V hlavní roli já

• Irsko A Film with Me in It
všechny plakáty

Černá komedie tragických rozměrů aneb Zubatá se nepřezouvá.
Irská komedie V hlavní roli já je černá a drsná. Drsnější a černější než většina černých komedií, které jste mohli doposud vidět. Jejím hrdinou je člověk, který má oprávněný pocit, že se ocitl na dně. Bohužel netuší, že dno může mít i sklep. Neúspěšný herec Mark (Mark Doherty) nosí permanentně uštvaný výraz, jemuž dominují psí oči. Není divu. Na konkurzech bývá většinou do počtu a navíc během nich zažívá mrazivá ponížení uštědřovaná nespokojenými režiséry (pikantní cameo rolička režiséra Neila Jordana). Opřít se navíc nemůže ani o přítelkyni (Amy Huberman), toužící po přívlastku „bývalá“, bratra (David O´Doherty), paraplegika upoutaného na vozík, ani o nejlepšího kámoše (Dylan Moran), který je sice budoucí slavný režisér a scenárista, ale zatím utápí svůj údajný talent v alkoholu a hazardních hrách. Jako pověstný Damoklův meč nad ním navíc visí hrozba vystěhování z pronajatého bytu, protože panu domácímu (Keith Allen) dochází trpělivost kvůli nesplácenému nájmu. Nějak takhle by mohlo vypadat peklo na Zemi. Jenže pod tenhle kotel absolutního zoufalství lze ještě přiložit. Kombinace blikající žárovky v kuchyni, špatně zavěšeného lustru, uvolněných klik u dveří a popraskaného stropu odstartuje sérii katastrof, které ústí v sérii mrtvol, jež se zoufalému Markovi hromadí před očima. Ten ve snaze zachránit situaci roztáčí kolotoč bizarních a absurdních situacích, které všechno ještě zhoršují. Komedie V hlavní roli já patří k filmům, u kterých se královsky bavíte, nicméně v hloubi duše se za to stydíte, protože v ní opravdu nic není k smíchu. Představitel jedné z hlavních rolí Dylan Moran patří k nejúspěšnějším britským komikům současnosti díky lehce anarchistickému britskému sitcomu Black Books, který volně vychází z poetiky Monty Pythonů. Ostatně i oni mají ve svém repertoáru slavný skeč, jehož hrdinou je muž, kolem něhož se sérií bizarních nehod kupí mrtví, aniž by on sám třeba jen hnul prstem. (oficiální text distributora)

dee-key

Černočerná komedie superčerných rozměrů. Docela chápu, že se to lidem nelíbí, ale já si můžu nad tímhle druhem humoru potrhat veškeré relikty břišního svalstva. Herecké osazení dělá z tohoto filmu ještě ultračernější záležitost. ()

M.i.k.e

nápad výbornej,herci dostačující,Dylan Moran tradičně skvělej,ale celkově bohužel černější než černé,hnané opravdu až do krajnosti a tudíž míň zábavné,než tradiční černé komedie podobného střihu.Já osobně se sice nenudil,ale na druhou stranu sem se ani moc nesmál,což je škoda...70% ()

Crawler-D

Výtečná černočerná komedie, ve které se nezapře ostrovní původ. Kvalitní scénář zohledňující hru na scénář je podpořen příjemně civilními výkony Dylana Morana a Marka Dohertyho. Aniž by to byl horor, tak potměšilý dům zabiják jsem dlouho neviděl (jestli vůbec). ()

bukowski83

Pěkně černá komedie, jen jsem ten humor ocenil pořádným smíchem až po skončení filmu. Nevím čím to bylo, ale v jeho průběhu se mi vzniklé situace nejevili jako obrovská prča, ale když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že ten borec má opravdu smůlu! Herecké výkony geniální, Moran opět parádně ulítlej a Doherty je prostej smutnej týpek. 75% ()

Angelopul

Na tomto filmu je nejvíc vtipné, že je samotný jako kdyby ho napsali na koleně dva ztroskotalí pitomci bez talentu, což je zároveň z části jeho téma. Kdo má rád Dylana Morana a jeho opilecké eskapády, bude pravděpodobně trochu zklamán jako já, protože jeho alkoholizmus má ve filmu pouze vedljší roli a jen ilustruje jeho postavu. Zápletka je ohraná a ničím nepřekvapí. Čekal jsem více humoru a lá Black Books nebo Dylanovy one man show. Nudu ke konci filmu ukončilo očekávané, málo nápadité vyústění. Bohužel, film nemůže zachránit ani dobře zachycená depresivní atmosféra, ani charisma herců, ztvárňujících titulní role. ()

c.tucker

Komedie černá jako horníci v šachtě, když jim totálně vyhasne světlo. Perfektně to funguje, ty dva jsou takový ztroskotanci až to hezké není a při tom to senzačně šlape. Mrtvoly kam se podíváš a zábava v pravém britském (irském) duchu. Bavil jsem se, ale k dokonalosti mi tam ještě docela dost scházelo. ()

campix

Černo-černá komedie, které ovšem strašlivě škodí začátek. Protože začátek filmu se strašlivě vleče a člověk by si i mohl říci, že se jedná o další nudné evropské sociální drama, kdy sledujeme jedince na dně, kterému se nic nedaří a všichni se k němu začínají obracet zády. Ale V hlavní roli já si vše žehlí díky druhé polovině filmu, příjde zlom a pak už to jde všechno ráz na ráz. Sled událostí, které by jste jen těžko vymysleli a konec je také opravdu povedený. Bohužel díky hodně pomalému startu nic víc než průměrný film. ()

SeanLSD

Írske komédie boli vždy skôr smutné než komické, a skôr čierne než rozjuchané - s večným dažďom vo vzduchu a melancholicky prepitým mozgom to snáď inak ani nejde - a táto je ešte černejšia a smutnejšia. Barák ako SMRTONOSNÁ PASCA, kde PLYTKÝ HROB stretol NEZVRATNÝ OSUD... a kde írčácku poetiku brázdia ksichty pojedačov kyslých uhoriek. ()

dr.fish

Komedie to asi není, jelikož hlavní hrdina je takový hrozný lůzr, že ho nejde ani litovat, jen umlátit kladivem. Naštěstí se zjeví brzy Dylan Moran, který ač je to k nevíře, působí ve filmu jako stabilizující prvek. Celý film je vlastně tak trochu parodií na ty hollywoodské hity plné mrtvol, ale místy to zas taková hlína není. Momenty ale stojí za to, zejména závěr s policistkou mne pobavil. 80% ()

SG_ever

Černo-černá komedie, která se velmi povedla... Dylan Moran se asi té své klasické role už nezbavý, ale je vidět, že mu padne ! Především on a Mark Doherty předvedli skvělý výkon, ke kterému se navíc přidal i dobrý příběh... Smál jsem se téměř céle představení, vy budete taky ! (85%) ()

Vraccas

Trochu psycho. Popravdě já tento humor moc nepostřehl a celou dobu jsem sledoval něco ve Fincherově stylu. A to je dobré... ()

GrooveJump

Dylan Moran vlastně nemůže hrát nic jiného, než tyhle "alkoexistence"... I přesto, že ten film komplexně vázne, scénáristicky naivní, byť poměrně kvalitní dílo... ()

ecceHOMMO

Čierny humor, absurdnosť a paradoxné situácie to sú základné kamene na ktorých je film postavený.....a narozdiel od toho rozpadávajúceho sa bytu stojí snímok pomerne na kvalitných základoch.....**/*** ()

Belbo

Nóó, dá se tomu ledcos vytknout (proto jen tři), ale odklízecí pasáže a náhodné "řešení problémů" nemají chybu. ()

ywo666

Na tento film sa dostal uplne nahodou, ako na rychlu alternativu, pretože sme zistili, že náš film sa nehrá. Spočiatku sa to rozbiehalo pomaly. Hovoril som nič moc. Neskôr sa však roztočí kolotoč absurdných situácií okorenených tipickým britským humorom a divák sa razom prestane nudiť. Nie že by film opustila uspávajúca až mŕtva atmosféra, ale o tom to je. Postupne získavam dojem, že Moran svoje postavy nehrá, ale že on taký vlastne je. Vždy mu len dajú iné meno a úlohu a on sa začne správať tak ako vždy. ()