Panna nebo orel

Easy A

Ľahko ju zbaliť

Komedie / Romantický

USA, 2010, 89 min

Síce film neponúkol nič nové, humoru veľa nebolo a pravdepodobne na to celé veľmi rýchlo zabudnem aj tak som však relatívne spokojný. Film ma totiž ničím neotravoval, bol príjemný a ubehol dosť rýchlo.(29.3.2012)

Velmi sympatický zábavný film - především díky Emmě Stone a jejím rodičům v podání Stanleyho Tucciho a Patricie Clarkson. Rozumná stopáž, zajímavý děj, žádné velké drama... Na odpočinek přímo ideální snímek, jenž má s Juno (navzdory všem srovnáváním) společnou asi jen vyřídilku hlavní hrdinky a animace v menu DVD.(1.11.2015)

Emma Stone je skvělá, vrcholné momenty filmu si patřičně užívá a ty slabší - obsahující vtipu prostou hlušinu a otřepaná klišé - aspoň spolehlivě udržuje nad pomyslnou hladinou prostřednictvím svého šarmu a nesporného talentu. Herečtí veteráni Thomas Haden Church, Stanley Tucci a Malcolm McDowell potěšili, ne až tak debilní zápletka taktéž, bohužel se nemohu zbavit pocitu, že z celého konceptu šlo vytěžit o poznání více. Pokud pominu sterilní romantickou linii, mohu říct, že mě Easy A po většinu času dobře bavilo, některé momenty jsou dokonce výtečné, avšak klišovitý (až otravný) závěr výsledný dojem znatelně kazí.(11.12.2010)

• teutates

Emma Stone bola super, ale inak... neviem ako to definovať, US komedy s morálnym ponaučením? to určite nie... :) Takže v konečnom dôsledku Easy C 5/10.(24.11.2010)

Promiskuitní Emma Stone? To si nechám líbit.. Olive je inteligentní děvče, které na leccos nabízí poměrně sarkastickou odpověď a které si vymyslí jedno fiktivní sexování, které se jí mezi spolužáky docela vymstí. I když – jak se to vezme. Školní promiskuitní odpadlík je snesitelný zejména právě díky rozdivočené Emmě Stone, která film jednoznačně táhne (mimochodem zasloužená nominace na Zlatý glóbus). Škoda jen, že ji chybí věrohodní protihráči. Snímek se totiž může tvářit jakkoliv svěže a sofistikovaně, na pevných základech však nestojí. Zaměnitelné postavy kolem (divní učitelé, divní fanatici, divná nejlepší kamarádka) mu totiž body ubírají. Jsou absolutně nereálné, i když třeba excelentnímu Stanley Tuccimu v roli chápavého otce to velmi rád odpustím. Jako středoškolská satira snímek docela obstál (hrdinka neustále odkazuje k literární klasice Šarlatové písmeno – i tady se střeží vše zaběhnuté), jako komedie má výkyvy, jako romance prakticky neobstojí. Potěší ale absence huličských part nebo tělesných tekutin. Ohlasy a hlavně tržby ze zámoří vynášely tuhle milou jednohubku do nebes, já budu při zemi, ale doporučím ji rád!!(6.2.2013)