Panna nebo orel

Easy A

Ľahko ju zbaliť

Komedie / Romantický

USA, 2010, 89 min

Bez přehánění jeden z nejsympatičtějších filmů o teenagerech, který jsem kdy viděla. Tleskám scénáristům, že se jim podařilo přivést na plátno hrdinku, která se tolik vymyká tradičním napudrovaným blonďatým slečinkám. Tleskám i za dokonale sympatické a normální rodiče, štiplavé poznámky hlavní hrdinky (které mé ateisticky racionální duši dělaly jen radost), výbornou hudbu, hezké vizuální zpracování a vlastně tak nějak všechno. Kdybych si z těch deseti filmů, které jsem za poslední dva měsíce viděla v britských kinech, měla vybrat jediný, na který půjdu znovu, Easy A by tomuto žebříčku s jasným náskokem vedlo.(29.10.2010)

Pár vtípků a takové tak trošku možná poučné:) Každopádně Emma Stone je kočka.(7.7.2011)

• Rob Roy

Vůbec jsem nedokázal dešifrovat motivace a chování postav v průběhu filmu, teda kromě toho, že jsou skoro všechny postavy střelené, ale takovým nezajímavým a otravným způsobem. A humor jak pro desetiletý.(24.11.2010)

Will Gluck ma tento štýl v malíčku a ako býva zvykom, pri tomto žánri sa záver nikdy nevytiahne. No a nevytiahol sa ani tu. Ma to fajn nápady, hlašky, hudbu, sympatickú hlavnú postavu s xichtom Emmy Stoneovej, navyše film nikde nedrhne, ale ten záver ... 85% - 4*(26.5.2014)

Emma Stone je skvělá, vrcholné momenty filmu si patřičně užívá a ty slabší - obsahující vtipu prostou hlušinu a otřepaná klišé - aspoň spolehlivě udržuje nad pomyslnou hladinou prostřednictvím svého šarmu a nesporného talentu. Herečtí veteráni Thomas Haden Church, Stanley Tucci a Malcolm McDowell potěšili, ne až tak debilní zápletka taktéž, bohužel se nemohu zbavit pocitu, že z celého konceptu šlo vytěžit o poznání více. Pokud pominu sterilní romantickou linii, mohu říct, že mě Easy A po většinu času dobře bavilo, některé momenty jsou dokonce výtečné, avšak klišovitý (až otravný) závěr výsledný dojem znatelně kazí.(11.12.2010)