Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Ronaldo79

Vizuál, řemeslo a obsazení perfektní není nic moc k vytknutí, ale atmosféra, napětí, tajemné bytosti a malá Sally jsou jedním velkým omylem. Proč ty malý potvory dostali tolik prostoru? Pochopil bych kvůli jejich působivost, ale platí to spíš naopak, podle mě jsou jedním z největších hororových omylů posledních let, ukázat je v posledních 20 minutách, tak si nestěžuju na atmosféru v předešlých dvou třetinách. Don't Be Afraid of the Dark je neškodným hororem pro žánrového fanouška nic výjimečného, laik možná pochvalně pokyne hlavou, ale já nemohu. 45% ()

IvcaSammet

Další skvělý film se skvělým námětem. I přes to, že je mi Bailee docela dost nepříjemná, zvládla svou roli opravdu výborně. Guyovi to v roli Alexe velmi slušelo, takže se přece jenom moje oko mohlo dívat i na krásu v tomto filmu. Moc se mi líbila atmosféra filmu a závěr byl přesně takový, jaký jsem ho očekávala, takže není důvod, proč bych filmu nemohla s čistým svědomím udělit celých pět hvězdiček. ()

Venous666

Tak takovou skopičinu jsem dlouho neviděl, ale ani se nedivím. Co je to za nápad hned ukázat na začátku proč mít v noci rozsvíceno a tím pádem se vlastně není čeho bát. Pak na scénu naskočí malá Sally, kterou bych nejraději hodil do kotle sám, takhle uřvané haranče jsem dlouho nepotkal. No a na závěr paní Cruisová, která byla za své herectví poctivě potrestána. Těšil jsem se na tento horor, ale byl jsem zklamán. Možná tak sedmi leté dítě by to potěšilo... ()

nessbeal

Nic extra viacmenej som sa nudil, predvidatelne uz po prvej tretine, ale zato pozriet sa oplatilo, predsa len je to o hviezdu lepsie ako tie blbiny co chodia v telke. Film s postavickami ktore sa boja svetla a vyliezaju z jamy v pivnici... Extremne inteligentne a nikto ich nevidi. ()

Meteorista

Zprvu trochu odpudivým dojmem vypadající horor, který se tvářil v prvních 30 minutách spíš jako Alvin a Chipmunkové, či cokoliv tomu podobného. Zdání ovšem klame, no a pro ty, kteří se nenechají odradit , čeká pak další hodinka strachu a nejistoty. A kdo by vydržel až do konce, pro toho je připraveno emocionální grandiózní finále, které z diváka vysaje všechny idee o tom, že tento příběh skončí nějako obzvláště dobře a že se všichni usmíří. Skotačiví skřítci totiž nejsou vůbec mírumilovní a se svou vynalézavostí by do kapsy strčili i MacGyvera. A proto se raději bojte tmy, protože oni číhají. Mají totiž všechen čas na světě... ()

KOZEL84

To si asi Guillermo dělá prdel.Tak mě při první scéně napadlo,že se film přece jmenuje ''Nebojte...'',a tak nevím proč mi pak celý film tlačí abych se ''Bál...'',když od začátku není čeho.No aspon',že chcaní do temných koutů bude od ted' o mnoho zábavnější a kdyby mi náhodou fantazie malovala do tmy horor,stačí si vzpomenout na tohle a sem v cajku.Co to jako má být?Průměrná pocta podprůměrnému?Spíš královská nuda bez království.PS:Hobit nevyšel (chvála Bohu!),ale takový přemak Arabely by pro Guillerma bylo to pravé. ()

johnymdoe

Nuda, nijaké herecké výkony..ono taky když není co hrát že? trapných pidi skřítků sem se prostě nemohl bát...spíš jsem se uchechtával. Takový další díl Harryho Pottera a ještě ke všemu zakončen tak že špatně. Takové závěry si můžou strčit tvůrci za klobouk! ()

TomasKotlant

Dost chatrné motivace jednání postav, ale některé momenty jsou zajímavé. Oddychovka. *** Ve zkratce: Za těmi dvířky něco mluví... ()

Bozvav

Nesympatická holčička, potvůrky jak od Dysneyho, Guy, co vypadal, že je v tomto filmu omylem. atmosféra nulová, asi tak jedna lekačka ušla, pointa nikde. Slušně natočené nic, je pořád jenom nic. Za mne 30%. max. ()

studo

Nebolo to tak úžasné ako Faunov Labyrint no aj tak som sa slušne zabavil. Del Toro proste vie ako na mňa, a ja mu to celé žeriem :) ()

mala_kea

Kdyby byl film natáčen pod čepicí Disney a byl určen pro nenáročné diváky nebo děti, dal by se považovat z a více než zdařilý, takhle se jednou o "pouhou" nezáživnou variaci na Sněhurku a 7 trpaslíku s pár skřítkama a několika litry krve, které celkový dojem z filmu spíše kazí. ()

owwidius

Z prveho traileru som bol hotovy, z dalsich trochu sklamany. Film je potom vizualne paradny, s dobrou atmosferou, ale prilis skoro ukaze o co ide a to bolo tak trochu sklamanie. Ale nakoniec z filmu prevladaju tie lepsie pocity, ked hlavne k zaveru som sa pri par scenach pristihol ako som nervozny :) Ale inak ako horror len priemerne. ()

Rokle

Když to dostalo rating "R" nemohli tvůrci ukázat trochu víc odvahy a pár těch kryso-skřetů hezkým způsobem odpravit? Kladívko, nůžky, sekera... nářadí, se kterými mohla být legrace... škoda, no. ()

Zajdo

Kto čaká od tohoto filmu, že sa bude báť, tak bude sklamaný. Kto čaká, že sa aspon niekedy nalaká, tak za celý film boli maximálne dve situácie, kedy som sa zlakol. Ja osobne som nečakal ani jedno už po pozretí traileru. Zo začiatku to vyzeralo na nudný film v peknom prostredí. Neskôr to začalo byť trošku zaujímavé a v konečnom dôsledku to nebol až tak zlý film, a čím bližšie bol koniec tým ma to začínalo viac baviť. Pozrieť si to raz v upršaný večer pohodička, samozrejme pri vypnutom svetle. ()

BOURQUE

Nebojte sa tmy! Alebo radšej od malých otravných „goblinov“, ktorý vám znepríjemnia život. Môžete ich uspokojiť jedine so zubom alebo kostí malých detí. Skratka: nie je to horor, na druhej strane niektoré scény môžu vyrušiť pokoj okolia. Pearce je teraz herecky priemerný, Holmes je celkom dobrá. Jediná osoba, ktorá podala bezchybný výkon, je B. Madison. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

BARWA

Když jdeme večer spát a zhasneme poslední lampičku na nočním stolku, ani si neuvědomujeme, jak jsme najednou zranitelní. Tma si nás bere do své moci a naše nejrůznější představy se zhmotňují... Film sice není žádný masterpiece, ale dostal mě... Má skvěle vykreslenou hororově-pohádkovou atmosféru v čele se sympatickou Sally, která je typickou "dětskou objevitelkou", při jejíž počínání se člověk chytá za hlavu a naříká, kam že zas to ta pitomá holka leze... Vliv na mou psychiku měl tento film daleko větší, než nějakej krvák či vyvražďovačka, neb dosud mám respekt z temných prostor pod postelí a skříněmi... ()