poster

Amarcord

 • Itálie

  Amarcord

 • slovenský

  Amarcord

 • anglický

  Amarcord

Drama / Komedie

Itálie / Francie, 1973, 123 min

Hudba:

Nino Rota

Producenti:

Franco Cristaldi

Scénografie:

Danilo Donati

Kostýmy:

Danilo Donati
(další profese)
 • dwi
  ****

  "Vzpomínám". Jemně laděný autobiografický příběh od klasika italského filmu Federica Felliniho. Spousta svérázných figurek, které prožívají své osudy a eskapády, proplouvají dějem jak lehce poletující sníh. Mám tento film rád, dodává mi energii.(30.5.2003)

 • Nathalie
  *****

  Dolce far niente aneb jak vklouznout do nostalgických střevíček od oscarového ševce Felliniho. Vynikající hudba Nino Roty umocňuje poutavost chaotické procházky po provinční piazze přímořského městečka 30.let. Divákovým očím se v hlučném italském spektáklu nabízí posmutnělé i žertovné reminiscence na dětství a dospívání, kousavě satirické postřehy na účet katolického kléru a maloměšťáctví nebo barvité figurky z latinsky cholerického těsta. Můj první FF mě zaujal i svou rozvolněnou formou, netradiční strukturou vyprávění, které postrádá linearitu, a až obsesivním zachycením palčivých témat adoscelence. Fellini je spíše architektem vlastního kuriózního světa, kde vypravěč oslovující publikum funguje jako průvodce muzeem v paměti zasutých, imaginací vyšperkovaných vzpomínek, které se jako kapky slévají do zemitého celku. 9/10(4.8.2007)

 • misterz
  ****

  Felliniho nostalgické spätné ohliadnutie sa na svoje detstvo a mladosť, plné humorných situácií a sympatických postavičiek. Z pohľadu dnešného diváka pôsobili možno dosť karikatúrne, ale verte mi... v tých časoch poberali plnú vážnosť. Najviac sa mi páčila prvá polovica, ktorá sa zameriava hlavne na také obyčajné chlapčenské výmysly, darebáctva a školu. Druhá polovica je už o trochu vážnejšia, je v nej menej humoru a komických osviežení. Aj keď na druhú stranu scénky so strýkom z ústavu stáli vážne za to. 75/100(4.12.2015)

 • Radko
  ***

  Čím častejšie Amarcord vidím, tým sa zdá fádnejší. Po prvom pozretí jasná stopercentná záležitosť, po druhom pocit síce príjemného, no nie výnimočne vynikajúceho filmu, tretíkrát som od únavy z filmu samotného zaspával, hoci pár dobrých scén za pozretie stále stojí. Užívateľ dwi v komentári píše, že tento film mu dodáva energiu. Mne ju odoberá.(16.2.2014)

 • Radyo
  ****

  Naprostá a nepřekonatelná špička ve Felliniho díle. Určitě se jedná o nejsnáze pochopitelný film, ze všech, které velký italský mistr natočil. A také zcela po právu získal Oscara. Minimálně za ta obrovská ňadra paní trafikantky si ho zasloužil.(19.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace