Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Martin Riggs

Zajímavé a originální. Trikově také bez problémů, jen to všudypřítomné iracionální jednání charakterů filmu dosti ubírá. Ale celkově vzato příjemná změna po všech těch duchařinách a strašidelných domech. ()

Martanecek007

Chvílema mi to přišlo dosti stupidní a chvílema jsem byla zaujata skřetím námětem. Když opominu typickou dětskou hrdinku, která se prostě dle mého chová tak typicky hororově hloupě, tak i hlasy, které vydávala skřetí stvoření byly k pousmání a kroutění hlavou. Nutno ale podotknout, že několik malých očí, které na nás vykukovaly ze tmy, na mě působily tak, jak měly. Něco jako strach jsem tedy pociťovala, nicméně je to prostě horor (slabší), který mi v hlavě nezanechal větší stopu než takovou, že skřetí potvůrky byly vážně k smíchu. ()

J.Mayen

Opravdu Toro? Ten vehlasny Toro? Ale kdepak, sotva k uvereni, svata prostato, ja to dokoukal do konce bravo, musim si pogratulovat, koupit lahev sampanskyho a oslavit to, ze jsem dokoukal neco tak neuveritelne nudnyho a navic s tak otravnyma hereckyma vykonama. Navic snimek z ro. 2010 to uz mohl mit tenkrat ten Toro rozum a tohle jednohlasne smest jako scenar ze stolu, nebo ze by mu uz pomalu dochazely chechtaky? Hodne spatny, hodne slaby. ()

hrumsrt

Kdybych si měl tipnout scénáristu, určitě dám del Tora, čímž chci říct jak moc je v tom cítit jeho styl. Poměrně komorní pohádkový horor, kde to táhnou americké hvězdičky, z niž jasně vévodí Katie Holmes. Až s překvapením jsem sledoval, jaký byl Guy Pearce pouhý přicmrndávač. Atmosféricky velmi dobře zvládnuté, ale nepřichází to s ničím novým. Ohraná písnička s nákupem staršího domu, kde (ne)překvapivě straší. Hlavním děsem je banda jakýchsi kříženců mezi krysou a démonem, spíš než strašidelní mi přišli svým způsobem roztomilý. Žánrová jednohubka se vším všudy. 40% ()

Ondrew

Aha, aha... ehm. Toto malo byt co? Nehadam sa, staby pokus o vytvorenie jemne strasidelnej rozpravky, to v podstate funguje. Lenze, to je asi tak vsetko. Stokrat prevareny namet s chlpatymi priserkami, herci sa do svojich uloh prilis nedostali, snad s vynimkou malej Bailee Madison, lenze ta v tejto snimke posobi dost otravne. K tomu vsetkemu si pripocitajme dementny zaver a voila -- mame tu podriemerny film, pri ktorom sa mi ani nechce verit, ze v nom ma prsty Guillermo del Toro (radsej sa mal snazit za kazdu cenu pretlacit na filmove platna spracovanie Lovecraftovho velediela -- At The Mountain Of Madness). Zial, toto bude odo mna za 40%. ()

mouzi

musim uznat, ze jsem mel obrovskou filmovou krizi, kdyz jsem si pustil takovouto ko*otinu.. celkove hodnoceni: HAHA ()

Tony.Frisco

Ako po vizuálnej , kameramanskej a audio stránke to bolo dobre zvládnuté. A celkovo námet a dej nebol až taký zlý.Báť sa fakt budú iba deti a bral by som to skor ako za strašidelnú rozprávku. Bolo to zaujímavé aj keď nie dokonalé a dotiahnuté až dokonca ,ktorý bol podľa mňa odfláknutý a blbý. Bol som na to v kine a to asi vyvolalo ,že sa mi to celkom aj páčilo. ()

BEJB

Veľké sklamanie, o to viac, že to bolo z produkcie Guillerma del Tora. No čo už. Tentoraz mu to nevyšlo :( ()

veverysiak

Okrem tých malých upindaných potvoriek ma pobavili aj ich historické reálie, hlavne ten pakt s pápežom bol ozaj na popukanie, inak keby sa chlapi troška posnažili a zjemnili by tých pár už aj tak dosť mäkkých krvavých scén, nebol by problém vystaviť ich kúsok oku detského diváka, to je už aj tak zvyknuté na iné desy-besy a takto by mali o rozprávku viac a pri pedantnejšom zamakaní na charaktere a vizáži malých chrumkáčov by sa títo možno stali fajn reklamnými ikonami a o pár mesiacov by sme ich nachádzali v sáčkoch medzi nesquikmi a čokapikmi, ale inak celkom škoda, lebo na tak okopčenú vec to malo veľmi slušný vizuál a hviezdu prvej veľkosti Bailee, ktorá všetkým starým pákam ukázala, ako sa tváriť v bu-bu žánri, takže 60%. ()

Meggie3

Není to tak ubohý, jak jsem čekala - jsem si říkala do doby, než se tam ukázaly malé počítačové příšery ohrožující malou holčičku, které nikdo její přízraky nevěřil.Klasický horor se všemi klišé, které k tomu patří, akorát, že se nebojíte. Dvě hvězdičky dávám proto, že přesto, že ten film nepřišel s ničím novým, zajímalo mě, jak to nakonec dovymyslí a taky kvůli Katie Holmes, které to slušelo a hrála slušně. ()

Kusic

Očekával jsem mnohem víc... pro mně to bylo bohužel zklamání, začátek vypadal vcelku solidně s pochmurnou atmosférou, ale to co mělo představovat "temnotu" mi přišlo jak výstřižek z nějaký pohádky :D Tak jako vždy se v hororu nachází malé dítě, které je závislé na prášcích, rodina se stěhuje do nového domu, kde se (světe div se) stala vražda. Malá holčina mi chvílema lezla na nervy a nikdo jí ovšem jako vždy nevěří její setkání se zlem. Velice průměrný "horor" s velkým nádechem pohádky... pokud se chcete bát, tomuhle se raději vyhněte, protože název filmu je opravdu zavádějící. ()

Abalzo

Jako horor to jakžtakž fungovalo, i když nevědomost, co to v té tmě vlastně číhá, by filmu pomohla na 100%. Ono přeci jen, když to člověk ví téměř od začátku, ten strach z nejistoty zmizí. A ten často dělá správný horor. Když k tomu přidám naprosto debilní (omluvte to slovo, ale nedokážu to vyjádřit slušněji) chování postav, které jako by měly IQ pokojové teploty, nemohu si dovolit dát filmu víc než 2*. A i nad těmi jsem hodně přemýšlel, ale nakonec za kameru a že jsem se bavil (i zásluhou toho debilního chování postav) přeci jen zůstávám na těch 2. SPOILER: nejlepší scénou filmu je z traileru profláknutá scéna pod peřinou. ()

Venceslao90

Zabijácké zlomyslné skřítky jsme tady ještě neměli, takže bod za originalitu. A navíc jsou velmi hezky zpracovaní. Hororovou atmosféru film docela postrádá, protože za chvíli zjístíte, že vlastně ani není čeho se bát. Každopádně já se po celou dobu dobře bavil, nenudil jsem se a film mi rychle utekl. Takže takový lehký nadprůměr. ()

bezprezdivky

Tak jsem si myslel, že odhalení zla (ať už příčiny nebo vizuálně) na závěr horroru je tak nějak nepřekročitelné pravidlo, ale o něm asi tvůrci filmu neslyšeli nebo se na něj vykašlali. To ale neudělali dobře, neboť jakmile skřítci v půlce filmu vyběhnou, není čeho se dál bát. K tomu přidejte naprosto nelogické chování hlavních postav (nestálé nechávání vyděšené holčičky samotné a jednání samotné holčičky) a Katie Holmes která hraje jak pod sedativy a máte tu typickou beznadějnou nudu. ()

libca100

je to sice takový dětský horůrek,ale mě mile překvapil. tajemné prostředí, sympatická Katie Holmes, zlobivé zoubkové příšerky,... Škoda, podle úvodní scény jsem doufala, že to bude trochu děsivější. Ale jinak příjemná podívaná, ne že bych se bála, ale bavila jsem se dobře. ()

david666

Ani pěkné příšerky, kde vidím rukopis del Tora tento film nezachránily. Herci víceméně o ničem, atmosféra sice slušná ale i ta se po chvíli přejí. Každopádně nechápu jak můžou lidi bydlet v takových barácích. ()