Smrt a život Charlieho St. Clouda

• USA Charlie St. Cloud (více)

Charlie St. Cloud je mladý námořník, který žije se svou matkou a mladším bratrem Samem. Jednoho dne matka odjede na noční směnu a Charlie odváží Sama ke kamarádovi. Dojde k autonehodě, při které Sam zahyne. Charlie si bratrovu smrt dává za vinu, přestože nehodu nezavinil. Na Samově pohřbu uteče do lesa, protože nevěří tomu, že Sam již není. Netrvá dlouho a Charlie začne vídat přeludy tak reálné, jako kdyby před ním stál bratr z masa a kostí. Jeho okolí má však za to, že Charlie přišel o rozum. Krátce poté se do města vrací Tess, spolužačka ze střední. Oba mladí lidé se do sebe zamilují. Pokud bude chtít Charlie znovu objevovat krásy života, bude muset nechat odejít minulost a nadobro se rozloučit se svým bratrem Samem... (TV Nova)

Kamca_

Tak tohle je první pořádná a vážná role Zaca Efrona a je vidět, že mu fakt sedla. Nejdřív jsem si říkala on a drama - to k sobě moc nejde, ale mýlila jsem se. Filmu opravdu nemám co vytknout, snad jen trochu nedotaženej konec, ale co už. Hudba, herci i kamera byla naprosto super. Takže dávám 90%. A těšim se na další dramata se Zacem. Tohle musim mít v top 10. ()

Agatha

Po počátečním nevalném hodnocení a po přečtení zdejších i jiných komnetářů jsem na tento film moc náladu a chuť neměl. Nicméně hodnocení začalo stoupat a některé komentáře nebyly tak úplně k zahození, takže jsem se odhodlal a musím uznat, že to vůbec není tak špatné, přecitlivělé a naivní jak zde někteří avizují. O herectví Zaca Efrona jsem neměl valného mínění, ale tahle role mu sedla a zvládl ji více než věrohodně a hlavně nevtíravě. Možná že z něj nakonec bude i dobrý herec. Amanda Crew je taková mile rozpustilá, jen Charlie Tahan se mi zdál místy trochu toporný. Ostatní herci zvučných jmen slouží jen jako krátká pomocná síla (že jo Rayi a Kim), ale proč si neudělat krátkou rekreaci do Vancouveru, když za ni dostanete ještě zaplaceno:-) Ve scénáři to občas trochu skřípe a některé scény se mi zdály zbytečně předčasně ukončené, stejně tak i závěr byl nemastný neslaný. Chybí mi tu nějaká další konfrontace nebo zvrat. Své ale dělá atraktivní lokalita natáčení a bezchybná kamera. Celkový pocit lehkosti a uvolněnosti umocňuje jednoduchá, ale na poslech příjemná hudba. Dohromady to až nad očekávání dobře šlape, jen místy by to potřebovalo trochu promazat:-) Stroze řečeno: lehce nadprůměrné, technicky dobře zvládnuté drama, bez větších zádrhelů. 65% ()

Terva

Scénář : Craig Pearce a Lewis Colick podle románu Bena Sherwooda. Kamera : Enrique Chediak. Jsem zklamán, hodně velká nuda. ()

Ajinka126

Oh, děkuji, že mě minula tahle mánie po Zacu Efronovi, i když věkově jsem k němu blíž než většina jeho fanynek. Ale co tento film? Táhlo mě k němu to Fantasy.. a Zac? Nechci být vůči němu jakkoliv zaujatá, protože sama vím, jaké to je být na celý život zaškatulkovaná, tak jsem mu chtěla dát šanci. A snažila jsem se v něm najít něco herecky dobrého. Asi by mu měl někdo říct, že hrát drama není jen o tom mít ve tváři výraz a lá mám v puse kyselý citrón a nedovolí mi ho vyplivnout. Pro mě je "drama v herci" převážně v jeho očích a celkovém postoji těla. Celkově tento film hodnotím jako pokus udělat jemné drama pro puberťáky, možná se to povedlo, nemohu hodnotit, nejsem cílová skupina... ()

Lamiczka

Vcelku příjemná romantická podívaná, v jejíž hlavní roli se představí známý idol dívčích srdcí – Zac Efron. Zac se drží zajetého standardu hodného hezounka s upřímným kukučem. Docela by mě zajímalo, zda-li umí zahrát i něco jiného. Na druhou stranu jeho herecký výkon není vůbec špatný, musí přece utáhnout celý film, jen už je lehce stereotypní. Ráda bych ho pro změnu viděla v jiném žánru. Trochu mi vadí malý prostor pro další herecké role. Více prostoru dostává pouze dívka, do které se Charlie zamiloval a která je mi velice sympatická; a jeho zesnulý bratr, který mi ke konci začal už dost pít krev. Zbytek vyplňuje rádoby kreativní kamera. Bohužel i vcelku zajímavý nápad na to, že někdo vidí mrtvé lidi, dost nevyužitý a promarněný. Rozhodně to z ruk scénáristů nebyl dobrý a domyšlený tah. Pokud se přenesete přes stigma Muzikálu ze střední, které si Zac celou dobu sebou táhne a zdá se, že se jen tak neodlepí a rozhodnete se podívat na romantiku k nedělnímu kafíčku, směle do toho. Pokud ovšem očekáváte kvalitní dialogy a inteligentní scénář, tak to musíte šáhnout do jiné poličky. ()

ivishka

Smrt a život Charlieho St. Clouda - děkuji za spoiler v českém názvu. Abych jen nevyčítala tak musím celý ten film - jeho atmosféru, srdcervoucí hudbu, známou zápletku opakující se v tisících a tisících filmech podobně jako tady a dokonce budu nucena pochválit herce Zaca Efrona(a to jsem ho nikdy neměla moc v lásce hlavně díky HSM), protože jde poznat, že na sobě zamakal a to nejen na fyzičce :-). Pokud jste podobní snílci jako já, milujete fantasy, romantiku z které máte už zkažené zuby(karamel tekl proudem) a trochu toho dráma a "síly do života" oceníte, pak je pro vás tento film pravé ořechové a pokud ani jedno ze zmíněných nemusíte pak se na to raději ani nedívejte. Na závěr snad jen citát: "Důvěřuj svému srdci, když moře vzplane a žij láskou, ač hvězdy kráčejí pozpátku." E.E.Cummings ()

FilmFan24

Bůh nedává druhou šanci jen tak zbůhdarma...a Charlie St.Cloud ( příjemný Zac Efron) ji dostal. Romantické drama podle knižní předlohy, kde se v malých rolích mihnou Kim Basinger a Ray Liotta, se mi líbilo. Tuším, že kniha bude pěkným počtením... ()

Taninaca

Nikterak originální, ale zajímavé téma, z kterého se dalo vyždímat víc...I tak by z toho ale jistě nebylo nic závratného, nic co by tu už nebylo. Na to, že film nebyl moc dlouhý, tak se místy vlekl. Rodinný film, který stačí vidět jednou. ()

Fíla

Film o chlapci který vidí přeludy v podobě zesnulého bratra, který zemřel při nehodě kterou Charlie viděl na vlastní oči. Ba co, on seděl i za volantem. Měl jsem takový pocit, že se něco začalo dít až od 69.minuty filmu, kdy se děj odehrával na hřbitově. Celé je to o třech lidech. Ale absolutně celé je to bez emocí, nebo alespoň ve mně je to nevyvolávalo. Zac Efron fajn, ale jeho kamenný obličej? Kim Basinger absolutně nevýrazná, a to nevím jestli počítat "záznamník". Zkrátka béčkový film s béčkovými herci. ()

Hees

A dáme si Zaca Efrona, ktorého ja teda nemusím. Po tomto filme mi prestal vadiť. Musím povedať, že priemernosť tohoto diela je dosiahnutá tým, že je tam prítomná tá Fantasy časť. A tiež sa mi páčila priamočiarosť a na nič som teda nemusel čakať dve hodiny. ()

peiton

V zásade nemám nič proti,až na jeden detail a síce-na moje pomery bolo toto poňaté veľmi negatívne a toto je presne to čo v mojom filmovom svete nevyhľadávam a nemusím dostávať celým priehrštím.Z každej scény sa na diváka valí príliš veľa smútku,príliš veľa depresií,veľa ľudského nešťastia atd.Toto nebola odddychovka,to bol krutý zásah do duše už aj tak znechuteného diváka,ktorý sa zmieta v špinavom svete plnom pretvárky.Ale nechcem znechucovať a ani odrádzať.Toto je len môj čiste subjektívny pohľad na vec.Je to predsa len dráma a teda,je to dráma ako bič.Vdaka za ten samotný záver.Happy End si to pýtalo ako soľ.Z.Efron dostal úlohu ,,ušitú" priamo na jeho kožu.Rola hl.postavy Charlieho,ktorý sa utápa v žiali z tragickej smrti mladšieho brata,mu svedčala a bola mu napísaná akoby na mieru.Pekné,hlbavé a dojemné. ()

Elyssea

Jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit hodnocením a jménem Zac Efron. Charlie St. Cloud je film o bolesti a žalu a nutno říci, že Zac se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Pokud se bude jeho herecká kariéra ubírat podobným směrem, má reálnou šanci HSM zastínit. Jeho herecká partnerka vlastně ani neměla moc co předvést a malý Sam byl občas trochu na obtíž. Scénárista se nevyhnul několika klišé a frázím, které by si mohl (a měl) odpustit, ale tyto chvíle se dají lehce překonat a snímek umožní na ně zapomenout. Hlavně díky krásným exteriérům a povedené kameře. Film je natočen velice citlivě a záleží jen na divákovi, jestli jeho obsah přijme, nebo jestli ho bez váhání odsoudí jako kravinu. Já to přijala a musím říct, že Charlie St. Cloud mě velice mile překvapil. ()

Streeper

Jsem mile překvapená jelikož jsem od filmu čekala cokoliv jen ne ta krásný příběh. Film mě dokázal rozesmát, dojmout a hlavně rozplakat. Zac Efron je skvělý herec a v roli Charlieho to perfektně dokazuje. Jen škoda, že tam neměla větší prostor Kim Basinger. ()

Morzael

Byl jsem velmi mile překvapen po High School Musical, že je Zacův plastický obličej schopen emocí. Jinak celkem hezky natočený emotivní film, který místy až příliš hraje na city. Jsou tu zajímavé momenty, vypadající jak vystřižené z romantismu, jako třeba milenecká hide and seek na hřbitově a neustálá přítomnost různě kýčovitých náhrobků, ale proč ne, zrovna se mi to trefilo do nálady. Bratrský vztah jsem s mrazivým pocitem v zátylku prožíval od začátku až do konce a umím si své chování ve stejné situaci úplně v klidu představit. Až na jisté nelogické věci, musím uznat, že jsem se celkem dobře bavil a film si zahrál s mými emocemi dle zamýšlení. ()