Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

3DD!3

Škoda těch dějových lapsů (a zbytečné linie s černou feťačkou), ale britové už holt s tímhle mívají problémy. Vynahrazují si to však jinými kvalitami. Třeba, že Jasonovi dají volnou ruku v potírání zločinu v Londýně. Brant je skvělá postava, nejde si ho nezamilovat, i když jde o stou variaci na drsného detektiva. Pocit spokojenosti se závěrečného (ne)vyřešení případu tahá BLITZ nahoru. Tohle mládenci... je hokejka na irský hurling. ()

sud

Solidní akční kriminálka, která však až na pár scén (umírající policistka v dešti) a solidních hlášek ("Říkal jste, že máte zavřeno...") ničím výrazně nepřekvapí a nevybočí z žánrového průměru. I když Jason Statham je drsňák par excellance a pošahaný záporák má také něco do sebe. 60%. ()

castor

Je nutné hned z úvodu zmínit, že řada postav tu vystupuje bez hlubší motivace a s prapodivným chováním. Jakoby je scénárista vytáhl ze svého jiného kousku, který ležel bez povšimnutí někde zaprášený na polici. Celek tak jako detektivka absolutně neobstojí (zápletka je chatrná jako stoletá stařenka), jako akční kousek se sociálním přesahem jakbysmet (na sílu vtlačená kolegyně bojující s drogovou závislostí). Dějově je Blitz zbytečně roztříštěný, jde se na všechno až moc zhurta a to mu škodí. Pomáhá mu alespoň stylová režie, atraktivní zločinné londýnské předměstí, Jason Statham, který je pořád ten stejný Statham (což už paradoxně může někomu lézt krkem – alespoň netočí rodinné komedie, kde dostane na starosti půltucet kojenců nebo pejsanů) a Aidan Gillen, který mi jako na kole jezdící idiot do role solidně sedl. Nedotažený průměr!! Škoda.. ()

Rex Mundi

Archetypálny policajt verzus archetypálny psychopat. Napriek tomu, že je to samé klišé a všetko správne cielené na city, malo to gule a dobre som sa bavila :-) ()

Ded@M@tes

Působí to tak obyčejně, kvalita zamrzlá na jisté úrovni, která není špatná, ale moc nenabízí. Filmu pomohl maximálně jen Jason Statham. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

Spooner

Průměrná britská kriminálka, která je roztříštěna přebytkem dějových linií. Hlavní linka okolo hledání vraha je totiž velice zajímavá a většinu času i docela funguje. Ale linie okolo policistky, která je navíc ještě otřesně zahraná, je zde úplně zbytečná. Psychologie postav tu navíc taky moc nefunguje, takže to celé musí většinou zachraňovat herci. To se naštěstí daří a hlavní trio Statham-Considine-Gillen je výborné, i když Jason taky na těch svejch drsnejch ksichtech mohl trochu ubrat, to je pravda. Celkově jde ale o promarněnou šanci o výbornou kriminálku z britských ostrovů. ()

Xmilden

Statham chrlí hlášky jak na běžícím pásu a ten drsný polda mu více než sedí. Aidan Gillen se zhostil role šáhlého zabijáka také slušně. Přesto nemohu dát lepší hodnocení. Film je takovou tou příjemnou anglickou jednohubkou, kdy nám hlavně ke konci za pomocí skvělého soundtracku nabere obrátky a divák se jen tetelí blahem. Bohužel první polovina je docela o ničem a na film jsem koukal dva dny s přestávkama. PS: Asi nebudu jediný koho napadne, že postavy ve filmu postrádají nějakou motivaci. ()

Fiftis

Nevšedné vtipy a suché poznámky Jasona Stathama v hlavnej úlohe ma niekedy vracajú o polstoročie späť, do zlatého veku kriminálek z deväťdesiatych rokov. Tam vždy jedinec vystupoval sám proti všetkým a proti systému. Takže film sa mi veľmi páčil, typická oddychovka na sobotný večer, napínavé a vôbec mi nevadilo, že záporáka poznáme od začiatku filmu. Skôr naopak. Dobrá rola aj pre Paddyho Considineho v úlohe nadradenej bukvice. Hovno v pohári tiež nemalo chybu no a koniec je jeden z najlepších, aké som kedy videl. ()

Shakers

Nič extra. Akčnú nálož nečakajte, toto je totižto Thriller. V tomto smere som bol celkom spokojný. Dej bol celkom dobrý a Jason Staham hraje postavu, ktorá je napísaná akurát naňho, ale chcelo by to dusnejšiu atmosféru, ktorú by mal Thriller mať. Tu sa lámala vďaka Stathamovím frajerinám (aj keď hlášky boli fajn) a občas ani nebola. Skrátka trošku lepší priemerný Thriller na jedno pozretie s dobrý Jasonom. 70% - 3* ()

Pepinec

Blesk je jako neučesaná dračice, která se chová zkratkovitě, má neuspořádanej život, člověk si s ní moc nepokecá, ale zato v posteli je hotovej uragán. Říkáte si "ty vole sex dobrej, ale co jinak?", jenže pak vylezete zpod peřin a vidíte, jak ten její rozkošnickej zadek tancuje do koupelny a s úšklebkem Bruce Willise utrousíte "a koho to vlastně sere...?!" ()

mzss1

No, chápu Thrillery, napínavé filmy, ale u tohohle filmu toho chybělo dost. Zejména trapný záporák, šlo jen o něj jak ho dostat. Staham hrál celkem dobře. Ale bohužel, film neměl žádné napětí. Nějak neřeším, že tu bylo málo soubojů (asi dva), takže tenhle film působí dost podprůměrně. U mě 35% = ** ()

Posheidon

Když je špatný scénář, který předpokládá podprůměrnou inteligenci diváka, tak nelze hodnotit jinak. Pozor malý spoiler: Inteligence celého policejního sboru, který vraždy vyšetřuje je totiž na úrovni MŠ a možná i méně. Jak jinak si totiž vysvětlit, že po zatčení podezřelého z vražd jej policie musí krátce na to propustit pro nedostatek důkazu?!! Co to jako má být?!? Vždyť přeci mají přímého svědka, který přežil pokus o vraždu jen díky tomu, že se nakonec stal svědkem vraždy někoho jiného a to osoby která se jej zastala. Na to člověk nemusí být ani kdovíjaký Holmes či major Zeman, aby jej tohle to napadlo! ()

sochoking

Najprv to začalo naozaj gayovsky, kedˇ tam zmlátil tých zmrdíkov tou hokejkou. Dal som PAUSE, aby som si ešte rýchlo pozrel, kto tu hrá a kedˇ som si v komente gaya verbala ešte navyše prečítal, že tam hrá jeho obľúbený herec , ktorý ztvárňuje práve takéto thermo postavy , tak som tomu skoro uveril. Nič také! Naopak som veľmi rád, že vytvorili nezvyčajnú dvojku detektívov- jeden alkáč, jedna homokláda, pretože tie hlášky fuckt nemali chybu. A dať jednu menšiu roličku Beckhamovi a jeho trtkačke tiež myslím, že bola trefa do čierneho ! ()

Kudly4

Statham trochu jinak. Jediný veliký + je to, že Statham je můj top herec a každej film sním je u mě pecka. Ano, nehrát v těch filmech on, například v tomhle, nedám víc jak 2*. Příběh mě docela ze začátku nudil až po půlce jsem se do toho nějak dostal. Zaporák byl fajn. 2,5* bez JS, 4* s JS :))) ()

teutates

Jason v tradičnej úlohe lámača ženských sŕdc, mužských kosti. Trochu netradičné krimi, ktoré každopádne neurazí, ba dokonca miestami poteší. Blitz ako slabší odvar, ehm... celkový dojem 5/10 ()

oje

Film se jednoznačně nestylizuje ani do akčního nářezu, kde by Statham tříštil kosti na potkání, ani do kriminálky, která by nutila lámat si hlavu nad vrahovou identitou. S oběma motivy pracuje na půl plynu a hlavně brzké odkrytí kriminální zápletky dělá z filmu utahanou vyšetřovatelskou rutinu. Z chladného průměru se několika nápady vymaní až v posledních minutách. Ani to však celkový dojem nezachrání a Blitz zůstává další šedou miškou mezi policejními filmy. ()

mil@n.fanatik

Sice "jen" mírně nadprůměrný thriller, nicméně s opravdu vynikajícím Jasonem Stathamem, kterému role "tvrďáka" v podobným akčních filmech sedí náramně. Rád ho sleduju a těším se na něho. Díky němu se zvedla kvalita i v tomto filmu. Dodal mu šmrnc a napětí. Drsný konec už tak zahřál mé srdce běhěm filmu, který mě určitě nenudil. Víc takových akčních filmů a nejlépe s podobnými herci jako je Jason Stathem... 70% ()

predators

Určitě nejsem jediný, koho při sledování Blitze napadne, že tady máme co dočinění s plagiátem Smrtonosné pasti. I když, co se týká kvalitativní náplně, má k ní hodně daleko. Statham sice ze sebe chrlí drsné a vtipné hlášky, ale není to prostě ono. Taky akce není tolik, jak bych čekal. Záporák i celá policejní eskadra nehráli špatně, ale scénáristicky nedostali tolik prostoru, abych se mi vryli do paměti. Blitz uspokojí diváka dychtícího po nenáročné krimi honičce. 60% ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu