Přízrak lásky

• Itálie Fantasma d'amore (více)

Život Nina Contiho ubíhá jako vlak v dobře vyjetých kolejích. Má uspokojivé zaměstnání i manželku na úrovni. Jednoho dne potkává Annu, kterou miloval před dvaceti lety, ale namísto příjemných vzpomínek se dostavují noční můry a přízraky minulosti. A Ninovy psychotické stavy přiživují i pochybnosti o smysluplnosti jeho současného života. (oficiální text distributora)

bull!nka

Když jsem tento film viděla poprvé, měla jsem taky z toho děsivé přízraky, pořád jsem na to musela myslet, nedalo mi to spát, třídila jsem si myšlenky a byla zmatená a vyděšená zároveň...Tento emotivní zážitek dokázala vykouzlit vždy jen Romy Schneider ()

Gardenboy

Zvláštny film. Rozhodne sa nejedná o horor, na to tam bolo príliž málo napätia a príliž wtf farár :) ako vystrihnutý z filmu o Draculovi (ešte aj tie lebky, staré knihy v jeho pracovni a jeho prehrávanie boli tomu podobné). Atmosféra fenomenálna, ale keď to chceme škatuľkovať, tak len ako psychologickú drámu. K 5* tomu chýba trochu viac dynamiky na koniec. ()

Rodin

Tohle mě v osmdesátých létech naprosto ohromilo. Celou dobu jsem si nebyl jist, zda Mastroiani věci, které se na plátně objevují, prožívá reálně, nebo je jen blázen, nebo zda jsem blázen já. Závěrečné vyzvánění odpojeného telefonu odpověď jen naznačilo. Ponuré, čím dál studenější atmosféra, prostě pošušňáníčko. Žádný Holý Vůd. A ještě dodávám - strašná škoda ještě mladé a naprosto vynikající Romy. ()

mac000

Úžasná Romy Schneider v roly Anny (byť namaskovaná skoro k nepoznání). Uvedeno v čs. kinech roku 1984 (s výborným plakátem Vyleťalové) ()

Delmondo

Název Přízrak smrti by byl možná přesnější. Matroianni párkrát do roka jezdí do práce busem, jednou tam potká zestárlou Schneiderovou se kterou před lety chodil, no přeskočí jiskra a Marčelo je zase v tom. Bohužel pro něj je mrtvá a tak se nám chlapec nešťastná dostává do čím dál tím víc zamotanějšího příběhu. Jednou slyší že je mrtvá jak ji potká furt mladou a krásnou, pak zas je prej mrtvá, potom zas ji potká ale hnusnou a starou, no jeden by se z toho zbláznil však z toho šla Marčelínovi hlava kolem, do toho nějaká ta mrtvola a chudák má už doživotně zajištěný místo ve cvokárně. Napsal jsem to sice dost zjednodušeně ale tak drsný, atmosferický a strašidelný mystérium jsem na stříbrným plátně dlouho neviděl, hlavní téma je ale dost jednoduché ve stylu "láska až za hrob" či spíše "až za záhrobí". Risi si dal pauzu od komedií a udělal dobře, oba hlavní herci byly skvělí a je tu i starý dobrý dabing. Nic víc už nikdo chtít nemůže. ()

veverysiak

Tento kúsok sa mi dostal do hlavy v ranom adolescentnom veku a aj keď som už nejaké tie bubu kúsky vstrebal, tento bol niečím výnimočný, pamätal som si temnú atmošku, duchársky námet, strašidelnú Sisi a pár záhadných vraždičiek, po rokoch som bol celkom prekvapený, že je to veľmi slušná mystika šľahnutá krimoškou a napriek veku má stále svoje čaro, takže 65%. ()

Kay84

Když jsem si tento film pujčovala, věděla jsem do čeho jdu - MM a RS jsou zárukou dobrého filmu - alespoň co se týče hereckého obsazení. Nečekala jsem však tak poutavý příběh. Sedíte jako přikovaní a chcete vědět, jak to skončí - protože to nejde předem určit - jako u mnoha jiných filmů. Hudba báječně podkresluje atmosféru stejně jako všudypřítomná mlha, která nepůsobí ani náhodou jako klišé. Některé okamžiky jsou natolik silné, že váháte, zda Ti dva skutečně neprožili kdysi dávno něžnou a vroucí lásku. Jsem nadšená a doporučuju ;) Mimoto Romy je tam nádherná, leč je už velmi nemocná a zbývá ji pouze několik měsíců života. ()

nauru

Ještě teď mě mrazí. Mám neustále přd očima onu mlhu a propojení světů, když si na film vzpomenu. Risi - velká jednička zde ()

anicca

Ak sa chcete báť, tak skutočne, vnútorne bez prvoplanoveho krviprelievania tak toto je to správne dielo. Skvelá práca maskerov ktorí z Romi Schneider urobili femme fatale, starenu aj prízrak.fantasma d amor je skutočne príznačný názov a tento film vám ešte dlho ostane pod kožou ()