Plague Town

• USA A Slaughter in Plague Town (pracovní název) (více)

Průměrná americká rodina vyrazí na pěší výlet po Irsku, aby zde objevila své kořeny. Vydají se do hlubokých lesů bez jakéhokoliv náznaku civilizace, ale brzy zjistí, že to neměli dělat. V lesích na ně totiž číhá nebezpečí v podobě zmutovaných zrůd, které mají jediný cíl a to dát si je k večeři. (topr harley)

NoFiction

Docela dobrý nápad jak udělat originální horor, ale tak katastrofálně provedený, až hrůza. Přetnutí hlavy strunou jsem se musel opravdu smát. ()

jefff

Nechápu proč horor jako je Plague Town má tak malé hodnocení. Pro mě osobně se jedná o jeden z nejlepších a nejpovedenějších hororů, jaké jsem měl doposud možnost vidět. A to jich není málo! Plague Town je atmosférický, děsivý a brutální (ne přehnaně). Některé scény jsem si již po prvním zkouknutí vryl do paměti...teď už těch zkouknutí bylo více...a nejsem sám, kdo právě tento snímek považuje za Top žánrovku. ()

Šakalík

Po atmosferické stránce velmi povedený kus, který svým místy až bizarním pojetím určitě zaujme. Jeho problém spočívá v akčních scénách, které režie hrubě nezvládla – série rychlých střihů zabíjí veškerou atmosféru, a proto jsou tyhle scény ve filmu vyloženě na obtíž. Nicméně pokud se divák přes tento neduh přenese, dostane výborný hororový příběh s jednoduchým, ale účinným námětem, který záhy vytáhne z rukávu osvědčeným trumf – děti v záporných rolích. A že jich tam je. :-) Některé scény jsou přímo lahůdkové (přepadení v autě), některé vyloženě divné (námluvy u babky s vnučkou) a některé k popukání (struna a otec :-)) Takže celkově tenhle horor stojí určitě za to a musím říct, že mně osobně se opravdu moc líbil. ()

The Viper

Tak moc suché, že jsem nebyl ani v polovině a už jsem měl nutkání přeskakovat. Vraždy a krev fajn, ale ten zbytek byl víceméně tragický. ()

iXtr3m3 odpad!

Totálna sračka, oproti ktorej je Children Oscarové veľdielo. Bože ani sa mi nechce vymenúvať všetky blbosti, ktorými tento snímok len tak prekvitá, počnúc katastrofálnym hereckým obsadením, cez asi jeden z najhorších soundtrackov všetkých čias až po predvídavosť deja v každom momente. Totálna absencia hororovej zložky. Každý horor pozerám vždy v noci a sám, aby som si ho čo najviac užil, ale toto by nevystrašilo ani toho najväčšieho a najnaivnejšieho blbca na svete. Katastrofa v priamom prenose, film za 5 korún, ktorý si točili pravdepodobne samotní herci. Jedinú hviezdu dávam za prevedenie Gore scén. Nie za ich nechutnosť, brutalitu a pod., ale za ich technické prevedenie, ktoré bolo celkom na úrovni. Inak v tomto prípade ide o horko ťažko strávených a bez debaty úplne zbytočne zabitých 88 minút. Film som dopozeral už len z princípu, ale neodporúčam ho ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi, na to mám odložené iné snímky. Bože ako môže niekto napísať, že ide o geniálny a inteligentný horor s tajomnou atmosférou a úžasnými Gore scénami. Tento brak je od hororu vzdialený svetelné roky, tajomnou atmosférou sa myslí to, že sa odohráva z 95% v tme v noci a inteligencie má v sebe asi toľko ako vagón tupých korčulí alebo kapsa blata. Deti, ktoré tento snímok hodnotili na také hodnotenie, ktoré som tu našiel, by sa mali prebudiť z toho sna a pozrieť si nejaký skutočný horor. Pre ostatných ruky preč, ruky preč, radím dobre. Totiž aj tá jedna hviezdička je z veľkej časti prehnaná. Brrrr. Fujtajbl. Lepšie ako pozerať tento brak je pozerať dokumentárny film o vykydávaní hnoja v jednotnom roľníckom družstve. Oprava na odpad, nezaslúži si to ani jednu hviezdičku, pretože pár zdarilých efektíkov to naozaj nemohlo zachrániť. ()

HonzysKISS

Parádně temný horor. Tahle psychařina vypadá děsivě už jenom z plakátu. Atmosféra mrazivá, masky skvělé a nějaká ta brutalita tu taky je. Akorát je jenom škoda, že nebylo víc lekaček. 85/100 ()

Disease

Burani ze Skotska své předchůdce z amerického Jihu jednoznačně převálcovali. Potěšila zejména absence pokřikujících puberťáků a laciných lekaček. ()

Eldoth

V podstatě je celý děj postaven na stokrát omletém scénaristickém klišé o lidech, kteří jsou ve špatnou dobu na špatném místě ...nic nového. A tak se nám rozjede ta stará známá " story " ...kdo půjde první na řadu a kdo se prodýchá do konce. Děsivé ani napínavé mi to nepřišlo, i přes fakt, v jakých zajímavých exteriérech se film odehrával. Podle mého mínění jsou 2* strop. ()

tenebrae86

Technicky není Plague Town nic moc dokonalého, ale z hlediska atmosféry a strachu jde o zdařilý horor, který řadím hned vedle novějšího The Shrine. Oba filmy na mě nechaly podobný dojem. ()

Wancohoff

nerozumiem to hodnotenie niektorych,ale asi to hodnotili ludia co predtym ziadny horror nevideli... inteligentny horor????? a v com?????atmosfera?kde? dost vykecavania, u mna 40% ()

bolan

Kdyby se nějaký 17-ti letý fandové do horrorů nudili, vzali by kameru a natočili tohle, pak jim budu plácat po ramenou, ale jako seriózní film to neberu. ()

Ronaldo79

Táák určitě, je Plague Town vynikající gore zážitek na dlouhou dobu, v poměru cena : výkon velmi působivé. Hutná atmosféra první poloviny docela strhující, konec bezútěšný. Musím se vrátit ke gore a souhlasit, že červenou se opravdu nešetřilo a další důležitý aspekt provedení vetšiny vražd docela originální a jedna pro mě byla skoro neúnosná. Vím, že vetšina rozpočtu padla do libového gore, ale panebože, ty na bílo nabarvené ksichty zrůd působí hrozně, za sebe říkám, že pro mě to ubralo dost z výtečné atmosféry v druhé polovině. Herci v rámci možností sympatičtí, ikdyž první pohled na kakabus Josslyn DeCrosta málem znamenal předčasný konec filmu, nicméně postupem času si získala mé sympatie za svůj důvtip. 7.5/10 ()

Silviaxx

Plague town je priemerná chuťovka, ktorú stačí vidieť raz a vtedy relatívne splní svoj účel. Ako som viackrát spomenula, ľudia v podobe zdegenerovaných mutantov je to, čo ja môžem. V tomto prípade sme sa zaoberali zdegenerovanými deťmi - myslím, že masky boli zvládnuté ok, teda aspoň mne výrazne nevadili. Pri rýchlejších a nie príliš priblížených pohľadoch kamerou pôsobili dosť nechutne. Celková pointa "očistenia" taktiež ušla, v rámci toho nie je čo vytknúť. Niektoré dialógy alebo scény mi z času na čas prišli trochu umelé, neuveriteľné = zle zahrané. Inak som celkom spokojná atmosféra ušla, napätie tiež bolo, dokonca ani happy-end sa nestal, takže ako som spomenula na jedno zhliadnutie je to fajn. ()

Rocket

Nechcem film hneď odsúdiť, snaha hlavne nováčikov na poli filmu sa cení :). Bolo tam zopár "rušných" momentov, no nízky rozpočet urobil svoje, gore scény tým pádom na mňa pôsobili skôr humorným dojmom a rovnako aj divné správanie "tých" detí sa podpísalo na mojom finálnom verdikte. ()

Rockerman

Film je určen výhradně hororovým fanouškům! Filmové umění tu nehledejte, protože toto dílko nemá ambice získávat ceny, toto dílko má ambice, aby divákovi naskočila husí kůže a mohl se krásně bát. Myslím, že tomuto filmu se to daří. A teď nemluvím o té spoustě drastických a krvavých scénách, kterých je tady až moc, ale o tom strachu, kdy člověk čeká, že něco hrozného příjde a kamera jen sleduje stromy, ohýbající se ve větru a napíná nás. Teprve pak, kdy by se napětí už dalo krájet přichází akce a to většinou brutální. Scénář je samozřejmě pořád stejný. Pětici lidí ujede poslední autobus a oni jsou nuceni přenocovat v lese, kde řádí zmutovaní lidé. Krásný je také ten bezvýchodný, depresivní závěr. Na nízkorozpočtový horor a pro zasvěcené skvělá podívaná. ()

M.Myers

Nějakou sklušnou atmosféru tenhle film určitě má... I ty zmutovaný paskvilové celkem ujdou. Má to však i hodně negativ. Z herců tady snad nikdo nehraje nic extra, tý uštěkaný kravce jsem přál nějakou hnusnou smrt asi tak po deseti minutách filmu. Co se samotných vražd týče, tak to byl teda vrchol debility... struna ufikne hlavu, no comment, umlátit někoho poklicí od auta, to je taky něco teda, pak to tam borec koupí ze vzdálenosti jednoho metru z pušky do krku a v pohodě si tam běhá po lese...no nevim. Pak pro mě velká překážka, že všechnu tu hrůzu tady prováděj zas nějaký smradi, který by normální člověk nakopal do prdele... Ale co no, atmosféru to má dobrou, jen to celé chtělo provést o něco lépe... Tak mě to vychází někde na pomezí dvou až tří hvězd, hodnocení zde odpovídá skutečnosti... ()

Junys

Americká rodina se vydává na výlet do Irska aby zde našla svoje Irské kořeny. Když procházejí lesem zjišťují že zde není žádná civilizace, až na zmutované zrůdy které číhají v lesích.. - Docela často nuda.. Prostředí ok.. Strašně se mi libí jak ty horrory o ničem mají tak super postery.. ()