Bývalý pár varietních tanečníků, jejichž nejznámějším číslem byla imitace slavné muzikálové dvojce Ginger Rogersové a Freda Astaira, se potkává po více než dvaceti letech, aby vystoupil v televizní show spolu s jinými imitátory. Během přímého přenosu dojde k výpadku elektrického proudu, což umožní protagonistům zavzpomínat na časy zašlé slávy a na svět, ve kterém bylo vše pomalejší a mnohem skutečnější. (Levné knihy)

carnacv

Geniální téma v geniálním podání. Ačkoliv je člověk při sledování opojen krásnou hudbou a výborným podáním mistra Felliniho, nelze se přes relativně optimisticky líčený osud dvou hlavních hrdinů, zbavit onoho nepříjemného depresivního pocitu z generační obměny, která každého z nás dříve či později čeká. Prostě těžko odtrhnout oči od plátna, raději se kochat a věřte!, že tenhle film není pouhou kritikou nástupu televize! ()

robbez

Kdyby se celý film nesl v duchu příjemné nostalgie a vzpomínek dvou hlavních protagonistů na staré časy, tak to mohlo být mnohem lepší. Fellini se ale hlavně soustředil na kritiku a zesměšnění televizního zábavního průmyslu a (jak je jeho častým zvykem) zahltil film množstvím "cirkusových" pitoreskních postaviček, které Ginger a Fredovi poněkud ubírají prostor. ()