Úkryt

Panic Room

Úkryt

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 112 min

David Fincher je můj oblíbený režisér,prostě se mi líbí jeho styl.A i když je "Úkryt" v rámci jeho filmografie vlastně nejnormálnějším snímkem ani náhodou mě nezklamal.Kvalitní scénář,slizcí padouši a moje favoritka Jodie Foster v hlavní roli předvádějí výborné herecké výkony.(25.9.2003)

|| Scenár: David Koepp | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Ceán Chaffin, Judy Hofflund, David Koepp, Gavin Polone | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: 48 miliónov $ | Tržby: 196,397,415 $ || Remeselná dokonalosť, nulová nadčasovosť. Rutinná prvotriedna práca od Finchera na minimálnom priestore. Najsilnejšími devízami filmu sú jednoznačne vyrovnané herecké výkony všetkých zúčastnených a nápaditá kamera. 80% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(28.8.2011)

Kurňa, už jenom ty titulky!!!(1.10.2002)

Dalsi z typicky Fincherovych filmu. Perfektni rezie, kamera, necekane zabery a k tomu opravdu vyborny scenar. Sice jsem si asi dvakrat rekl - tak tahle by to asi neslo, ale to nic nemeni na vybornem dojmu ze sledovani tohoto netradicniho thrilleru, ktery mi v mnoha ohledech pripomel nejlepsi dila mistra Hitchcocka.(31.7.2002)

Režie Davida Finchera je dokonalá, o tom žádných pochyb, když k tomu přidáme ještě působivou kameru a výbornou Jodie Foster (která, přestože hrála spíše obyčejnou ženu středního věku, působila nečekaně sexy), nemůže vyjít nic jiného, než pětihvězdičkový nářez, ne? Bohužel může, trnem v oku, díky kterému jsem musel jednu hvězdičku ubrat, mi bylo pár dírek ve scénáři. Ačkoliv zloději znali přesnou konstrukci úkrytu, nenapadlo je rozbít kamery, zatímco prostou housewife to napadlo hned? Mno a pak taky ta scénka, kdy Jodie odmítla pomoc policie, přestože stačilo mrknout. Nevím, nevím... Takže celkově jde "pouze" o čtyřhvězdičkový nářez :) 8/10(10.2.2008)