Úkryt

Panic Room

Úkryt

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 112 min

Já věděla, proč jsem si dala Davida Finchera do své režisérské topky, a to teprve po tom, co jsem od něj zhlédla jeden film, a to "Sedm". Protože jednoho dne přijdou výjimečné a nezapomenutelné filmové zážitky (Klub rváčů) a nadprůměrné filmové zážitky (Úkryt). První, co mě na tomto snímku zaujalo, byla geniální kamera. Poté se objevil Forest Whitaker coby sympatický lupič s dobrým srdcem a bylo to ještě lepší. Film je nápaditý, napínavý, avšak na podruhé zhlédnutí jsem si povšimla pár drobných provařených žánrových nedostatků (vedle je soused, haló, pomozte nám, slyšíte?). Konec bych čekala více "Fincherovský". Celkově však velký nadprůměr.(23.2.2008)

Úvodné titulky, kamera, herci, nápad a atmosféra - to všetko je za jedničku (ehm, teda tu za päť). Problém je však ten, že to je celé aj napriek tomu príliš obyčajné a niet na tom čo pozerať viackrát (podobné Rukojemníkovi s B. Willisom). Nemá žiadnu hĺbku, ale ako thriller funguje dobre. Určite najslabší Fincher (Zodiaca som nevidel). 75%(30.6.2007)

Naprosto klasický hollywoodský námět podaný výborným režisérem. Tři zlodějíčci...hodný, zlý a třetí naprosto hloupý. Na druhé straně odvážná žena chránící své dítě. Od začátku je jasné jak to dopadne, i když film udržuje člověka stále v napětí, že by to přece jen mohlo dopadnout jinak. Ale žádné překvapení se nekoná. Jistojistě však zaujmou dlouhé záběry, kdy kamera prochází celým domem, zdmi, stropy a dveřmi, jakoby bez jediného střihu. Počítače prostě dnes svedou mnohé. Když tento snímek srovnám s ostatními, které jsem od Davida Finchera viděl, tak je to opravdu slabší, pro mě osobně místy trochu nudné. 60 % je tak akorát dost, né-li moc.(23.2.2008)

Sice na Finchera slabší, ale stále vynikající. Třeba scéna, kdy Jodie šla ven pro mobil, přestala hrát hudba a bylo slyšet jen zpomalené dýchání a hlasy přicházejících zlodějů, to bylo excelentní. Jen ten konec to trochu pokazil, to měli ještě trochu vypilovat. Jinak kdyby takových filmů bylo víc, vůbec bych se nezlobil:)(28.5.2002)

Dobře odvedená práce režiséra Finchera a mojí v té době nejoblíbenější herečky Kristen Stewart. I přes to že jsem Panic Room viděl již 5*, jedná se stále o dobrý thriller.(20.2.2009)

• - Nicole Kidman se ve filmu nakonec přecejen objeví, avšak pouze její hlas – hlas přítelkyně Stephena Altmana. (Kulmon)

• - Jodie Foster byla během natáčení podruhé těhotná. (Kulmon)

• - David Koepp napsal scénář za šest dní. (Kulmon)