Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiální text distributora)

EXwoody

Pro mě jeden z největších filmových zážitků vůbec, výborná myšlenka, která je naprosto dokonale zpracována !! ()

brodži

Je mi líto ale absolutně jsem nepochopil o čem to je. Celé to je zmatené. Film kde rasa dokáže vytvořit perfektní technologii se chová jak pravěcí lidé. Nedokázali vlastně ani se vrátit na lod a dělají cokoliv za kočičí žrádlo. Zklamání z celého filmu a tupých scén, nedomyšlenosti završil genialní malý mimozemšťan. Nemělo to pointu, nemělo to šmrnc, nemělo to nic. I ten nápad byl jak od amatérů. pouze * ()

FiFoo

Nebudu blejt Bibli, vsechno uz je receno. Paradni film, po dlouhe dobe opravdu napinavy sajfaj, ke kterymu se budu rozhodne vracet...fymf jak visitej! ()

Pute

Poctivé scifi, které zaujme a nepustí. Až na pár chybiček jsem z filmu naprosto nadšený. V poslední době jednoznačně nej scifi. ()

ElFifo

Jako moc pěkné, neotřelé a napínavé pokoukáníčko. Nebýt těch několika děr v logice, tak neváhám a dám za 5*. Takhle je to sic se ztrátou květinky, ale i tak převládá velké nadšení z téhle návštěvy Kreveťáků. ()

Fosgo

Jižní Afrika pohlíží svůj někdejší apartheid pomocí částečně inovativní sci-fi . Ve slumu připomínajícím Soweto přežívají místo černošských domorodců dostatečně hmyzovití mimozemšťané - „rasa druhé kategorie“. Ač jsou na technologicky vyšší úrovní než lidstvo, živí se sbíráním odpadků a nechávají se vydírat nigeriským gangem i úředníky. Asi jim chybí lidská inteligence? Pochválit lze snad částečně paradokumentární styl ze začátku filmu (jen slov byl přebytek) , zajímavý byl i námět kontaminace. Ve druhá části filmu se už invenčnost vytrácí – zůstává jen akčnost a nekonečná střílečka. Film běží v jakési křeči novinářsky - akčního spektáklu plného nelogičností. Nešťastní hmyzáci, kam to zabloudili? ()

david666

Ačkoliv je tady použito tu něco z Mouchy, tu něco z Transformers, či Terminátora a dost tady toho není vysvětleno, i tak se jedná o kvalitní scifi nářez. Kreveťáci jsou pěkně vyvedeni, akční scény ve slumu jsou hodně realistické a celkově dokumentární styl tomuto filmu sluší a nechá Vás v klidu. Akorát sledovat tiluky je teda někdy maso-čtu rychle ale tady to bylo "zu viel":-) ()

geedee

Dokonalý nápad. Líbila se mi myšlenka, zpracování a herecký výkon Sharlta Copleyho. Vynikající záležitost, nemůžu než doporučit. ()

john986

Kdyby slo dat vic hvezdicek, dam je. Po shlidnuti Traileru sem nevedel, do ceho du, ale po dlouhy dobe sem z kina vychazel naprosto spokojen. Musim rict, ze tohle je snad prvni film, kterej byl 100x lepsi nez jeho trailer :) ()

Tóru

Tak nedotazeny, nedomysleny a naivni scenar, ze to nevyrovna ani relativne dobra kamera a strih. Je to pomerne dobry napad, ale skoda, ze si tvurci nedali vice casu na promysleni pribehu. ()

djrewerz

Ako fanúšik žánru scifi som čakal konečne niečo trochu odlišné od ostatných scifi filmov. To čo som mal možnosť vidieť ma zrazilo do kolien. Myslím že po Matrixe je to pre mňa druhé najlepšie scifi. Tento rok podľa mňa najlepší film. Už len čakám čo na to AVATAR :) Blomkamp má pred sebou veľkú buducnosť. Budem čakať na každý jeden jeho výtvor. ()

pursuer

Ten film mě zasáhl. Asi je dobré slyšet opět od někoho jiného to, co si už dlouhá léta myslím, tedy že lidi jsou kurvy. Blomkamp mi akorát prohloubil mé myšlenky o nový poznatek. Lidi jsou ohromné kurvy, ať už bílé kurvy, černé kurvy, žluté, rudé, zelené, zkrátka si jako lidstvo nedokážeme představit, že bychom se mohli dostat do podobné situace. Každého, kdo při pohledu na kreveťáka (jako že to slovo je hnus) řekl "fuj" a sympatizoval s upalováním "pop-cornu", bych nakopal do břicha a poslal na léčení. Film je to špičkový, jak zpracováním, tak původní myšlenkou a i závěrečnou podívanou, která je neuvěřitelná v porovnání s rozpočtem. Tento film ani nepřijmu na kopii, ten si koupím originál, až vyjde na DVD. ()

wrána

Dobrý film. Oči si přijdou na své, akce se taktéž objeví, navíc má film nápad a jistou hloubku, odkazující i na dnešní svět. Takže jistě shlédnout. Akorát, žádnou hlubší stopu ve mě Distrikt 9 nezanechal, nevím, snad byl trochu sterilní či co. ()

alica009

kvalitne sci-fi v podane velmi sviezou formou - a la dokumentara kamera dokonale prirodzene dotvara pribeh podobne ako v Children of men. aj kvalitou tieto dva filmy vnimam ako rovnako vydarene. na kasovy trhak prekvapivo vela dost nemainstreamovych myslienok, ziadne chorobno vlastenecke supermanovske a podobne temy, triezve, drsne, priamociare podanie mimozemskej temy. obsahovo aj formalne skoro nemam co vytknut, az teda na par drobnych nelogickosti (ktore su vsak odpustitelne). este raz chvalim dokumentaristicku formu - okrem ineho vyborne zakryje nedokonalosti pocitacovej grafiky :) ()

Sentinel

Kombinace dokumentárního stylu (první třetina) a akční sci-fi řežby s elektromety, paprskomety a superroboty (druhé dvě třetiny filmu) na mě působila polovičatým dojmem. Víc bych bral méně umělecké, ale za to akčnější béčko. Přesto respekt k Jacksonovi a 65% ()

Remielia

síce to ma nejake logicke trhliny a muchy, ale skutočne už veeeeeeľmi dávno sa mi nestalo aby som v kine niekomu tak držala palce ako na konci tým mimozemšťanom. Taktiež ma potešilo, že efekty veľmi netlačili na pílu a kreveťaci nedopadli jak nebohy Jar Jar Binks - t.j.neboli vobec gumeny a proste len vytvorený pomocu jedničiek a nul. Takže za to si to určite zasluži plných 5*. ()

Proditor

Zpracováním, výpravností (nechápu co stálo na Transformers tolik, když vidím co se dá udělat s takovým "málem") a atmosférou výborný film, ale dějově nepříliš originální a s několika momenty, kde si scénáristická dvojce vybrala hodně, hodně sloubou chvilku. Přesto vynikající film. ()

bonovox

Plné hodnotenie aj napriek niektorým chybám si District 9 úplne zaslúži. Perfektná atmosféra, kamera, strih aj hudba a to nehovorím o veľmi presvedčivých hercoch. Len pevne dúfam, že sa nedočkáme zbytočného pokračovania. ()

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)

RoboCop přišel o režiséra

13.07.2018

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (více)