Zátoka

• USA The Cove

Zátoka, oscarový vítěz z roku 2010 v kategorii nejlepší dokumentární film, sleduje elitní tým aktivistů, filmařů a potápěčů, kteří se vydali na tajnou misi, jejímž cílem bylo proniknout do skryté zátoky v japonském Taiji a odhalit její hrozivé tajemství. Využívali při tom speciální techniky, včetně skrytých mikrofonů a kamer ve falešných kamenech, a díky tomu odhalili, jak děsivě tato malá přímořská vesnice přispívá k obrovským ekologickým zločinům, jenž se dějí celosvětově. Výsledkem je provokativní mix investigativní žurnalistiky, eko-dobrodružství a poutavých filmových obrazů, který dohromady tvoří nezapomenutelný příběh inspirující k akci diváky po celém světě. (HBO Europe)

P/\/EL

trošku citové vydírání(jo, obzvlášť ty dojemné scény - citlivá hloubková potápěčka a ten delfínovej pioneer..a krev.....to už je něco jinýho.....to je holt realita...která by se měla lidem ukazovat)....proto taky ten oskarový úspěch....ale s tou rtutí to neni sranda, svět je kontaminovanější víc než se ofiko přiznává.............bohužel pýcha a v podstatě lidská blbost zase vítězí...........Japonci to s těma kytovcema opravdu přeháněj....ale západ a pak ti Rusové asi hlavně...řekl bych, že to testování jaderných zbraní mělo horší následky.............to by byl panečku dokument..................................................................co se tohohle týče....konečnej sestřih byl takovej dost podbízivej - efektní, zjednodušenej....prostě...snaha oslovit, co nejširší masy...chápu, beru...............jinak....by se s tim asi stěží nějak pohlo................................argument: Číňané jedí zase psy - je bohužel ne moc povedený, páč ti psi jsou možná fajn mazlíci - viz.Češi, ale......řekl bych, že ten delfín je asi poněkud vejš.....krom toho psů a koček je.........víc než dost...jsou prostě přemnožení - dík lidem, vyšlechtěné...nepřirozené....................já vím, já vím....teď sem dotknul 95 procent národa, ale................i my sme vlastně dost přemnožený druh..............je třeba to mít na paměti.........100 miliónů Japonců a pár tisíc delfínů..........................to neni žádný pitomý klišé....grýnpysáckej výmysl.......lidí je jak sra*ek, ale řada druhů je na pokraji vymření........ano..jasně....člověk je většinou nastavenej tak, že přecijen....zabíjení lidí/dětí apod.s náma dělá asi víc...jo....prostě jsme už takle geneticky nastavený.................jenže...když si to prostě holt vemu tak, že utrpení zvířete nemusí být o nic menší než člověka....tak...prostě holt lidí je fakt víc........nehorázně....víc než je potřeba.........................já vim, že někdo namítá..objektivita.....více pohledů......je to americkej dokument...znáte přece Moora...,,,,,,,,,,,,,,,,,,jo a ještě.....zabijačka taky moc pěkná věc...beztak máme z toho masa ty rakoviny...takže............njn..lidi jsou přemnožený a budou ještě víc.....a civilizace se stejně dostne brzo do vážnejch sr....takže...příroda nám to pak vrátí...zase...jo, človkě se diví, že delfín - takovej evidentně přátelskej tvor..............no..možná by stačilo aby taky sežrali v akvaparcích pár dětí......ale....to by je pak asi zabíjeli ještě víc..............................no..nezasloužej si to...... ()

eoj

Tak jsem u filmu po hodně dlouhé době brečel. A to jsem si o sobě myslel, že jsem cynik, kterého nic nerozhodí. No každopádně do delfinária nikdy nepůjdu. ()

misiacik

nie preto 4hviezdy, že by sa mi to páčilo, ale že mi z toho bolo smutno, zle, pocitov mnoho sa miešalo pri sledovaní tohto dokumentu. Ale jeden zvíťazil. NENÁVISŤ, voči ľudskej rase, sme bezohľadný, surový a nezaujíma nás nik okrem samých seba. Samoľúbosť, zakryť oči, uši a vysmiaty kráčať k lepším zajtrajškom. ()

Luky321

Nálepka dokument popisuje obsah jen částečně. Pro mě to je i životní příběh jednoho muže, který ve mně probouzí emoce. Což je závěrečnou scénou naprosto korunováno. Příběh je silnější a poutavější než ve většině holywoodských filmů. A v kombinaci se spoustou poučných faktů, a náhledem na ignoranci hlavních představitelů těch špatných..., tvoří velice dobrou podívanou a "příjemný" zážitek. ()

Tereter

Nečekala jsem, že se dá u dokumentu brečet. Okamžitě mě přepadl typický nával pocitu zodpovědnosti k planetě Zemi. Od zejtřka nebudu každej den žrát sardinky ve vlastní šťávě! ... Dokument je zajímavý, chytlavý a dokonce i napínavý (že někdy ve svém životě použiji spojení dokument-napínavý jsem skutečně netušila). Na druhou stranu, hlavní strůjce Rick mi byl mírně nesympatický a celý tým zachránců až mírně přamerikanizovaný. ()

Krteczek

Celkem těžká amerika, hraní na city a slepej chtíč srát se do věcí do kterejch USAčanům nic neni.. Dokumenty mám rád, ale k tomuhle jsem se postavil celkem skepticky. Samotný vybíjení mi nijak nechutně drastický nepřišlo (kdo chce ať se koukne jak se připravujou kuřata nebo krávy) a to, že velryby samy ohrožujou dalších x druhů vzácnejch ryb je fakt. Proto je zabíjení určitejch druhů povolený po celym světě. To že je delfín pro většinu lidí roztomilý inteligentní zvířátko je sice hezký, ale to je konec konců pro evropana třeba i takovej klokan.. a přitom se vlastně jedná o přemnoženej druh. Nechci bejt úplnej skeptik, ale nic převratnýho ani šokujícího mi tenhle dokument zkrátka nepřinesl a silně mi vadilo brnkání na city a téměř nulová objektivita.. ()

sormelka

Opravdu jsem jen seděla a říkala si: "To přece není možné. Jak se tahle odporná krutost může dít dennodenně, aniž by se o tom do doby natočení dokumentu někdo více zmínil a bojoval proti tomu? Jak to můžou ti lidé vůbec udělat?!!" Opravdu jsem nečekala od "obyčejné" hodiny zeměpisu takto silné zasažení. Je mi z toho všeho špatně... Dokument nikoho mermomocí o ničem nepřesvědčuje, je to jen způsob, jak lidem ukázat, co se tady děje... a dala bych každému jako povinnost se na to kouknout, protože tohle vraždění by rozhodně mělo skončit! ()

Cetar

Možná Vám to přijde neadekvátní, ale já bych jim udělal to co oni dělají těm zvířatům... Teda, já ne, ale zasloužili by to...Film perfektní... ()

Choucas

O delfínech říkám že jsou to svině, ale tady je vidět že japonci jsou ještě větší. A proto, zabíjejme japonce ;). Ekoteroristickej dokumentární film, s chlapíkem co cvičil delfíny a každej rok měl nový Porsche ale po prozření ho každej rok zatknou za bordel kterej dělá kvůli delfínům. Taková greenpeace agitka, která zafungovala přesně jak měla. ()

DeRoyce

Užasný dokument, který trefně uchopuje danou problematiku a vtahuje diváka do sebe, lépe řečeno do míst, do kterých nás dokument dostat chce a taky dostane. Není se čemu divit, samozřejmě,.. však jej tvořili lidé, které mají blíže k naší mentalitě, než k té východní a tak je tento dokumentární film zaražený jako klín do pomyslné hranice mezi západním a východním uvažováním. Z objektivního hlediska pak nelze Japoncům upřít svoji tradici. Z hlediska našeho západního myšlení jsou to však nehorázná jatka úžasných a jedinečných tvorů. Člověku je z toho na zvracení. Soudit je nemůžeme, oni by oponovali, že zas my "jíme prasata a krávy", které nelítostně masově zabíjíme.. Rozdíl je však při nejmenším v tom, že my je uměle chováme, kdežto Japci řežou divoká zvířata, která pomalu vymírají a vlastně nejsou ani k jídlu.. ()

skonsam

Co dodat, boj o záchranu méně inteligentního života je, ale uvidí se, zdali bude dostatečná. Tenhle dokument zobrazuje dobu jaká je. Lidi jaký jsou a co dokážou. Jatka v nejčistší podobě ()

rrastik

Totalna sracka. Nejaky eko-aktivista sa snazi zachranovat delfiny v Japonsku, lebo ich tam zabijaju(tiez mi to nepride dva krat mile). Som zvedavy, co by eko-aktivisti robili, keby nam tu takto protestovali na nasich bitunkach Indovia, ze znesvecujeme kravy a podobne. Ked som pozeral na ten dokument, tak mi cely cas bezala hlavou myslienka, ktoru raz povedal jeden africky diktator: Ja tu mozem zabijat cernochov po 100 000 kazdy tyzden a nikto ani necekne. Ale nedajboze moji vojaci zastrelia Gorilu alebo ine zvieratko a mam kurva velky problem. ()

omega_SK

Ako vravi Bolek Polivka: "Kurvy šikmooké!" Zevraj to nerobia pre peniaze, ale z trucu alias naschval, ci na protest proti tomu, ze im stale niekto nieco zakazuje a prikazuje. Asi im Hirošima a Nagasaki nestacili. Godzilu na vas hovada japonske!!! ()

Maratonec

Naprosto souhlasím s kolegy Malarkeyem a Jasmem.Tohle bych pouštěl všem Japoncům a hlavně jejich dětem,aby se vychovala budoucí generace, která toto nedopustí. ()

Oup

No, tak to som si zas poplakal. Ku koncu sa vyjadrovať nechcem, lebo by to bolo ťažko rasistické. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky