Úkryt

Panic Room

Úkryt

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 112 min

Celý film se odehrává v prostorách jednoho domu, ale filmu to vůbec neuškodí, spíš naopak a s přibývajícím časem je film čím dál víc napínavější. Jodie Foster tady sice nepředvádí svuj nejlepší výkon, ale to ani nějak nevadí, protože i tak je to strhující thriller(8.2.2005)

Dalsi z typicky Fincherovych filmu. Perfektni rezie, kamera, necekane zabery a k tomu opravdu vyborny scenar. Sice jsem si asi dvakrat rekl - tak tahle by to asi neslo, ale to nic nemeni na vybornem dojmu ze sledovani tohoto netradicniho thrilleru, ktery mi v mnoha ohledech pripomel nejlepsi dila mistra Hitchcocka.(31.7.2002)

|| Scenár: David Koepp | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Ceán Chaffin, Judy Hofflund, David Koepp, Gavin Polone | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: 48 miliónov $ | Tržby: 196,397,415 $ || Remeselná dokonalosť, nulová nadčasovosť. Rutinná prvotriedna práca od Finchera na minimálnom priestore. Najsilnejšími devízami filmu sú jednoznačne vyrovnané herecké výkony všetkých zúčastnených a nápaditá kamera. 80% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(28.8.2011)

Režie Davida Finchera je dokonalá, o tom žádných pochyb, když k tomu přidáme ještě působivou kameru a výbornou Jodie Foster (která, přestože hrála spíše obyčejnou ženu středního věku, působila nečekaně sexy), nemůže vyjít nic jiného, než pětihvězdičkový nářez, ne? Bohužel může, trnem v oku, díky kterému jsem musel jednu hvězdičku ubrat, mi bylo pár dírek ve scénáři. Ačkoliv zloději znali přesnou konstrukci úkrytu, nenapadlo je rozbít kamery, zatímco prostou housewife to napadlo hned? Mno a pak taky ta scénka, kdy Jodie odmítla pomoc policie, přestože stačilo mrknout. Nevím, nevím... Takže celkově jde "pouze" o čtyřhvězdičkový nářez :) 8/10(10.2.2008)

Když se spojí jeden z mých nej. režisérů s jedním z mých nej. herců (Forest Whitaker) s mojí absolutně nej. zahraniční herečkou (Kristen Stewart), nemůže to dopadnout zle .. navíc, co se týče příběhu, je vynikající .. strhující, ano, kdyby tohle režíroval někdo jiný, je to spíš obyčejná průměrná poloakční záležitost, ale Fincher je Fincher a jeho práce nemá konkurenci.(20.5.2008)