráno skvěle, tvůrci dokonce našli dvojníka Dominica Monaghana. Neokoukané tváře pomůžou s uvěřitelností celého příběhu a i prvotní premisa - proč se naši hrdinové ocitli v dané situaci - která je přinejmenším přitažená za vlasy, je nakonec celkem logicky odůvodněna a s příběhem a všemi jeho podmnožinami jsem problém neměl. Atmosféra je opravdu mrazivá a nemálo jí dopomáhá i hudba, která v sobě mixuje Michaela Giacchiniho s Philipem Glassem. PS: Z vlků strach nemám, zase tolik jich tu nežije. Ale přimrznutá končetina může být asi pěkné svinstvo. Tři a půl. ()

Aluska88

Zhlédnutí tohoto snímku jsem z důvodu jisté sugestivity odkládala do doby, kdy bude okolí zasněženo a venku bude mrznout. Abych tak ještě více byla v souladu s filmovým prostředím:) Jakkoliv tento film postrádá ve větší či menší míře jistá technická či logická fakta, o nichž se v komentářích i diskuzích četně spekuluje, tak můj celkový dojem z tohoto dramatu jimi byl poznamenán jen minimálně. Snímek disponuje postupně gradovaným napětím, doslova "mrazivou" atmosférou, smysluplnými dialogy, přirozenými hereckými výkony a pár dost drsnými scénami. Shawn Ashmore, mě především známý jako "Iceman" z X-Menů si vyzkoušel, jaké to je opravdu mrznout. Kevin Zegers se zde snažil dostat ze zapeklité situace, ale bohužel se nezdařilo (chudák). A Emma Bell zase předvedla typickou hrdinku moderního thrilleru, kde jde o přežití party mladých lidí, pro něž se naplánovaná akce v obyčejném dni změnila v boj o přežití. Sympatickou, krásnou, ukřičenou, a s mírnými známkami hysterie. Podmanivá hudba mi chvílemi připomínala styl Philipa Glasse. Ve spoustě okamžicích i mě hodně mrazilo po těle. Jen ten konec se mi nezdál tím nejlepším završením celé této "ledové" podívané. ()

genetique

Vzhľadom k možnostiam hereckým, technickým a rozpočtovým nadpriemerná survival dráma. Nenudila ma síce ani na minútku, ale vedel som, že každým dialógom sa film dopredu neposunie, a to bola jediné možné vykúpenie do vyšších sfér kvality. A navyše mám o dôvod viac neučiť sa lyžovať, či boardovať. 70%. ()

zelvopyr

Dost slabé, co se týče logiky -- a to nejen přitroublých amerických mládežníků, ale i scénáristů. Kdekdo s gramem mozku by musel ze všeho nejdřív přemýšlet, jak se seskakuje z výšky, aby se nepřizabil, ale to by nám pak chyběla zápletka, že. Nejvíc ale nevěřím, že na frekventované sjezdovce pobíhá smečka pořádně vyhladovělých vlků -- ti by především útočili na odpadky z kuchyně tamních chat. Jinak to bylo místy dost mrazivé a pořádně nepříjemné (což je zrovna u tohoto filmu myšleno jako plus). ()

ScreamJay

Tady končí všechna psina, když vyraší omrzlina aneb ledově (ne)klidný balanc na kabelu... Do jisté míry by se dal Frozen označit jako veskrze konverzační survival, který těží z (chatrné) lidské psychologie v extrémních situacích, z pudu sebezáchovy a neutuchající chuti přežít, vykoupenou skrze praskáním kloubů. Adam Green vsadil na totální minimál s maximální zápletkou. Vcelku sympatické postavičky (vyloženě kouzelná Emma Bell), zprvu uplkané, ale jinak docela přímočaré dialogy, atmosféra, která postupem času zalézá za nehty a bolí, uvěřitelně bolí. Oproti tomu se na Frozen lepí zvláštní muzika Andyho Garfielda, taktrochu nesourodá změť motivů, kde příjemně vyčnívá hlavně hudební klasika. Přiznávám, že má očekávání byla větší, asi mi chyběl trochu intenzivnější spád, jen o trochu víc nenucený dynamiky, ale to nic nemění na faktu, že tohle je vcelku (dů)věr(y)ohodná ledová symfonie. [final rate: 65%] ()

Arachneuss

(Spoilers Included) Na Frozen mi toho vadí hodně. 1. Byť je námět originální, tak samotný koncept vedení děje je otřesně předvídatelný. Prvních dvacet minut musí nutně začínat zdlouhavou post-pubertální kecačkou, pak přijde na řadu krize, pak se opět mele o ničem, zase průser a takto se to opakuje až do konce. 2. Jednání postav odporuje logice. Lépe řečeno, je napsáno tak, aby se mohly vysvětlit všechny ty naturalistické scény. Frajer zkrátka musí skočit ze sedačky, i když jasně přijde minimálně o nohy, protože jinak by tam režisér nemohl nacpat scénu, kde nebohého snowboarďáka rozcupuje smečka vlků. Když po půl hodině jeho kámoš doleze na stožár, tak raději místo odpočinku (hergot, vždyť má dlaně odřený do masa a právě přeručkoval dobrých pětadvacet metrů) rovnou vleze do chřtánu nenažraným chlupáčům. O tom, že si raději vezme snowboard místo lyží (na kterých to umí a bude znatelně rychlejší) ani nemluvě. Vrcholem je pak moment, kdy se hlavní hrdinka vzbudí s rukou přimrzlou k madlu. V zámoří asi necítí chlad, protože jinak by v takové poloze nedokázal usnout (celou dobu mrznou až na kost). 3. Začíná mě to štvát, jak vždycky musí přežít z trojice žena-muž-muž zrovna ona. Ve Wolf Creek se to ještě dalo, ale tady je to jak rána do ciferníku. Oba dva chlapi se celou dobu snaží najít cestu, jak zachránit té fňukně v růžovém život, zatímco ona pak jenom vyšpulí zadek a skončí v bezpečí nemocnice jen se zlomeným kotníkem a pár škrábanci. Celkově tak na Frozen nenalézám, vyjma námětu a hudby, absolutně nic nápaditého nebo úžasného. Nic, jenž by mne donutilo ohodnotit to více jak dvěma z milosti. ()

Le_Chuck

Myslim že Frozen svojmu menu neostal nič dlžný. Minimalistické psycho za pár šupov (aj keď je to defacto totožné s Adriftom...len miesto vody je sneh, miesto jachty lanovka a miesto žralokov vlci). Takéto môžem. 70% ()

Kaka

Solidní survival. Zručně natočené na minimu prostoru a s naprosto zanedbatelným rozpočtem. Kupodivu psychologie postav funguje a jejich jednání dává v rámci mezí logiku a smysl. Budete jim zaručeně fandit a to je to hlavní. Některé sekvence skutečně mrazivé. ()

akisha

Jakože tyhle survival věci moc nemusím, tak tohle se mi dost líbilo. Hlavně zásluhou neznámých, sympatických herců, fajn hlavní hrdinky a velmi povedenému pocitu naprosté beznaděje v né zas tak nereálné situaci. Po několika lahůdkových scénkách jsem si uvědomila, že nejvíc odporné mi vždycky přišly omrzliny. Dobrý film na jedno použití. ()

castor

Jedno je jisté. Určitě bych zpočátku víc křičel o pomoc a zcela jistě si zapnul bundu až ke krku, případně nandal kapuci. S nasazením vlků bych byl opatrnější (i když hrají ve filmu podstatnou roli), moc mi navíc nejde na mysl, proč za oceánem na celý týden zavírají sjezdovky a proč si skokan třeba nezkusil svázat z bund několika metrový provaz? Dost ale rýpání. Určitě by se dalo leccos udělat jinak, ale my tam nahoře holt nebyli. Frozen je totiž jinak velmi intenzivní survival zážitek bez zásadních logických lapsů a uječených hereckých výkonů. Adam Green dokáže na několika decimetrech dokonale strhnout, s postavami nás seznamuje netriviálními dialogy, které neurazí. Není zbytečně samoúčelný a postupně buduje atmosféru, která zalézá za nehty. Casting (Emma Bell, Shawn Ashmore, Kevin Zegers) skvělý, režiséra sledovat, spokojenost veliká!! ()

*CARNIFEX*

Trojica priateľov ostane v jednom z lyžiarskych stredísk zaseknutá na sedačkovej lanovke. Zdanlivo veľká vzdialenosť od zeme neponúka príliš veľa riešení ako sa dostať do bezpečia. Blíži sa noc, je čoraz väčší mráz, a to ani z ďaleka nebude jediný protivník. Keby bol záver bez "happy endu", keby bolo počas niektorých scén s vlkmi lepšie gore, nadrbem tomuto miestami priam mega hlúpemu thrilleru s hororovými prvkami čistý "jackpot". Z môjho pohľadu veľmi solídne zvládnutý psychologický snímok za 5 eur, počas ktorého ma pri sledovaní nejeden krát pichlo pod vajciami. Inak kľudne by sa "Frozen" mohol zaradiť do kategórie hororového subžánru animal eco survival - 85% ()

Rex Mundi

Zaujímalo by ma, ktoré lyžiarske stredisko má počas sezóny otvorené iba počas víkendov. Tento film by som pustila členom horskej záchrannej služby a potom okamžite zakázala vstup americkým študentom do Tatier! Lebo americkí študenti nikomu nehovoria, že idú na víkend lyžovať, zo zásady nenosia pri sebe mobil ani hodinky a vedia síce úžasne analyzovať svoje bývalé partnerské vzťahy, zato nikdy nepoužívajú mozog na to, na čo by mali - napríklad na vymyslenie tuctu lepších spôsobov ako sa dostať z lanovky, než skočiť! A to už nehovorím, že všade naokolo sú tony snehu, iba pod lanovkou je zamrznutá zem pokrytá len prašanom, tvrdá ako kameň. A vôbec, tento horôrik obsahuje toľko logických dier, že ich je tam viac než zmysluplného deja (počkať, je tam vôbec nejaký?). Keby sa aspoň po vizuálnej stránke viac snažili, aby napríklad hercom v tej príšernej kose išla para od úst alebo im drkotali zuby! Ďalšie kraviny ako brutálne ostré oceľové laná, slečna masochistka a jej primrznutá ruka a sedačka, ktorej sa začnú uvoľňovať šróby... No zúfalé to bolo! Logika a zdravý rozum dostali riadne na frak. ...A za čo vlastne dávam tú 1 hviezdičku?!... ()

Davies182

Nečekaně sugestivní a nervydrásající. Pamatuji si na scény z Blair Witch, při kterých jsem se třásl jako osika, zíral s otevřenou pusou a mrazilo mě po zádech. Vzpomínám si na Válku světů, kdy jsem Rayově rodině držel v těch nejvypjatějších scénách palce tak silně, až mi zbělaly ruce. A nesmím zapomenout na cliffhangery z Dextera, při kterých se skřípot zubů nese ztichlým pokojem a po tváři stéká osamocená slza. Tak tohle všechno Frozen má. Je to hutné drama, nezapomenutelný thriller a hlavně film, při jehož sledování jsem si opět připoměl, jak je to úžasně neopakovatelný pocit, vžít se do těch lidí a trpět s nimi. ()

petero

Už z ukážky som tušil že z tohto budem nadšený. Adam Green je šikula. Hatchet je sranda horor pri ktorom som sa už dávno tak dobre nepobavil. Dvojku očakávam s nadšením ale Frozenom prekvapil pretože tentoraz žiadne srandičky tu nemajú čo robiť. Sympatcké postavy sa správajú v rámci logiky. Uviaznutie na lanovke je vyriešené s prehľadom, no nebrať si so sebou mobily na svah? No dobre. Dajme tomu. Ale nejede o to. Jednoducho som sa vcítil do deja, postáv a toho čo museli prežiť a o to šlo hlavne. Videné: 2x ()

gogo76

Úvod nič moc. Po 20-30 minútach film pôsobí ako teenage-komédia a v duchu si hovorím, že by sa pomaly mohlo pritvrdiť. Po chvíli to skutočne začalo a po chvíli tu máme opustený vlek s trojicou na "palube". Mne trvalo iba niekoľko sekúnd , aby som presne vedel, čo treba robiť, ale so mnou by ten film nebol taký zaujímavý. Nie každý je zdatný, niekto príliš váha, kým mu dôjde, že tu mu skutočne nikto nepomôže. Ľudia sú rôzny a aj naši borci ten najlepší moment na prerúčkovanie lana premrhali. Keď "majster sveta" v skoku z výšky vyhlásil, že skočí dole, tušil som, že ho ani nenapadne nohy prekrviť a rozcvičiť. Po toľkých hodinách v mraze a bez pohybu jeho skok inak dopadnúť ani nemohol. Situácia do akej sa táto trojica dostala nedáva mnoho možností na výber, preto je ich konanie ako tak prijateľné a uveriteľné. Horor je na tento film možno príliš tvrdé zaradenie, ale osobne mám rád tieto filmy, kde si človek musí poradiť sám. Nie je to film bez chýb, ale príbeh určite zaujme. Lyžiari si môžu hviezdu pridať. Ja osobne by som však určite prežil...70%. ()

Xmilden

Slabším povahám a milovníkům zimních sportů bych film zakázal. Samozřejmě z filmu šel udělat ještě mnohem větší hardcore, ale mě stačilo a myslím že lanovkou hned tak někam nepojedu. PS: Přesto mě film mile překvapil a po dlouhé době oživil survival žánr. 71% ()

Phobia

A proto jezdím na běžkách, to můžu zdechnout maximálně při stromečkování do kopce! (Komentář obsahuje spoilery!) Nebudu spekulovat na téma, zda má některá sjezdovka tak mizernou návštěvnost, že je v provozu jen o víkendech a v pracovních dnech areál zeje prázdnotou jak Vysoká škola Romská. Každopádně mi nápad uvěznit tři americké retardy na sedačce lanovky přijde výživný. Zpočátku jsem jejich lapálii sledovala škodolibě, no postupně mi těch ubohých blbečků začalo být i líto. V zájmu reality se však režisér mohl vyvarovat pár nesmyslů. Jak mám někomu věřit šílenou klemru, když nevidím, jak se mu před tlamičkou sráží oblaka páry z dechu? Pochopím ještě, že blondýna v pokusu upoutat pozornost odhodí rukavici, ale proč si v tom úděsném mraze nedopne bundu nadoraz? Abysme mohli obdivovat její omrzající usoplený ksicht? Usnout s holou rukou na kovové šprušli? OK, prostě americká blondýna, my Češi bysme si holt pracku strčili do kapsy nebo do podpaždí... A už se dostáváme k největšímu idiotovi: chtějí mi vážně režisér a scénárista tvrdit, že by onen první U.S. mentál skočil prostě jen tak bez přípravy a nesnažil se v první řadě dostat co nejníž? Vždyť i té blondýně se zmrzlým mozkem to došlo! Ještě bych mohla chvíli pokračovat, ale vzal to šlak, hlavně že se vlci nažrali a koza zůstala celá! A taky to štěňátko nakonec asi neumřelo hlady - to mi udělalo největší radost!:-) 75% ()

-bad-mad-wolf-

Sympatické obsazení, relativně slušné teenage-pro zpracování. Jinak opět jeden veliký otazník nad konáním všeho a všech. Blonďatá kravička si s frajírkem osahává omrzliny a hrozně jí to bolí, přičemž si celou dobu ani nezkusí zapnout bundu přes tu svou uslintanou omrzlou hubu. Druhý borec skočí z cca osmi metrů a hrozně se diví, že si zláme obě nohy. Neznám účinky škodolibých ocelových lan, nicméně že by ručkujícímu člověku rozřezalo lyžařské rukavice i ruce na maděru lano o průměru několika centimetrů? Zvlášť když na něm týpek popolezl sotva dva metry? Dobrá, nevím, budiž. Dá se to překousnout stejně jako fakt, že obsluha lanovky celé zařízení během několika mála minut vypne, pozhasíná a jde na pivo, o víc se nezajímaje. Vlčí smečka, vozidlo pod lanovkou a scéna s utrženou sedačkou pro změnu působí jako laciné žánrové klišé. Více zamrzí nerozvinutí drobných podzápletek, které mohly situaci zpestřit - viz přimrznutá ruka. Dialogy jsou někde na pomezí snesitelnosti a otravnosti, hudba nevýrazná. Nejupřímněji z celého filmu vyznívá moment, kdy se blondýna rezignovaně pochčije... ()

darkrobyk

Když máte za oknem +35, pak je nejlepší pustit si něco se sněhem. Začalo to jako Snowboarďáci, což mě ale moc nebavilo (půlku plků bych vyhodil), a pak najednou zůstali viset. Tak jsem si říkal, snad tam nebudou viset až do konce filmu...a tumáš čerte kropáč, viseli...skoro. Frozen kopíruje do jisté míry Otevřené moře, jen žraloky nahradili vlci a šance na přežití jsou krapet větší. Nebudu se pozastavovat nad logikou - ve skutečnosti by museli během noci všichni umrznout, proč si nedat rukavici na zraněnou ruku, jak někdo přeručkuje takovou dálku, když musí být úplně ztuhlý, či podle jakého klíče si vlk vybírá potravu. Až na pár hluchých míst jsem si film užil. Fajn hudba, kamera, ovšem postavy mi byly celkem ukradené - moc mých sympatií rozhodně nezískaly. Možná bych dal i pátou, tu však strhnu za otřepané klišé s blondýnou... ()