Zátoka

• USA The Cove

Zátoka, oscarový vítěz z roku 2010 v kategorii nejlepší dokumentární film, sleduje elitní tým aktivistů, filmařů a potápěčů, kteří se vydali na tajnou misi, jejímž cílem bylo proniknout do skryté zátoky v japonském Taiji a odhalit její hrozivé tajemství. Využívali při tom speciální techniky, včetně skrytých mikrofonů a kamer ve falešných kamenech, a díky tomu odhalili, jak děsivě tato malá přímořská vesnice přispívá k obrovským ekologickým zločinům, jenž se dějí celosvětově. Výsledkem je provokativní mix investigativní žurnalistiky, eko-dobrodružství a poutavých filmových obrazů, který dohromady tvoří nezapomenutelný příběh inspirující k akci diváky po celém světě. (HBO Europe)

psycho.ta

Tento film jsem neviděla a ani se na něj dívat nehodlám, neboť vím, že bych to určitě psychicky nezvládla a nepotřebuji vidět strašné utrpení zvířat z "přímém přenosu", vím co se na světě každý den děje..po přečtení značné části komentářů mohu myslím dát 5***** ()

Otan

Nemohu jinak, než dát plnej počet a to zejména proto jakou formou celou záležitost tento dokument podává.Skvěle vyvážené a zejména mě jímala jakási bez moc,že s tím jako jednotlivec budu jen těžko bojovat.Film tak trochu o muži,který vše vlastně začal a došel k tomu,že byl důležitým článkem řetězu na jehož konci je nesmyslné vraždění tvorů,kteří v podstatě ani nejsou k jídlu.Po skončení jsme s manželkou asi 5 minut vůbec nepromluvili.Rozhodně by měl vidět každý.Bůh ví,jak to Taiji vypadá dnes.100% ()

RoyBatty444

Presne takto má vyzerať dokument, ktorý má ľuďmi zatriasť a prebudiť k jednaniu. Poburujúci ale aj prezentujúci názory z oboch strán pokiaľ to je možné. Opäť ukazuje ako funguje zalepovanie vo veľkom merítku. Za využívania ľudskej ľahostajnosti. Čo pomohlo v tomto prípade a čo je asi jedené čo vôbec pomáha je utrpenie blízkych (ortuť v delfínom mäse predávanom ako veľrybie). Aktivisti z dokumentu zriadili túto stránku http://www.takepart.com/cove/takeaction a taktiež založili petíciu na ukončenie jatiek delfínov Taiji. Kto by mal záujem o zachovnie podmorského života tu je ešte jedena stránka http://www.opsociety.org/about-ops.htm alebo http://savejapandolphins.org/. Taktiež ma prekvapilo, že Slovensko a Česko sú v IWC-Medzinárodnej veľrybárskej komisii, prečo nie. ()

Názorožec

Je to to hnus o tom žádná. ALE - Delfíni jsou od přírody sympaťáci, takže se všichni shodnem na tom že je to hnus, ale trpí méně např. kuřata ve velkochovech? Nasadil by někdo takovou techniku, energii, čas a vůbec na zkvalitnění života našich nosnic? Nebo se musí nejdřív natočit zábavný rodinný seriál o rozverné slípce, díky čemuž si uvědomíme, že je to taky tvor? Ale to se stále bavíme jen o zvířatech... ()

james11

Hodně rázný dokument o japonském lovu delfínů, který donutí každého se nad tímto problémem alespoň zamyslet. ()

fola

Nutno poznamenat že něco podobného můžeme sledovat v Africe, jenže u lidí! Hlavně proto jsem přemýšlel pouze nad 4* ale on ten dokument byl fakt skvěle udělaný, hudba úžasná, nešlo jinak. ()

Kikyo

Tenhle dokument se mi líbil především pro svojí autenticitu a taktéž pro svoje naléhavé poslání. Totiž upozornit svět na to, co se děje v jedné malé japonské zátoce a hlavně, ukázat to. Ani sami Japonci totiž možná netuší, co se jim děje přímo před nosem. Kdo je slabší povahy, asi by se tomuhle dílu měl vyhnout. Záběry lidí, kteří chladnokrevně vraždí v mnoha směrech nám tolik podobné tvory nevyvolá moc pozitivních emocí, ale přesto je potřeba tyhle věci propagovat. Lidi musí otevřít oči a to především lidi, kteří mají možnost něco změnit. ()

Jurcekk

Také nudné mi to prišlo. Tvorcovia sa nevyznamenali. Keď sú delfíni takí chytrí, mohli by si nejak odkázať tam nelezte inak neprežijete. Pre mňa príbeh muža s nesmiernym zaujatím. ()

frana3

Bez slz jsem tak tak vydržel až skoro do konce, ovšem závěrečný záběr na krásu pohybu volných delfínu a za poslechu Heroes, to už mě přece jenom zlomilo.Nádherný dokument. ()

Seniad

O tom že jsou zakrslé pedofilní mrdky rakovinou světa, a když všem necpou smradlavý zvratek jménem sushit nebo 6 leté hermafrodity se silikony, jen tak vyloví víc ryb než desetkrát větší Čajna, výbuch jaderné elektrárny, tsunami, dvě atomovky a plamenomety byli málo tak co asi zmůžete s dokumentem ? Rozkostičkované mikro šulini budou tam kde byli, lidi půjdou rána do práce a odpoledne hledat někoho s kým usnout a vše bude ve stejné prdeli jako předtím, než vše dojde do nejhoršího scénáře a potom už bude pozdě, tak aspoň že Nagasaki vyrábí krásné Shitzu rice rockets. ()

Bogrant

Presne ten typ dokumentu, ktorý človeka prinúti sa nad sebou zamyslieť a ktorý v ňom vyvolá pocity, že človek je proste úbohé stvorenie. Pevne dúfam, že sa po zverejnení tejto pravdivej a drsnej správy konečne niečo zmenilo. A Japonsko, hanbi sa! A nielen Japonsko, celý svet, ktorý s tým nič nerobí. ()

nOwAsToRm

Bezkonkurenčně nejlepší dokument roku 2009. Velký důvod k zamyšlení!!! Díky takovému dokumentu jako je tento, se stydím, že jsem člověk. ()

Lvegas

Jedinečná záležitost, krutá realita, určitě se podívejte, bez ohledu na to, zda jíte rybí maso, či nejíte, zda máte rádi delfíny, či nemáte...Stydím se za svoje mezery vědění, je to síla...Nevím jestli zrovna já zachráním svět delfínů, ale pokud se tenhle snímek dostane do správných rukou, tak věřím, že se to brzy povede zastavit...Suverénně ***** ()

Pattrick

Skvěle natočený dokument, drsným způsobem a šokujícím závěrem zobrazení nechutného zacházení s delfíny v Japonsku, kdo by to byl do těch trpajzlíků řekl!! Na konci jsem měl neskutečnej pocit mrazení z něčeho tak nechutně brutálního.. Richard O´Barry, skvělá práce, smekám.. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky