Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiální text distributora)

MUNRO

Velmi dobře řemeslně zvládnutý sci-fi film.Mimozemšťané i všechny efekty jsou zvládnuté perfektně,jediné co lze filmu vytknout je poměrně plytký děj. ()

Flamik

ty voe! Co kdyby něco takového vážně přistálo? Mimozemský příběhy budou táhnout do té doby než opravdu na něco z vesmíru narazíme, nebo než potvrdíme že jsme jediní. Zde velmi povedeně zpracované z pohledu muže, který se začne přeměňovat v obludu a tím stoupá jeho cena. Velmi se mi líbilo to zpracování efektů a psychických stavů, ale bohužel film doplácí na hluché-nic neříkající-nudné scény. ()

gpx

Originálně zpracované sci-fi, které nejspíš trochu čerpá i z hmyzí hříčky natočené roku 1986. Mě osobně dej vtáhnul a atmosféru jsem si užil. Jen škoda, že nezbylo víc peněz na vizualizaci následků použití mimozemských zbraní. Takhle se to omezilo většinou jen na krvavou sprchu. ()

Neuroxerus

Začátek mě uplne odrazoval...říkal jsem si že to bude nuda....ale nakonec mě to bavilo natolik, že jsem nemohl zahmouřit oči a téměř sem ani nemrkal aby mi něco neuteklo....Film je natočen velice zajímavě a i děj je zábavný...Pro mne je to nový a příjemný filmový zážitek. 4* za to, že první minuty filmu mne odrazovaly. ()

Pjotrik

Ano, film je pojat naprosto odlišně a do jisté míry vybočuje ze zaběhnutých sci-fi kolejí (hlavně prvních 50 minut), ale pokud se někdo rozhodne natočit snímek s takto silným námětem, měl by některé věci opravdu dotáhnout na jistou úroveň. Když se James Cameron rozhodl vytvořit planetu Pandoru, dal si na ní opravdu zálažet a to nejen co do 3D zážitku, ale i věrohodnosti ekosystému a málokdo může říct, že se mu to nepovedlo. Takže pokud se někdo rozhodne že ve filmu nechá na naší planetě ztroskotat mimozemšťany a film opravdu bude bezprostředně o mimozemšťanech, měli by ti tito emzáci vykazovat nějaké známky zakořeněných zvyků, kultury, stereotypů, či co já vím (i přesto, že hnili roky někde ve vesmírné kocábce). Jediné co se v Districtu dozvíme je, že cizáci žerou kočičí konzervy, snášejí vaíčka a mají biotechnologické zbraně. Jinak je tu klasický tatínek s klasickým děťátkem, všechny známe lidské emoce, dvě nohy, dvě ruce, mozek, oči, nos, pusa - všechno na svém místě. Někdo si tu zatraceně ulehčil práci a za tohle já víc hvězdiček dát nemůžu. Existuje tolik inspirace prostřednictvím propracované sci-fi literatury, ale vypadá, to že stačí natočit takovouhle koninu a úspěch je zaručen. Tohle je moje zatím nejsubjektivnější kritika, ale jako fanda sci-fi si nemůžu pomoci. 60% ()

KaKKashi

Kromě scénáře, který je jednoduchý jak máslo, je film o kreveťácích (srovnatelný snad jen s lebkouny a hvězdnou pěchotou dohromady). to nejlepší scifi(spolu se startrkem) roku 2009......špica wole:-D ()

racing666

Skvělý sci-fi, který jsem viděl po dlouhý době a patří i k těm nejlepším, co jsem kdy vůbec viděl. První polovina filmu naprosto dechberoucí, druhá trošku kolísá, ale konec mě fakt dostal. Samozřejmě S. Copley skvělý herecký výkon. 95% ()

Katy19

Aha, tak takhle vypadají mimozemšťané. Sci-fi nemusím, ale tohle mě bavilo. Přeměna v příšerku byla dobrá. ()

dthwinter

Za poslední dobu nejoriginálnější sci-fi thriller. Perfektní a nabitá kombinace dokumentární kamery, sci-fi prvků a hollywoodské velkoleposti navíc s celkovou konzistencí a vyvážeností - 90 % ()

Scaevola

Snaha ukázat prstem na zavržitelné lidské způsoby klasickým pohledem sci-fi. Ačkoli jsem se snažil, přesto ve mně zůstala pouze vzpomínka na originální zápletku v ještě originálnějším hávu (směs afrického šamanismu a mimozemské technologie!). Parádní herecký výkon hlavního hrdiny tomu všemu nasazuje korunu. "Sci-fi", které donutí přemýšlet i snít - tak to má být. ()

HennessyVSOP

Tomuto filmu mi nezbývá než zatleskat. Jak moc je odlišný od těch Dnů nezávislostí, Valek světů a jim podobných. Tvůrcům evidentně nechyběla odvaha a vize. Směsice žánrů je víceméně příjemná, i když bych podle svého osobního vkusu víc uvítal filosofickou a vyprávěcí rovinu a méně akce. Nicméně i tak se jedná o jeden z nejzajímavějších, nejodvážnějších a nejsympatičtějších filmů, který dle filmového zážitku řadím vedle Obchodníka se smrtí, který na mě měl podobný dopad. Má sice spoustu nevýhod, například to že hereckých výkonů si tu opravdu neužijete, stejně tak vizuály a hudba nepohladí vaše smysly. I tak pointa a neobvyklost tohoto snímu převáží všechny jeho zápory. Doporučuji skouknout každému, komu alespoň trochu nevadí sci-fi. ()

morwen

Nádherné zpracování nádherná zápletka.Zprvu to vypadalo nudně asi takových 5 minut ale něco mě u toho udrželo a rozhodně jsem nelitoval.Směsice dokumentu,dramatu a nakonec i akčního filmu se docela povedla.Nejlepší je že si můžete klást celou dobu otázku Co Kdyby?Protože tohle není tradiční sci-fi.Ikkdyž mě trochu překvapila demence vojáků ,kteří velice snadno umírali. ()

jaqubko

Namiesto toho aby bol využitý neskutočný potenciál námetu dostaneme krátky pohľad do najhoršej časti života jedného totálne nesympatického trtka! Tie dve hviezdičky sú ešte hodne mierne. 45/100 ()

HOMOerectus

District 9 jsem viděl dvakrát za sebou díky tátovi, který to chtěl vidět taky a asi se na to vrhnu potřetí..fakt nemám slov.Excelentní Sharlto Copley a skvěle udělaní ,,kreveťáci'' a jejich loď.Nechce se mi věřit, že v dnešní době udělali zase konečně výborný film o mimozemšťanech i bez debilního scénáře ,,jen'' za 30 mega. ()

sjrnn

Ze začátku jsem myslel, že koukám na něco jiného. Ale udělat to dokumentárním stylem byl nápad na 1*. ()

vecneZivec

Obdivuju někoho, kdo se dokázal pustit do takovýho jinýho remaku Hvězdný pěchoty a udělat z toho koukatelnej film. Rozhodnutí natočit film v takovém zpravodajském a dokumentárním módu v syrových barvách bylo největší plus! Všechno jsem režisérovi zbaštil a nedělalo mi problém se přenést přes fakt, že UFO jsou nevyspěli brouci, co žerou kočičí žrádlo. Výbornej počin, výborná sci-fi! ()

metztlimoon

Neviem, kto ma na ten film vytiahol do kina, ale som rada. Keď od vecí veľa neočakávate, príjemne vás prekvapia-rovnako je na tom aj táto "hovadina", z ktorej mi ešte niekde na začiatku padla sánka. Jo, a páčil sa mi ten Wikusov prízvuk. ()

Carnosaurus

Film se mi líbil do té doby, než přešel do akčního módu a veškerá ta podivně nekomfortní atmosféra se rozplynula jako naděje, že sledování tohoto snímku bude prostě neopakovatelný zážitek. Nevěděl jsem co mám od tohoto filmu čekat a co si mám o něm myslet a to se nezměnilo ani po jeho shlédnutí. To se mi stává málokdy. Možná, že to nakonec byl neopakovatelný zážitek. Jen se těžko rozhodnout zda v dobrém či špatném slova smyslu. ()

Ondrew

Mimoriadne bombasticky posobiaci film. Samotna myslienka je vcelku originalna, vsetko je herecky presvedcive a i napriek relativne nizkemu rozpoctu ide o dokladne "naplnenie" snimky. Zaroven je to akasi eeeeer... "Cesta od uradnika k hrdinovi." Nechyba ani dovod zamysliet sa, aka situacia uz dlhodobo vladne na africkom kontinente. Mimozemskych navstevnikov som si i napriek ich prilis extravagantemu vzhladu rychlo oblubil a navrat domov pre nich vsetkych z celeho srdca prial. Hmmmm... Snad sa po tych, co dodnes ziju nedaleko Johannesburgu, jedneho dna ich kamosi vratia ;). 90% ()

Vendys958

Jasných 5* a možná jedno z nejlepších svého žánru. A jde vidět, že i za malé peníze lze s trochou režisérského talentu a slušného scénáře vykopat skvělý film. ()

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)

RoboCop přišel o režiséra

13.07.2018

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (více)