Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

grogodil

Solídne....ALE....ten stiesňujúci klaustrofobický pocit, ktorý som čakal a ktorý by ma uzavrel s Paulom v tej drevenej bedni sa akosi nie a nie úplne dostaviť aj napriek tomu, že kamera priestor rakve neopustila ani na sekundu. Ten dojem ťažkého konstruktu s príliš častým výskytom murphyho zákonu "čo sa môže posrať, posere sa" je občas totiž nepríjemne rušivý až frustrujúci, pretože, keď to Paulovi z 10 pokusov sa niekam dovolať 8 krát zdvihne záznamník a 2 krát mu to zloží "ochotný" retardovaný operátor, tak to už vyslovene zaváňa zbytočným naťahovaním stopáže... Napriek tomu 4 hviezdy, pretože viac sa z tohoto námetu asi fakt vyciciať nedalo a vynikajúci Reynolds si to odkrútil a odležal naozaj poctivo. ()

Colonist

K dokonalosti tomu ještě něco chybělo, ale i tak se jedná o velmi dobrý snímek. Buried stojí převážně na znamenitém výkonu Ryana Reynoldse, jenž to dokázal sám celých těch 95 minut utáhnout. Nelze opomenout i zdařilou režii, kameru a hru se světlem. Vypilovat trochu scénář a vyškrtnout některé divné momenty (scéna s hadem), bylo by hodnocení možná ještě vyšší. To však nic nemění na tom, že se jedná o klaustrofobickou konverzačku jak se patří! ()

Skip

To se takhle jednho dne ocitnete v rakvi kdesi v irácké poušti a teď, co s tím. Fakt koukáte hodinu a půl na člověka v rakvi a nejsou ani použity nějaké vzpomínky, abychom na chvíli "vyletěli". Ne, pořád v té těsné bedně. A ono to parádně funguje, má to spád i gradaci, žádná hluchá místa. Zřejmě nic pro klaustrofobiky, ale jinak jsem byl příjemně překvapený. ()

IceQueen

Nemôžem dať za štyri, nedokážem odpustiť ten signál a nekonečnú zásobu kyslíku, ktorej neprekáža ani oheň. Ale čo ja môžem vedieť, v Iraku som ešte nebola a nepoznám miestny folklór. ()

Dubro

One man show v truhle a pritom žiadna Stand up komedy, ale v konečnom hodnotení celkom vydarená Lay down dráma. Pomerne mladý a napriek tomu talentovaný scenárista Chris Sparling vyťažil z chudobnej myšlienky čo sa dalo. Pre empatických klaustrofóbikov nezabudnuteľný zážitok. 70 zakopaných percent. ()

Eldrick

Jak mám bejt odvařenej z filmu, kde Ryan Reynolds hodinu a půl zběsile žvatlá (zvláštní, že má pořád dostatek kyslíku!) do mobilu (jehož baterka je nesmrtelná) místo toho, aby tu zkurvenou rakev rozsekal pěstí jako Uma Thurman v KILL BILL?! Navíc každej debil ví, že se pohřbívá 6 stop pod zemí, což by se v písku dalo rychle překonat. Achjo, takováhle demence mě u filmu ničí. ()

Petroff

Slušnej nápad, ale bohužel to není na oněch 90 minut, takže po nepříliš protahovaný seznamovačce s jediným hercem filmu začne bejt čas vyplňovanej nejrůznějšími vkládanými subzápletkami. Trochu to "zachraňuje" konec, kterej není hozenej dle klasických klišé a má na nás mít ten ohromující óóó dopad. Jenže dnešní divák je vychcaný, nenasytný... a hlavně - už všechno viděl. A co neviděl, tak si klidně sám domyslí. Takhle to bohužel vypadá, že druhá půlka filmu směřuje jen k té "skandální" chvilce na konci ... a to mi je dost málo. ()

Kopik

Na to, že tam hraje jediný herec a celý film se odehrává pouze v jedné bedně, tak to bylo fantastické. Ryan Reynolds ukázal, že už nepatří pouze do komedií, ale že sám dokáže utáhnout skvělý thriller. Rodrigo Cortés vyždímal z mála absolutní maximum, já dávám čtyři hvězdičky. (Viděno 6.1.2011) ()

Sheldra

Výtky ohledně množství kyslíku v zápasu s neustále rozsvíceným zippem a kvality signálu už za mě hodně výstižně vyjádřil verbal, Phonebooth jsem ale naštěstí viděla už dost dávno, takže toho Dežu jsem bohudík prodělat nemusela. Když pominu trhliny v logice (včetně toho, proč kurva v týhle situaci někdo plejtvá baterkou, aby po stopadesátý zavolal manželce, která to prostě nebere), musím bohužel přiznat, že mě tenhle hororvej thriller nechal trochu podezřele chladnou a napětím jsem taky zrovna nepraskala (maximálně tak z představy, že bych si v tý rakvi tutově vyhodila záda), což je vzhledem k tématu dost podezřelý - buď jsem nechutně rozmazlená z přehršle geniálních filmů na tohle téma (jen si teď zrovna žádnej nějak nevybavuju), nebo to fakt bylo tak slabý. A to se chudák Reynolds tak snažil... ()

Fanucci

Tak jak se Conroy projevoval v průběhu svého pohřbení bylo něco tak protivného (jeho styl jednání s lidmi po telefonu), že jsem mu přál, aby se vršek rakve prolomil už po čtvrt hodině. Navíc celá zápletka mi přišla dost nepravděpodobná a vykonstruovaná. Sakra jakej idiot dá unesenému telefon, aby mohl volat domů o pomoc?! Klidně mu tam mohl nechat vysílačku a na natočení ransom videa ho vytáhnout ven...Filmu by navíc určitě jiná lokace kde by se příběh odehrával prospěla. Napínavě natočený závěr film vytáhl na 3 hvězdy. Jinak to ale byla uměle natahovaná sračka a jeden z mnoha nezajímavě a v konečném důsledku prvoplánově natočených filmů, které válce v Iráku nastavují zrcadlo a ukazují, že při ní trpí především nevinní. Jaká to novinka že...;-) P.S Všem zaživa pohřbeným bych přál v rakvi tolik kyslíku jako měl Paul Conroy:-)) ()

ilemas

Velmi silný zážitek, noční můra nás všech. Film si vystačí pouze s jedním hecem a celý se odehrává v rakvi. I bez efektů a akce se dá natočit skvělý snímek s minimem nákladů, který vás od začátku chytne a nepustí až do špičkového nervydrásajícího konce. ()

BoredSeal

Tak někdo opravdu natočil klaustrofobický depresivní film s jediným hercem o posledních hodinách oběti pod zemí. Což o to, tíseň a beznaděj už jen tahle situace vyvolává, zvlášť když se do ní přidávají šokující scénky typu ulhaná americká armáda a personální ředitel firmy, který žehlí pověst. Problém je v tom, že stopáž je příliš dlouhá, logika je místy tak drasticky mimo, že se skoro vztekáte a mám pocit, že jsem jeden film se stejnou kostrou děje už někde viděl, jen si nemůžu vzpomenout na jméno. :-) Trapná je i scéna, kde má hrdina těsně před koncem halucinaci jako hrdinka v Descentu a konec, ten mě vysloveně naštval i když dodává filmu hořkou pointu. Prostě promarněný a zkažený večer na Boží hod, měl jsem se radši dívat potisícté na nějakou pohádku. ()

SonG

One man show Reynoldse, který prostě a jednoduše zaválel a vytvořil mi tak výborný klaustrofobický zážitek. ()

Cl3ricK

BACHA SPOILER. Cože, v dnešní době film bez happy endu? KONEC SPOILERU. Chce to velké úmění, natočit hodinu a půl trvající film, odehravající se celý v rakvi, tak, aby nenudil. Byly to nervy až do posledního zrnéčka. Pocení, kousání nehtu, pocit úzkosti, tohle všechno sem prožívál hlavně nakonci. Opravdu brutální kousek. Zaslouží si plný počet. ()

StrYke

Už jenom za to, jak tvůrci rozložili celý film, by měl dostat film Oscara.. Jinak mě chvílemi nudil, ačkoliv byl ve většině případů svižný a konec mě sice zas až tak nepřekvapil, ale byl skvělý. ()

berusche

Když někdo do obsahu napíše, že logika není v tom, zda by se to mohlo stát, a že je to strhující a napínavé, někde až s dokumentární přesností, skoro z toho kouká pecka. Ale pecka z toho teda nevypadla. Tenhle týpek zavřenej v rakvi mě upřímně trochu nudil. Má logika velela, že to, že se to může/nemůže stát v Iráku není zas tak podstatné, podstatné je, zda je to vůbec možné kdekoli jinde (pořád jsem čekala, že se tam někdo nakoukne a řekne: kuk, zkouška, dobrý co?). Telefonovat pod zemí je nějaký celý divný a už vůbec netuším, jak to, že měl tolik vzduchu, když si ho taky tolik vyplácal (měl ho evidentně dost, protože stopáž 95 minut je v tomhle případě drasticky dlouhá). Za excelentní považuji alespoň samotný závěr, který mi trochu spravil chuť. ()

honajz2

Aby takovýhle nápad fungoval, musíte s tímhle umět. A režisér uměl, jelikož je to fakt napínavé. Jako jo, nutno podotknout, že je tam dost nelogičností, už jenom to, že mu vystačil kyslík po celou dobu je dost zvláštní a těch nelogičností je ještě víc, ale zase na druhou stranu, udržet tenhle námět tak, aby celou dobu fungoval, je dost složitý, takže s těmi nelogičnostmi budu mírnější. Osobně bych z toho filmu vystřihl tu scénu s hadem, ta se mi tam prostě nehodila. A taky bych udělal jinak ten konec. Jako, čekal jsem dva konce - dobrý (v ten jsem moc nevěřil) a špatný (ten jsem očekával a byl bych s ním i spokojený). Ono to vlastně jedno z toho dopadlo, nebudu spoilerovat, ale proč tam museli dávat to rádoby (a taky celkem odhadnutelné) překvápko na závěr? To mi taky celkem vadilo. Ale jinak jsem byl celý film v napětí a i když těch nelogičností je dost (třeba kde tam bral signál), dám 4*. A upřímně, já tyhle filmy, kde jsou lidi nebo jeden člověk uvězněni v malých prostorech (počítám i Kostku, i když ta byla obrovská, ale chápete) a snaží se dostat ven mám prostě rád. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová