Gérard Depardieu nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a "řítí" se za bývalými zaměstnanci získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská vyjížďka se brzy promění v bláznivou road-movie plnou bizarních setkání, vzpomínek na bývalou lásku (Isabelle Adjaniová) a nečekaných zvratů. Šedesátník Serge, o kterém si všichni mysleli, že je jen obyčejný buran, prožívá "Easy Rider" svého života se vším všudy. (oficiální text distributora)

aLPaC

Pozitivní hudba a starý těžkotonážní "Mamut Gérard". Tentokrát ale po dlouhé době v kladném slova smyslu. Gérard je tady analogové stvoření v digitální době a jeho skeče a komediální scény jsou super. Zvlášť ty v úvodu, především v supermarketu. Druhá půlka už tolik humoru neobsahuje a dramatická stránka není nijak obstojná. Takže lepší průměr. ()

Saur.us

Gérard Depardieu si zalouží obdiv už jen za to, že ho hraní musí bavit, když bere takové typy filmů, jako je RRrrr nebo Na mamuta. Stejně jako za to, že si na sebe vzal roli starého zarostlého a tlustého důchodce. Samotný film pak odpovídá standardu Kerverna a Delépina, a například scénky s deprimujícím bratrancem, miss ming nebo nákupním vozíkem jsou nezapomenutelné. ()

HoleToFeed

kamera z motocykla, je úplne úžasná / Depardieu skutočne žiari - ak ho radi nemáte, tak ho radi mať začne a ak ho radi máte, tak ho budete zbožňovať. všetko za predpokladu, že nie ste ľudia bez vkusu :D. totálny top je scéna, kde sa hlavný hrdina stretáva s bratrancom :DDD ()

MickeyStuma

Čeká nás to (snad) všechny. Zasloužený odchod do důchodu a kvůli prokázání potřebných odpracovaných let sháňka po důležitých potvrzení. Gérard Depardieu se zhostil hlavní role a tím náležitě prokázal, že se stále nebojí žádné výzvy a přijímá je s úctou a pokorou. Jedná se o systematický Artový snímek o lidském osudu, bláznovství a pochopení veškerých sounáležitostí s tím spojené. Těžkost doby přinese i jisté procitnutí, tajnosti z minulosti a sebe samého. Legendární motorka Mammut z roku 1973 je takovým pojítkem jeho příběhu, neboť právě na něm objíždí své bývalé zaměstnavatele a díky němuž docílí i několika bizarních setkání, vzpomínek a různých podivných zvláštností. Silný citový příběh takřka ze života. ()

martiňák

Komedie, která není skoro vůbec zábavná. (Nejvtipnější, po jejím shlédnutí, je na ní zdejší komentář od FosaCZ: "A já se ptám: PROČ?"). Sympaťák Depardieu tu není skoro vůbec sympatickej, kamera ho z větší části zabírá zezadu a když už snímá jeho obličej, tváří se především natvrdle. Po shlédnutí v kině tak na jednu *, další dvě přidávám za originalitu a zvláštní melancholii, která ve mně příjemně doznívá i pár dní po shlédnutí filmu. ()

rottik-cb

Film bizarní jako bizarní umění Mamutovy neteře. Hned v úvodu uvidíme realistické porcování prasete, následují další zapamatovatelné scény: vozík, dveře… Pak už se Mamut vydává na svoji cestu, na které potkává extrémní množství fakt ujetých lidí. Já být na jeho místě, tak si to beru osobně (i když on taky není úplně normální :)). Gérard Depardieu hraje Mamuta jako celkem roztomilého, i když poněkud přihlouplého hromotluka- jedna postava o něm dokonce prohlásí, že je „blbec“. Doufala jsem, že alespoň jeho žena se bude držet více při zemi, ale této iluze mě zbavila scéna, kdy se vydá se svojí kamarádkou, igelitovým pytlem a lopatou honit neznámou zlodějku :). Na jednu věc z tohoto filmu ale určitě nikdy nezapomenu- a tou je životopis napsaný na toaletním papíru menstruační krví. A pak, že už všechno bylo vymyšleno =D ()

Joostas

Francouzský Gargantua v jedné se svých životních rolí.Učení laissez faire v sociální praxi.Komplot byznysu a exekutivní, zákonodárné moci v zábavnější formě. ()

BarVo

Osobitý film . Rozumiem, že nie každý mu príde na chuť. Ľudia sú všelijakí. Pre niekoho to bol možno blbý film o retardoch, ale mňa to dojalo. Málo je vidieť takéto nie nasilu pozitívne filmy. Jeden týpek divnejší než druhý, dialógy miestami ako zo špeciálnej školy, ale pritom sú všetci aj s ich úchylkami a vadami nadmieru fajn. O Depardieuovi si myslím svoje, ale toto mu sadlo jak riť na šerbel. / MFF Cinematik Piešťany 2014/ ()

kolodej1

poněkud netradiční road movie, které se musí nechat, že Depardieu dobře zvládnul svou důchodovou roli, ovšem to je asi tak jediný klad. Flasbacky s bývalou láskou byly kromobyčejně nudné, stejně jako i většina krotkých příhod, včetně setkání s lehce retardovanou příbuznou. Když si vezmeme děj, tak není moc o čem hovořit, protože téměř neexistuje, respektive zpočátu to vypadá, že ano, ale původní účel cesty se rozplyne do vytracena a tím pádem se zcela rozpadá i jakákoliv dějová linie. Slabé, musel jsem se nutit k tomu, abych to dokoukal ()

gizi

Takový příběh ze života prostých lidí, poukazující mimo jiné na byrokracii ve Francii. Nemá však v sobě nic výjimečného, snad až poslední třetina je trochu zábavnější. 60%, možná 65%, 14.6.2015. ()

Umělec

Hodně to připomíná Wrestlera, Depardieu je jak dvojče Rourka ... Neuniknou ani další podobnosti, jako je ukončení práce v lahůdkách/na jatkách, podobná kamera "chodící" za hlavním představitelem, naturalistické detailní záběry.... Ve Wrestlerovi ale o ně co jde, tady je to jen příběh slepený z několika epizod a moc to nedrží pohromadě. Scénář byl napsán až po té, co Depardieu kývnul na námět a byl vytvořen během 2 měsíců. A bohužel je to znát. Film měl velký potenciál, který ale nevyužil, působí příliž rozstříštěně a nedotaženě. Ještě, že hlavní roli hraje Depardieu, bez něj by byl film o patro níž. Takhle se to dá v pohodě odkoukat, průměrný "nezávislý" film. 65% P.S. Zajímalo by mě, jestli Depardieu ztloutnul a "sešel" jen kvůli tomuto snímku a nebo je to současná realita :-) ()