Doktor Vaseegaran (Rajinikanth) trávi všetky svoje dni a noci snahou skonštruovať ľudského androida. Po mnohých zlyhaniach sa mu podarí vytvoriť jedného na svoj vlastný obraz. Jeho priateľka Sana (Aishwarya Rai Bachchan) ho pomenuje Chitti a čoskoro sa jej veľmi zapáči odvaha, s ktorou Chitti pristupuje k akýmkoľvek situáciám. Vaseegaran je Chittiho schopnosťou zachraňovať ľudí takisto ochromený, a preto sa rozhodne darovať mu viac ľudskosti tým, že mu umožní prežívať emócie. To však nemal robiť, pretože Chitti sa v okamihu zamiluje do Sany, a chce prekaziť jej vzťah s Vaseegaranom. Ten sa rozhodne androida vypnúť, avšak doktor Bohra (Danny Denzongpa), ktorý v projekte vidí zdroj obrovského bohatstva, ho rekonštruuje s odlišným čipom. Čip z Chittiho robí nepriateľa ľudstva schopného replikovať sa a nielen prenasledovať Sanu, kamkoľvek sa pohne, ale aj osídliť Zem novým druhom „robo-sapiens". (Incantator)

brasek odpad!

Megaodpad! Tento snímok ma veľmi potešil, pretože je obrazom toho čo si myslím o väčšine snímkov z indickej filmovej kuchyne. Každý máme svoj názor a každému sa niečo iné páči, ale tam kde sa z filmu rozum zastavuje, tam niet o čom diskutovať! Spočiatku ma chytal smiech pri "nadupaných" scénach, ale potom s výkrikom "tak toto už je priveľa" som zneškodnil kópiu filmu, ktorá sa mi dostala do rúk omylom. Snímok hodnotím ako jeden z najhlúpejších a dementných filmov, čo boli natočené. O niekoľko rokov tento film sa bude nachádzať v spoločnej kategórii s tzv. tureckými hviezdnymi vojnami. ()

Yesenka

Ze začátku zábavné a svižné, postupem času Vás stále stejný humor začne nudit a nesmím zapomenout, jinde než v Indii zápletka - lepší mrtvý než nahý bude platit jen těžko...! ()

Kkahunaa

Dr. Vassegaran (Rajnikanth) sestrojí androida Chittiho (Rajnikanth), který nemá daleko k dokonalosti. Jediné, co mu zatím schází, jsou lidské emoce. I to se však může změnit. Vassegaranův učitel – Dr. Bohra (Danny Denzongpa) chce však Chittiho pro sebe. Chitti zase chce Vassegaranovu přítelkyni Sanu (Aishwarya Rai Bachchan), taktéž pro sebe. A Sana neví, co chce. Celý děj je jako gordický uzel, ale kdo jej přetne? Film Enthiran je za poslední dobu jeden z nejnákladnějších indických filmů, což mu dovolilo užít digitální efekty, které jsou mnohdy na hranici možností západních trikových studií. V indických filmech je však vždy něco navíc, a tak tančící davové scény rovněž přijdou na řadu. ()

aldairek

Tři hodiny! ....když jsem tuhle stopáž zjistil a viděl prvních 10 minut, tak jsem si řekl tohle nepůjde. Nakonec jsem to zvládl a překvapivě se i bavil, ústřední melodii si broukám doteď. Přiznám se ale, že film jsem viděl trochu pod vlivem:-) ()

gandie

Překvapivé, kvůli stopáži jsem si film rozdělil nechtěně do dvou dnů, ale narozdíl od spousty lidí si nenechal ujít konečnou akční část, která se zajímavými nápady i triky hemžila víc než Matrix. Bolywood u mě zabodoval na 4 **** ()

2rady

//60%// Príbeh je tak na tri filmy, dosť to konštrukciou deja pripomína "Andrewa, člena našej rodiny". Je tu jeho "narodenie", poľudštenie a láska k žene. Sú však diametrálne odlišné, zatiaľ čo Andrew sa snaží byť drámou o ľudskosti stroja, jeho indický náprotivejšok je neucelenejší, rozorvanejší. Každá z jeho troch častí je odlišná, film nielen zmení vyznenie ale aj formu. Prejdeme si klasickým sci-fi o stvorení inteligentného robota. Úvod je jednoznačne najslabšia časť. DRUHÁ: Chitti a city. Snímok sa transformuje na robotiu romancu . Môže stroj ľúbiť? TRETIA je zábavný akčný výplach. Jednoznačne prevyšuje ostatné časti humorom. Hlavne záverečný fight je nápaditý, super robotia kobra? Len tak ďalej India! Dokonca ani troj-hodinová stopáž nie je problémom. PS:k hodnoteniu by som ešte pridal +10% za tú robotiu kobru. ()

BaseDallas

Romantika, humor, veľkolepá výprava, akcia, struhujúce triky a lá Matrix, muzikálové vsuvky a trochu tej infantilnosti - to všetko je súčasným štandardom Bolywoodskej tvorby, kde sa miešajú tradície so západnými vplyvmi komerčnej kinematografie. Zábava pre celú rodinu. ()

vitenkviten

asi jsem uz moc ohoblovany vsema zanrama, ze jsem tak tolerantni a umel jsem si v te brutalni stopazi najit vyborne momenty. tenhle matrixoterminator po indicku vcetne bollywoodskeho konceptu me nakonec pobavil velmi. Jinak je pravdou ze na youtube ten 10min sestrih ukazuje v podstate vsechny akcni sceny dohromady. Husty moment, ktery bych v tom filmu necekal a krasne ukazuje kulturni rozdily. Kdyz robot zachranuje nahou divku z horiciho domu, ktera by radeji uhorela nez by zazila ostudu, ze ji uvidi sousedi nahou... prozradim, ze situace nakonec dopadne spatne... coz bych necekal... ()

mn007

Mé první setkání s bollywoodem. Když jsem si zvykl na způsob vyprávění, tak jsem se bavil. Jako kdyby Black Eyed Peas natočili celovečerák, jen s méně vyžilou Fergie: ). I přes poměrně příjemný zážitek zřejmě nebudu tuto produkci nijak zásadně vyhledávat, na druhou stranu určitě ani odmítat. ()

Helgard

Takže pozor, zachránit nahou Indku vytáhnutím přímo z vany hořícího domu, je tak strašně strašné, že to vede ke smrti autobusem. Tak toto bych v žádném jiném filmu než v Indickém skutečně nehledal a nenašel.... Nevím co si o tom mám myslet. ()