Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

dudel3333

jeeeej Gremlins sa vratili,už mi chybali tieto horory s vraždiacimi hračkami.Malo to dej,atmosferu a ty škriatkovia :).Schuti som sa zasmial,pobavil a tvaril som sa že sa bojim.Sice nesmierne klišoidne s vykradnutimi nametmi zo všetkeho možneho a o tom nelogickom spravanim postav nehovoriac,ale dalo sa.Nenaročny hororik na pekny večer ()

kyblik2

!!OBSAHUJE SPOILER!!! Osobne neviem prečo má tento film také nízke hodnotenie. Nečakal som veľa a dostal som viac. Spracovanie bolo viditeľne lacnejšie, ale za to Marco Beltrami nesklamal. Famózna hudba zapasovala a nahodila filmu vyšší level. Trošku mi bola nesympatická mladá herečka, za to koniec sa mi páčil najviac. Nápad nebol ešte ani z polovice rozvitý, takže by som to kľudne videl na ešte lepšie pokračovanie. Chce to len trošku chcieť :) Inak dávam * za hudbu, * za Katie Holmes, * za vinikajúce hlasy škriatkov a posledná za celkom schopné efekty a "držky" tých krpcov :) ()

mirodevil

Opravdu hodně nepovedený vtip. Od 1 hvězdičky to zachránil jen konec, kdy velmi, ale opravdu velmi "sympatická" hlavní hrdinka dostala to, co ji po zásluze patřilo....a co měli dořiti znamenat ti gremlini?? ()

Marlo

Trailery na tento film z dílny Guillerma Del Tora vnadily co to šlo a ve výsledku se jim to velice povedlo, ale výsledný film je v podstatě vše nejenom horror. Když k tomuto filmu přistoupíte jako k thrileru který umí občas navodit povedenou atmosféru k čemuž dost napomáhá hudaba dua Marca B. a Bucka S. a solidně vymyšlené nájezdy kamery plus k tomu solidně vyvedení ztvárnění příšrek tak vše podsud ok. Ale ty skřítci/příšerky jsou bohužel kámen úrazu..prostě nejsou strašidelné a celá pointa filmu o tom že straší ony je vyzrazena na začátku filmu. Což je škoda režiser si mohl trochu více pohrát z divákem a nechat ho si myslet že ustřední dívenka kterí jdou po krku je ve skutečnosti blázen a psychopat. Dát je ke konci flmu smekal bych před tím že jsem se vlastně celou dobu obával těchto krys a měl bych v podstatě i mnoho důvodů. Nezkušenost T. Nixeye bohužel tento film sráží o pár stupínků níž než měl být...a to je škoda ...trošku víc kreativity a nevzrazení pointy by tomuto filmu neskutečně moc prospělo. Ale jak říkám jakmile k tomuto filmu budete přistupovat jako k neškodné zábavě která Vám zkrátí čas rozhodně tim nic nezkazíte. ()

Andy.222

Původně jsem chtěl dát tři, ale nakonec jsem se rozhodl že ne. Nebylo to tak špatné co se týče technické stránky a zápletky (byť jednoduché a klišoidní), ale mě osobně vadilo spoustu kopanců, kterých jsem si všiml už napoprvé. Například, když "skřítci" (říkám si, čím to, že víly zubničky jsou tak často stavěny do negativních rolí? Viz. např. Hellboy II.) vyhodí proud a celá stavba zhasne, tak se Kim jde podívat do haly. Zvláštní je, že když okolo není nic (krom její baterky) co by mohlo svítit, tak co teda osvětluje tu vitráž za jejími zády, že je tam světla jak ve dne? Nebo "skřítci" se bojí světla - bolí je, ale intenzita světla které snášejí se mění podle toho jak se zrovna scénáři hodí - například pobíhání skřítků při promo akci, kde bylo po celém domě světla jak na zámku. Někdy jim vadí blbá lampička nebo baterka o "svítivosti 1 a půl chcíplé světlušky" a podruhé jim nijak zvlášť nevadí lustr? Nebo jsou tak dobří a silní, že dokážou zmáknout dva dospělé chlapy, ale jedna malá polonahá holčička ve vaně je pro ně důstojný soupeř? Nebýt toho, šel bych asi mnohem výše. Ps. Půlku děje jsem přemýšlel, jak by se asi "skřítkům" líbilo, kdyby jim někdo do toho tunelu nalil napalm nebo hodil pál Flash gránatů. Doufal jsem, že se hrdinové alespoň na nějaký odvetný úder zmůžou a ono nic. ()

Habansz

Nebojte se tmy? Ale co vás nemá. Naopak - bojte se Nebojte se tmy, protože takhle opravdu ne. Celý film čekám, co se to vlastně z toho sklepa nakonec ukáže na světle světa a oni to jsou krysy chodíci vzpřímeně? To je snad vtip ne? Guillermo Guillermo, že ty sis to po sobě ani nepřečetl? Při sledování filmu jsem se neubránil pocitu, že se dívam na Gremlins říznuté nějakou pohádkou o zoubkové víle (ty Gremlini byly ve své době alespoň hitem), ale tady to fakt nefungovalo. Hlavním protagonistkám jsem už od samého začátku přál všechno špatné co je čeká a to hlavně kvůli neherečce Katie Holmes, která byla společne s dětskou robotkou tím nejhrůzostrašnějším na celém filmu. ()

90125

Kameramansky veľmi pekne nasvietené. To je ale bohužial asi tak všetko. Nič iné tento film nemá. Príbeh je tenší ako kopirák. Ani horor, ani rozprávka (čo som mal chvílku pocit, že to bude) a ani žiadna sranda to nie je. Tento film je len na zaplakanie. Guillermo, kam si to až spadol ? 33 % ()

Shay

Zkouknout se to dá. Námět je docela zajímavý, ale na podruhé se asi už dívat nebudu. :) Ale před spaním určitě moc fajn podívaná! :)) ()

MartinSTFC

Pro tento film mám slabost. Když jsem ho viděl poprvé, dost mnou otřásl. Viděl jsem mnoho kvalitních hororů, tento je jedním z nich. Kdybych měl vyjmenovat dva hlavní klady filmu, bylo by to především nápad a provedení. Takže v podstatě komplet dokonalost. Opravdu mi nejde do hlady zdejší vellmi nízké hodnocení, je zde mnoho nekvalitních a někdy až příšerných hororových snímků, kterí si vysloužili daleko vyšší hodnocení. Tento film měl alespoň dobrý nápad a dalo se u něho i bát. Jak v tom nejsou litry krve, tak to prostě lidi netáhne, taková je smutná pravda. Každopádně mě si film získal a pro mě bude už navždy vítaným hostem. ()

Gyllllis

!Spoiler! Musím uznat, že na svůj strach z hororů, jsem se u tohoto tedy moc nebála. Bylo tam pár lekaček, to ano. Ale svým způsobem a v některých záběrech obzvlášť to působilo spíše pohádkově. Skřeti, kteří tu měli představovat tu podstatu zla a vzbudit v nás strach, ho trošičku dokázali probudit jen v přiblížených záběrech. Strašidelnější se mi zdáli i na obrázcích Sally nebo pana Blackwooda... Příběh nebyl nijak vyloženě komplikovaný nebo promyšlený, často se dalo dopředu uhodnout, co se stane. Jediná výjimka byla v závěru, přičemž jste nevěděli, kdo tedy nakonec zemře, protože se pravděpobnost smrti u jedné z postav každou chvilkou měnila. Což ovšem nepřidalo na kvalitě filmu, naopak se mi hlavou míhaly prosby, ať už teda konečně někdo zmizí z povrchu zemského... Jedinými dobrými stránkami byli herecké výkony (Bailee Madison zahrála svou roli velmi dobře) a v určitém smyslu i samotný začátek filmu. ()

Miroslav.Zac

Od filmu jsem moc nečekal a možná proto jsem se bavil. Film byl příjemně, nebo - jak se píše v obsahu - pohádkově strašidelný, jako horor bych ho asi moc neoznačoval. Film jsem si pustil hlavně proto, že na filmu spolupracoval můj oblíbenec del Toro a je to na něm vidět... dovedl bych si ho představit jako součást Hellboyova univerza. ()

doughnut

Tohle a horor? Copak těch trapných CGI zmrdečků se může někdo bát? Další nudná slátanina a pro mě zbytečně ztracená hodina a půl. ()

PhobiaCZ

Další z horrorů, kdy nahlas říkám - "nechoď tam" osobě, která jde sama do tmy potom, co slyšela divné zvuky, to je typická americká blbost (stejně se jim vždycky něco stane :-D). V toto jsem docela obdivoval malou Sally, která si nedala říct a stejně tam lezla. Mě se ale líbilo vysvětlení historie a spojení kreseb s realitou, střih a kamera a v neposlední řadě i zvuk, který mě chvilkama děsil v sále, ve kterém jsme měli s kolegy jeho předprojekci. Situace typu "lekačka" budete čekat, ale stejně ssebou škubnete ;-) ()

Mr. No one

Ano, tento snímek je hororem asi tak jako je jím Burtonova „Ospalá díra“ či del Torův „Faunův labyrint“. A stejně jako u těchto zmíněných snímků, ani u „Nebojte se tmy“ se nebudete po celou stopáž třepat strachy, zakrývat si oči a lapat po dechu (ze samého vystrašení), ale dostanete atmosférickou podívanou, to v případě, že jste již odrostlejší divák. U dětského diváctva bych nějaký výraz strachu v očích i očekával (odhlédnu-li od dostupnosti). A i přesto, že ona atmosférická podívaná není tak velkolepá, jako u výše uvedených filmů, tak „Nebojte se tmy“ určitě stojí za zhlédnutí a alespoň za 65 %. ()

Nataraja

Proskritkovsky rany, co to zase bylo?! vsechno krome scenare a soudnosti bylo na vyborny urovni... ale to si fakt del Torro a ostatni mysleli, ze to lidi budou brat vazne? a jeste se k tomu bat? nikoho nenapadne se za pani vcucnutou do diry, podivat? rozkopat jamu a zjistit co se stalo? dcera je na nervy, jeci, zere antidepresiva a vsichni ji nechavaji samotnou, nikdo ji nechce hospitalizovat atd... dalsi horrorovy zklamani... ale obrovsky... chjo ()

Two.Swallow

Velký starý dům, tajné dveře do sklepa, ukňouraná trapka, která je naštvaná na rodiče a nikdo jí nevěří její příšerky z podkroví, které se bojí světla, ponuré počasí a velká kovová brána... Nějak už se mi to zdá okoukané. Jen s výjimkou toho, že srkřítci jsou absolutně všehoschopní, když mají v ruce nářadí a břitvu. Nemůžu říct, že jsem filmem zklamaná, ale k uspokojení mě taky tolik nenadchl - rozhodně ne zaživa vyrvané zuby. Herecká přehlídka mohla být o něco lepší, ale Katie mi kupodivu ze všech rolí seděla nejvíc. ()