Washingtonský lobbista a obchodník Jack Abramoff se zapletl do obrovského korupčního skandálu, který zahrnoval i vysoce postavené státní představitele. Byl obviněn z podvodu, spiknutí, daňových úniků a uplácení politiků. Kevin Spacey září v roli atraktivního padoucha, jenž neztrácí okouzlující styl ani při té nejšpinavější akci... (oficiální text distributora)

Andre3000

Kevin Spacey je vynikající herec. Jack Abramoff vynikající lobista a bezesporu skvělé téma na film. Zaujal mě především konec, kdy se začalo pořádně něco dít. První dvě třetiny filmy byly jako klid před bouří. Sem z toho dost rozpačitý. Pro mě má cca 70%, ale je to dvojaké. Chvíli z toho mám dobrý pocit, jindy mi zase přijde, že byl moc zmatečný a těžko se v něm šlo vyznat. ()

PROCESOR

I když v tom hraje můj oblíbenec tak jen lehký průměr, kolik vlastně potřebuje "normální" člověk, aby byl v životě spokojený? Tak, jak stoupá výš tak pořád víc a víc no, a votom to je......(změna vyhrazena!, již to dozrálo a upravuji na poctivý 4*) ()

dr.fish

Politika je nástroj k usnadnění podnikání. Jelikož politci jsou vesměs idioti a neschopní bloudi, musí jim to, co po nich podnikatelé chtějí, někdo pořádně vysvětlit. Těm lidem se říká lobisté. Pokud vás tato věta zaujala, můžete se na film podívat a doufat, že vás zaujme taky. Pokud jste viděli Jistě pane ministře, nepotřebujete vědět už vůbec nic, tenhle film vás bude nudit. Já se o politiku nezajímám, ale Jistě pane ministře miluju. A tak mne tento film krutě nudí, jelikož nemá odstup, nemá humor a o cosi se pořád snaží. A ani Kevin Spacey asi neví o co. Jen snad o to, že spravedlnost v USA vždycky nakonec vítězí. U nás to holt lobisté mají lepší....50% ()

arbitr

Film mne trochu zklamal, ne svým námětem, ten je bohužel pravdivý a použitelný nejen pro USA, ale vykreslením postav a kromě Kevina slabšími hereckými výkony. Možná nebyli vhodně zvoleni, nebo nemají kvalitu, rozhodně jsem jim to moc nežral. Celé se to dalo natočit mnohem atraktivněji, ten styl vyprávění příběhu byl totiž stejně nezáživný jako politika sama. Škoda třeba takový Sydney Pollack nebo Alan J. Pakula by z toho dostali jistě víc. ()

st.jim

Skvělý Kevin předčil celý celý film. I přesto mi to přišlo tak nějak nudný. Možná to bylo tím, že politika je sama o sobě nudná. Každopádně se tu potvrdilo, že vždycky jde jenom a pouze o prachy. Krade se všude a politice nejvíc. ()

terunka003

Svižné, právní, Washington DC, o penězích, Indiánech. Takovým věcem moc nerozumím, rozhodně je hezké vidět, jak to chodí ve světě a určitě i u nás. Takže to vemu zkrátka - hudba fajn, prostředí dobrý, herci super, a Kevin Spacey ještě lepší! ..to bodání propiskou bylo docela inspirující.. ()

mickyreed

Velmi zajímavé téma. Vynikající Kevin Spacey. Tento film bych doporučil všem, kteří věří, že na světě je nějaká spravedlnost, že politikům na nás záleží nebo že Amerika je země zaslíbená. ()

venison

Zase zpověď jednoho hajzlíka, který na svoje čachry dojel.. Výlet do světa lobbistů a vlivných politiků odkrývá problematiku korupce.. Kevin Spacey je jako vytřižený ze seriálu "House of Cards".. Kde jsou ty časy "Sedm", "Život Davida Galea" nebo "Americké krásy" :-( ()

Krosmen

Pro fanoušky Spaceyho samozřejmě povinnost, pro ty ostatní to zase tak velká zábava není. Na podobné téma bych asi spíš ocenil dokument i třeba z dílny Moora, ten by si je podal všechny do jednoho. Osobně na mě nejvíc zapůsobil hned úvodní monolog před zrcadlem, od té chvíle se s troškou nadsázky dá říct, že už to šlo lehce dolů. ()

Myrreczech

Opravdu zdařilý film podle skutečných událostí s jako vždy dokonalým Spaceym. Tenhle film má všechno. Podle mě by si zasloužil být nad 70%. ()

Šakalík

Jeden z nejukecanějších filmů roku, který ale zaujme svou autentičností a brilantním výkonem Kevina Spaceyho. Samotný film vypráví skutečný příběh lobisty Jacka Abramoffa, který proklestil cestičku do Senátu nejednomu politikovi, aby sám nakonec tvrdě narazil. Dobré na filmu je to, že z Abramoffa lacině nedělá jen obětního beránka, pač on to asi žádný velký lidumil taky zrovna nebyl – ostatně VŽDYCKY jde jen o peníze. Nicméně divák neznalý poměrů v americké státní administrativě asi samotný film příliš nedocení. Nejlépe asi motto filmu vystihl samotný Kevin Spacey citovav Harryho Trumana: „Chceš-li mít ve Washingtonu přítele, pořiď si psa“. ()

BMAJTZ

Asi jsem ignorant okolních dění, ale o Jacku Abramoffovi jsem do shlédnutí tohoto filmu nevěděl vůbec nic. Samotný film je natočen velice poutavým způsobem a dovolím si tvrdit, že plně si jej užijete až po druhém shlédnutí. Ano podobných příběhů už bylo zfilmováno opravdu hodně, ale přesto, že se klauzulí podle skutečné události nenechávám moc ovlivnit, v tomto případě to u mě zvedlo na poutavosti. Kevin Spacey je standardně výborný a ostatní osazenstvo taky. ()

Kaceris

You know, I do a shitload of reading and studying and praying, and I've come to a few conclusions I want to share. People look at politicians and celebrities on the TV and the newspapers, glossy magazines - what do they see? "I'm just like them." That's what they say. "I'm special. I'm different. I could be any one of them." Well guess what, you can't. You know why? Cause in reality, mediocrity is where most people live. Mediocrity is the elephant in the room. It's ubiquitous. Mediocrity in your schools. It's in your dreams. It's in your family. And those of us who know this - those of us who understand the disease of the dull - we do something about it. We do more because we have to. The deck was always stacked against us. You're either a big leaguer, or you're a slave clawing your way onto the "C" train. Some people say Jack Abramoff moves too fast. Jack Abramoff cuts corners. Well, I say to them, if that's the difference between me and my family having the good life and walkin' and using the subway every day, then so be it. I will not allow my family to be slaves. I will not allow the world I touch to be vanilla. You say I'm selfish? Fuck you! I give back. I give back plenty. You say I - I got a big ego? Fuck you twice! I'm humbly grateful for the wonderful gift that I've received here in America the greatest country on this planet. I'm Jack Abramoff. And oh, yeah, I work out every day. Film pobavil a spravil všetko čo mal, a ta reč na začiatku je proste mega, Kevin Spacey vynikajúci herecký výkon. ()

Lewisek

Hodně jsem se těšil na tenhle film nejen kvůli námětu, ale také díky perfektnímu traileru. No, film sám o sobě je slabší, než jsem čekal. Žánr komedie tomu dost ubírá potřebný "drive" který mohl film mít. Hudba není zvolena nejlíp a snižuje autentičnost, asi bych si to představoval podobně jako v letošním The Social Network. Na druhou stranu herci předvádějí skvělé výkony a o K. Spaceym ani nemluvím, ten se vyšvihl hned v první scéně. Ale je škoda, že jsem během filmu nezískal ten pocit, že Jack Abramoff je tím národním hrdinou (?padouchem?). Nicméně ten komediální kabátek tomuhle příběhu prostě nesedl a nebo odvedl režisér jen poloviční práci. Takže nakonec dávám 4* a jen díky hlavnímu herci, který zvedá film o úroveň výše. ()

cab

Od sameho zacatku jsem mel s timto zivotopisnym hybridem znacny problem, nebot herecke prevteleni hlavniho protagonisty Jacka (Kevin Spacey) je luxusni, ale lide kolem nej nebo jeho spoluhrac dost za jeho vykonem zaostavaji, a protoze televizni vzhled a reziserovou neumtelstvi, ktere jsem si jenom potvrdil se vzpomenutim si na jeho ranejsi tvorbu filmu dvakrat nepridavaji, tak se musim snizit k prumernemu hodnoceni, jez je na hrane se spatnym filmem. Lobismus je moderni kradez a zaroven vynosne pole na prikre hrane svevolneho klickovani v aplikaci zakona, coz je lakave tema na traktivnejsi provedeni, ktere by si v budoucim projektu urcite zaslouzil a ani se nemusi jednat o zivotopis. 50% ()

Disease

Příběh nenažranýho zmrda a jeho společníků, dalších nenažranejch zmrdů. Podáno velmi nudnou formou. V záhlaví uvedený žánr komedie je naplněn patrně tím, že vždycky, když někoho natáhnou, dělají gesta jak 12letí puberťáci. ()