Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

Alvin

Originálně animovaná ztřeštěnost, která sice u mě nevyvolala záchvaty smíchu, ale příjemné pobavení mi vydrželo až do konce filmu. ()

Filatov

Já nevím co pánové Aubier a Patar hulili, ale tohle byla hodně silná káva a já jsem na začátku jenom čuměl co se to děje a absolutně jsem netušil, tohle vymyslet to klobouk dolů :-D Nic tak ujetýho jsem snad ještě neviděl a nejvíc mě rozsekával kůň, to bylo opravdu moc :-D Ze začátku fakt vůbec netušíte a s postupem času už se kouzlo vytrácí a na konci už si tak nějak na ty ujetiny zvyknete, proto hvězdičku ubírám jinak bych dal plnej počet :-) ()

turkish44

Šialenosť všetkých šialeností. Tých úžasných. Všetko dohnané ad absurdum, a tak sa mi to páči, tak to mám rád. Surealistické, absurdné, dadaistické a s ľúbozvučnou francúzštinou do toho. Dávky humoru sú do vás strieľané z rotačného guľometu takou intenzitou, že v druhej polovici filmu je zbraň prehriata a začína trošku haprovať. Napriek tomu je to stále úderné a vtipné. ()

zbynek.poliv

Solidní "modelínová" ujeťárna, slajd šíleností, které neberou konce. Otec Kůň a synové Indián a Kovboj, Uřvaný soused Steve se svým traktorem...odzbrojující francouzská věc. ()

P/\/EL

Tak hlavně sem předtim už viděl skoro všecky díly seriálu, takže pro mě ne takový překvapení jako pro většinu ostatních, ale jinak začátek - ta první půlhoďka super.....pak nadšení ochabuje....přesto nápadů zase tuna....s celovečerákama těžký, třeba takový Simpsnovi ve filmu se dost povedly, tady ta dynamika, to tempo, občas polevuje, pak už to ale neni vono...jasně, divák potřebuje oddych...Jinak joky skvělý, francouzština jak pěkně zní, nesmírná zábava a zážitek a dobrej pocit. ()

MichelBeK

Říká se v jednoduchosti je krása. V tomto díle to platí dvojnásob. V dnešní době počítačové animace vidět něco "jiného" je v jistém slova smyslu pohlazení po duši. K samotnému příběhu, zaujalo mě tam jak jsou v příběhu velmi krásně zpracované různé sociální skupiny.. takové pěkné zrcadlo v hezké asociaci, kterou si zhlídnou všichni a třeba je to i v tomto smyslu osloví. Já jsem jinak bavil od začátku až do konce ostatně jako všichni, kteří byli na promítání. 4/5 ()

jabbo123

Výborně ulítlá smršť animované grotesky. Pokud holdujete absurdismu a nevadí vám že zákony logiky, fyziky a vesmíru vůbec jsou postavené na hlavu, vítejte v Městečku. :-) Celovečerní film, navazující na úspěch krátkých seriálů o Kovboji, Indiánovi, Koni a ostatních obyvatel Městečka, vás bude neustále bombardovat výbornými nápady a úsměvnými scénami. Nebudete se zrovna popadat za břicho a prskat smíchy, ale permanentní úsměv na rtech vám zůstane. Příběh sám o sobě je ve výsledku kupodivu hodně konzistentní, zdařilý a napínávý. Nejde o nějaký bezduchý slepenec nesmyslných skečů, právě naopak. Stop-motion animace figurek připomínajících klasické hračky našeho mládí funguje výborně a přestože to všechno vypadá tak nějak nedotaženě - animace musela být poměrně dost náročná. Největší silou celého snímku jsou rozhodně výborné nápady - to jak se autorům podařilo vytvořit naprosto fungující svět přestože v něm platí zcela jiné zákony než v tom našem, je ohromné. Například kůň - můj oblíbený charakter - žije v domě jako normální lidé, ale vše má přizpůsobeno k obrazu svému. A tak jestli chcete vědět, co všechno se může stát, když si neopatrně obědnáte 500 miliard cihel na stavbu grilu, podívejte se na tenhle nesmírně příjemný animovaný film. :-) 8.5/10 ()

mořička

Je sice pravda, že kdyby ten film vymyslelo dítě, dopadlo by to stejně, ale v tom to je, dítě to nevymyslelo a kdyby ano, nikoho by to nezajímalo. Skvěle absurdní film. Pamatuju si, že v kině byli celkem tři lidi, což samo svědčí o kvalitě filmu, kde většinou platí nepřímá úměrnost: čím lepší a zajímavější film, tím méně lidí a naopak. ()

altumm

Naprosto souhlasím s Marigoldem. Úplně vidím jakékoli dítě, kterému se dostane do ruku takováto směs figurek, jak vymýšlí podobné příběhy jako je tento. Výborný filmeček. ()