Sedmnáctiletý Kurd Bilal přijíždí do francouzského přístavu Calais, aby se odtud dostal do Anglie za svou láskou. Na místě zjišťuje, že cesta do Anglie nebude tak jednoduchá, jak si představoval, a vymyslí bláznivý plán – chce přeplavat kanál La Manche. Neumí ale dobře plavat. V téměř neřešitelné situaci, s dluhem a bez prostředků uprostřed cizí země, se ho profesionálně i lidsky ujímá místní instruktor plavání Simon. Vzájemný vztah tragicky poznamená obě strany. Imigrantské drama Welcome přináší silný příběh i skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů. Autenticky je tu zachycen život v komunitě ilegálů živořících v Calais s věčnou nadějí, že se jim podaří uspět na Západě, a zároveň s vědomím, že domů se už vrátit nechtějí. Film je natočen s dokumentaristickou strohostí a v minimalistickém stylu, i tak si zachovává emocionální působivost. [44. MFFKV 2009] [FFF 2009] (oficiální text distributora)

markuc

Velmi povedeny snimek - vyborne herecke vykony, skvely scenar (s opravdu silnymi momenty) - krasne a zaroven i drsne lidske, nema to nikdo jednoduche. Ale veta o zakazu nakupovani v obchodem byla ale pravdiva a to cely tento film jeste umocnuje, clovek citi, ze takto to funguje. ()

Karush

Welcome vo mne riadne zvíril myšlienky a ešte stále som pod jeho účinkom, hodnotný jednoduchý film s veľmi hlbokými citmi. Plný počet nielen za tému a strhujúci výkon hlavného hrdinu, ale aj kvôli celku ktorý vyznie veľmi hodnoverne a ľudsky. Welcome je síce mierne predvídavý film, ale aj tak nás pribéh pohltí ako prílivová vlna a to všetko bez povšimnutia. Podobný film:Proti proudu. ()

Tosi

Jeden z nejlepších francouzských filmů poslední doby vypráví příběh ilegálního přistěhovalce Bilala, kurdského chlapce, jenž se z francouzského přístavu Calais snaží dostat do Anglie za svoji dívkou. Silný příběh o nikdy nekončící naději zobrazuje chmurnou autentičnost scén převaděčství, jenž často končí tragicky. Bilal zjišťuje, že je velmi složité přejít hranice přes přísná bezpečnostní opatření a tak se v zoufalství rozhodne, že jediným způsobem jak přejít, je kanál La Manche přeplavat. Za doprovodu instrumentální a velmi smutné hudby, která měla zvýraznit touhu, s jakou je někdo ochoten jít za svoji láskou, jsem trpce sledoval poslední zoufalé kroky Bilala, jenž tak odhodlaně riskoval svůj život, aby se setkal se svojí dívkou Minou. ()

lennyd

Uprchlý kurdský mládenec Bilal (Firat Ayverdi) netouží po ničem jiném, než se dostat za svojí přítelkyní Minou do Londýna. Zatím ale uvízl ve Francii, a všechny pokusy o překonání Lamanšského průlivu selhávají. Jediný způsob, který jej nyní napadá je, pokusit se průliv přeplavat. Ale k tomu potřebuje pořádný trénink. Setkává se s trenérem Simonem (Vincent Lindon), který v jeho tréninku vidí příležitost, jak přesvědčit svou bývalou manželku, dobrovolnou pomocnici různým přistěhovalcům, k návratu ... Film se snaží útočit na divákovo lepší já, i když - ruku na srdce - kdo by dokázal druhému (navíc jiné národnosti) jen tak nezištně pomáhat, navíc pokud bude sám balancovat na pomezí zákona. Sice některé okolnosti působí příliš prvoplánovitě - jaká to náhoda, že trenérova žena je dobrovolná pomocnice a o svém muži nemá valné mínění. Měl by Simon touhu pomáhat mladému chlapci, kdyby jeho žena byla právnička nebo řidička autobusu? Jenže na kdyby se nehraje, a ve Welcome vše do sebe krásně zapadlo - navíc Vincentu Lindonovi tato role tak dokonale sedla, že se mi ke konci filmu chtělo brečet (a to se mi moc často nestává - jestli si dobře pamatuji, tak snad jen v Shawshank Redemptation a Biccentenial Man). Prostě nádhera... ()

marvan

Uvědoměle angažované filmy zobrazující problémy třetího světa obvykle trpí špatně skývaným pocitem provinilosti a právě z toho vyplývají jejich obvyklé neduhy: didaktičnost, nemístné zevšeobecňování a vyděračsky přeexponovaná beznaděj. Welcome se těmto neduhům převážně úspěšně brání. ()

Toto

Nechcem byť šťúral, ale na tomto filme mi neskutočne vadilo to, že príde vychudnutý , vyhladovaný Iráčan za trénerom plávania a chce aby ho naučil plávať. Za nejaký mesiac-dva, nový Venclovský pláva 43km do Anglicka. A skoro sa mu to podarí. Tak teda neviem, či ostatným táto do neba volajúca debilita nevadí, ale mne áno. A veľmi. To, že na to treba niekoľko ročný tréning, alebo prísun potravin každú polhodinu počas plávania, že to trvá nejakych 8-20hodin (podľa počasia, prúdov...), akosi každý ignoruje a pritom je to vlastne základnym kameňom celého filmu. Ťažký život utečenca, je jedna vec a nemožné je druhá vec. A tomuto subtílnemu chlapčekovi by nepomohol ani Aladinov lietajúci koberec. ()

Saku

Kanal mezi Francii a Anglii ho zastavil po 4000km cesty (pesky) za svou milou. No ja nejsem zadnej tlustoch, ale po tydnu v Krusnych horach s batohem na zadech se vzdycky vracim jako bych zrovna prijel z Dachau. Tenhle kluk se uci plavat od piky a uz na prvni lekci ma hrudnik jak Michael Phelps?!? Vzpomenme na uzasnou promenu Hilary Swank v Million Dollar Baby a na spoustu dalsich, vedle kterych vypada Bilal jako kasparek. Tezce nadhodnoceny film. ()

lofa

Velmi působivý snímek o mladém kurdovi Bilalovi, který se rozhodne jet z rodné země až do Londýna za svou láskou. Dostane se až do francouzského Calais, odkud zkusí proniknout na ostrovy ukryt v kamionu. Když je odhalen spolu s ostatními je vsazen do tábora mezi ostatní uprchlíky. Napadne ho bláznivá myšlenka, že do Anglie doplave. Dostane se až k bývalému profesionálnímu plavci, nyní trenérovi Simonovi, se kterým si k sobě najdou velmi blízký vztah. Simon prožívá rozchod se svojí milovanou Marion a samota ho dost tíží, proto se upne na Bilala a chce mu v jeho úsilí pomoc stůj co stůj. Výborný herecký výkon především Vincenta Lindona v roli plavčíka Simona Calmata. 86% ()

SkyLukey

Skvělý silný příběh končící špatně, v tomto případě v žádném případě na škodu. Nenápadný skvělý film. ()

Saj

Tenhle film se mi líbil nejvíc z toho co jsem viděl na 44 MFF KV. Jen nechápu ten poloprázdnej sál (i když to bylo ráno). ()

DannyBoy80

Výborný film nastiňující otázku migrace a imigrace. Touhy a motivace imigrace a co vše je nutné podstoupit. Stejné téma podle podobného mustru už tady párkrát bylo, nicméně tento film mě i přesto bavil. Kvituju evropský konec, amíci by to zabili. Herecky perfektní. Levný film, který opravdu stojí za to. Za málo peněz hodně muziky. ()

KatRi

Tematikou originální, zabývající se celkem závažnou problematikou uprchlíků - i když takovým stylem, že někomu přišlo atraktivní toto prostředí. Vincent Lindon je pro mě zajímavým objevem, jinak mi tento film přesně zapadá do festivalové produkce ve Varech, kde je to taky sázka do loterie. Neurazí, ale ani neohromí. Za pointu čtvrtá hvězda. ()

sona123

Nečekaný a také nečekaně dobrý film. Téma - bezkonkureční. Herecké výkony? Na lecjakou sošku. Záběry - lepší být nemohly. Plynutí děje, času - ani chvíli jsem se nenudila. Byla jsem do toho vtažena a sotva dýchala, byť se toho vlastně moc nedělo. Byla jsem pobouřená, nadšená, dojatá, některé zdánlivě fráze mne dostávaly do kolen. Nádhera. Tak nenápadný film, a takový skvost! ()

warrenur

Film vo mne zanechal velmi silny dojem. Viem vsak, ze francuzi maju skutocne problemy s 'pristahovalcami'. Tento film dava vsak na tuto problematiku dalsi pohlad. Ludsky, tragicky, realny...tych privlastkov by sa naslo mnoho. Kazdopadne davam do pozornosti. ()

ondrin

Mám rád filmy, co ve mně dokáží něco změnit. Welcome se snaží bořit předsudky na ilegály, přibližuje životy těch, které máme tendenci nazývat parazity. Láska Bilala je krásná a tragická zároveň, opět se zde ukazuje nemožnost vymanit se z rodinných kulturních tradic východu. Nyní i já bojuji se svými předsudky proti přistěhovalcům a vím, že můj pohled se mění. Francouzská kuchyně má stále co nabízet. ()

Lukin413

Tak xenofóbní národ, jako jsou Češi, tu na základě jednostranně natočeného snímku kritizují migrační politiku Francie, to mě pobavilo více, než celý film. Ten je sám o sobě celkem fajn, jen je příliš plytký ohledně zápletky a příliš křečovitý ve snaze být vážnou výpovědí. Při srovnání snímků s podobnou tématikou vychází pro mě daleko lépe Le Havre. ()