Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 121 min

Životopisný příběh jednoho z nejúspěšnějších britských pašeráků drog je pěkná komedie. Neuvěřitelné, absurdní ale o to veselejší zhulenecké historky ze života Howarda Markse kupodivu natočil Bernard Rose, který před skoro dvaceti lety režíroval pochmurný, depresivní horor Candyman. Rhys Ifans v roli dýchá, žije a září. Vyrovná se mu jedině David Thewlis. Scény, kdy jsou k nepoznání změnění potterovští heci (hrdinové Xenofilius Láskorád a profesor Lupin) spolu, jsou vyloženě tím nejzábavnějším z celého filmu. U vedlejších postav ale často není jasné nejen kdo, ale i co, jak a proč. Mr. Nice je vyloženě nekritický portrét. Vážné otázky neřeší. Chce jenom pobavit. A to mu jde docela dobře.(5.4.2011)

Možno zobrazením "láskyplného" otca, možno "stvárnením" milujúceho manžela, možno "inteligenciou" akou hlavný protagonista oplýval, si ma tento snímok získal, navzdory problematike, ktorú rozoberal. V závere sa tisli slzy do očí, vďaka skvelému hereckému výkonu Rhysa Ifansa.(26.7.2011)

škoda, že nebyl celý snímek tak svižný jako jeho druhá polovina.. s odstupem mi v hlavě zůstane asi jen pár opravdu vtipných či dojemných momentů.. trochu lepší průměr - 3*(20.4.2011)

Rozhodne je to pozerateľný film, miestami dokonca veľmi zábavný, ale mne tam chýbalo čosi, čo by filmu dávalo šťavu. Hlavný predstaviteľ musel byť v danej dobe poriadny borec a asi ho netrápilo, čo si ňom ľudia myslia, no mám pocit, že filmári nám tu tohto filozofa predsatvili ešte obyčajnejšieho než v skutočnosti bol.(15.11.2011)

Čekal jsem lepší pojetí příběhu a tak jsem byl velmi zklamán. Obsahově však příběh stojí za zamyšlení a hlavně za podívání. Snad někdy přijde čas na tu správnou pravdu. CITÁT - Dealer je ten kdo si toho koupí víc než vykouří. Já si toho koupil hodně, ale kurva, jak jsem to měl všechno vykouřit?!?!........(4.5.2014)