Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

Bohemák

Tolik fantazie, humoru a velmi "realistické" animace! Kdo někdy s kamarády točil krátké video s igráčky či legáčky, cítí z tohoto dílka pocit zadostiučinění. ()

SpaceOdyseus

Neskutecna kanonada silenych situaci, originalnich vtipu, blaznivych dialogu a wtf momentu cele v uzasnem staromylskem kabatu tvori absurdni surrealistickou podivanou. Lepsi, zajimavejsi a zabavnejsi animak tu dlouho nebyl a dlouho asi nebude. ()

MkSallam

Studnice šílených a zároveň neuvěřitelně zábavných nápadů, se kterou mám jen dva problémy. Platit jedno-sto-dvacet za 70 minut srandy s hračkama je trošku zvláštní pocit a kvůli těžký nabušenosti gagama to vyprchává hrozně rychle (vybavit si zpětně čemu jste se tolik smáli je trošku problém). Nafukovací televizor, vrhače mečounů a naprosto boží nečekaná "havárka" o gril samozřejmě těžce rulujou..... ()

iampatrik

85% Paradoxně až po zhlédnutí LEGO® příběh jsem se dostal k rozpohybovaným figurkám. A můžu říct, že jsem nadšený. Chvíli mi trvalo než jsem se dostal do příběhu a oné stylizace, ale s přibývající minutami bylo Městečko vtipnější, údernější, vyhrocenější a čím dál více padlé na hlavu. Jediným slabým místem filmu tak bude asi divácká (ne)přístupnost - ne každému tahle jednoduchá animace bude sedět. Ale pokud přistoupíte na příběh koně, indiána a kovboje, odvděčí se vám originální a humornou jízdou, která i svou stopáží nebude nudit. ()

LBsmoke

3až4* film je moc časově náročná délka pro takovouhle paniku, nepochybuju že v seriálu to funguje líp .. :-) .. v některých místech sem se náramně bavil.. perfektní muzika ()

Mikino00

Hezké, místy zábavné, ale spíše pro menší děti, které nevnímají totální nesmyslnost příběhu a vlezlost dabingu. ()

Ricky_CZ

Už dlouho jsem se takhle nezasmál za střízliva! Natož u takové ptákoviny. Skvěle originální pojetí a ztřeštěnost, která už dlouho nemá obdoby. Český dabing na jedničku! ()

Zombi

Šílené nápady v ještě šílenějším vizuálu, jednotlivosti jsou hodně zábavné, ale na dlouhé stopáži už to není ono. Seriál je o hvězdu lepší. Zde slušné 3. ()

DuanBerry

Tohle je něco pro mě. U některých skečů jsem se královsky bavil, a několikrát jsem je musel přetáčet, abych se ujistil, že jsou opravdu tak zábavné. Některé (naštěstí jich bylo méně) byly naopak dosti nudné. Film vám nic nedá, ale ani vám nic nevezme. Pohodlně se usaďte, nechejte odplout všechny starosti a kochejte se podivnou animací a neskutečnými gagy. ()

Bukk

Zprvu jsem si nebyla jistá, jestli to, co vidím, se mi opravdu jen nezdá. Ale ono to vážně bylo takové....jiné, ale úchvatné zároveň. A hlavně reálně nereálné. Frankofonisté zazářili a pokud si myslíte, že už vám podivna v životě stačí - zkuste to vydržet a ještě se vrhnout na cestu necestu s Panique au village. Možná si konečně najdu bližší cestu ke koním. >D Kdyby tak každý z nich uměl číst noviny...Nepřipomíná vám náhodou ten kůň trochu Charlieho (the Unicorn)? PS: Po odstupu času si pročítám místní komentáře a při sebemenší zmínce o crazy události v ději si to hned vybavím a začnu se zčistajasna smát. :D ()

Brylin

Surrealisticky ujetá show z per belgických kamarádů Stéphana a Vincenta. Myslím, že si psaní scénáře sakra užili a neseděli pouze o čaji. Leda že by to byl normální houbovej čaj ;-) Krásné čtyři hvězdy. ()

waits

Notně ujetá podívaná s figurkami, pochybujícími se trhanými pohyby. Příběh Koně, Indiána a Kovboje poletuje jako stíhačka od jednoho absurdního nápadu k druhému, mnohem důležitější je ale dojem - tenhle film není pro dítě, které za vrchol považuje Lvího krále. Obvykle se totiž ve filmu odehrává asi tohle: (spoiler, tedy ne že na tom záleželo) Kůń (visí v sopce na skále, zvoní mu telefon) Učitelka hudební výchovy, též kůń, tedy kobyla: Koni, máte dnes hodinu klavíru, nezapomněl jste na ni? Kůń': Ale kdepak, jsem na cestě. Načež vyleze ze sopky někde u Severního polu|"( konec spoileru) Ovšem pokud má fantazii vytůrovanou na maximuma avydrží tenhle šrumec hodinu a čtvrt. poměje se..A dospělý taky! ()