Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

TomikZlesa

Blbosti a nesrovnalosti bohužel přehlídnout nejde, nekonečný kyslík v rakvi ? signál jak cip, takovej ani já nemám :-), jak hluboko asi rakev byla ? a kde, když se z ní a do ní dostane had ? no nic. Na druhou stranu šíleně napínavé, nepředvídatelné a téměř učebnicově je v ní okazanej debilní systém v kterým žijeme, vyjebání ze strany zaměstnavatel naprosto dokonalý ! No při konci sem zůstal tiše sedět s otevřenou hubou. ()

Amroth666

Bojím se, že to tvůrci trochu s tím kyslíkem pod zemí přepálili. Ale k filmu. A co ten signál na mobilu nebo nenápadný zapalovač v kapse? Nemůžu to ještě nedokončit. Tohle jsou jen detaily, ale počítají se. Nojo, ale vezměme ty dobré věci na filmu. Těch bude stokrát více. Tenhle film je více než dobrý. Také si ho cením. Jen ty drobné ale důležité chyby to trošičku kazí. Jinak opravdu strhující až do konce, navíc scény, při kterých běží mráz po zádech(had prolézá Paulovými kalhotami nebo sypající se písek v posledních 20 minutách). To byla prostě bomba. Chtěl bych si ale počkat ještě na 127 Hodin, abych mohl porovnat kvalitu nezávislosti a kvalitu oskarového filmu, při čemž oba mají stejné náměty. Ještě bych se vrátil ke slovíčku námět spojeným s Buried. Tvůrci si vyhráli a museli se snad smát, když viděli druhé, jak za Conroye trpí. Neobvyklý Thriller přesně tak, jak jsem si ho představoval. Nejvíce ale zatím mezi životem a smrtí naložil pecka z roku 2009/2010 After.life, která ani Buriedem nebyla překonána. Rivalita bude stoupat při projekci 127 hodin. Těším se na další takové podobné náměty a určitě je to spestření filmové kultury, ale za ty zbytečné mouchy(maličkosti) ve filmu nedávám plný počet hvězd. ____ THE END - smutný ____ ()

JohnRambo

One-man-show ako sa patrí. Natočiť 95 minútový film ktorý vás ani na sekundu nenechá v pokoji si zaslúži obdiv. Celú dobu som bol napätý a plný očakávaní. Odporúčam, stojí za zhliadnutie. ()

C0r0ner

Stopáž byla tak akorát, napětí tím pádem nevyprchalo za celou dobu. Jak už psal verbal, tak malá vada na kráse je kvalita signálu pod zemí někde v irácké poušti, ale to je tak to jediné, co bych filmu vytkl, protože jinak to byla parádní akční jízda. K tomu režisér přidal perfektní konec, který výsledný dojem zvedl ještě o kousek výš. 85% ()

campix

Dejte panu režiséru Cortézovi 17 dní v Barceloně, vynikajícího herce a pár rakví a máte thriller roku. Jak jednoduché to je, že ? Paul Conroy, kterého perfektně hraje Rayn Reynolds je unesen a zavřen v rakvi, někde v Iráku. Má u sebe několik věcí včetně mobilního telefonu a závod o jeho záchranu začíná. Celých 90 minut jsem byl nehorázně napjatý a na konci jsem naprosto byl naprosto rozhozen. Myslím, že se u mě začíná lehce projevovat klaustrofobie, jelikož takový nepříjemný pocit, který Buried po celou dobu ve mě vyvolával jsem nezažil u filmu už dlouho. Tenhle rok pro mě naprostá špička a velká spokojenost. O další důvod navíc naflákat českým filmovým společnostem za vynechání tohoto skvostu v kinech (podobně jako Affleckovo The Town). Hanba jim a slává Reynoldsovi s Cortézem. ()

sulimo

wau....pětadevadesáti minutová reklama na to, proč jsou užitečné mobilní telefony.....ovšem na druhém konci nesmějí být kreténi.....takže až Vás pohřbí v Iráku, nevolejte do USA a hlavně to nezvedejte svému zaměstnavateli....každopádně hustý. ()

Pajky3

Herecká exhibice v podání Ryana Reynoldse, který si za svou one-man show zaslouží velké uznání. Když jsem se o tomhle projektu dočetl, tak jsem se na to těšil. Zajímavý nápad, který by si však zasloužil o kousek zkrátit, protože byl zbytečně natahovaný. I když závěr tomu značně vylepšuje reputaci. Určitě zaujme ()

Wormboy

Vyborny napad, prijemna stopaz, viac nez obstojny Ryan Reynolds a slusny zaver...preco je moje hodnotenie tak relativne nizke? Pretoze film okrem napadu neobsahuje jediny atribut, ktory by svojou nadpriemernostou znamenal, ze si nan s odstupom casu spomeniem inak, ako na "ten film, kde je ryan reynolds cely cas v truhle...". ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné SPOILERY. Velmi originální a zároveň kvalitní španělský thriller o civilním americkém zaměstnanci působícím v Iráku v době ne příliš vstřícných vztahů tamních obyvatel s americkou vlajkou. Nemá smysl se zde rozepisovat o smyslu amerických operací v Iráku, pojďme se raději věnovat snímku, který stojí na hereckém koncertu jediného herce - Ryana Reynoldse, jehož postava Paul Conroy je unesena iráckými radikály a zaživa pohřbena v dřevěné rakvi s mobilním telefonem a pár věcmi, aby byla schopna informovat svět o své smrti v případě nezaplacení výkupného. Thriller, ač je natočen velice sugestivně, na logiku příliš nesází a občas to přímo bije do očí. Ale to je asi jediná chyba na jinak výtečném snímku, který sice diváka zpočátku lehce uspává, ale poté nabírá děsivě na obrátkách a napětí drží až do vynikajícího finále, při kterém příjemně zamrazí. Tvůrcům se téměř na sto procent zdařil heroický kousek, natočit poutavý film s jedním hercem, dřevěnou bednou a pár hlasy z mobilního telefonu. Škoda těch pár nelogičností, ale bez nich by nejspíš téměř sto minutový film, měl tak dvacet minut. Za mě s přehledem poctivé čtyři hvězdy. ()

pufina

Za žádné veledílo to považovat nemůžu, prostě bych čekala, že příjde i jiná scéna než jen z rakve (i když nápad zajímavý). A Reynolds mě překvapil na plné čáře. ()

zette

Namet vyborny, asi kazdeho na chvili napadne, co by v takove situaci delal... Jinak to je ale blbost jako vrata, spoustu otazek a nesmyslu uz tady napsala rada jinych uzivatelu. Nelibi se mi ani, ze pribeh situovali do "zleho" Iraku. Mozna, ze by bylo zajimavejsi, kdyby byl tento film jen jako audio zaznam... ()

Alfréda

Nedá se říct, že by se u toho člověk bál, snad jedině pokud trpí klaustrofobií. Ale razím heslo, že dobré filmy se poznají podle toho, že v divácích vyvolávají emoce a zanechávají hluboký dojem; a mnou posledních 15 minut filmu přímo otřáslo, proto dávám ****. Ale už ten hnus nechci v životě vidět. ()

Flynn

Klaustrofobici nohy na ramena. Obdivuju Ryana že to zvládl. Natáčení muselo být docela nepříjemné.. hlavně teda záběry kdy je to snímáno od chodidel a skutečně byl zasunut do tak úzkého prostoru. Velice komorní záležitost, přesto napínavé. ()

Juto

Pozerať tento film bolo utrpením rovnako,ako muselo byť pre Reynoldsa ho natočiť. Režisér ukázal ,že aj za málo peňazí sa dá natočiť skvelý film. Napätie graduje a posledná scéna je úžasne natočená.Po skončení filmu má zalial pot a mal som depresiu. Zomrieť ako on by nechcel nikto. Radšej by som zomrel ako jeho kolegyňa zastreleným do hlavy a vedieť ,že má nič nezachráni ako mať nádej a hodiny sa trápiť. 7/10 ()

Maty85

Joel Schumacher v podstatě vtěsnal v r. 2002 celej jeden film do telefonní budky, R. Cortés zašel ještě dál když nám v 90 minutách nechává možnost pozorovat jen jednoho člověka v jedné bedně o rozměrech 2,5x1,5m. O tom, že chvílema divák může vidět jen tmu ani nemluvě. Za tu odvahu vůbec natočit něco takového si minimálně 3* zaslouží. Ba i scénář nebyl vůbec špatnej. Stejně tak jako hlavní a jedinnej účinkující R. Reynolds. ()

Ice123

Je až k neuvěření, že film, v kterým je neustále záběr na týpka s mobilem zakopanýho v rakvi by mohl být až takhle dobrý... Reynolds předvedl skvělej hereckej počin, kdy naprosto věrohodně prožívá beznaděj, vztek a šílenství... Na to, že není opravdu ani jeden záběr ven z rakve vás tenhle snímek bude více než bavit, jen musíte přehlédnout pár blbostí, které byli nutné, aby film fungoval.... 80%. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová