Byli tu tací, kteří mu říkali Ikarus. Jinak ho většina lidí znala jako rozvedeného otce pracujícího v investiční společnosti. Ale nikdo neznal jeho druhou tvář, tu zlou. Icarus byl v zabíjení lidí jednička. Když se Sovětské impérium rozpadlo, zjistil, že se ocitl v úplně jiné zemi, kde se nedá nikomu věřit. Rozhodl se vymazat svou temnou stránku a začít s novou identitou. Při náhlé nehodě v Hong Kongu vyjde najevo jeho pravá identita a on si uvědomuje, že cílem je nyní on sám. Lidé, kteří chtějí jeho smrt, se nezastaví před ničím. Jeho manželka a dcera se ocitají v nebezpečí. Nastává boj o holý život. Icarus je nucen čelit démonům ze své minulosti, aby ochránil své blízké. Musí zjistit, komu může věřit a komu ne, pokud už není příliš pozdě. (oficiální text distributora)

Beky odpad!

Miluju všechny akční borce 80. a 90. let, ale to neznamená, že budu omlouvat jejich výtvory v jiných desetiletí, kdy už nemaj dávno co točit!! Z té televizní kamery se mi udělalo v polovině filmu špatně...chvíli jsem si myslel, že mám zaplou Ulici nebo Růžovku...pak jsem se probudil v nemocnici... Doktor mi pověděl, abych to už nedokoukával nebo dopadnu jak ti v těch černejch pytlích!! Je mi líto, tohle je mnohem horší než filmy Seagala a JCVD. Lungren je určitě z této trojce nejslabší článek, ale i tak se těšim až ho uvidim v The Exp. a mimochodem v Univerzálním vojákovi 3, taky nebyl špatnej, tyhle role, camea, kde nemusí mluvit:), jsou pro bývalé filmové veterány a ne točit blitky za čtyři míče kdesi v hangáru. ()

ywo666

Snaha sa cenní. Film je béčko respektíve možno až céčko ako sviňa. Ale má to svoje svetlé momenty. Dolph sa snaží. Chcelo ešte vylepšiť maskultúru a oprášiť pár karate kopov a máme kandidáta na akčný comeback. Odporučil by som mu pozbierať partu starých harcovníkov ako Seagal, Gary Daniels, JM White a kľudne aj Arnieho, pridať mladších Adkinsa a Lateefa Crowdera a spraviť nejakých béčkových "expendables". Lebo jeho filmy potrebujú väčší rozpočet a ďalšie mená, lebo Dolph už asi sám film neutiahne (vlastne nikdy neutiahol). Inak film za 50% ()

Yoshimitsu

Doplh Lungren není zrovna mistr v rozepínání podprsenek, ale pozbytek tohohle béčka si držl docela slušnej výkon.Na to, že už patří mezi tu starší várků bouchačů, tak dobrý. Únava jde na něm vidět, ale formu má pořád dobrou a po dlouhý době si zahrál konečně i v hlavní roli ve filmu, který sám režíroval. ()

Trustme

Dolph Lundgren bere svůj filmový osud do vlastních rukou a opět stojí na obou stranách kamery. A já mu fandím! Věřím, že už to jednou vyjde a Lundgren natočí adekvátní film kompatibilní své vizáži chladného profesionálního zabijáka, jednajícího ve svých úkolech inteligentně. Icarus měl k tomu velmi blízko... V dvoumetrovém úředníkovi s bradou jak nárazník parní lokomotivy by nikdo nečekal nájemného čističe se sovětskou minulostí... Příběh je průhledný a očekávaný jak rozpočet filmu dovolil. Doslova jste schopni odhadovat co která postava udělá, jak se projeví v příštích minutách. Styl kamery a střihu je hodně amatérský a je vidět, že režisér chtěl být "originální". Celý film působí velmi lacině, až "bulharsky", ale zde to vcelku nevadí, neboť jde o běžné reálie typické pro příběh nízkorozpočtového děje. Lundgren jako nekompromisní jednatel svých požadavků se velmi slušně projevuje ve scénách násílí a tím tento film posouvá do oblíbené divácké polohy nesmlouvavých drsňáků. Přesto všechno, Dolphe díky a v Expendables nashledanou! ()

JohnSmith

Lundgrenův nejlepší režisérský počin. Sice je to klasický schéma, jak se zabiják někomu znelíbí a sám se stává terčem, ale proč ne. Akce je natočená celkem dobře, Dolph je víceméně civilní a na nic si nehraje a hlavně to nenudí a uteče to jako voda. Sice je člověku jasné co se stane ještě dřív než se to stane,ale to už tak u akčních filmů bývá. Jen by to chtělo lepší střih. ()

zdenny

Film, který si Dolph sám i režíroval mi svou kvalitou připomíná "Ruslana" se S. Seagalem. Myslím si, že akční hvězdy převážně devadesátých let se v minulé dekádě hodně topily ve špatných scénářích, když i choreografie nestála za moc. Tento film ale ukazuje, že D. Lundgren ještě nepatří do starého železa a když by byl scénář ještě kvalitnější, určitě by se v něm tato ikona akčních filmů neztratila. Nakonec i jeho výkon v "The Expendables" se mi dost líbil. Dolph je klidně sto točit kvalitní akční filmy ještě alespoň dalších deset let. Chce to opravdu slušný scénář, o akční stránku se tento charismatický herec postará už sám. ()

m.a.t.o.

Icarus bol prvý (a zrejme aj posledný) film s Dolphom Lundgrenom v hlavnej úlohe, ktorý som videl. Scenár síce dosť blbý, ale pre lundgrenovské potreby dostačujúci. Čo mi však naozaj prekážalo bol vizuálny dojem z filmu. Už aj venezuelské telenovely sú na tom z tohto hľadiska lepšie, i keď zopár dobrých záberov by sa našlo aj v tomto filme. Dolfáč je určite väčší sympaťák, než taký Seagal, iba to však nestačí. Škoda, s lepším režisérom mohol celý film vyznieť oveľa hodnotnejším dojmom. 20 % ()

sedm.1

Z Lundgrenovi filmografie patří Icarus určitě k tomu lepšímu, v čem se za poslední dobu objevil. Film má určitě dost solidní tempo, na nic se moc dlouho nečeká a jede se pěkně z ostra hned od začátku, akce sice moc není, ale je docela dobře zpracovaná, ikdyž i tentokrát toho střih kamufluje víc než by bylo třeba, k dobru nicméně musím připočíst, že je dost nekompromisní a krvavá, Lundgren pak svého hrdinu zvládl velice slušně, je správně nasranej, drsnej a s nikým se moc nepáře, to mám moc rád, nehledě na to, že tu zas vypadá i poměrně fit a odpočatě, a ne jako přestárlá troska, což už se mu taky párkrát stalo. A vedlejší postavy a jejich představitelé jsou též fajn. Samotná zápletka je jinak samozřejmě těžký béčko, a pár scén dokonce vyznělo až jako nechtěné parodie, ale s tím se musí v této produkci tak nějak počítat. Osobně si ovšem myslím, že jeho filmům skutečně prospívá, když si je on sám režíruje, je totiž znát, že už má něco v této branži za sebou a dost okoukal, a sám nejlíp i ví, co po sobě, ale i ostatních a po daném scénáři může chtít, aby to ve výsledku nedopadlo trapně a neohrabaně, což se pod taktovkou jiných tvůrců v jeho filmech bohužel jinak dost děje. Každopádně, Icarus není žádná pecka, ale jako obyčejný, akční béčko jde určitě o koukatelný film. ()

Testament

Dolph Lundgren se snaží a myslím to vážně, je to poznat. Icarus působí jako novodobější verze Punishera, v tom smyslu, že Dolph nezná slitování. Má stále drsný výraz ve tváři, pár vrásek přibylo, ale možná je to ku prospěchu věci...Na co rozebírat tisíckrát omletý příběh, toporné herectví a celkovou béčkovost snímku. Ničeho lepšího se už asi nedočkáme... Ale tentokrát to vcelku jde dohromady a spolu s netradičním závěrem to slibuje náznak věcí příštích... Ano, je to pořád béčko,no a co? I takové filmy dokážou pobavit a oproti Command Performance, je na tom Icarus o pár pověstných "chlupů" lépe. ()

AngiS

A to mě tak pěkně navnadily uvodní tiulky s takovou parádní hudbou.. A pak už to šlo jen a jen z kopce..... až do úúúplný propasti. ()

AdamesWWE

[8/10] Film kde stvárnuje hlavnú úlohu výborný Dolph Lundgren, ktorý vie čo má presne hrať. Zabijaka, bývalého agenta KGB. Takýto klasický námet je pre Lundgrena ako stvorený. Veľmi dobrý dej, kamera pôsobí miestami amatérsky, no neviem ako Vám, ale pripadá mi to ako film natočený v 80.rokoch, čo mne osobne neprekáža, pretože to pôsobí ako pekná spomienka na starého dobrého švédskeho Lundgrena, ktorý zabíjal v tých časoch v akčných filmoch, ktoré boli výborné. Vydarený akčný film s klasickým dejom, zručne natočenou akciou ktorej je dosť a dobrým hereckým obsadením. Jeden z najlepších filmov, ktoré režíroval sám Dolph. ()

POciSEM

Lundgren pomalu ziskava rezisersky zkusenosti a zacina je uplatnovat. Porad tezkotonazne beckovy ale o tridu lepsi nez jeho starsi pociny z rumunska nebo kde se to ten odpad toci. I tady se najde nejakej ten Mikulescu jenze to nebije tolik do oci. Pribeh je opet velice originalni ale vcelku nijak nenudi a spravny krvavy cakance tomu dodavaj tu spravnou stavu. Kde ovsem Dolphino pokulhava je ta rodina stranka protoze to k filmu tohodle razeni vubec nesedi a kdyz uz tak by se to dalo udelat urcite lip. Nastesti tech sladkych scen u rodinneho krbu moc neni a tak je vic prostoru pro bitky a pekne udelany prestrelky s mafianama. Za me jednoznacne palec nahoru a uz sem zvedavej na dalsi Dolphovi kousky ()

Harapes

Rozhodně to není špatný akční film,ale určitě se tu najde pár výtek,které mi tam neseděly,a to třeba ta roztřesená kamera,zpomalené záběry a pár nelogičností...a pak taky někteří herci,kterým jsem neuvěřil,že to tak myslí,jak říkají.Ale i tak mě film překvapil a určitě se to řadí k tomu lepšímu,co Lundgren za posledních 10 let natočil(nepočítám Nepostradatelné,to je jiná a lepší liga). ()

Hyb_rid

Tenhle akčňák se měl nést v duchu Ramba IV a mohlo to dopadnout mnohem líp ... jak mi chybí akčňáky 80. a 90. let až mi ukápla nostalgická slza ()

Haymar

Měl to být nejspíš pokus o akčárnu v moderním stylu... ale byla to spíš jen nahodile roztřepaná kamera, chaotické střihy, tu a tam nesmyslné rozostření... a vůbec se nehodící zpomalovačky... Scénář byl... Oprava: Nebyl! Lundgren se snažil o opravodvé "herecké" vsuvky (neúspešně), zkrátka totální fiasko!!... Na druhou stranu to bylo narvaný akcí od začátku do konce, pořád se tam něco dělo a rychle to uteklo (a vůbec, já mám pro tohohle kluka jednoho, švédskýho, bloňďatýho pořád tak trochu slabost ;-)) ()

TERRORDROME

Či už má Lundgrena na povel Yetty ktorý práve zišiel z Everestu, otriasol zo seba chlpy a začal točiť filmy, alebo sa režíruje sám - nevidieť žiadny rozdiel. Ikarus je ďalšie nezapamätateľné akčné béčko akých Dolph, Jean-Claude aj Steven Pupkatier natočili snáď tisíc. A fanúšik si každý ďalší zasa pozrie, veď čo ak motyka ( hrable, vidle, rýl... ) raz predsa len vystrelí. Záhradné inštrumenty obecne strieľajú len zriedka, ale zvedavosť človeku proste nedá aj keď už bývalých akčných hrdinov šeptom nadobro odpísal. A tak nás Dolph penetruje historkou o bývalom kágébákovi čo sa živí prácou pre mafiu aby ochránil svoju rodinu, ale tie špiny organizovanezločinecké ho oserú a on ich teraz musí zabiť všetkých. Scenár sa tradične odporúča neriešiť, ale ani akcia neohromí. Na Dolpha môže znenazdajky vyskočiť celé komando hrdlorezov s automatmi a páliť po ňom čo to zásobníky dovolia, ale jemu stačí urobiť len kotrmelec a netrafí ho ani pánboh. Naopak jeho guľky ( tie z pištole ) nájdu svoj cieľ rovnako neomylne ako Rosenbergov vták vlhkú dieru. Film sa bohužiaľ nevyhýba svinským zverstvám modernej doby, čím samozrejme myslím roztrasenú kameru, zmätený strih a sekané spomaľovačky, teda všetko čím filmári tak radi kurvia filmy v nepochopiteľnom domnení že je to tak veľmi kúúúúúl! Kŕčovitý pokus o drámu má potom za následok len nudu a zbytočne spomaľujú dej. Pár pekných záberov, predovšetkým prestrelených hláv tu je a mihne sa tu aj anásilnená mŕtvola bez sleziny, ale Dolph by mal rozhodne hrať už len hláškujúcich maniakov. Všetci vieme že to mu ide parádne. Toho trpiaceho otecka som mu absolútne nežral. ()

JM87

S přivřenýma očima dávam tři hvězdičky, teď objasním proč. Poslední dobou jsem tak nějak unavenej ze všech těch rádoby - intelektualních filmů a tak mi prostě chybí nějaká ta "pitomá" akce. Za další miluju Lundgrena, v Univerzálním vojákovi a Expendables to byl správnej primitiv a tady bohužel není. Kdyby charakter postavy byl prostě něco ve stylu hlášek a chování zapšklýho frustrovanýho týpka, tak dám klidně i hvězdiček 5, protože na tohle byl Lundgren stvořenej, bohužel to tak není. Teď si budu trošku protiřečit, ale přes to, jak ten film byl kolikrát skoro až odpad (například postelná scéna, to sem jenom seděl u obrazovky a říkal sem si "no to ne, to snad ne, to si dělá prdel?"), tak v mrtě momentech byl na 5 hvězdiček. Jak Lundgren umí hrát primitiva, tak umí hrát aji chudáka, melancholický scény otce z rozpadající se rodiny, melancholická hudba, vyřízenej a unavenej Dolph byly výborný. Je to paradox na to jak ho mám rád jako primitiva, ale snad hlavně za tyhle scény dávám ty tři hvězdičky. Nedělám si iluze, že by se z Dolphy stal výbornej režisér, ale z tohohle by si klidně ponaučení vzít mohl. Ale jak říkám, když fakt přivřu oči a budu to brat tak, že sem chtěl sledovat nějakou vyvražďovačku s Dolphem, tak ok. Mám tě rád Dolpho, ale víc těch záporných rolí kua! ()

jacksax

standardní akční film současnosti - žádný hurá zážitek, žádný velký propadák. Kdo chce opět vidět solidního Lundgrena, má možnost. Zázračný režisér z něj asi nebude, ale poctivec bez "šampú" efektu snad jo. ()