Frozen

• Velká Británie Frozen

oje

Na tuhle zimu hádám dlouhé fronty na pomu. Je to vcelku příjemný film i předtím, než dojde na tu osudnou jízdu. Líbivý začátek a seznámení se sympatickými postavami rozhodně neurazí. A protože ve zbytku nebila do očí neschopnost hrdinů řešit situaci - naopak se chovali vcelku hodnověrně - a podařilo se obstojně divákovi distribuovat trauma a napětí ze vzniklé situace, svou šanci snímek určitě nepromrhal. Koukám na své prsty a nehty mi zdá se zůstali všechny, hrůza to ale byla slušná. Podobným snímkem o bezvýchodné situaci je Otevřené moře. Alternativa: Open Water, 127 Hours, Open Water 2: Adrift. ()

Okara

Jak už můžete z popisu vyčíst, tak stagnující děj bude hlavním mínusem toho filmu. Některým to vyhovuje, mě bohužel/naštěstí příliš ne-e. Alespoň se na té lanovce zasekli logickou příčinou. Zkrátka oddechový béčkový napínák. 50% SPOILER! Také se mi příliš nelíbili některé nelogičnosti, například po pádu z x metrů a dvou otevřených zlomeninách udělá "Au." a dál se s nimi normálně vykecává. ()

Ant

Těžce neoriginální snímek, který násluduje tradiční schéma survival filmů. Nicméně po herecké i technické stránce se jedna o velmi slušný nadprůměr a musím říct, že takové stavy hrůzy jsem už dlouho u žádného filmu nezažila. ()

mil@n.fanatik

Nemám slov na tento snímek... Nejde popsat slovy, co se může v životě stát. Hrůza, děs, smůla, tragédie... Ano film je možná kvalitou mírně nadprůměrný, ale kdžy se člověk do toho dostane (jako já a určitě nejsem sám) a uvědomí si, že by se to mohlo stát jemu a sedět tam místo jednoho z oněch hrajících, brrr, raději nedomýšlet. A při sledování tohoto filmu jsem tam skoro jak by byl... Tento film mě emocionálně opravdu dostal, působil na mě smutně, místy jsem i brečel. A vůbec se za to nestydím, protože když se do filmu "zažerete" jako já a jste v kůži jednoho z těch tří herců, tak je to k pláči a dech beroucí... Celkově super film, nemůžu si stěžovat, byl jsem přilepený na pohovce a to doslova... Snad se nebudu bát usednout, zas jak budu v zimě lyžovat, na lanovku..:-)) 90% ()

sarkas21

Napětí se dá krájet od začátku až do samotného dokonce,protože je divák nedočkavý jestli se aspoň jeden ze tří smolařů zachrání.je hezké že do scánáře zahrnuly i vlky kteří se s lidmi umí rychle vypořádat.Dodává to spíš hororové napětí než drama,na mě to tak působilo teda. ()

Campbell

Můj komentář může obsahovat spoiler. Takže jak bych se vyjádřil. Film se mi dost líbil ale to co jsem dostal na konci z toho se mi chtělo blinkat. Přijde mi jako kdyby si bůh říkal " No já počkám až ti dva kreténi zhebnou abych zachránil tu pizdu". Fakt konec mě tak strašně nasral že bych plakal. Kdyby tu ženskou hrál někdo jinej nebo by ta její postava nebyla tak otravná možná bych si film užil víc. Takhle mě každá její replika štvala. Ale ne na konci se prostě musí ukázat že je nejsilnější. Každopádně ke zbytku nemám moc výčitek. Adrenalinový thriller kterej mě nenechal vydechnout. Herci kromě tý ženský hrály dobře a nevadily mi. A Kane Hodder jako bonus potěšil. Film nenudil neustále se něco dělo a celé to uběhlo jako voda. Atmosféra byla parádní a vlci sympatičtí. Výborný film kterej nenechá vydechnout. ()

predators

Zdá se, že místa, na kterých se dá uvíznout a zůstat na pospas bez pomoci bližního, neznají mezí. Příští "zastávka" se bude odehrávat na pánských záchodcích po zavíračce. 60% ()

PetrPan

Při Frozen jsem téměř přimrzl u obrazovky a toho si cením prostě nejvíc, survival jak má být. Možná pár logických kiksů, ale v takové situaci jsem nikdy nebyl a jen vím, že v kritických chvílích člověk spíš dělá kraviny než když sedí doma v křesle a radí těm ve filmu:) SPOILER: Ten pokec se zlomenýma nohama JE reálný..právě ledovým klidem se mozek brání takto rozsáhlým traumatům. ()

Pedestrian

Otevřené moře stavím i přes horší řemeslnou stránku výš. Je to samozřejmě subjektivní, ale pocit stísněnosti i strach o hlavní hrdiny jsem měl zkrátka větší pro ty dva potápěče než tyhle tři zmrzlíky. Možná měl Frozen hrát celou dobu na vážnější strunu a ne že to chvilkama bude vypadat jako příjemná konverzačka ve vzduchu. ()

Rocky62

Mrazivý survival thriller pojatý bez jakýchkoliv servítek a natočený se vším, co by měl film tohoto žánru obsahovat. Samozřejmostí jsou postavy, kterým divák fandí, nehostinné prostředí a s přibývajícími minutami nulová šance na záchranu. Atmosféra vyladěná do nejmenšího detailu a pejskové též. Jednoduché, ale účinné. 75% ()

SeBig

hroznej nervák div jsem si neuhriz ruku u toho proříval jsem to uplně stejne jako voni bylo to příšerné a hrozně děsivé...bál jsem se že to skončí špatně nakonec mě to sklamalo jak to skončilo...chudáci... hrozný, hruzostrašný a zaroven vynikající!!! ()

iamek

Nikdy bych neřekl, že si budu kousat nehty u filmu kde tři vysokoškoláci uvíznou v noci na lanovce. Jsem rád, že jsem objevil další velký talent jakým Green určitě je. Dokázal to taky ve filmu Hatchet. Frozen určitě trošku oživil Survival horor a snad se dočkáme v blízké budoucnosti něčeho podobného. ()

korbitch22

(spoilery) Celkem slušně zrežírovaný, s přehledem odehraný, na hlavu padlý scénář.Režisér je brutální cynik a pesimista ( na jednu stranu chválím, nás pesimistů není nikdy dost ) takže díky hromadě neuvěřitelných naschválů a situací se tři mladí lidé ocitnou ve výšce cirka 15. metrů nad zemí, uvěznění na lanovce a show plná imbecilních rozhodnutí a chování může začít.První co by mě napadlo, když uvidim projiždět rolbu, okamžitě začít házet věci dolů....čekaj mávaj a až když už je pozdě začnou házet, jenže rolbař jako na potvoru nekouká kam má ( ahoj pesimismus ) jedem dál, skočit dolů???Z 15. metrů?Ty píčo není problém, vůbec tomu kreténoj nedojde, že si z takový vejšky rozemele nohy na kaši.První věc, která by mě napadla by bylo sundat si lyžáky, omotat ocelové lano bundou a přelézt ke stožáru, jenže to se nejdřív musí jeden rozemlít a počkat až ho snědí vlci, další brutální nesmysl.Vlci mají svá několikakilometrová teritoria a v blízkosti rušné sjezdařské dráhy by se v životě nikdy neobjevili a to ani v noci.Další píčoviny s oblíkáním, nemám rukavici...ale neschovám si ruku pod bundu, maj bundy jak píča, ale nezapnou si je až ke krku a neschovaj si obličej...bože těch strašnejch píčovin tam bylo tolik, že jen dobrá atmosféra, skvělé dialogy a moc dobré herecké výkony prostě nevytáhnou tenhle levný dvd pokus víc, jak na hranici hodně těsného průměru a hodně slabých 3*.Upřímně se divim 66%, mělo to atmosféru a některé scény uměli píchnout u srdce, jenže já prostě nedokážu nevidět tunu dementních chyb, které dělají ze scénáře občas parodii, lépe řečeno z hlavních protagonistů totální retardy. 50% s vodřenou prdelí. ()

Chrustyn

Na první pohled nenápadný, až komorní horor, (uvěznění na lanovce) který však z nicotné zápletky čerpá překvapivé maximum a nechybí ani nezbytné množství krve. ()

heyda

Parádní nízkorozpočtová bomba, která vás na začátku chytí a do konce nepustí. Originalita z toho sálá na všechny strany, herci hrají v rámci žánru taky docela dobře a tak se tedy dostáváme k jistým bodíkům, které mě zklamaly. Tohle je totiž film, který vybízí k tomu porovnávat chování postav s tím, jak by se zachoval v téže situaci divák - tudíž já. A s tím jsem prostě měl problém...... SPOILERY = mé výtky ........ 1) Aby jim bylo vidět na pusu kvůli mluvení, tak si nemohli ani zapnout bundu až k nosu. Chudáci :-( ... 2) Proč skákal z takové výšky tak nemotorně? Měl tam hůlku, tak jí mohl nějak navléct na konstrukci a sjet po ní a tím by z výšky ubral takové 3 metry.... 3) Proč se k sobě ti dva nahoře netulili, mohli si vydechováním zahřívat omrzliny, ne? ... 4) Proč jim nebyla vidět pára z úst při vydechování? ... 5) Jak je možné, že někdo skočí do chřtánu hladovým vlkům tak snadno? ... 6) Proč nikdo nechce přes týden lyžovat? ....... no a víc věcí mě momentálně nepadá. Každopádně se nenechte tímto odradit od filmu, protože je drsný! 75% ()

mcb

Překvapením je, že se snímek nesnaží vypadat lacině a home-videově, ale kutí docela zručnou filmařinu, která u podobných filmů hraje druhé housle. Žádná dokumentární kamera, která by byla jen nezaujatý pozorovatel, Frozen se s minimalistickým námětem po filmařské stránce popasovalo nadprůměrně, působivý efekt bezmoci tedy působí víceméně dobře a v určitých pasážích navozuje stísněnou mrazivou atmosféru. Jenže čím déle naši hrdinové visí ve vzduchu (asi 80% snímku), tím se začnou objevovat různé scenáristické kličky, které z postav dělají nemyslící blbce se zamrzlými mozky a celý námět začnou ovlivňovat nelogické nesmysly jen kvůli tomu, aby se nám dostalo dalšího hororového klišé, které v rámci situace naprosto absurdní a iritující diváka. Jistěže v jiném typu hororu chceme, aby se tyto blbosti odehrály, jelikož povedou k dalším jatkám, ale v tomto "snažícím-se-vypadat-jako-podle-skutečné-události" survivalu se jedná o hloupou nádstavbu, která kazí dojem z této "lanovkové konverzačky". Ještě že jsou postavy docela sympatické a závěr i přes svou stupiditu mrazivý, jinak by se z toho vyklubal neřízený céčkový průser typu Hladina adrenalinu. Ale taky jaký scénář chcete vymyslet o třech lidech uvízlých na lanovce, aby diváka neunudil k smrti? 6+/10 ()

Stanislaus

Frozen je od hlavy až k patě plný klišé a jde o tuctový americký survival o trojici mladých lidí, kteří uvízli uprostřed sjezdovky na lanovce. Pod nimi jsou tak tři patra volného prostoru a hladoví vlci se rozhodli udělat si z nešťastníků piknik. Cítil jsem do jisté míry nevyužitý potenciál, což je škoda, protože i když jsem všemu věřil a soucítil jsem s hrdiny jejich bolest, tak si i přesto myslím, že se z toho dalo vyždímat více. Ve výsledku jde o lehce předvídatelný thriller se sympatickou hlavní trojicí, který se naštěstí nevytratí z hlavy již během závěrečných titulků. ()

lillien

Pro mě docela milé překvapení. Mám survivaly moc ráda, nicméně od tohoto jsem radši moc nečekala. Nakonec se z toho ale vyklubala slušná zábava na pozdní večer. Postavy sympatické, dokonce pár vtipných hlášek. Dialogy mě nenudily, casting chválím. Zápletka předvídatelná, ale to je u survivalů v podstatě standart. Za úspěch považuji, že u tohoto filmečku jsem si fakt přála, aby ta partička přežila - zatímco u konkurenčního Reef mi to bylo tak nějak jedno. Musím tedy hodnotit o hvězdu výš, než žraločí naháněčku v Reef. Koho rozčilují scény, které by se "určitě takhle stát nemohly", případně kdo má pocit, že z taková situace by šlo jednoduše vyváznout, ať raději na filmy tohoto typu vůbec nekouká. U tv je každý hrdina, to se nám to radí. Ale kdo z nás se skutečně zkusil zachránit z opravdu takto pitomé situace..K těmto filmům prostě vždy patří kopec smůly a pár těžko uvěřitelných náhod. ()

jojinecko

Veľká škoda, že ten film nemá o 20 minút menej, tak by to bola ešte väčšia "nátlakovka", bez vaty a vydýchnutí. Napriek tomu je Frozen fajnovou žánrovou chuťovkou, ktorá si vystačí aj s málom, aby z toho vytrieskala napätie a zimomriavky. Odporúčam pozerať na lyžovačke niekde na horskej chate, aby bol zážitok ešte intenzívnejší:) 3,5*/5 ()

Flego

Mráz lezie za nechty, ale aj po chrbte divákom. Má to slušné napätie, vykreslené postavy a dobre sa na to díva. ()