Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 121 min

škoda, že nebyl celý snímek tak svižný jako jeho druhá polovina.. s odstupem mi v hlavě zůstane asi jen pár opravdu vtipných či dojemných momentů.. trochu lepší průměr - 3*(20.4.2011)

90% Kino. Na poprvé jsem nenašel chybu. Velmi realisticky zobrazený život veskrze ,,dobrého´´ dealera, který žil naplno. Výkony herců byly skvělé, stejně jako ztvárnění zhulenosti.(14.10.2011)

Rozhodne je to pozerateľný film, miestami dokonca veľmi zábavný, ale mne tam chýbalo čosi, čo by filmu dávalo šťavu. Hlavný predstaviteľ musel byť v danej dobe poriadny borec a asi ho netrápilo, čo si ňom ľudia myslia, no mám pocit, že filmári nám tu tohto filozofa predsatvili ešte obyčajnejšieho než v skutočnosti bol.(15.11.2011)

Čekal jsem lepší pojetí příběhu a tak jsem byl velmi zklamán. Obsahově však příběh stojí za zamyšlení a hlavně za podívání. Snad někdy přijde čas na tu správnou pravdu. CITÁT - Dealer je ten kdo si toho koupí víc než vykouří. Já si toho koupil hodně, ale kurva, jak jsem to měl všechno vykouřit?!?!........(4.5.2014)

Možno zobrazením "láskyplného" otca, možno "stvárnením" milujúceho manžela, možno "inteligenciou" akou hlavný protagonista oplýval, si ma tento snímok získal, navzdory problematike, ktorú rozoberal. V závere sa tisli slzy do očí, vďaka skvelému hereckému výkonu Rhysa Ifansa.(26.7.2011)

• - Film měl premiéru v březnu roku 2010 na filmovém festivalu South by Southwest v americkém Texasu. (Terva)

• - V průběhu 80. let měl Howard Marks, jehož skutečný příběh film popisuje, na 43 přezdívek, 89 telefonních linek a 25 společností obchodujících po celém světě. Jako pračky špinavých pěněz z distribuce drog posloužily bary, nahrávací studia a banky v zahraničí. (Taninaca)

• - Natáčení probíhalo ve španělském Benidormu. (Terva)