Pět let hrál britský premiér Winston Churchill důležitou roli v boji proti nacismu a jeho vůdcovské schopnosti i pamětihodné projevy pomohly dovést hitlerovské Německo až k hořkému konci. V hlavní roli biografického dramatu HBO uvidíme Brendana Gleesona.
Film z produkce HBO nabízí pohled na život britského ministerského předsedy Winstona Churchilla (hraje ho Brendan Gleeson). V průběhu druhé světové války hrál tento muž jednu z nejdůležitějších rolí v boji proti nacismu a jeho neohroženost, velitelské schopnosti i pamětihodné projevy přispěly k tomu, že hitlerovské Německo dospělo až k hořkému konci. Biografické drama se odehrává ve dvou dějových liniích. V první sledujeme nástup Winstona Churchilla do pozice premiéra Velké Británie v roce 1940 a jeho následnou vládu až do podepsání příměří s nacistickým Německem. Druhá linie se odehrává po válce v roce 1945 ve Francii, kde Winston Churchill tráví se svou ženou a dcerou dovolenou, čeká na výsledky prvních poválečných voleb a připomíná si některé ze svých nejslavnějších válečných událostí. (oficiální text distributora)

Mikino00

Nejsem spokojený, tvůrci si vybrali náhodně pár událostí, které spolu dohromady nic extra nevytváří, kdybych o Churchillovi nic nevěděl, tak jsem z filmu hodně zmatený. Navíc ho vykreslili jako impulzivního burana, což se mi nelíbilo vůbec. ()

PepeCCM

Churchill je moje oblíbená postava světové historie a myslím si, že toto je dobrá pocta jeho osobnosti. Bohužel, v tomto případě film trochu shazuje kratší stopáž, protože "Winnie" by si zasloužil delší film, už jen pro skvělé ztvárnění jeho postavy Brendanem Gleesonem. ()

agassi68

Janet McTeer v roli Churchillovej manželky mi silne pripomenula výkon Helen Mirren z The Queen, ktorá zaň zaslúžene získala Oscara. Aj napriek tomu, že hrala v tieni Gleesona. Za 90 minút nemôžete od životopisného filmu dostať viac, čo je v tomto prípade škoda.. ()

Olík

„Účelem válčení není padnout za svou zemi, ale přinutit nepřátele, aby padli za tu svou“. Winston Leonardo Spencer-Churchill (1874 – 1965) – žurnalista, politik, voják, historik, státník, bojovník proti nacismu. Historický životopis z produkce HBO popisující období mezi lety 1940 – 1946 jedné z nejvýznamnějších postav 20 století a to během druhé světové války, kterou Churchill ovlivnil z pozice premiéra Velké Británie a v období těsně po válce, v němž čeká na výsledky pro něj a jeho konzervativní stranu neúspěšných prvních poválečných voleb. Nediskutovatelnou a léty prověřenou pravdou je, že velkou část celkového dojmu z biografického filmu tvoří výběr ústředního protagonisty, který se O'Sullivanovy povedl na 110 procent. Smutnější pravdou je však fakt, že odkaz takové veličiny jakou bezesporu Churchill je, nejde zpracovat v hodině a půl a i když se Into the Storm zabývá pouze událostmi druhé světové války a těsně po ní, Churchill by si zasloužil minimálně dvakrát takovou stopáž - Pro člověka neznalého historii však velmi užitečných 95 minut. ()

RedDuck

Film je natočený dobře, spíše se mi nelíbil koncept "letem světem". Vlastně tak moc událostí nechybělo, jen neměly žádnou návaznost.. Aby se z toho dalo něco hodnotného vydolovat chtělo by to aspoň dvojnásobnou stopáž a buď přitlačit na prózu nebo na dokument. Myslím že vyšly taky nějaký paměti, tak materiálu na celý seriál by bylo habaděj... Trochu paradoxní je že Churchilla si zahrál Ir, Brendan Gleeson se toho zhostil ale parádně! ()

Lucas87

Tento televizní film, vykresluje život ocelového muže Británie, škoda, že Winston nebyl premiérem dříve, rozhodně tvrdý opak Chamberleina. K tomuto filmu se budu rád vracet... ()

SMarek

I think a curse should rest on me — because I love this war. I know it's smashing and shattering the lives of thousands every moment — and yet — I can't help it — I enjoy every second of it. (Winston Churchill, some letter, 1916) ()

Hpatrik

Herecky výtečné, o tom žádná, ale vadilo mi to neustálé přeskakování mezi dvěma časovými osami (dovolená po válce a válečné období), narušovalo poctivě budovanou atmosféru. Jinak v podstatě souhlasím s Enšpíglem, je škoda že podle téhle ikonické postavy nevznikla minisérie, která by zachytila všechno podstatné a bez zbytečného spěchu. Ale i tak nadprůměrný počin. ()

markotter

Kdo neví moc o dějinách 2. světové války, tak se moc nedoví ani z tohoto filmu - naopak - tvůrci zřejmě předpokládali divákovu velkou znalost WWII a proto je film složen pouze z jakýchsi střípků s obrovskými časovými a dějovými skoky (například operace Overlord a konference na Jaltě jsou od sebe filmově vzdáleny maximálně 5 minut a vlastně se ani nedovíme, jak tyto dvě události dopadly a jakou roli v tom sehrál W. Churchill). Nedovíme se ani, proč po vítězství spojenců vyhrála volby drtivě labouristická strana a Churchill musel opustit místo předsedy vlády. Je to vše jen naznačeno a i když toho vím o těchto událostech poměrně dost, přivítal bych semknutější formu vyprávění. Naštěstí zde byl Brendan Gleeson - to jak dokázal zahrát tehdy již 70-letého Churchilla, jeho postoj, řeč, mimiku a gestiku - to mě dostalo. V některých záběrech se mi zdál k nerozeznání od toho pravého WCH. Již od dob Malého řezníka, kdy jsem ho viděl poprvé, pokaždé, když se BG objeví v nějakém filmu, tak jeho postava patří k těm nejvýraznějším - a to nevím, jestli kdy hrál nějakou hlavní roli. Touhle rolí si podle mě všechno vynahradil a taky zvedl celkové hodnocení aspoň o 1, resp. spolu se závěrečnou scénou v divadle aspoň o 2 hvězdičky. P.S. Nedokážu si představit tenhle film s dabingem. ()

bakeero

Z Churchilla je tu takřka Bůh, který spasil celou západní civilizaci. Podle mě tomu tak možná bylo, ale jen dokud se ke spojencům válečná karta nezačala obracet svou přívětivější tváří. Pak už šlo jen o udržení moci britského impéria. A to se Churchillovi nepovedlo, protože se musel sklonit před novými supervelmocemi USA a SSSR. Film ale není učebnicí dějepisu a na TV adaptaci je to skutečně dobré. ()

Lumberjack

Vynikající Gleeson, ale jak tu mnozí zdůrazňují - stopáž by mohla být tak o hodinu delší, takovýto film by si ji určitě zasloužil... ()

morris22

"Joe Stalin nechápal, proč jsme ty prohraný volby nezfalšovali."! Pokud na tento film narazí divák, který se alespoň rámcově nevyzná v historických podrobnostech Churchillovi vlády, nemá moc šanci se chytit. Tento film má spád a příliš tedy nenudí. Kladem je určitě fakt, že nám ukazuje W. Churchilla velmi realisticky, jako zkušeného, leč nemocného a popudlivého muže. Mrzí mě ale veliký nevyužitý potenciál, který byl naplněn jen z části. 78%! Zajímavý komentář: Enšpígl. ()

Charlinka

Pro mě je to jednoznačně největší hrdina britské historie a možná i historie vůbec. Jeho příběh mi připomíná příběh generála Kutuzova, kterému taky všichni jen nadávali a přitom dovedl Rusko k vítězství. Myslím, že velcí muži nemohou být od začátku milováni, protože pak by nedokázali velké věci. ()

Kazisvet III.

95 minut na historický životopisný film o tak významné osobnosti je prostě málo. Škoda, protože to podání se mi celkem líbilo, ale mělo to být 2x tak dlouhé. Pak by i člověk neznalý jeho života mohl pochopit, kdo a co byl zač :) 3/5 ()