poster

Mr. Nice

 • Velká Británie

  Mr. Nice

 • Slovensko

  Mr. Nice

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • F.man
  ****

  Moc přijemné dvě hodiny. Mr. Nice asi nebude ten TOP film o (drogových) dealerech, ale v zásadě má všechno co tenhle biografický žánr mít má. Je tady charismatický, dobře zahraný hrdina, který nemá problém vyje*ávat se státní autoritou, je tady zachycena jeho kreativita a vzestup, jeho nejlepší léta a samozřejme jeho "pád". Mr. Nice má navíc podporu ve vedlejších rolích (ano zejména Thewlis a krásná Sevigny), v prostředí ve kterém se odehrává a ve vývozním artiklu, který Marks distribuje. No a hlavně, je to evropský film, který svým stylem a střihem nehraje tak moc na efekt jako hollywoodské studiovky a může si tak dovolit být více naturalistický ale zároveň i více stylizovaný. Příjemné čtyři hvězdy. Já se bavil skvěle.(28.2.2012)

 • bartias
  ****

  Životopisný příběh jednoho z nejúspěšnějších britských pašeráků drog je pěkná komedie. Neuvěřitelné, absurdní ale o to veselejší zhulenecké historky ze života Howarda Markse kupodivu natočil Bernard Rose, který před skoro dvaceti lety režíroval pochmurný, depresivní horor Candyman. Rhys Ifans v roli dýchá, žije a září. Vyrovná se mu jedině David Thewlis. Scény, kdy jsou k nepoznání změnění potterovští heci (hrdinové Xenofilius Láskorád a profesor Lupin) spolu, jsou vyloženě tím nejzábavnějším z celého filmu. U vedlejších postav ale často není jasné nejen kdo, ale i co, jak a proč. Mr. Nice je vyloženě nekritický portrét. Vážné otázky neřeší. Chce jenom pobavit. A to mu jde docela dobře.(5.4.2011)

 • movie
  ***

  Trochu jako BLOW, ale s tím, že se tu víc mísí vážno s komičnem, což není můj úplně nejoblíbenější koktejl. Druhá půlka je rozhodně nejlepší.(9.4.2011)

 • Terva
  ***

  Čekal jsem lepší pojetí příběhu a tak jsem byl velmi zklamán. Obsahově však příběh stojí za zamyšlení a hlavně za podívání. Snad někdy přijde čas na tu správnou pravdu. CITÁT - Dealer je ten kdo si toho koupí víc než vykouří. Já si toho koupil hodně, ale kurva, jak jsem to měl všechno vykouřit?!?!........(4.5.2014)

 • maseer2
  ***

  škoda, že nebyl celý snímek tak svižný jako jeho druhá polovina.. s odstupem mi v hlavě zůstane asi jen pár opravdu vtipných či dojemných momentů.. trochu lepší průměr - 3*(20.4.2011)

 • - Na vrcholu své kariéry pašoval Marks 30tunové zásilky z Pákistánu a Thajska do Ameriky a Kanady a měl kontakty s takovými organizacemi jako CIA, MI6, IRA a mafie. (Kroup4)

 • - Howard Mark, podle jehož skutečných událostí je film natočen, byl hlavním poradcem štábu při natáčení. Bonus na DVD obsahuje jeho poznatky a komentář k příběhu. (Terva)

 • - V průběhu 80. let měl Howard Marks, jehož skutečný příběh film popisuje, na 43 přezdívek, 89 telefonních linek a 25 společností obchodujících po celém světě. Jako pračky špinavých pěněz z distribuce drog posloužily bary, nahrávací studia a banky v zahraničí. (Taninaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace