Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Juto

Film je príjemný a Del Toro vytvára príjemnú atmosféru. Herectvo je tiež na úrovni. Mnoho negatívnych recenzií je neoprávnených a film je lepší ako 90% hlúpych hororov s lacnými špeciálnymi efektmi. 6/10 ()

čidlo

(Horůrek)... Jsem se bál? To néé ale napínavé to chvílemi bylo. Dívenka to hrála na výbornou,příšerky bych doma v klídce mít teda nechtěl :-) Škoda jen že Katie dopadla tak jak dopadla :-( Šel bych za ní z pořádným rancem baterek :-) 70% ()

ivet.ka

Dopadlo podle očekávání... špatně. Nedoufala jsem, že dostanu druhý Faunův labyrint, nicméně tolik nudy v jednom snímku, který se navíc schovává pod plachetkou hororu mě opravdu dostalo do kolen. Ne že bych se vyloženě smála, ale bát jsem se prostě nemohla, ač jsme se snažila. Ve snímku jsou asi dvě scény, u kterých mě nepříjemně mrazilo v nemocných kolenou. Celkově je ale snímek hodně slabý především neoriginálností své zápletky. Už od úvodní scény (která patří k tomu nejlepšímu, co ve filmu uvidíte) jsem měla pocit, že naprosto vím, kam film směřuje. Katie Holmes prostě nemusím už od doby, kdy hrála v příšerném seriálu Dawsonův svět. A Guy Pearce je zde hodně nevýrazný a role mu nesedí. Celé to zachraňuje Bailee Madison, která chvílemi připomíná Dakotu Fanning v hororu Hra na schovávanou. Přečtěte si celou recenzi. ()

Pilgrimka

Horor a roztomilá stvořeníčka? To moc dohromady nejde. A to se taky podepsalo na tomhle výtvoru, který nemá s hororem nic společného. Dokonce si nejsem jistá, jestli by se u toho i děti nesmály tak jako já. No řekněte sami jak je strašidelná scéna, kdy ono "strašidelné" stvořeníčko natáhne ručku a prstíkem lehce šmrcne o špičku nosu hlavní malé představitelky. Podívejte se jen na trailer a samotný film si radši nepouštějte, jelikož by jste byli zklamaní jako já. 3* za to, že jsem se aspoň nasmála. ()

3n3my

Hororový nadšenci zdá sa pochopili, že ide o nadpriemer v rámci žánru. Tí ostatní okoloidúci mali veľké oči, a tomu zodpovedá aj ich hodnotenie. No len hviezdu či dve si tento hororík nezaslúži, len hudba Marca Beltramiho si minimálne jednu u mňa získala. ()

Radiq

Ten prolog nebo začátek nebo co to bylo, z toho byl asi nejzajímavější. Z toho na mě dejch taky ten Guillermo del Toro a čekal jsem stejnou kvalitu. Bohužel jsem pak zjistil, že celou dobu jenom čekám, jak ty potvory vlastně vypadaj a když se to dozvim, tak ani to mě moc nenadchne. Chvilu jsem myslel, že to bude o víle Zubničce, jak maji američani tu jejich blbou tradicu, že děcka si daj vypadlej zub pod polštář a ráno tam maj prachy. Horor to nebyl. Nebál jsem se, ani té tmy. Stihl sem usnout, ale prej sem o nic nepřišel. ()

Sabrewulf odpad!

To ti halyvůdští scénáristé nemají děti? Nebo oni sami byli celé dětství v komatu? Už mě přestaňte štvát s těmi absolutně neodpovídajícími reakcemi amerických dětí (to platí pro hromadu filmů)! Proboha, děcko, které by se v reálu setkalo s hnusnými příšerkami a bylo jimi i napadeno, by se nejprve pochcalo strachy (to by mu zůstalo) a pak by při jakémkoliv náznaku vrátit se do stejného baráku, nebo místností - pokud by rovnou neuteklo z domu - řvalo, pištělo, mělo záchvat, prostě by vyvádělo a dělalo všechno možné, aby tam znovu nevkročilo a to v takové míře, že by i naprosto retardovaného otce, jakým byl Pearce, trklo do jeho vymleté kebule, že něco není v pořádku. Když dcerka vyfotí příšerku jako důkaz a otec "teď nemá čas", tak před ostatními hosty foto schovává? A proč? A nakonec ona sama jde do tmavé místnosti příšerky pronásledovat? WTF? A tisíckrát omleté klišé - někdo se setká s něčím zlým a druzí mu něvěří (ale takovým tím už flegmaticky idiotským způsobem), mi totálně leze krkem. Kašlu na režii, kašlu na vizuál, prostě na cokoliv, co by mohlo jít do plusu, protože všechno stahuje do břečky abnormálně zhovadilý scénář. ()

Prometheus69

Nebojte se těch mílích zmrdů... jen chtějí vaše zoubečky dětičky! Né děkuji... raději knihu! Co to kecám! XD Něco je v té tmě! Ale, bez tak je tam hovno. No... vážně tu je! A je a pořádný!!! Toro už to NIKDY NEHUL!!!! ()

Estrellita

Tak na TOHLE já jsem se táhla do kina s očekáváním mrazivého mystery hororu. Nakonec se z toho vyklubala trapná naivní a nudná pohádka, kde celým problémem jsou hlasy v kotli. Příšerky, které se asi v půlce filmu ukážou, jsou méně děsivé než Gremlins před proměnou... Tomuhle se, vážení přátelé, říká ztráta času! 30% ()

Mr.Ripley odpad!

Neoriginální klišé pohádka jejíž jediným záchranným bodem je oslnivě pochmurný vizuál, avšak nenechte se vysmát. Jediným hororovým prvkem je herectví Katie Holmes. MINI-SPOILERJeště že tvůrci vyslyšeli mé prosby a velmi milým způsobem se s její postavou rozloučili.___Pro příště Guillermo přemýšlej! ()

Khumbac

Ale jo...jako pohádka pro dospělé to nebylo špatné. I ty potvory se mi líbily. A ten dům...tak tam bych bydlel také velmi rád. ()

DJ Rocco iNc

No, videl som už aj lepšie horory. Hneď od začiatku mi to pripomínalo legendárny film DETSKÁ HRA, kde zabíjala bábika CHUCKY alias Charles Lee Ray. Chlapcovi najprv neverili, že bábika žije, pokiaľ ich nechcela zabiť. To isté je aj v tomto filme NEBOJTE SA TMY. Dievčatko podalo slušný herecký výkon, vzhľadom na to, že tento film patrí medzi jej prvé a k tomu ešte nevidela v živote žiaden horor. Takže v podstate nemala mať vôbec ani predstavu, ako má hrať v horore. Ale myslím, že to zvládla. Film bol dosť nudný až na niektoré pasáže. Jedna scéna bola opakovaná dvakrát, no na inom mieste. Najprv v kúpeľni, keď sa dievčatko kúpalo. Vtedy ju ,, zubožravé ,, (mäsožravé) príšerky zamkli a chceli si na nej pochutnať. Druhá, taka ístá scéna bola v knižnici, kde ju opäť zamkli a surovo sa naňu vrhli. To sa mi už nepáčilo. Zbytočne to bolo znovu použité, zbytočne natiahnuté a opäť sa ľudkovia zbytočne dobíjali zachrániť dievča. V podstate sa celý film točil dookola. Ale tak myslím, že pozrieť sa to dá. No nečakajte, že to bude niečo extra. ()

ecceHOMMO

"Nebojte se tmy"...no veď ani niet sa čoho báť ( v tomto prípade). Veľmi skoro bola odhalená celá línia filmu, čím film skĺzava počas pozerania do akéhosi stereotypu, a celé to vyznieva príliš detsky. A inak je to nehorázne (po každej stránke) nedotiahnuté, miestami kŕčovité a bez myšlienkové. Ešteže aspoň z času na čas sa dostaví solídna atmosféra...ale inak ide vyslovene len o detský "horor". ()

DivX

Nejvíc mě nasralo to, že jsem od začátku věděl a hlavně viděl úplně všechno co ve filmu je a bude. V jednom nejmenovaném časopise film Nebojte se tmy chválili a oslavovali. Já na tento horor mám trochu jiný názor. 40% ()

uiu

Na bubáckých hororech je strašidelné to, že nevíte, jak bubák vypadá a vaše fantazie a strach mají pré. Jenže tady už od začátku víte, jak ty potvory vypadají a o co jim jde, takže čeho se má člověk bát? Postava se tváří vyděšeně, popadá strachy po dechu a vy zíváte u televize nudou. Takhle se přece horory netočí. Horor musí mít atmosféru, která děsí a ta se nedělá z vyděšených obličejů nadějných herců. Do toho je příběh plný hororových klišé, co jsme už stokrát viděli a nechápu, proč nikdy rodiče nevěří svým dětem, že se v domě něco děje. Dítě, které vždy bylo chytré a bystré najednou začne mluvit o zlých skřítcích, v celém domě se dějí nevysvětlitelné úkazy, ale prostě děcko je magor a rodiče mu nevěří :D ()

venison

Nemám ráda Guye Pearce, Katie Holmes de od dob Dawsonova světa dosti zlepšila a bláznivě miluju Bailee Madison.. Příběh se odehrává v nádherným domě, takže je na co koukat, fujtajblíci jsou moc hezky "ošklivě! udělaní a dokonce jsem se chvilkama bála, což splnilo svůj účel :-D Jinak příběh nedotaženěj, ale když se oko přimhouří............. Zoubková víla z pekel :-))) ()

Pavlínka9

Za prvé: Film se snaží ze sebe dělat něco, co rozhodně není! Snaží se ze sebe udělat velkolepé dílo, což je vidět skoro na každém záběru. Musím říct, že to mě odrazovalo již od počátku filmu - působilo to dost lacině a vtíravě, proto jsem v první půl hodině také usla. Za druhé: Film si ode mě zasloužil 4* hlavně z toho důvodu, že jsem se fakt bála :D :D Přiznávám :) Ten závěr - precizní :) S tím si opravdu vyhráli. Ten film bych hodnotila stručně takto: první půl hodina dost nuda, působí lacině a snaží se ze sebe udělat nějaký velkofilm. Druhá část filmu - dost jsem se bála a děsila jsem se toho, "co" to vlastně je, a "co" to dokáže udělat :) Jo a Katie - podle mě prostě neumíš hrát :D ()