Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

Darckol

Ó, áno, filmová legenda... Po zhliadnutí konštatujem - nie je to zlé, má to pár dobrých fórov a nezabudnuteľných piesní, ale nedokázalo ma to až tak veľmi zaujať (resp, ma to to veľmi nebavilo :)). Ledva 4,5/10 a pruhovaný Meky tomu položil základ (Gombitová občas dávala také vysoké tóny až ma pílili uši...) ()

Turiec

Jeden z najlepších muzikálov pre deti, a keď vezmeme do úvahy, že hlavné postavy hrajú neherci – speváci, možno ich herecký výkon považovať za slušný. Film je našťastie len nepatrne postihnutý propagandou, čo sa prejavuje napríklad tým, že detský domov vyzerá takmer dokonale a len jedno z detí na izbe je malý cigánik. Moje skúsenosti sú opačné. ()

Froschyankee

10/10. Ak jestvuje slovenské popové nebo, Dežo Ursiny stojí pri bráne a jamuje. Dementné komentáre niektorých mojich predchodcov ukazujú celkom jasne, že písať recenzie by mala byť výsada a nie pravidlo. Neberte nám princeznú je famózne nadčasový hudobný film a aj po tridsiatichpiatich rokoch má stále výborne znejúci soundtrack. Skladby ako Dvaja, Šaty, Svitá, Tri Slová patria ku klasike slovenského popu a navždy zostanú v srdciach nielen mojej generácie ale aj deciek porevolučného obdobia. Film samotný má iste pre dnešného diváka naivný nádych, ale v každom prípade vyvoláva skôr zimomriavky a nadšenie než pocit trápnosti. Podprahový odkaz a silné posolstvo, ktoré ukazuje skutočne srdce a nefalšovane pravé sociálne cítenie. V českej kotline paradoxne nie je vôbec známy, ale pre dve až tri generácie slovenských detí a pubertiakov zostane tým najlepším čo splodila ponormalizačná televízia. Hudobný poklad! Silne doporučujem každému. ()

D.Moore

Hudba a písně byly stejně jako pěvecké výkony skvělé (s výjimkou scén z dětského domova, v nichž zpívaly děti a jejich opatrovnice), na Mekyho Žbirku s Marikou Gombitovou a Marií Rottrovou se dobře dívalo, a na první (i druhý a třetí) pohled tak trochu bizarním plusem bylo i to, že rodiče hlavní hrdinky hráli Marie Rottrová a Luděk Sobota a jednu z vedlejších a úplně zbytečných postav bůhvíproč Petr Nárožný. Herecké výkony nic moc, chalani na skateboardech byli vyloženě trapní... Čistý průměr za dvě a půl hvězdy. Ale soundtrack si opatřím. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.12.1981, pôvodný televízny muzikál - Ja netvrdím, že netreba byť kritický. Ale z tých nízkohodnotiacich komentárov mám pocit istej schizofrénie. :-) Bavíme sa tu naozaj o NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ ? Kultovom slovenskom televíznom muzikále ? Alebo ste si omylom púšťali pri sledovaní nejaké omamné látky do ovzdušia ? :-) (31.12.2009) ()

• V muzikáli hralo sedem malých chlapcov, ktorí museli byť približne rovnakej výšky. Robilo sa päť konkurzov, kde bolo prihlásených okolo 50 chlapcov, z ktorých sa napokon vybrali tí, čo účinkovali vo filme. (Raccoon.city)
  • Miroslav Žbirka (Katkin priateľ) povedal, že počas celého nakrúcania nosila produkcia hercom čaj s rumom, ktorý ich počas chladných dní nakrúcania zahrieval. Bol to fakt, o ktorom režisér Martin Hoffmeister nemal ani tušenia a dozvedel sa ho až po 30 rokoch a podľa jeho slov by to bol okamžite zatrhol. (Raccoon.city)