Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne? (Bonton Home Entertainment)

dalziel

JImCarrey na vrchole svojich síl a komediálnych schopností.Sprosté,drsné,uderné.X-krát videné a ešte to bude X-krát videné!!! ()

krumpac007

Uznávám, že ten humor nemusí sednout každému, mně ale sedí na 100%. Od tohohle filmu jsem opravdu takovou porci černého a nechutného vtipu nečekal!:) ()

Kubaazz

Ten nejryzejší příklad filmu, který člověk bud miluje nebo nenávidí. Já mohu jen dodat, že film je mojí nejoblíbenější komedií a vůbec nejlepším komickým představením Jima Carrey. Miluju! ()

Hpatrik

Skvělý Jim, krásná Rennée, dobře napsaná a dokonale ujetá komedie s top soundtrackem a okouzlující Vermontskou přírodou. Tenhle film má v mém srdci speciální místečko! ()

Zombo

Přítomnost Jima v sebehorším filmu (takových naštěstí moc nebylo) vždy znamená, že ode mě míň jak 3 pěticípý nikdy nemůže dostat. I když pro mě Me, Myself & Irene znamenalo velké zklamání, stejně jsem se u něho nenudil díky několika dobrým gagům, celé té schýze Charlie vs. Hank a hlavně jeho nevlastním synům, kteří svým klasickým černošským slovníkem excelovali. ()

Ingwio

I navzdory tomu ze mnoho vtipov nebolo vtipnych a zopar veci bolo nechutnych,to je vcelku dobra komedia ktoru drzi nad vodou hlavne Jim Carey v dvojulohe schizofrenickeho Charlieho a jeho druheho ja Hanka. ()

dessa

Jim Carrey jede a s ním tři superchytří vypasení černí synci sázející mother f-word místo mezer mezi slovy... Mezi střelenými komediemi rozhodně nadprůměr. Citát: "Strejda měl italský předky" ()

Rudyamon

Naprosto fantastická komedie v níž Jim Carrey exceluje, jak je jeho zvykem. Shlédnul jsem ji již po nevím kolikáté, ale přijde mi, že je to vždycky vlastně poprvé, protože jakmile Jim rozbalí ty své tahy, nemůžu se udržet a dostávám nezvladatelné záchvaty smíchu. Předehra vlastního příběhu, jak Charlie leží na pláži se svou vyvolenou, oba trička s fotkou svého protějšku, a přemýšlí o budoucnosti, naznačuje, že jeho život bude nádherný. Pak se rozhodnou, že do toho praští, hotová idylka, ale jen do okamžiku, než se vrátí domů a Charlie se dostane do konfliktu s řidičem Tony Coxem. Ten časem ukáže jeho ženě plejtváka, zabezpečí Charliemu rodinu, tři statné černoušky, a pak s ní odejte, oba s tričky s fotkou svého protějšku. Charlie se stane skvělým otcem a všechno vypadá v pohodě, ale jen do doby, kdy se ten druhý v něm, Hank, rozhodne projevit. A pak začíná série carreyovských gagů, ve kterých Jim Carrey exceluje. V jeho podání okamžitě poznáme, kdy mluví a koná Charlie a kdy Hank. V tomhle je Jim prostě jednička, obě role zahraje s naprostou přesvědčivostí a přehledem. Scéna, kdy jeho schíza propuká naplno a Charlie a Hank se začnou bít, je dokonalá, u ní snad jen policajt, nebo daňovák (případně někdo, kdo řeší, zda schizofrenik může dělat policajta, jak jsem se dočetl v několika komentářích ... ) může zůstat naprosto chladným a neřvat smíchy. Nepochybně je to jeden z nejlepších filmů, ve kterých Jim Carrey hraje. Z dalších rolí samozřejmě nesmím vynechat Reneé Zellweger, ta je krásně naivně skvělá, a Charlieho "syny", kteří se nepochybně "potatili" a v průběhu celého filmu hodí velké množství hlášek, ve kterých se naučíme hodně zajímavých a mnohdy až nezvyklých slov. Já osobně dávám filmu bez zaváhání a výčitek svědomí minimálně 25 hvězdiček z pěti možných ... ()

Ceberus

Stejně jako drtivá většina ostatních Carreyho komedií i tato je postavená zásadní měrou na obličejové gymnastice hlavního představitele. V případě schizofrenní role snad ani neexistuje lepší herecká volba. Další charakteristikou filmu je místy fekálně vulgární humor. S vulgaritami hyperinteligentních synů hlavního hrdiny problém nemám, ty v daném kontextu pracovaly dobře. Ale například celou zápletku se sousedovým psem si mohli páni Farrellyové odpustit. Bylo tam i několik dalších slabých scén, ale v konečném důsledku to na jedno zhlédnutí není úplně špatné. Mimochodem Chris Cooper mě dokázal oslnit svým hereckým výkonem, přestože v rámci této komedie hrál zcela vážnou postavu - překvapilo mě, že to vůbec lze. ()

ljukyljuk

Keď si tak zoberiem, že tento film natočili rovnakí režiséri ako Blbý a blbší, tak toto je oproti tomu doslova skvost. Popri iných filmoch je to taká klasická oddychovka, na ktorej sa dá vcelku zabaviť. 55% ()

10Domik10

Mňa schyzofrenický Jim Carrey bavil, aj keď je zrejmé, že je to komédia, ktorá vyvoláva u niektorých ľudí rozporuplné názory. ()

neo93

Pohodová komedie s Jimem Carrey a Renée Zellweger v hlavních rolích. Sledujeme strážníka policie Charlieho, který po odchodu své milované ženy začne trpět poruchou rozdvojené osobnosti. Na scénu tedy přichází Hank a zábava může začít. Asi by to nebylo tak dobré, kdyby tomu nekraloval Jimm Carrey, ale on tady je a dokonale rozjíždí směs podařeného ikdyž někdy vulgárního humoru se skvělými hláškami. ()

Nocturno culto

Paráda, já se vážně zasmál..třeba scéna s rádoby uhynulou krávou nebo kojící matkou je skvělá. .Charlie byl ňouma, Hank zas macho a Irena je kus, Reneé to tady fakt sekne.. ()

Nix

On to ve výsledku není špatný film, jen trochu ujetý. Jim to tu zachraňuje a Hanka hraje famózně a jakmile dojde na scénu tak si připravte bránici. Jenže příběh a vše kolem mne tak nějak moc nebavilo a já si tu šel vyloženě dycky pro pár scén, vagiclean a spol... ()

thestral

nevím, filmy tohole typu, až přílíš absurdní a až příliš sprostý a..nepříliš vtipný asi moc nemusím, ale jako vždy Jim Carrey byl skvělý ()

D.I.G

Chorodementné, ale skoro som sa pošťal, zabehlo mi keď vystrielal celý zásobník do kravy-šampiónky , až potom mi došlo aká to bola stupidita.3,5* ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster