optimus0s

Takhle zbytečnej film jsem neviděl už hodně dlouho. Nuda nuda nuda, ale zase neni (zas tak) špatně natočená. A co to byl ten závěr? To se jako snažili tvůrci o nečekanou pointu, která nás probudí po tý hodině a třičtvrtě nudy? Ne opravdu se to nepovedlo:-D ()

sierane

dal bych čtyři*, už jenom za skvělou hudbu a krásnou emilie...ale ten konec to celé úplně postavil vzhůru nohama...to nás asi páni scénaristi chtěli přimět účelově k slzám...velká škoda, protože to byl hodně zajímavý námět ()

sbl

Čekal jsem přeslazenou romantickou volovinu a dostalo se mi vynikající drama. Pattison ukázal, že umí (kdyby se vykašlal na americký přízvuk, ostříhal se a trochu opucoval, byl by perfektní) a spolu s de Ravin mají ve filmu ohromující chemii. Ano, některým může wtf závěr nesednout, ale podle mě přímo umocňuje podstatu celého filmu. Hodnotím jako milé překvapení. 80% ()

dj.kouba

Tak tohle jsem opravdu nečekal, hlavně od Roberta Pattinsona. Asi všichni ho máme vsugerovaného jako toho "zženštilého upíra" xD, ale tady se předvedl v mnohem lepším světle a s Emilie de Ravin tvořili opravdu dobrou dvojici, které sem to všechno fakt uvěřil. Ještě navíc Pierce, sice v menší roli, ale stejně super zahrané. Ke konci, no nebudu říkat že sem nějaký smutný konec nečekal, ale tohle mě fakt dostalo a potěšilo. Po dlouhé době fakt dobrý film, kde se naoko nic neděje, ale přitom se toho děje strašně moc. Opravdu doporučuji. ()

Faila

Hodně mě překvapilo, s jakou nebanálností byl celý tenhle příběh odvyprávěn, jak uvěřitelné to vše bylo, jak dobře zahrané a sehrané, sejmuté i zhudebněné - prostě neočekávatelně dobrý zážitek (ano, mám jisté předsudky vůči filmům s Robertem Pattisonem, ale už se mírní). Žádná pitomá love story ani žádná přemoudřelá romance o tom, jak si vážit toho, co je nám dáno. Celé si to tak hezky plynulo a jasně dodávám, že by se mi tenhle film líbil, i kdyby nedošlo k zčeření vln. ()

misa_laska

Ze začátku takový lehký nadprůměr,ný doják. Příběh hezký, občas trošku zdlouhavé. Konec byl tak nečekaný a překvapivý, že nakonec dávám za 4*. Sice to asi není film, který si budu dlouho pamatovat a vyhledávat, ale na ten okamžik na vás zapůsobí maximálně. ()

Rockerman

Celkem banální jednoduchý slaďáček, který bych jinak hodnotil nanejvýš třemi hvězdami. Ovšem ten nápad s překvapivým a šokujícím koncem jsem musel nějak ocenit. ()

DHDV

Film je v první půlce „jen“ kvalitní drama ale je to jen příprava na vynikající druhou půli, která má do „zajímavého/smutného“ konce hodně těžkou atmosféru a pořád si kladete otázku, kdo anebo jak? Pokud někdo bude tvrdit, že už viděl hodně filmů s podobným tématem tak mu to nebudu vyvracet. Ale nemohu souhlasit s tím, že je to jen obyčejný film s klasickým námětem. Film je natočen jako jedna velké vyprávění, žádné zvraty a podobně. Prostě se na něj začnete dívat a film graduje aniž by jste si toho všimly (skvěle vykonstruovaný scenář). To je zásluhou naprosto skvělé režie, příjemnému hereckému obsazení a dobře zvolené hudby. Co se týče hereckého výkonu Roberta P. tak přesvědčil o tom, že není herec jen jedné postavy a ostatní herecké výkony Cooper, Brosnan své role hrají s přehledem. Přemýšlel jsem nad tím, proč vybraly Emilie de Ravin a možná je to tím, že film potřeboval nějakou pozitivní postavu, která je příjemná už na první pohled… Co se týče toho „mrazivého konce“ pokud by film byl natočen dřív, možná by to byl nadčasový film. Pokud by to bylo natočeno hned po tragédii, byl by to film, který se snaží vydělat na lidském neštěstí, takže tato doba je naprosto ideální… Chápu i nízká hodnocení ale záleží jak se díváte na filmy/život…jedno z mála překvapení roku 2010! ()

Rokle

Mnoho lidí píše, že Pattinson konečně ukázal, že umí hrát. Nemyslím si, oproti Stmívání není pouze tak bledý, ale jinak je to stále ta stejná toporná herecká postava. A že se dokáže poprat a ve škole hodí hasičákem přes celou třídu? Ehm, žádám od hereckého výkonu trochu víc. Měl jsem i velký problém s tím, že mě nijak nezaujala jejich vzájemná (ne)chemie s Emilii de Ravin. Rozum mi zůstává stát hlavně nad naprosto plytkým scénářem, který nejdříve kámoše hlavního hrdiny nutí do věty "Narozdíl od tebe chci dodělat školu", načež vzápětí miluje ožíračky do němoty a škola mu je u pr**le. Konec je pro mě jedním z největších WTF momentů. Do tohoto příběhu absolutně nepasoval a navíc závěrečné vykrádání slz prostřednictvím melancholické hudby je strašně jednoduché. ()

atmen

Troufám si tvrdit, že vysoké hodnocení je způsobeno velmi překvapujícím koncem filmu, který, přiznám se, zarezonoval i ve mně. Ovšem posledních pár minut (i když výborných) nemůže přehlušit průměrné drama, kterých vzniká spousta. Měl jsem problém uvěřit konání a charaktery některým vedlejším postavám. Týká se to především otců ústřední dvojice. Ti naopak hrají své party překvapivě uvěřitelně a tím myslím i Stmíváním nakaženého R. Pattinsona. ()

qenett

Při jídle bychom vždy měli začít moučníkem. Nikdy nemáme jistotu, že budeme žít tak dlouho, abychom předtím stihli sníst i pečené kuře. To je jedna z nosných myšlenek filmu, vyřčená drobnou blondýnkou v červeném svetru na prvním rande. Myšlenka o tom, jak nás smrt blízkých dokáže ovlivnit, jak je mnohdy nesmyslná a zbytečná. O životě ve strachu ze smrti. Je to silný příběh o lidských vztazích a lásce, partnerské i rodiné. Emilie de Ravin je v hlavní roli skvělá, Robert Pattinson vypadá jako vždycky divně i když recituje Gándího, malá umělkyně má po oné události hezký sestřih a z Jamese Bonda se stal kariéristický, starý otec jak má být. Film je poutavý, melancholický, zachycuje zoufalost i krásu života. Každý si v něm najde své. A nečekaný, silný konec připomene katastrofu, která utnula spoustu dalších, rozepsaných příběhů, které se zdály vést ke šťastnému konci. ()

Mikyska

Je škoda, že si diváci musí počkat na něco zajímavého až na závěr. Jinak odpad! nebo mi v tomhle filmu něco uniklo..... ()

Olík

Další óda na štěněčí pohled Roberta Pattinsona, další James Deanovský bledý mladík, další stránka v památníčku pubertálních slečen……… další nepřesvědčivý herecký výkon upíra Edwarda. Díky bohu za duo otců v podání Pierce Brosnana a Chrise Coopera, kteří dávají místy zapomenout na jakou plochou pseudoexistencionální plačku se právě díváte. A co ten z prstu vycucaný „šokující“ konec – to snad bylo zbytečné, ne???? ()

Fawkes

Nádherně zpracovaný film, velmi dobře napsaný scénář, skvěle napsaná a zahraná hlavní postava v podání Roberta Pattinsona. Myslím, že se jedná o jeho nejpovedenější roli. Emilie de Ravin jako herečka o třídu výš než v seriálu Ztraceni. Doporučuju se dívat v originálním znění a titulky, především kvůli hlasu Pierce Brosnana, podle mě úžasného herce, a již zmiňovaného Pattinsona, ke kterému se hlas Písaříka vůbec nehodí. Nejlepší filmy jsou takové, u kterých nejde předvídat děj dopředu, a právě tohle Nezapomeň na mě nabízí. Od začátku filmu člověk neví co může v další scéně očekávat, mluvím především o konci, který chytne za srdce snad každého. (95%) ()

Adm.Nelson

V priebehu 2 týždňov druhý pozretý film s Pattinsonom, priznám sa, že som nemal veľkú chuť vidieť to (vyberala priateľka). Ale rovnako ako v prípade Vody pre slony, aj tu som bol viac menej spokojný. Predovšetkým s veľmi sympatickou Emilie de Ravin, na ktorú sa veľmi dobre pozerá, a prekvapil aj samotný Pattinson, ktorý celkom dobre hrá. Samotný príbeh mi ale prišiel dosť vykonštruovaný a melanchólia, či skôr depresia, ktorá sa ním nesie, mi veľmi nesadla do nálady. Celé mi to pripomenulo podobne nazvaný A Walk To Remember, kde som bol takisto s hodnotením na vážkach, podobný problém mám aj tu, ale prekvapujúci záver, keď je divák pripravený na niečo úplne iné, dvíha hodnotenie aspoň na 4 hviezdy. 7/10 ()