Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

Evbad

Asi jsem přízemní, nedokážu ocenit surrealismus a další -ismy, ale tohle byla pro mě opravdu nepěkný, škaredá věc. ()

XI-XAO

Nooo, tak tahle zálažitost je absolutní masakr! Je to něco tak neuvěřitelně šíleného, absurdního a nelogického, až je to ve výsledku dokonalá blbost (v tom nejlepším slova smyslu). Navíc má film takové tempo, že Vám nedopřeje ani minutku odpočinku a než se nadějete, vidíte závěrečné titulky. Plus, tomu všemu dominuje trojice hlavních hrdinů, se kterými jsem v dětstvi zažil spoustu podobných příběhů. ()

Pawouk123

Jako pásmo skečů by to mohla být větší legrace, takhle to byl spíše větší zmatek. Původní seriál Panique au village jsem ovšem neviděl, pokud se k němu někdy dostanu, budu moci porovnat jestli na mě krátké scénky budou působit lépe. I tak jsem se několikrát dobře pobavil, třeba u dopisu švagra Jean-Clauda a dalších drobnostech. 50% ()

PONK

Proboha, co to ma znamenat? Tá kráva je vejpúl. Och, to je hrúza. Rychle, naložte ji. Musíme ji zlepit... ()

asa.n

Asi mě moc lidí nebude chápat, ale tohle je boží. Je zde poměrně specifický humor, který ne každému přijde vhod. Nicméně já na to nedám dopustit. Je krásné sledovat bizarní příběh kovboje, indiána a koně, které se proplétají vlastně v jeden veliký a o to víc nesmyslný. Ale celé to krásně funguje a toho, kdo tomu hoví, to dokáže neskonale pobavit. ()

k.Missa

Něco tak šílenýho jsem dlouho neviděla… Až mě v některých momentech bolelo břicho od neustálého smíchu. Škoda jen poslední třetiny, kdy už film trochu ztratil dech. A dávejte si pozor při nakupování na internetu, abyste nedopadli jako Kovboj s Indiánem. ()

rigby

Nepamatuji si, že bych po minutě sledování musel film vypnout. Ale tady se mi to stalo. Dostal jsem nezvladatelný záchvat smíchu a křeče do obličeje. A ta křeč vydržela až do konce. I když po polovině to trochu skřípe, nebo spíše už nudí, protože se nedostává sil oceňovat ten nepřetržitý příval nových a nových bizarních nápadů. Ano, je to opravdu smršť a hluboká studnice pro opakované koukání. 4+ ()

kolly13

Chtěl jsem to vypnout, pak jsem s překvapením zjistil, že je to ještě větší blbost než jsem myslel, ale některé pasáže byly výborné a nemůžu tomu dát málo, prostě kvalita tam je, i když si hrajou s idiocií na její hraně. ()

tomino28

Jasný důkaz, že aby mohl být animovaný film úspěšný, nemusí se zuby nehty držet v zajetých kolejích svého žánru. Naopak snaha odlišit se a zaujmout něčím netradičním se tvůrcům vrchovatou mírou vyplácí. Jo a je to neskutečná jízda, kde se bojíte i mrknout, abyste o něco z filmu nepřišli! ()

Radek273

Šílený příběh, plný bezbřehé fantazie, který budete chtít mnohdy utnout, ale pod přívalem líbivých, podivných či vtipných blbostí k tomu "nedostanete" příležitost. A navíc od chvíle, kdy se dostanete do lesní lovecké chaty s medvědem, už ani nebudete chtít, protože vás zvědavost nepustí. Co na to říct? Snad tvůrcům jen zatleskat. ()

jiziczek

Místy velmi přitažené za vlasy, ale pokud se člověk chce bavit, tak se baví, až mu tečou slzy. Bizarnost podpořená stylem animace a dějem nezná mezí. ()

anonyym

Parádní film a ještě parádnější seriál. Přesně takhle si představuju dobrý komediální animovaný film, s nápadem, inteligentním humorem, ale přitom tak jednoduchým zpracováním, až nad tím zůstává rozum stát a člověk si jen říká: "Jak tohle mohl, proboha, někdo vymyslet?"" ()

kolovrat

Tak na tento film jsem se neskutečně těšil, protože něco tak originálního se jen tak nevidí. Prvních 45 minut jsem se bavil královsky, ale potom už mi všechny ulítlosti přišly tak nějak normální. Nepřekvapilo mě, že se prase honí s chobotnicí nebo že pod vodou hoří. Takovému stylu asi víc sedí 5ti minutová stopáž seriálu, proto asi ty 4 hvězdy... ()

Ratlin

Neskutečně bizardní příběh, jemuž tento typ jednoduché stop-motion animace sedí jako ulitý. Maximální kadence vtipů a skvělý dabing postav (mezi nimiž vyniká především uťápnutý kovboj a asertivní Steven) - jednoduché, působivé a velmi zábavné. Dokonce o chlup lepší než stejnojmenný seriál. ()

regin

... tohleto je lepší vidět zhulenej :) Oceňuju hlavně nápad s megatučňákem a trojicí pošahaných vědátorů... Respekt! ()