Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

adia.adia

Komentovat film po shlédnutí poprvé,kdy jsem koukala sama v posteli ve tmě, bylo by to asi tak : proboha,už dva dny všude rozsvěcím a do postele skáču pro jistotu již ode dveří. Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará...postaral...komentovat po druhém shlédnutí pěkně se znovunabytým cynismem je to následovně : takový malí zmetci?Bodat by se jim zachtělo? Zlatý voči..Rozhodně vtipně označeno hororem,to ani omylem,jako trochu leknout se člověk může,uznávám..z celého filmu jsou nejlepší scény s drátem a závěr poslání Katie tam kam patří..takže dobrý a neurazí. ()

dancingclown

Atmosférou a prostředím mi tento film připomínal Kroniku rodu Spiderwicků. Byl však mnohem napínavější, děsivější a mnohem více propracovanější. Šíleně mě to bavilo. Sice se tu objevovaly věci, které známe už z více filmů (starý dům s tajemnou historií, holčička, které nikdo nevěří), ale tady mi to vůbec nevadilo. Pohádkové ladění ještě zdůraznilo mysterióznost a tajemnost, které z filmu přímo sálá. A navíc Katie je strašně krásná a (SPOILER)dost mě vzalo, jak to s ní nakonec dopadlo... ()

minet

Tmy se bát opravdu nebudete. Film je rozhodně spíš pro děti, jako báchorka, aby nelezly do sklepa. Příšerky nejsou děsivé ani trochu, možná se mohlo zůstat u hlasů a jen tak neukázat, co jsou zač. Logika jasná, ale nedopracovaná. Malá má svoje osobní problémy, které by spravil psycholog, Katie není tak výrazná a ikdyby byla, nevtrhla by to. Otec se chová jako hlupák a zahradník drží tajemnství tak skvěle, že ho malá okamžitě objeví. Mám ráda skoro všechno, pokud to dává smysl, ale tady je opravdu spoustu kulhání a nejen kvůli zlomené noze, což bylo to nejhorší na celém filmu spolu s úvodní scénkou, po které přijde už jen zklamání. ()

eoj

taková trochu drsnější pohádka o vílách zubničkách. Nic co by mne přikovalo k pohovce a pocuchalo mi nervy, ale ani jsem se nemusel koukat kolik ještě zbývá do konce. Průměr 3*. ()

neowhiterabbit

Pohodový (dá-li se to tak říct :-)) nenáročný horror/thriller, který jsem zkouknul hlavně kvůli oblíbené Katie Holmes (oblíbené ze známého Dawsonova světa). Pravda, nijak věhlasný výkon nepodává , beru to jako průmerný film 2,5 - 3 *. "Tajemno" odhaleno hned zpočátku, ale co když právě tady bude ten zlom, kdy odhalení od začátku nevadí a přinese něco nového, zajímavého? Díky tomu jsem to dokoukal do konce, ikdyž nic nepřekvapilo (zase), ale jako dobré "B-čko" či průměrné "A-čko" = OK. ()

leo_kure

Na co jsem se to sakra díval? Takovou chujovinu jsem dlouho neviděl... Ty "mini příšerky" se snaží dostat tu malou holku do krbu, půl hodiny se sní přetahují, dojde tam její matka a během sekundy je v krbu... To jako vážně? A to na začátku jak ji vybil kladivem zuby, dal je do krbu a začal tam pak "tančit breakdance" s hlavou v krbu bylo přímo k smíchu... Kravina která byla úplně o ničem... ()

lazyfucker

S cistou hlavou muzu rict, ze presne sedici k nazvu. Nenudil jsem se a nelituju investovaneho casu. Zasadni film to samozrejme neni, ale kdo sem chodi cerpat, zda ti shlednout, nebo ne, tak si to pustte. Ale deti u toho nenechavejte, jinak si to vyzerete;-) ()

Pollini

Až tak mě to nenadchnulo. Holčičce nikdo nevěří a rozhoduje se, jestli ji vzít k psychiatrovi nebo jí naslouchat. Víly zuběnky byly fajn, jsou to velké "bordelářky". Konec se mi nelíbil, je to ale čistě subjektivní. ()

Dominik44

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo... Paradoxem je, že název filmu vůbec nenáleží ději - Nebojte se tmy... => jak bychom se jí mohli bát, když nám, milý GdT ve třetině filmu ukážeš, co se v ní skrývá? Skřítci jsou spíše pohádkově groteskní, konec předvídatelný... GdT mám hrozně rád, ale tenhle snímek pro mne byl velkým zklamáním... :/ ()

Ardath

Strašně utahaný horor, který pořádně nebaví ani v samotném závěru. Navíc vzhled příšerek je nám odhalen hned na začátku, takže si ani nemůžeme nalhávat, že by snad mohlo jít o krvelačná monstra. Líné a infantilní. ()

vrch07256732

Pozrel som to po čase 2 krat - nie je to najhoršie, má to svoje skvelé momenty, pripomenulo mi to dobu gremlins a critters len v takom novodobo temnom podaní. Bohužial tie malé príšerky nenahnlai strach aj ked odpudivé boli dosť. Celkovo dej a scenár dosť jednosmerný, v 80 rokoch by to Bola pecka, dnes, no OK, možno za pár rokov si to pustím znova ()

d-nao

Čakal som na horor viac temnoty a vrážd, než takýto decák. Naviac ten koniec (obetujem seba za druhého), klišé nad klišé. ()

Dalajlada

Fajn námět, ale nějak nám vázne zpracování. O atmosféru byl film připraven ještě před titulkami, protože už té době nám bylo vše řečeno. Na jejich objevení jsme pak ani dlouho nečekali. No a zbytek je pak jedna nelogičnost (za okny světlo jak ve dne a venku se blýská...) vedle druhé a tuctový závěr. Ach jo. Pěkný dům. ()

Ospalek odpad!

Takovou kravinu jsem dlouho neviděl, nejdřív děda, který dává zuby sklepním příšerkám, pak vyděšená malá holka, se kterou si sklepní příšerky chtějí hrát a nakonec je tu Katie Holmes, která se umí jenom divit. Není to úplný odpad, ale na jednu hvězdu se mi to taky nezdá. ()