Anděl s cigaretou, plechovkou piva a solidně pučícím panděrem? Přesně tak - a navíc s křídly! Archanděl Michael se v podobě obtloustlého hromotluka s velice zemitými způsoby vydal na Zemi, aby tu pomohl dvěma skeptickým duším najít ztracenou cestu - k sobě, ke smíchu a především k lásce. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Scientológ John Travolta je príšerný herec. Fakt otrasný. Nedokáže presvedčivo stvárniť žiadnu postavu. Jedine geniálny režisér Quentin Tarantino z neho vydoloval bravúrny výkon, keď ho obsadil do úlohy Vincenta Vegu vo filme Pulp Fiction. Inak sú všetky Travoltove herecké snahy úplne márne. Ani v komédii "Michael" neprekročil svoj tieň. Mal zahrať podivného nekonvenčného anjela, ale bohužiaľ to zasa všetko pokafral. Mohol to byť celkom zábavný film, keby bol titulnú úlohu stvárnil niekto iný. ** ()

JANARYBA

5 * je pravda hodně nadhodnoceno, ale je to můj oblíbený film. Vždycky si vzpomenu, že cukru není nikdy dost....Na ameridkou komedii to nemá chybu. ()

2Pac

Pre mna jeden z najlepsich filmov s Travoltom.Verim na anjelov, verim,ze ziju medzi nami a su neskutocne neodolatelny pre zeny a miluju zivot a najma cukor... ()

paascha

Jeden z produktů nové vlny Travoltománie, na které se povozila i jinak nic moc Andie. Jinak jde ovšem o přiměřeně vtipnou situačně konverzační komedii, které každopádně výrazně pomáhá, když ji vidíte poprvé. Což mě už se rozhodně stát nemůže. leda bych zase začal hulit trávu nebo žrát tripy:-)))) ()

Fiftis

John Travolta v najlepších rokoch. Som rád, že rola pripadla jemu. Ešte tu nebol tak vyžratý. Travolta je úžasný anjel. Grgá, má krídla, pije pivo a je na zožranie. Je to vtipné a neuráža, i keď je to trošíčku sentimentálne, dobrých koncov je vždy málo. Scénka so psom ma prvý krát veľmi dojala. Skvelý odpočinkový film, ktorý nie je tak úplne hlúpy, čo viac chcieť. Istého roku, asi v 1999 ho dávali v televízií na Silvestra a odvtedy je mojím pravidlom, že si ho vždy na konci roka zopakujem. ()

Pepinec

Tak to je nářez - road movie s opelichaným křupanem, co je tajemnej jak hrad v Karpatech. Mám takový pocit, že tenhle film frčí hlavně u našich mužů zákona. Michael totiž také pomáhá a chrání, navíc ta podoba... ()

Big Bear

Travolta jako anděl byl fakt dobrej. Z tohohle setkání by asi spadla čelist každému. Michael je vcelku příjemná komedie k zamyšlení. Ale jak říkám, už jen kvůli Travoltovi to musíte vidět. ! Tři pírka. * * * ()

JohnnyD

John Travolta si po comebacku v Pulp Fiction zahral aj hedonistického anjela. A prevažne na ňom ako bad angel stojí celý film. Andie MacDowell je ako tradične otravná. ()

petaspur

Frank Quinlan je cynickým reportérem bulvárního časopisu, kterého jen tak něco nevyvede z míry. Reportáže o ufonech, tříokých trpaslících či frigidních nymfomankách jsou jeho denním chlebem a proto bere cestu z Chicaga do Iowy za zdejším andělem jako rutinní záležitost. Jenže na místě před ním stojí krkající polonahý chlápek v trenkách s cigárem v ruce, vybavený pivním mozolem a evidentně pravými křídly - archanděl Michael. Tento veselý týpek si už moc nepamatuje na to, jak svrhl Lucifera z nebes, ale s jistotou ví, že pokud má splnit svůj pozemský úkol, tak musí vidět největší pánev, největší klubko drátu a zejména vyzvat býka k srážce dvou tvrdých čel v maximální rychlosti. ()

misterz

Nič čo by výraznejšie zaujalo - dej plochý, nevýrazný a hrozne nezáživný. Taká pletka o ničom. Mám dojem, že fantasy motív anjela zostal trestuhodne nevyužitý. Jediný moment, ktorý stál za to, bol nástup Travoltu po prvý krát na scénu. To bolo celkom zábavné. Žiaľ trvalo to len chvíľu a potom zase len nuda a nuda... Podpriemer. 40/100 ()

kingik

Bývalý investigativní reportér Frank Quinlan, který pracuje pro chicagské bulvární noviny, dostane zvláštní dopis. Jistá paní Milbanková v něm tvrdí, že v jejím motelu bydlí anděl. Když tam Frank dorazí, společně se svm kolegou a odbornicí na nebeské posly Dorothy, jeho vzhled trojici šokuje. Najdou zde obtloustlého, špinavého, zarostlého muže s cigaretou v ruce. To má být Archanděl Michael, legendární bojovník a vůdce andělských šiků? I když je pravda, že tento zpustlík záhadně přitahuje ženy a o pravosti jeho křídel nemůže být pochyb. Poněkud nedodělaně se tahlepohádková komedie jeví v romantické linii, tam to jen tak zasviští křídly, aby se neřeklo, a pokud jde o ryzí komedii, tak tam už je výsledek lepší. Akorát dějově se film nijak nevytáhl a John Travolta je ve své kreaci neodolatelně dobrý. Převládal pocit, že film celou dobu stagnuje a neví jak dál. 60% ()

Webb

Michael je směsí romantického drama (z novinářského prostředí) s prvky nadpřirozena. Jedná se o průměrný film, se slabším dějem, u kterého je hlavním tahounem slušně hrající John Travolta v podobě polidštěného archanděla s křídly. ()

predators

Anděl Travolta tahající za nitky lásky a osudu. Až na dvě události jsou jeho zásahy skoro nepostřehnutelné, o to víc na mě zápůsobily svou skrytou originalitou. Anděl Michael je prostě božský... Zajímavosti: Ztráta Michaela původně nebyla ve scénáři. Tento smutný okamžik byl začleněn až poté, co Travolta začal silně pelíchat. Jak bylo později zjištěno, mohlo za to přílišné slazení v průběhu natáčení... :-) 60% ()

Slartibarkfast

Archanděl Michael v lidské podobě a s lidskými vlastnostmi. Nejeden z nás se v něm najde. Kouří, pije, má rád cukr a voní po sušenkách. Travolta je opravdu úchvatný a tenhle film si očividně užíval. Osobně si však myslím, že ač má komediální prvky, je to především drama o lidském životě, prioritách a vztazích, jak je často nevnímáme. Silné scény střídají veselé, ale pořád jsou tu přítomny dost zásadní otázky a divák je neustále v jistém zadumaném až melancholickém rozpoložení. Moc hezký odpočinkový film s hlubokou myšlenkou. 70% ()

5150

Další zklamání od Nory Ephron. Nevýrazný film s vcelku zajímavým hereckým obsazením, trochu málo. ()