Potraviny, a.s.

• USA Food, Inc.

Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém. [MFDF Jihlava 2009] (oficiální text distributora)

Sentido

Deset let starý dokument a praktiky největších z kvinteta se výrazně nemění. Stále rostou a stále zrychlují. Občanský aktivity směrem k nim i ke kongresu dělám do teď. Tomu navrch nám tu doma, od mysteriózního zjevení se za komunismu, vyrostl Babiš, co dělá nemlich to samý na tuzemský úrovni. ()

agassi68

Je len škoda, že tieto poučné dokumenty sa neuvádzajú o 20.00 namiesto priblblých seriálov. Ale ľudia sú presne takí ako tá mexická family. Radšej si kúpia shit ako by mali ušetriť na bulvárnych časopisoch alebo cigaretách. A nadnárodné mafiánske korporácie sú všade takže nemám ilúzie ani o strave u nás. Stačí si pozrieť výsledky hygienických kontrol v obchodných reťazcoch.. ()

rekkky

... aneb přesvědčivý a komplexní pohled pod pokličku velkovýrobcům, který boří idealistický názor, že jíme kvalitní potraviny. Nejen ekonomický řetězec pojící se k výrobě a distribuci potravin na prodejní pulty výborně dokládá praktiky o kterých spousta lidí nemá tušení. Konečný spotřebitel jen přihlíží a konzumuje, ale je zde na místě otázka jestli chce na tomto stavu něco změnit. ()

Illioplius

Realistický pohľad na mnohodimenzionálny smutný jav, týkajúci sa hlavne nevzdelanosti, neinformovanosti, ale aj bezmocnosti zdravého rozumu v boji s obrovskými sumami peňazí. Pri námietke, že ľudia skrátka musia jesť a v dnešnej dobe to už inak nejde, mám pochybnosti o zdravotnom stave jej autora. Dokument hovorí z veľkej časti o ľudskej lenivosti a o obžerstve – hneď dva smrteľné hriechy, povedal by kresťan. A to sú prosím pekne najmä kresťanské Spojené štáty, ktorých sa Food, Inc. týka. Verím, že to ide aj inak a biofarmy sú toho pekným dôkazom. ()

kersten

Prvá polovica dokumentu - skvelá. Druhá polovica - slabá, nudná, bolo to len o akejsi politike farmárov...... Ale inak určite odporúčam pozrieť. ()

Lucas87

Tenhle dokument popisuje jen povrchově veškeré skutečnosti potravinového průmyslu, dokument Pozemšťané daleko více otevře lidem o jatkách, výkrmnách. Tohle je dokument pro slabší povahy, jelikož nevyvolá tak velké znechucení nad tímto systémem. Jeho forma zobrazení skutečnosti je prostě měkká. ()

anitae

Dobré téma, ale na mě moc americké zpracování. Pár dobrých míst - E-coli a bakterie všeobecně u průmyslově zpracovávaných masných vyrobků, Monsanto a super soja:), nepochopitelná rodinka živící se jen fast foodem a matka jejíž syn umřel na nákazu z fast foodu. Nevím, ale mě to nijak neovlivnilo. Slabé 3* ()

VerenaLord

Jen pro silné nátury, na druhou stranu by tohle měl vidět každý! Ne nadarmo se říká, že nás krmí odpady. A tady je ukázkový příklad, věřím, že tomu tak není jen v USA, ale že je tomu tak po celém světě, i když asi ne v tak masovém měřítku. Chce to odhodlání a silný žaludek, ale doporučuji, určitě si příště rozmyslíte návštěvu rychlého občerstvení. ()

Hightower

Přesně tak, jak píše "Dadel". Problém na který tento dokument reaguje, vyplývá z "přemnožení lidí". A to nepočítám Afriku, Severní Koreu a jiné země. Zapojit tyto země do koloběhu...Hlavní problém tedy je: jak pro neustále se množící lidskou populaci vyrábět potraviny? Dokument ukázal dvě z možností. "Systém se jednou zhroutí." "Musí se zhroutit." Ano, nexistuje systém perpetum mobile. Otázka je ale kdy. Až to lidem skutečně dojde. Mééé to bude trvat. U dokumentů takovéhoto ražení mám strašně rád, že lidi po shlédnutí reptají, ale nic se neděje. Viděli jste někdy protestovat skupinky lidí u supermarketů? Já tedy ne. A to jich máme v Ústí nad Labem habaděj! Zprávami lezou informace, jak s námi - markety zacházejí, a nám je to putna! U NÁS ZŘEJMĚ ŽIJOU KONZUMNÍ OVCE... Ano dalo by se najít řešení. Ostatně jeden farmář z dokumentu byl příkladem (vybavuji si, že jeden zákazník jel 500 km). Velký počet malých dodavatelů. Jenže to by tu museli být jiné podmínky pro zemědělce, chovatele. Obávám se však, že zemědělství, chovatelství jde do zániku. Lidé nechtějí nic moc řešit, a tak raději jdou do - marketů. Den člověk se skládá z toho, že přijde unaven z práce (nižší a střední vrstvy)...a teď, aby ještě řešil kvalitu potravin...kouká po slevách. Člověk je blažen po cukru a soli...tak proč něco řešit. ()

Gardenboy

No dobre, ale toto nie je nič nové. To všetko predsa priemerne inteligentný človek by mal vedieť. A organic výrobky už dávnejšie kupujem aj keď sú ... povedzme to takto - mierne predražené. A nikde nie je zaručené, že či aj to nie je podvod. ()

Bublinka6

Slibný začátek, jenže poté se i přes jistou míru zajímavosti faktů stupňuje nuda stravující diváka. Samozřejmě jsem ráda za syrovou pravdu o potravním průmyslu, ale některé části jsou zbytečně sentimentální. V tomto žánru jistě upřednostním film Supersize me. ()

milhouse333

Všichni to vlastně víme, ale nikdo o tom nic neví. Tenhle dokument je však naservírován za sirova a srozumitelně. Na konci zbyde jen pachuť v ústech a pocit, že s tou hrůzou nikdo stejně nic nezmůže. ()

wito

Film je podľa mňa objektívnou výpoveďou o dobe, ktorá nás pohltila a uzavrela do kolobehu závislostí na systéme. Nejde len o potraviny. Vymaniť sa z neho a neprispievať mu je mojou zásadnou túžbou, túžbou po dnes čoraz menej možnej slobode... ()

Shredder

Dokument nadherne ukazuje v akom kontraste su Hollywoodske filmy, ktore nam predstavuju USA ako tu najpravnejsiu, najcestnejsiu krajinu, plnu prav a slobod, kde zalezi na kazdom cloveku a ostatne krajiny su neuveritelne zaostale a realita. Samozrejme v dnesnych casoch maju idealisticku mienku o USA len uplny idioti. Food, Inc. rozobera, ako potravinarske korporacie utlacaju a zastrasuju farmarov a neustale znizuju kvalitu potravin, zatial co ich zisky rapidne stupaju. Tyranie zvierat, zaobchadzanie s robotnikmi ako otrokmi, zastrasovanie obycajnych ludi aj celebrit. Cloveku je z toho vsetkeho na zvracanie, no presne taketo dokumenty by sa mali premietat ako v skolach tak v televizii namiesto degeneracnych reality sou, aby sa ludia prebudili zo svojich iluzii. ()

hekla

Dokument, který by měl vidět každý. Fakta, důkazy, užitečné informace. A k tomu jednoduchá rada na konci, jak reálně a snadno změnit když ne svět, tak minimálně povědomí o tom, co kupujeme a jíme. Protože ingnorance, nezájem a tolerance je tím, čím si nejvíce škodíme. "You can change the world with every bite." ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky