Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

Ouwen

Totální Britský krimi náser s prvkami "nechutně-brutální" pasivní akce (takže tři ruční střety, hokejka, páčidlo, pěší naháněčka za doprovodu electra a nějaké ty likvidace policajtů) a napumpovaný skvělou atmosférou, ve které hlavní postava je tak nemilosrdná, arogantní, striktní a pálí ostrejma ze svého verbálního shotgunu. Tenhle film miluju. ()

Zeebonk odpad!

Chci právníka, sendvič a aktualizovat status na facebooku aneb jediná věta, která z Blitze stojí za zmínku. Vlastně má tahle věta víc vtipu, invence a dynamičnosti než celý film. ()

Expendable

Je to výborný thriler s Jasonem Stahamom, který jaksi vybočuje z toho, co Json normálně točí. Ano, nejedná se o akční film, což je jedině dobře. Zápletka, děj a záporák ujde, i když některé scény a postavy tu jsou zbytečné. Jason v roli tvrdýho Ira s keltskými prameny, který pije jak duha a smlsává si na irské pálence, velmi pobaví. Jsem rád, že roli ve filmu Blitz vzal, protože na tuto roli se perfektně hodí. K záporákovi. Přišel mi jako takovej teplouš, dost cáklej, že by s ním Jason normálně vyje..l, ale tady to vypadá na rovnocenného protivníka, v psycháčích se nevyznám to jenom Marion Cobreti :D Jedná se určitě o nejlepší Jasonův film, kde není podstatou ukopávání hlav. Kvalita filmu kolem 78% ()

Marsik

Na jakýkoliv Stathamův film se mile rád podívám, protože patří mezi TOP 5 mých oblíbených herců. Jelikož Blitz nenasadili do kin, říkal jsem si, že to bude slabší film. V podstatě to byla pravda, i když mě to ve finále hodně bavilo. Vtipné hlášky v podání Jasona, slušná akce a ten magor-zabiják, to byly důvody, které diváka udržely 90 minut bez problémů v křesle obývacího pokoje. 75% ()

PauloZ

Od kurýra 3 opět jedna z těch slabších stathamovek. Těšil jsem se na solidní akční jízdu v duchu E. Z. a Mechanica, které nebude chybět spád, hlášky a cool záběry. Hlášky byly, ale zbytek jsem nedostal. Dostal jsem sice potenciálně solidní děj, ale ten nebyl využit tak, jak by se slušelo. Já od Jasona vyžaduji adrenalinovou akci, a pokud ne tu, tak alespoň kvalitně vyprávěný děj. Ani jedno se nedostavilo podle mích očekávání, takže lehké zklamání. Doufám, že si to Jason rychle napraví :). ()

VojinRyan

Jason Statham v úlohe tvrdého policajta. Ale akciu nečakajte. Niečo podobné ako " haló " okolo Fastera z Dwaynom Johnsonom. 65% - 3* ()

MartinezZ

Film tak urputně tvrďáckej, až mu to škodí. Jasonovi jsem ani chvilku jeho roli nevěřil. Na jedno podívání ano, ale jinak je to jen "další" Jasonův film, rozhodně nic, z čeho by si ho měl člověk pamatovat. ()

SaNcHeZ_cz

Jason Statham alias Jason Statham. Další z řady podobných filmů tohoto charismatického bijce se snaží držet možná až příliš při zemi. Thrillerové zápletce o vrahovi policistů by slušelo více akce a šikovnější výběr hlavní záporné postavy. A vlastně i zručnější člověk za kamerou. Tahle snaha o to jít s trendy sice celkem vyšla ale na větvi z toho rozhodně nebudete. Díky úsměvným dialogům a slušným hláškám však Blitz za vaši hodinku a půl stojí. ()

agentmiky

Je pravda, že tato Stathamovka se trochu vymyká ostatním filmům s Jasonem.Ztvárňuje tady detektiva v Londýně, i když bez trochu té policejní brutality by to prostě Statham být nemohl.Jako vždy byl film pěkně svižný,hlavní záporák byl skvělý.Gillen ho zahrál naprosto parádně.Paddy Considine zahrál detektiva řídícího se pravidly taktéž výborně.Zajímavým osvěžením bylo londýnské prostředí.Příběh nic moc,ale jinak se mi film docela líbil.Už úvodní scéna mě dostala.Hodnocení:65% ()

gogos

Tvrdý, nekompromisní, zábavný, nahláškovaný Statham v roli uchlastanýho detektiva. Todle je přesně role, pro kterou byl stvořen. Blitzu chybí jediná věc: prostřih cca o 10 minut - linie s černou fetkou a lehce protažený "předzávěr" by si razantnější střih určitě zasloužily. Jinak nemám co dodat, skvělý Statham, hodně vydařená postava záporáka, solidní scénář, dobrý soundtrack. Tydle kriminálky prostě žeru. Jasný 4* ()

blackrain

Tenhle snímek má spoustu vad, přesto se dá skouknout aniž by někoho urazil. Začátek filmu sliboval hodně, pak se ale všechno přesunulo do poklidných vod, které byly semtam něčím narušeny. Stále jsem čekala, že se to všechno pořádně rozjede a že to bude pěkně hustá jizda. Ovšem, toho jsem se nedočkala. Jason Statham je frajer. To se mu samozřejmě upřít nedá. Mám ráda, když se zasměje a ten úsměv ho rozzáří. Ukazuje to, že je člověk a ne jenom mašina na mlácení a střílení a taky, že umí používat i jiné svalstvo, které uzpůsobuje měnění výrazu lidské tváře. ()

movieband

Lebkoun se často v thrillerech neobjevuje, proto jedna navíc, jak mě překvapilo, že mi pomalejší tempo a míň akce nijak nevadilo a Stathamovi to všechno relativně sedlo. Jeho tvrdý a pochmurný look sem mu žral pokaždé, když se objevil na scéně. Sem vcelku překvapený za celý film. ()

slunicko2

Prostě krimithriller. 1) Sledoval jsem film kvůli 42letému Aidenu Gillenovi (vrah Barry Weiss). Nezklamal, ani nepřekvapil. Pak tu ještě je 31letý Luke Evans (Stokes) a 43letý Jason Statham (policista Brant). 2) Podle titulků byl film vyroben v roce 2010. ()

MATADOR

Je to stále ten stejný, nekompromisní Statham - přesně jak ho mají fanoušci rádi. Osobně se mi jeho styl líbí, i když je v každém filmu stejný, ani zde nikterak nezměnil ze své tvrdosti a jeho role detektiva Branta mu sedla. Začátek s hokejkou na irský hurling poukázal na dnešní poměry a co se týče bestselleru, dle kterého je natočená tato filmová verze, ten bych si mile rád přečetl. Filmovému zpracování chybí prostě nějaká hloubka, zbytečné vedlejší linky mě nezajímají a u podobných thrillerů chci akci, napínavost a hnusného záporáka. Všechno Blitz má, ale tak na 50 procentech. Nepotěší i předem jasný závěr, ale uteklo to příjemně a ozvučení je taktéž příjemné. ()

YURAyura

2/10 Hodne slabe - nebyt nekkolika hlasek a echt anglickeho prizvuku akteru, tak je to odpad jak vysity. Scenarista musel vypit hodne irske whisky nez se dopracoval k takovemu paskvilu.. ()

Thomassi

Pro mě je Blitz velkým zklamáním. Jason Statham patří mezi mé nejoblíbenější herce, proto jsem čekal jízdu ve stylu jeho podobnému, tak jak ho známe. Na druhou stranu jde o kriminálku, kde se Jasonova smršť neuplatní. Začátek sice skvěle navnadil (a tam je vlastně Jason Jasonem), pak to ale upadává do obyčejné detektivky, která nemůže nabídnout nic nového, přesto ale pořád koukatelné. Jasonovi prostě tato role vůbec nesedla a bez něj bych o Blitz vůbec nezavadil. Jeden moment mě ale dostal. Byla to rozprávka mezi Jasonem a barmanem po vraždě na toaletě :-) EDIT 21.4.2012: Po druhém zhlédnutí zvedám na čtyři hvězdy. Nevím čím to, ale dnes jsem si to užil. Jason mi nepřišel vůbec špatný. Naopak, byl řízný a cool. Možná to bylo dabingem, který je překvapivě na slušné úrovni. Můj komentář k tomuto filmu je jak den a noc. Ale přiznáme si, že ten druhý je pravdivější :-) 70%. ()

FilmFan24

Hlášky suché jako protřepané Martini ve filmu, který by ale potřeboval víc než jen dobrý chlast. Britové pro televizi dobrou kriminálku umí zmáknout. Proto asi jsem ve filmu určeném pro kina čekal víc. Zápletka mi připoměla tak trochu Policajta ze San Franciska (Metro). Jenom tam byl ten padouch mnohem lepší. Tady tak nějak vinou scénáře snad všechny postavy jaksi tápou... Nehrát tady Jason Statham nevím nevím...Pořád ale slušná zábava. ()

Eldrick

Skrz na skrz škvár, je to tak špatný, že to neni ani vtipný. Dokonce i nedávný Jásonův MECHANIC byl oproti tomuhle mistrovské dílo. Záporák je největší tragéd, jakýho jsem za posledních 10 let ve filmu viděl. Aby takovej potrat s rachitickou postavou Jiřího X. Doležala zmlátil a zabil tolik lidí, aniž by se mu něco stalo, to mě poser na moje holý záda, Stiflere. Jason "nemám vlasy na hlavě, tak si to kompenzuju aspoň na xichtě" Statham za celej film neprocedí jednu slušnou suchou hlášku (kromě těch teploušskejch, ty ušly), která by stála za zapamatování, akční scény neexistujou, až na jedno upocený běhání. Je tu sice pár mordů, trapný vtip o hovně Michaela Jacksona, zmínka o Shitbooku, ale jinak? Zítra si na to ani nevzpomenu. ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu