Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

(mOnkey)

Jasně, MacGyver by si z nožíku, zapalovače a mobilu vyrobil vývod, kterým by z prostoru nad rakví všechen písek odsál a pak by se ještě triumfálně ožral. Ale pokud nejste MacGyver ani Nevěsta z Kill Billa, pak byste mohli tyhle nástroje ocenit. O to se s mizernými výsledky pokouší i Paul Conroy v podání skvělého Ryana Reynoldse. Nepochybuju, že si kritici najdou řadu podnětů, proč film strhat. Já však kašlu na to, že chudák Ryan má v malé rakvičce víc vzduchu, než je zdrávo a ten zbývající si navíc dost nevybíravě plýtvá. Je mi fuk, jestli mají irácké telekomunikace mobilní pokrytí i šest stop pod zemí. Přesto, že se z rakve po celou dobu nepohneme, nenabyl jsem po celých 90 minut pocitu, že by mi při sledování děje něco výrazně chybělo (snad až na to pivo, ale představa, že bych se měl zvednout a dojít si pro něj těch pět metrů do lednice, byla kompletně vytlačena myšlenkami na film). Navíc takový stísňující pocit, který se v závěru ještě umocňuje, jsem nezažíval už pěkně dlouho. Doporučuje 9 z 10 klaustrofobiků. ()

M.i.k.e

herecká one man show Ryana Reynoldse,která se celá odehrává v rakvi je rozhodně originálním nápadem,který určitě není vhodný pro klaustrofobiky,ovšem bohužel na vyšší hodnocení v mých očích nedosáhne.Reynolds je sice vynikající,atmosféra minimálního prostoru je patřičně hutná,ale tvůrcům,podobně jako hlavnímu hrdinovi,ve druhé půlce lehce dochází dech a nedokáží naplno využít obrovského potenciálu,který v tomhle originálním nápadu je.Dost možná by "pohřebenému" pomohlo zkrácení o nějakých 10-15 minut aby dostal větší švih a tah na bránu.Takhle je (alespoň pro mě) filmem,který rozhodně stojí za vidění,ovšem není tím filmem,který by mi vyrazil dech a složil na lopatky...70% ()

Havaj8

Tenhle kousek je taková hříčka filmařiny. Obsazenej známej herec Ryan Reynolds, člověk si řekne, to nemůže bejt nic zlýho. Ale film, kterej se odehráva hodinu a půl v rakvi s jedním člověkem a o světlech zapalovače, mobila a baterky, kdy týpek má signál i pod tunou hlíny a domlouvá se po telefonu se záchranářema, dokáže dejchat stejnej kyslík hodinu a půl. Až na ten konec, to pro mě byl příběh-nepříběh. ()

Hennes

Napínavý snímek, který by určitě snesl kratší čas. Autoři by se tak vyhnuli některým scénám, které nás odvedly od toho pocitu bezmoci do téměř poklidné reality řešení problému. Pár nepřesností či situací, které by určitě byly jinak tam je, ale jen si představím, že tam leží kdokoliv z lidí které znám (včetně mě), asi by byl snímek mnohem kratší. Tohle zvládnout po psychické stránce by určitě chtělo hodně pevné nervy a nadhled. ()

Martin741

Nadpriemerny film od rezisera Rodrigo Cortesa : presne to je Enterrado. Chvalim kvalitny pribeh odohravajuci sa v horizontalnej polohe s poriadne sklucujucimi scenami. 72 % ()

Aljak

Dá sa natočiť naozaj kvalitný thriller v jednej malej drevenej truhle, v ktorej leží uväznený človek? Po zhliadnutí tohto filmu môžem s istotou povedať, že Áno! Pozoruhodný námet a aj jeho realizácia, dokonca aj celkom uveriteľné. Strašne smutné ako sa každý snažil zbaviť nejakej zodpovednosti a prosieb o pomoc. Hotová reklama na ľudskú ľahostajnosť a úradnú byrokraciu. Smutné zistenie, keď človeku dôjde, že pre úrady ste len "číslo v tabuľke". Poriadne napínavé to veru bolo, a pri konci som pomaly ani nedýchal. Ten záver bol poriadne trpký, ale vlastne aj tá (bez)nádej, ktorá sa vlečie celým filmom. Nebolo to síce bezchybné, ale určite veľký nadpriemer. No a Ryan Reynolds bol taktiež vynikajúci. ()

Wiikii

Ze začátku mě to připadalo jako parádní nápad. Postupem času se mě ale zdálo, že tomu dochází šťáva a vše se pokouší režisér moc natáhnout, díky čemuž se vytrácí napětí, akce a většina věcí čím má film zaujmout. Závěr filmu je naopak dost akční, napínavý a záhy i neuvěřitelný. Takže. Buried bych hodnotil jako průměr, který by Vám ale neměl ujít. .. (PLUS) bych rád ještě dodal, že ta skladba, která jede při titulcích, je strašná. :) .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Figu

Za mě NE-E! Těšil jsem se na další nějakou libůstku typu Telefonní budky, 127 hodin či Noční jízdy... Nedostal jsem z daleka to požadované! Kokot v bedně s bezedným zapalovačem a nekonečným kreditem... A když už se vydrží člověk koukat celej film a těší se teda aspoň na extra koncovku, nastane velký HOVNO, který se stejně jako ten kokot zaobalí do tuny písku... Raynolds mě poslední dobou leze fakt už krkem a opravdu s přehledem zapadá do mé kolonky nejslizu hned vedle Damona nebo Frasera! Děs za 35% ()

Rocky88

Originální nápad to není, ale to nic nemění na tom, že je zajímavý. Některým můžou v hlavě vyvstat pochybnosti, jak je možné při tomto námětu na celovečerní stopáži bez zbytečností něco odvyprávět - tyto pochybnosti jsou oprávněné. Tady se to nepovedlo. Ačkoliv se snaží, museli si tvůrci pomoct berličkami, které takovou zátěž neunesou. Film je proto v dosti momentech hloupý, konec je velice předvídatelný. Nicméně nelituji, že jsem viděl. Na jedno skouknutí postačí. ()

shyster

Koukat hodinu a půl na člověka, který je uvězněn v rakvi a jak bojuje o život, byla trochu nuda. Být to tak o 15 nebo 20 minut kratší, tak je to geniální. ()

MrPierc

Velké drama v malé rakvi. Paul (Ryan Reynolds) se musí dostat z rakve zakopané pod zemí. Jeho jediným spojením se světem je mobil, kterým dokáže komunikovat s celým světem. Technická vymoženost dnešních mobilů, ale nedokáže vykopat rakev ze země. Nikoho váš osud stejně nezajímá, jste jen jeden z mnoha, který byl unesen. Čekejte na přepojení a nekřičte na nás, my za to nemůžeme. Čekal jsem nataženou nudu vařenou v páře. Kdo by ale čekal, že Buried je akční drama. Jak může být akční filmové drama natočeno v rakvi a jak může Ryan Reynolds zvládnout dramatickou roli ? To musíte shlédnout už sami. Nebudu všechno dělat za vás :-) ()

O´Neill

Vincenzo Natali předvedl, že dokáže natočit parádní atmosférický horor pouze za použití tří identických studiových interiéru, u kterých se mění jen barva. Pak ale příjde na řado Rodrigo Cortés, který dokáže ne méně atmosférickou záležitost vměstnat do jediné rakve. Námět filmu perfektní, až hrůzostrašný. Já osobně si to, že se probudím v zemi v rakvi raději ani nepředstavuju. Film ale byl natočen takovým stylem, že si člověk až do posledních chvil myslel, že hlavní aktér má stále šanci. A až poslední půl minuta ukáže, že bohužel to štěstí neměl...Ryan Reynolds předvádí neuvěřitelný výkon, hraje jednoduše famózně! S filmem jsem byl tedy naprosto spokojený, a ačkoliv to není film, který by si člověk rád pouštěl znova, byl prostě skvělý. P.S.: Ten údajný rozpočet 3MiO dolarů musel snad připadnout R. Reynoldsovi. Kolik by jinak mohl stát film s třemi herci, (kdy "na plátně" vidíme jen jednoho) jedním telefonem a jednou rakví? ()

Tomik12345

Ze začátku mi to přišlo dobré, ale ne nějak vyjímečné...ovšem s přibývajícím časem atmosféra houstla a já si pomalu začal kousat rty, nervozně se pohupovat a potit se...druhá polovina filmu výborná a závěr vás dostane...Ryan Reynolds opět ukázal, že se stal panem hercem a i jeho zásluhou se tento snímek stává vyjímečným... ()

bourec

Filmy z jednoho místa,s minimem herců,to neni nic pro mě.Ale tady sem udělal vyjímku.No,ale zábavný to vlastně vůbec nebylo.Vždyť je tam spoustu nesmyslů,a navíc když se někdo pustí do něčeho takovýho,je jasný,že jinak to skončit ani nemůže.Určitě spousta z nás by chtělo,aby ho vytáhli,ale přiznejme si,že by to vlastně celej film úplně zazdilo,ztrapnilo.Takhle je to ale úplně na hovno.40%. ()

Langy10

Tento film jsem porovnal s filmem Frozen, 127 hodin a s ďáblem .... Výsledek? Nejsilnější drama vyhrál film Pohřbený... Já měl husí kůži 95 minut a ke konci jsem měl husí kůži nadruhou... Nechci přímo prozranit o co šlo nakonci, ale hodně mě to zaskočilo.. nevěděl jsem vůbec jak to skončí, až nějákejch 5 minut před koncem jsem si to myslel a ono to bylo všechno úplně jinak... 100% ()

Nach

Jedna rakev, Jeden Reynolds, hustá atmosféra, nekonečný množství kyslíku. To poslední podráží nohy všemu ostatnímu, ale ať je to pohřbené dva metry pod zemí. Mě se tento snímek velice zamlouval. Atmosféra hutnější, než práce hrobaře. Interiér rakve depresivní a když už hrozí, že se se víko odklopí, doslova se na to světlo a čerstvý vzduch těšíte. Za atmosféru a herecký výkon: 80% ()

cariada

Hustý drama, který se odehrává jen ve tmě a po telefonu což mě hlavně v první půlce docela dost vadilo, ale pak to dostalo slušný náboj. A ten ironický konec byl luxusní!!! Kdepak jezdit někam na blízký východ a pod. tak nikdy nebude bezpečno. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová