Je to fakt hodně podobny Kokainu s Deppem, ale tohle je mnohem větši sranda. Taky je to každymu tady bližší tím, že tráva je mnohem oblíbenější než koks. No a pokud vás po chvilce sledování filmu napadne si zahulit, tak je to film pro vás. Rhys Ifans a hlavně David Thewlis perlí (hlášky, finty, situace) a vsaďte se, že minimálně 1 záběr vám v hlavě zůstane (kdo viděl, ví, o čem mluvim, chchch). Ale ve skutečnosti je tam toho mnohem víc, co stojí za to. No a u závěrečnejch titulků mám takovej dojem, že hraje pisnička, kterou my známe od Pavla Bobka jako "Poď stoupat jak dým"... jsem nevěděl, že Bobek je takovej hulič...(6.7.2011)

Velmi příjemný životopisný snímek, který sice nepřináší nic nového a v nejlepších momentech silně připomíná Obchodníka se smrtí, ale stojí na příjemném humoru a výtečných hereckých výkonech (Thewlis těžce vládne)... A ta touha zapálit si po skončení filmu brko je nepopsatelná!!(27.3.2011)

Takovou chuť si zakouřit jsem už dlouho neměl.(29.5.2011)

"Pojď stoupat jak dým..." Ifans v pro mě trochu nezvyklé roli. Ale i navzdory stopáži na hraně zajímavé, bez nudných pasáží a se zajímavým obsazením (opět výborná Sevigny, škoda že tak krátce Pataky, neskutečně trhlý Thewlis).(15.8.2016)

Pomalé černobílé tempo šedého poníka, se jediným okamžikem - ochutnávkou ,, zakázaného ovoce" , převalí v pestrobarevnou jízdu plnokrevného hřebce. 3,5(21.9.2013)

• - Film měl premiéru v březnu roku 2010 na filmovém festivalu South by Southwest v americkém Texasu. (Terva)

• - S prodejem drog začal Howard Marks již během studia filozofie na Oxfordu. (morgos)

• - Natáčení probíhalo ve španělském Benidormu. (Terva)