Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

cheyene

Vzhledem k tomu, že je příběh inspirovaný skutečným příběhem, chtěl bych dát i 4*, ovšem nemohu, jelikož americké konce ve stylu "všichni si zatleskejme" nemusím. Přesto však oceňuji mírné napětí, akci a nakonec i příběh. Příjemná jednohubka za 3*. ()

Hrabka

Logických děr to má hned několik. Nejvíc mě dostalo: "Stačí jeden vagón s tou chemikálií a celý město půjde k čertu... ale všichni na to stejně čumí maximálně z pár set metrů. Když tomu ale nějaký ty nedostatky v ději, které mimochodem nejsou nijak výrazný, dokážeme odpustit, tak se jedná o výborný thriller. Velmi dobře a chytlavě natočená, napínavá až strhující podívaná, která ani chvíli nenudí, k čemuž přispívá také nepříliš dlouhá stopáž. Tyhle nezastavitelný dopravní prostředky mě prostě dokážou vždy zaručeně dostat. Na tohle to ale nemá. :-) 75% ()

LiVentura

Zas další debi.ní vymazávací americká akce s heroickými výkony dvou strojvůdců... bože, kdy už si dají pokoj. Není to nejhůř udělané, ale mně se nelíbilo, jen hudba ušla.. ()

Shakers

Tony Scott a Denzel Washington je staré dobre duo, ktoré má vždy po ruke adrenalín, strhujúcu akčnú jazdu a aj tie emocie.A presne tak je tomu aj tu. 85% - 4* ()

Pepinec

Tony se s námi rozloučil dvěma pohádkami o mašinkách. Z podzemky se očividně poučil, a tak na rozlehlé americké železniční pláni rozehrává svou klasickou a nenapodobitelnou hru poctivé, uhlazené a dynamické filmařiny. Kašlu na záplavu klišé, na obehrané písničky, předvídatelnost i na všechny scénky typy věřte nevěřte. Pohled na spanilou divu, je-li skutečně spanilá, musí nechat chladnou i čerstvě ohřátou večeři na stole. S filmem je to stejně tak. Takže se tu dál přebíjejte remixy Mašinky, já si jdu přihřát knedliky. P.S: Že tenhle vlak nestavěl v našich kinech si vysvětluji jen špatnou prací Českých drah, které nemají dostatek Denzelů a Chrisů. (Filmfest Théoule 2013, 6/11) ()

Niles

Tony Scott a Denzel Washington majú tie vlaky asi veľmi radi. :) Po Únose vlaku 1 2 3 sa spojili opäť v tomto maximálne priemernom akčnom filme, ktorý je ale vydarenejší ako ich spomínaná predchádzajúca spolupráca. Síce nenadchne – nie je totiž ani chvíľu originálny, ale ani neurazí. Vďaka dobrým hercom a reálne vyzerajúcim akčným scénam sa na to dobre pozerá. Inak tu vidíme len to isté, čo v mnohých podobných filmoch. Či už ide o autobus, vlak alebo lietadlo, všetko je to rovnaké. ()

Boogeyman

Vlak veze náklad, kterej je schopnej při explozi rozprášit celý město, ale během pokusu o jeho vykolejení se přímo vedle kolejí sešikuje asi stopadesát policajtů a ještě tam zaparkujou ty svoje káry div ne vlaku přímo do cesty. Vrtulník cllou dobu vlaku div nesedí na čumáku, ale není schopen tam sesadit chlapíka, kterej by ho zastavil. Před vlak lze dostat obrovskou lokomotivu, ale přidělat na ní nějaký prkýnko, ze kterýho by někdo přeskočil do kabiny to asi nejde, takže jediný řešení jak se dostat vlaku na kobylku je vzít chlapíka se sešrotovanou haksnou a nechat ho přeskočit na mašinu z auta jedoucího vedle kolejí....Podobnou píčovinu jsem už dlouho neviděl. Scott do kotle nelogičností ještě přihazuje ta nejtrapnější rodinná klišé. Akční scény jsou v pohodě, je to i trochu napínavý, ale je to nehoráznost na ukroucení hlavy. ()

sheen

Zelenáč a stará škola spojí síly v adrenalinové jízdě za záchranou/zastavením vlaku. Výborná jízda plná napětí. Tony nezklamal. Mladý Kirk a Washington se osvědčili:) ()

Disk

Určitě lepší než Pelham 123. Co na tom, že je Unstoppable jedno klišé vedle druhého a závěr patetický až běda, když ten film funguje výborně a já trnul, jestli ten vlak přeci jen bude zastaven... Akce je dynamická a krásně přehledná, Pine s Washingtonem sehraní... a vůbec... Pořádný výplach jednou za čas vůbec neuškodí.________EDIT 2019: Snímek o nezastavitelném vlaku bez lidské posádky je napínavý i po letech. Výborný film bez jediné chybičky. Důstojnější rozloučení si Tony Scott ani nemohl přát. ()

Pilda17

Hodně luxusní film, který doprovází obrovské napětí hlavně posledních 30 minut. Scénář a děj velmi slušný, tak že režisér se předvedl výborně. Do Unstoppablu se dá vžít a vtáhne váš do sebe, závěr už je plný emocí. Denzel Washington jako vždy skvělý herec a výborně ho doprovázel i méně známý Chris Pine. Příběh je podle skutečné události což zaujme ještě daleko víc! 8/10 = 80% ()

Ruut

UPDATE 2020: Jo píše to, hlavně díky krátké stopáži a výbornému Washingtonovi. Druhý nejlepší splašený vlak po Splašeném vlaku.... ---- Masakr! ()

-OverLord-

Jak má Tony Scott v oblibě, film se s lehkým počátečním tempem strhne v zběsilou jízdu, kde je vše naprosto dokonale natočený, nečekaný, napínavý a každej herec odvede svojí práci na jedničku. Takhle má vypadat akční thriller. ()

Allien.9

Film je napínavý, Chris s Denzelem jsou sympaťáci a na rychle se pohybující vlaky mám úchylku. Když vás ale v závěru namísto Jupí, dokázali to! napadá Proč tam někoho nespustili hned na začátku?, tak to předchozí zážitek jaksi zlikviduje. Nehledě na to, že Pineova manželka byla blbka na n-tou. OPĚT 3,5*. ()

mzss1

Velmi povedený thriller se skvělým hereckým duem Denzel Washington a Chris Pine. Příběh filmu je jednoduchý, což nevadí. Najde se tu velká napínavost, určitá atmosféra a nepředvídatelnost. Spracování je velmi vydařené, technická stránka skvělá. Rozpočet 100mil.USD je dost, takže bych čekal více scén hodných na tento rozpočet, což je jen detil. Líbily se mi hlášky dvou hlavních hrdinů a jejich usilovné snažení vlak zastavit. Takže jsem spokojen. Hodnotím na 84% = **** ()

kingik

Šišišišihúúúúúúú. Zase jednou došlo k selhání lidského faktoru a jeho vlivem se nákladní vlak plný jedovatých chemikálií vymkl kontrole, a nikým neřízený má namířeno do obydlených oblastí V Pensylvánii. Vlakvedoucí Chris Pine a strojník Denzel Washington (v titulcích jsou pochopitelně uvedeni v obráceném pořadí) si zahráli na hrdiny a svorně si řekli "pche, když už sedíme v protijedoucím vlaku a kecáme o hovně, tak ho z nudy zastavíme a nebudeme čekat, až ho pověřená armáda vykolejí nebo odpálí, a to, co zvládnou oni, my zvládneme taky". A jak řekli, tak udělali. A Tonda Scott o tom natočil akční frašku, která je akční jen závěrečnou půl hodinu, protože do té doby jen vlak jede a nesejme ani koně, kterého chlápek vede přes cestu a vlastně nesejme, vyjma pár aut, skoro nic. Toník Scott už pomalu, stejně jako jeho bratr, začíná senilnět, ale neomlouvá ho ani to, že film je natočen podle skutečné události a tohle nemělo daleko do dražšího televizního filmu. V hlavní roli mohl být klidně Rob Lowe a Luke Perry a vyšlo by to nastejno. Nedá se však říct, že bych se přímo nudil. První hodinu, kdy se nic neděje a jen se probírají možnosti, jak zastavit rychle jedoucí vlak, se dá i zasmát, když se film bere smrtelně vážně a Washington skálopevně a neoblomně do vysílačky směrem k řídícímu středisku procedí, že oni vlak doženou, zaháknou ho na lokomotivu a bude vymalováno. Druhý smích přišel, když přišlo na akci a konkrétně scénu se zapojováním nebezpečného vlaku k vagonům. Zatímco Chris Pine se při zapojování zapotil a nebylo moc poznat, že ho zastupuje kaskadér, tak v případě Denzela Washingtona to při "výletě" na střechy vagonů vyřešila kukla přes hlavu, aby nebylo poznat, že po vagonech neskáče on, ale kaskadér. Film nebyl ani moc napínavý, protože šta šťastný konec byl hned za zatáčkou, a kdyby mu scénář dal výhybku, tak bych se moc divil. Na Scotta docela slabota, ale jako fraška to rozesměje spolehlivě. Hlavně, že na té cestě nebyly tunely. 40% ()

sochoking

Co do sledovanosti, tak F1 môže ísť do prdele oproti takým vláčikom. A ešte ak za volantmi sedia páni Roger, Copy That a Shit , tak si budte istí, že o zábavu je postarané. Hoci môj obľúbený užívateľ povedal, že: " americke hrdinstvo.prehnane az az." , tak práve bez toho by som sa neposral od smiechu pri sledovaní krásnych bielich zubov Denzelíka Wašingtoníka! ()

Legas

Jeden z těch uvěřitelnějších filmů. Tvůrci si dali tu práci a zjistili si pár informací o tom, jak taková lokomotiva funguje, takže se sice dočkáte několika dramatických vylepšeních, ale na druhou stranu nikomu nezůstane ulomená brzda v ruce. Je fakt, že vlaky zbožňuju od malička a Tony většinu záběrů nasnímal tak, že jsem měl chuť vyspat se s některou z lokomotiv, takže kdo vlaky nemusí a nebaví ho, že jezdí jen po určené koleji, ať si raději pustí Nebezpečnou rychlost. Se spoustou klišé jsem počítal a taky ve filmu jsou, ale jak si Danzel nalepí fotku svých dcer v lokomotivě na řídící pult, jako pilot stíhačky před útokem, to mě opravdu upřímně pobavilo. A dávám palec nahoru za zvuk. Výborná práce. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)