Králičí nora

• USA Rabbit Hole (více)

Přebolí někdy ztráta dítěte? Becca a Howie Corbettovi jsou šťastný manželský pár. Život se jim ale navždy změní, když se jejich čtyřletý syn Danny stane obětí autonehody. Nic už nebude jako dřív. Beccina matka i sestra se snaží manželům pomoct. Jak zvládnout smutek? Becca kontaktuje mladého Jasona, studenta, který způsobil Dannyho smrt. Jason kreslí komiksové příběhy o paralelním vesmíru, do kterého vede „králičí díra“. Debatují spolu o kvantové teorii nesmrtelnosti a snad je to způsob na zvládnutí jejího smutku. Howie se utápí v minulosti a hledá útočiště jinde. Oba v neúnosné situaci dělají překvapivé a nebezpečné rozhodnutí, když si vybírají cestu, která určí jejich osud. (JOJ Cinema)

subic

Jezdit autem a na zadním sedadle mít stále přidělanou dětskou sedačku svého mrtvého dítěte, to asi není úplně normální. Já nevím, jak bych se choval já, možná jako on, ale ona dělá všechno proto, jako by ho chtěla ze svého života úplně vymazat. Pak je tu šílená tchyně, její matka, která pořád mele o smrti svého syna, jejího bratra, jak se předávkoval. Takže co ti dva musí udělat, aby spolu vydrželi. A pak je tu pro ně celkem nešťastné obsazení, nijaká Nicole Kidman, ona je jak z vosku. ()

Tominni

Jaké to je ztratit malého čtyřletého syna? Jak se dá s něčím takovým vyrovnat? Jak se naučit žít s tou velkou bolestí? O tom všem je tento americký film, který se opírá o herecký výkon Nicole Kidman a Aaarona Eckharta (pro mě o maličko lepší výkon než Nicole). Na jednu stranu je tempo pomalé, vlastně se toho tolik neděje......přitom se děje všechno. Vydařený psychologický snímek. ()

yatan

Nie. Rabbit Hole je len dalsi wannabe citacik s akoze hlbsou temou a nasilnymi emocionalnymi scenami, ktore ma tu teda nezobrali..Nicol je class..ale Aaron mi pride, ze je solidny herec, ktory ale hra nudne! Prilis chce, ale nie je pri tom chceni tak zaujmavy ako napr. Tom Cruise..Rabbit Hole sa tvari prilis vazne no nepresvedcil ma, ze som videl nadpriemer. 7/10 ()

Ruud36

Průměrné drama o manželském páru, ve kterém se se smrtí čtyřletého syna vypořádává každý po svém. Film neurazí, ale ani ničím nepřekvapí. ()

MIchael90

Ano, člověk si zřejmě musí prožít podobné trápení, aby film dostatečně ocenil. I tak si ovšem stojím za svým, že se z námětu dalo vytěžit více, kór když měl režisér Mitchell tak skvělé herce, jako Nicole Kidman (tradičně perfektní výkon) a Aarona Eckharta (také chválihodný výkon). Film na své ploše necelé hodiny a půl nenabídne zdaleka tolik příležitostí, jak do hloubky ukázat charaktery hlavních postav a to je podle mě největší chyba filmu, protože jinak tady není co dalšího velkého vytknout.. 3/5 ()

Dixieboy

Výborný film, který v české distribuci nabízí původní anglické znění, které ve výsledku na dvd nepotkáte :( ()

Luccy007

80% Ztrátu dítěte otec (A.Eckhart) i matka (N.Kidman) prožívají jinak - každý po svém. Možná pro to je pro ně tak bolestné se o tom bavit právě s někým, kdo ví co přesně prožíváte... Velmi dobré drama, které sice nijak negraduje, ale je tak přirozeně lidské, že je vám z toho tak smutno, jako byste ty rodiče osobně znali. Závěr filmu dává vztahu těch dvou druhou šanci, kterou možná ani nevyužijí... a není se kdyžtak čemu divit...jak bylo ve filmu řečeno: "...Přejde to někdy?...Ne..."...! ()

david666

Emocionální peklo - skvěle ztvárněná bolest rodičů po ztrátě syna - Aaron a Nicole předvádí herecký koncert. Přes všechnu tu depku musím zmínit scénu, u které jsem se válel smíchy a to při sezení skupiny, kdy si Howie a Gaby dali trávu. ()

Honzad007

Film sice emocionálně z diváka tříská maximum, ale přemírou centralizace kolem stále stejného stavu obou rodičů pak dialogy dost výrazně splývají v jeden a přehnaně tvoří jakoby soudržný celek, který ovšem nemá pořádný začátek a už vůbec ne konec. Kidman i Eckahrt herecky plní vše dle scénáře, jejich vyjadřování emocí je naprosto přesné a dokáže tak diváka velmi nečekaně vtáhnout do dané situace, bohužel již zmiňovanou rozvláčností se výsledný efekt poněkud ztrácí. Solidní drama, ovšem nic výrazného k zapamatování. ()

confuoco

Vzhľadom na Shortbus som od tohto režiséra očakával niečo ďaleko odvážnejšie a originálnejšie. Film je solídne zvládnutý, ale všetko, čo sa v ňom odohráva, už bolo niekedy predtým natočené a povedané. ()

VLADEK

Slušné komorní melodrama. Jen mám výhrady k hudbě, protože pan Anton Sanko vykradl Arvo Pärta./ Upgrade 22.9.2016 - viněno náhodou znovu na ČT2 a jsem nadšen, že na hodnocení nemám co měnit. ()

burton-ka

Králičí nora, je jakýsi úkryt kam by možná chtěl schovat každý, kdo se dostane do podobné situace Beccy a Howhieho! Přijít o dítě je tragické a leckdy tím to špatné teprve začíná. Většinou končí vztah mezi lidmi, kteří byli rodiče, manželé, milenci. Přátelé se najednou stanou známými a nakonec stojíte v opuštěném domě a nevíte jestli má nějaké zítra vůbec nějaký smysl. Velké uznání , že v tomto filmu se to manželům podaří a překonají odmítání reality a znovu objevení začátku vztahu. Pro mě by tento film byl asi víc než jen dobrý, kdybych jich na toto tragické téma neviděla a nečetla mnoho. Kvalitní herecké obsazení. Druhou stranou Nicol Kidman měla už lepší role, za které mohla být nominována na oskara i přesto, že není má oblíbenkyně... ()

Enzo555

Och, tu s výnimkou hlavnej témy, nebolo nič depresívne, ani trýznivé. Žiadne čumenie do steny, ani driapanie si tela do krvi, ako to robili po smrti blízkych Apačky vo Winnetouovi. Depresívne (prvú polhodinu) boli úvahy, prečo zaujímavá kráska ako Nicole bojuje s časom napumpovaním si umelej hmoty do pier a žehlením tváre až po grimasu a la Jocker. Odhliadnuc od jej novodobých kačacích úst, je to stále výborná herečka, a aj z nevýraznej, mdlej postavy bez zázemia v realite (snáď len to, že robila v Sotheby's?) urobila pozerateľnú. Eckhart ako typický chlap, ktorý má pod tvrdým brnením mojkavé citlivé vnútro, na mňa tentokrát pôsobil ako karikatúra (aj všetky vety, ktorými sa dožadoval plnenia manželských povinností). Jeho pôsobivá hranatá čeľusť to len akcentovala ()

ludovit14

Králičí nora je príbeh,ktorý bol už 100 krát sfilmovaný niekde inde.Nič nové nám neponúkol John Cameron Mitchell-iba toľko,že som bol plný očakávania, že ma niečím prekvapí.Ale bohužiaľ nestalo sa tak-dosť som sa nudil.HOD:60%.hodnotenie je za NICOLE KIDMAN,ktorá podal brilantný herecký výkon.PS:NICOLE som postavu Beccy,ktorú stvárnila maximálne veril-takto majú vyzerať herecké výkony hlavných postáv.Ktorý svoju FILM. ROLU úplne prežívajú!!! Keby tam nebolo Kidmanka,film by u mňa klesol na 30%. ()

Fjera

Sentimentální sebemrskačská zbytečnost. Dokoukala jsem to jenom ze slušnosti. Bohužel jsem si na tom nenašla nic, co by mě zaujalo. ()

PTuranyi

Výborná osobná dráma manželského páru, ktorý prišiel o dieťa pri dopravnej nehode. Zatrpknutosť, odcudzenie, hnev, trápenie, hľadanie a nenachádzanie pokoja. Nicole Kidman a Aaron Eckhart sú v svojich roliach skvelí a kvalitná produkcia sa stará o všetko ostatné. 75% ()