Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

P1tr

Josh Trank se snaží Fantastickou čtyřku uchopit po svém a ze začátku mu to vychází a soustředění se na postavy a jejich životy a následné sžívání se se změnami těla působí v rámci žánru svěže. Jenže pak najednou přijde akční zlom a s ním zničehonic závěrečná akce a to je vše. Mediálně propírané zásahy studia a přetáčky jsou na filmu velmi výrazně vidět a filmu neskutečně uškodily a nejde díky tomu o funkční a celistvé dílo, nýbrž o dva tónově a kvalitativně nesourodé filmy nalepené na sebe. Snímek tak má nevyrovnané tempo a nesmyslný, uspěchaný děj. Akce je chabá a jako vyvrcholení snímku je nedostatečná a dosti sterilní. I přes výrazné a neprominutelné nedostatky kazící celkový zážitek je z filmu viditelný potenciál a původní režisérův záměr, který bych velmi rád viděl dokončený. Rozhodně mnohem radši, než tento výsledný paskvil. ()

giovanni3

Již starší "čtyřky" nebyly něco extra. Zde to bylo ještě slabší. 2/3 filmu řešíme vývoj zařízení na cestu mezi dimenzemi a okrajově nějaké ty vztahy. Pak bum bum a doktor doom. A pak šup ultra zaporak padne za slabých 10 minut. Na 2z5 ti dávají slušné efekty a to, že mám tento druh filmů rád. ()

SG-1

"Toto je vědecká olympiáda a né varieté. Nic vědeckého v tom nevidím. A tu desku nám zaplatíte." -porotce- ()

kenkaku

předchozí pokusy verze 2005 a verze 2007 jsem neviděl. Upřímně i na to jak "Marvel Universe" mám rád mi F4 nějak moc nesedla (šutr-man, gumička, sirkovec a neviditelná pipka). Nikdo zajímavý. Ani ťuk. Co mě proto překvapivě zaujalo je aktuální provedení, ze které jsem cítil snahu o "normální" začátek. Ale možná právě proto mě verze zaujala. Většinu filmu jsou postavy "normální" a jsou paradoxně zajímavější než po "přeměně". Tedy vše z mého pohledu zachraňuje snaha o vystavení něčeho od první cihličky (což právě ti kteří F4 znají bude nudit a otravovat a "Fantastické panice", řekl bych i bavit). Vždyť to trvá jen hodinu a půl (titulky nepočítám) a fakt víc než polovinu filmu jsou postavy normální. Tak za sebe dávám normální neuražený průměr. ()

sedm.1

Na novou verzi Fantastické čtyřky jsem se skutečně těšil, a to i přes opravdu velké množství drtivé kritiky, neboť něco podobného se strhlo i kolem zpracování dvou dílů této komiksovky z let 2005 a 2007 a já jsem byl přitom z obou těchto filmů doslova nadšen, ovšem tentokrát musím dát bohužel za pravdu všem těm posměváčkům, neboť Fantastic Four Joshe Tranka z roku 2015 je vážně doslova komiksový průser, a to s velkým P! Já tedy nevím, co tím vším bylo původně zamýšleno, ale tento způsob zpracování komiksové látky je sice netradiční, ale na to sere pes, netradiční přístup v tomto žánru mohl Trankovi vyjít ještě tak v jeho nezávislé Kronice, tohle je ale klasická hollywoodská látka, vyžadující hromady dechberoucích efektů, strhujících akcí, cool postav a hlášek, a to vše na pozadí kulervoucího děje bez chvíle oddechu. A u Fantastic Four by tohle nebylo určitě problém zajistit. Místo toho tu ale zatím máme rádobyfilozofující nudu, která se ze své devadesátiminutové stopáže skládá z nezáživného sedmdesátiminutového prologu, desetiminutové nudné zápletky a desetiminutového akčně-efektního finále, které je trapné až škoda popisovat. S tímhle přístupem přeci nemohli tvůrci čekat jakýkoliv úspěch, či uznání, sakra! Nehledě na to, že ani casting není úplně trefou do černého, přestože všichni obsazení herci jsou talentovaní, výrazní a sympatičtí, ale typologicky jsou ve svých postavách zkrátka naprosto mimo mísu. A jelikož se zde nepodařila zachytit ani jakákoliv atmosféra, či stylovost, je pro mě toto zpracování skutečným zklamáním a provarem, kde se bohužel nepovedlo vážně ale nic. P.S. nyní by si měli všichni kritici Fantastic Four Tima Storyho uvědomit, jaké vlastně byli jeho dva díly skvělé podívané. ()

Sdoom

Celou dobu jsem si říkal, že to není tak špatné, jak říkají hodnocení na různých databázích. Docela mi to utíkalo, i mě to jakžtakž bavilo, i když to evidentně není žádné "Áčko". Jenže pak přišel naprosto katastrofální závěr, který celý film srazil o stupeň dolů a s ním i z mého hodnocení hvězdička dolů. Takhle odfláknutý konec filmu jsem dlouho neviděl...bohužel. (Blu-ray, orig.) ()

Melios

Celkom fajn béčko ,ktoré sa na nič nehrá ,čo je len dobre. Ako reboot celej série nestojí za nič. Postavy ,dej ,kamera ,... Proste všetko ok. Nebolo to až také zlé ako som počul. Pokiaľ nieste fanúšikom Doctora Doom a.k.a Victor V. Doom tak na tento film ani nepozerajte. Nestojíto za to. Za solídny pokus o reštart a za výborného Dooma dávam 56%. ()

Soweek

Kvůli negativním recenzím jsem snímek vm inulosti vynechal no a teď si díkyteleviznímu programu doplnil. Tedy BOHUŽEL doplnil. ()

Purrrfect

We can't change the past but we can change the future. Restart ale moc akce neprinesl, pouze detailni zacatek a jedno velke finale. A tim ze chybel i Stan Lee a i scena po titulkach chybela, dve tragedie !!! ()

666Carnage

Fantastická 4 už dávno měla zdrhnout od Foxu a být jinde kde by si sní poradili lépe. Tohle je druhé zpracování mé docela oblíbené týmovky a zase je to docela zklamání. To, že je Human Torch černej na to už jsem si zvykl v trailerech, ale že takhle poserou Von Dooma to už je moc. První polovina filmu mě bavila. Za to druhá kde se mohlo víc využít fantastické 4 bylo zklamáním. Finální boj byl docela k smíchu. Ani tolik nevadí herci jako spíš špatná režie a odfláknutý scénář. Jakmile jsem zjistil, že to točí Josh Trank věděl jsem, že to bude průser. Protože i jeho Knonika stála za vyliž pr...! Hold se asi nikdy nedočkám pořádný Fantastický 4.50% ()

iXtr3m3

Chápem tých, ktorým to nesadlo, jedným z nich je aj môj brat, ktorého som na to vytiahol do kina. Ale zároveň nemôžem povedať, že s nimi súhlasím. Je to totiž čistá kopírka Kroniky, mám teda na mysli vystavanie deja, gradáciu atď. a keďže sa mi to páčilo tam, páči sa mi to aj tu, keďže rozpočet šiel predsa len do iných cifier ako v Kronike. Samozrejme plný počet nedám, pretože v tom najlepšom to skončí a príliš rýchlo. Je to taký antimarvelovský marvel komix. Záporáka film nemá až do posledných minút, čo je extrémne atypické, stačí si spomenúť na Avengers, kde sa záporák predstavil ako pomaly takmer prvá postava (samozrejme, bol to ťahák celých Avengers, ale aj tak je ten systém úplne opačný). Mne sa to páčilo. Považujem to za takú jednohubku, ktorá by možno dostala vyšší význam buď v prípade pokračovania, kedy by sme jednotku fakt ospravedlnili s jej tempom ako nový Origin hrdinov, alebo v nejakej režisérskej verzii, lenže sa asi nestane ani jedno ani druhé, takže ostáva byť vďačný za to, čo máme. Lepšie to už asi nebude. Bolo to temnejšie, nezrovnateľne menej akčné až dokonca neakčné, ale zato viac prirodzené (v medziach komixu). Dokonca mi nakoniec nevadil ani čierny Johny, to určite nebola slabina filmu. Dávam čistých 80% Možno je to veľa v porovnaní s ostatnými, lebo je to v porovnaní s ostatnou Marvel produkciou s výnimkou Ant-mana naozaj len taká väčšia Kronika, ale zároveň to naozaj nie je odpad ani slabý priemer, určite si to nezaslúži tie čísla, ktoré sú tu. ()

Indy

Papierovo má Fantastická štvorka silný potenciál, ale tejto značke sa na päty lepí smola, pretože aj druhý pokus dopadol podobne nemastne-neslane ako ten prvý ... výsledok je horko ťažko druhá liga medzi komiksovými filmami a veľký rozpočet asi niekto vytuneloval. 4/10 ()

Wicky

Všem zvědavcům doporučuji si pustit posledních 10 minut filmu. Uvidíte nejzkratkovitějšího a nejodfláklejšího záporáka ever a navíc film s nejstupidnějším finále ever, naprostu hnusnýma efektama ever a nejhlubší dno dnešních komiksových filmů ehm..ever! /20%/ ()

KoRner

Veľmi znudený film, ktorý nemá žiadnu dynamiku a akcia, ktorá mohla byť ťahákom filmu je... vlastne ani nie je. Začiatok má sľubný potenciál, keďže je to poňaté celkom realisticky, avšak čím ďalej, tým je to väčšia blbosť. Trank má slabinu v postavách, ktoré hovoria a robia úplné hlúposti až nakoniec odbije koniec tak rýchlo, že si môžete myslieť, že ste práve dopozerali iba pilot nejakého seriálu zo 60-tých rokov. Ešte aj tie zábery sú pomalé, nudné a ničnehovoriace. Dve * dám za Tellera a Maru, avšak mám pocit, že som to aj tak silne nadhodnotil. [3/10] ()

Han22

Hodnocení na ČSFD nelhalo, tohle byla na Marvel neskutečná bída. Ani nevím kde začít. Jsem z X-Menů či Avengerů zvyklý na skvělé herce, promakané postavy, výborné příběhy korunované monumentálními bitvami a efekty a nic z toho se tady nekoná. Herci jsou neznámí, postavy jsou tu jeden rádoby Samuel L. Jackson a parta vypatlaných puberťáků, kteří se na cizí planetu vydají ožralí a chovají se jak totální kreténi. Výprava, efekty a celý vizuál vypadá jak z TV pilotu a ke všemu se většinu filmu nic neděje. Ke konci to začne být celkem fajn, když nezničitelný Doom silou myšlenek likviduje osazenstvo základny a závěrečná bitva v jiné dimenzi má grády, ale ve srovnání i s tak průměrnými původními filmy je tohle zkrátka slabota. ()

HiddenDragon

Nerad si delam o filmu predsudky, i kdyz ma treba spatne ohlasy. A i kdyz tohle dostalo Zlatou malinu, presto jsem si rikal, ze jsem fanousek komiksu, tak snad to nebude tak hrozne. No je to fakt spatny. Je to mozna jeden z nejhorsich komiksovych filmu vubec. A tim nejvetsim minusem je, ze je to proste nuda o nicem. Vedle nabusenych blockbusteru s Avengers tohle vypada jak nejaky neschvaleny prototyp z dob jeste pred prvnimi X-Meny. Stopaz je sice rozumne kratka, ale pokud je zde vseho vsudy tak deset minut trikovych zaberu, je to fail jak prase. Cele je to pojato jako restart, opet s pribehem typu "origin", coz samo o sobe mi prijde strasne zbytecne, ale ve srovnani s verzi 2005 to nejen neni trikove lepsi, ale vubec to neni tak zabavne. Vsechno predevsim pada na castingu. Herci se k sobe vubec nehodi, ani na sve komiksove predlohy, hlavne proto, ze vypadaji jak pubertaci. Nejsem ani predpojaty k cernochum, ale pokud je nekde 50 let zobrazovan bilej Johnny Storm a najednou tam nasilim vrznou multikulti afroamericana, je to proste blbe. Ale to je jeste to nejmensi. Vetsina dialogu je velmi amaterskych a nejlepe pusobi prvni "detska" tretina, kde hrdinove teprv dospivaji. Kdyz pak po nehode na cizi planete vsichni ziskaji sve schopnosti, scenaristicky "strih" po roce mi prisel jak spatny vtip. Reed utece ze zakladny absolutne bez prostredku, nahaty, ale presto odnekud ziska penize na cestovani, vyhybani se uradum i satelitum, a jeste sestavuje svuj dalsi teleport. Prisel jsem si jak v divnem snu. Kdyz pak ke konci zacina konecne nejaka akce, je to opet vyreseno jakymsi transferem na onu neznamou planetu, kde Doom cosi dela - vubec clovek nechape co - ctyrka udela bum bum a leti zpatky na Zemi, kde probehne dalsich par debilnich dialogu, aby to vse skoncilo coolovym "jsme fantastic...". // Doufam, ze tohle nebude mit pokracovani, protoze zde bylo fakt spatne vsechno uz od zacatku. Herci, story, malo triku, zcela nesedici hudba (napr. pri automobilovem zavode)....a jeste kdyz vam do titulku zazni skladba trhajici nejen usi ale primo sedou kuru mozkovou, kterou bych nepustil ani v ramci muceni ten nejhorsim zlocincum, mate chut strcit reziserovi destnik do zadku a rozevrit ho (jak by 100%ne udelal Posledni skaut Willis). Jeez. A to jsem na to chtel jit do kina. ()

NifKor odpad!

Nevím co k tomu říct, prostě odpad! Trailer super ale film odpad to je prostě já nevim dost mě tento film zklamal úplně jde vidět jak hrozný film to je a mrzí mě, že tohle musím říct, ale tento film je totální fraška a lituju i lidi co nato šli do kina, ikdyž to chápu, neboť jak říkám trailer vypadal dobře. Nebudu to zdržovat a prostě dávám tomuhle filmu odpad! Přitom rozpočet měli dobrej takže nevím co blbly. 1,5/10 ()

Krabak

Tohle byl neskutečný sranec. Sorry, ale tohle snad nepatří ani do Marvelu ne? Od komiksu se to liší neskutečným způsobem, zabití hlavního záporáka, s kterým bojuje nejeden marvelovskej hrdina. Černá ohnivá pochodeň? Ten film je prostě hnusnej. Nehledě na to, že sme jak kreténi seděli až do konce filmu na potitulkovou scénu, která NEBYLA.Humor a hlášky, které čekám od těchto filmů, tak to tam nebylo. Super akce taky ne. Ať se jde Trank zabít...tohle si Marvel Comics nezaslouží. Jednu hvězdu dám jen za hezky udělanýho kameníka...--->11% ()

bloodline

Točiť "pilotné" filmy od Marvelu asi už dokáže aj bollywoodsky jimmy jib. Stačí mu dať aspoň zbytočných 150 mega, nejaké pohľadné tváričky v postpubertálnom veku, čo by zajtra mohli byť "in" a známu komiksovku bez štipky úcty k námetovým či scenáristickým veličinám. Keď už nič iné, tak strach naháňajú potenciálne smrdiace daňové úniky, pretože tam, kde sa ušetrilo na hereckých honorároch a podvyživenej akcii, pribudla v meste anjelov nejaká tá vilka v Beverly Hills či limitky tátošov upravených na mieru v Xzibitovej garáži. A to vraj táto blamáž uzrie svetlo sveta v pokračovaní... Priestor, ba priam univerzum, na vylepšenie, povedzme všetkého, tu každopádne existuje. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)