Kolumbovo náměstí

• USA Columbus Circle
všechny plakáty
Rozhovor 3 - Giovanni Ribisi

Dědička, jež byla zavřena ve svém domě téměř dvacet let, musí čelit svým nejhorším obavám. Jeden z jejích sousedů byl zavražděn a přijíždí detektiv, aby celou událost vyšetřil... Abigail Clayton (Selma Blair) žije sama. Hodně sama. Vlastně tahle atraktivní dáma neopustila svůj loftový byt na Manhattanu téměř dvacet let. Slavná dcera bohatého průmyslníka, Abigail, zmizela před zvědavýma očima tisku a od rozruchu své rodiny v den jejích osmnáctých narozenin, kdy se stala dědičkou obrovského dědictví. Po letech své dobrovolné izolace, je Abigail v kontaktu pouze se dvěma lidmi - s domovníkem Klandermannem (Kevin Pollak), se kterým komunikuje prostřednictvím vzkazů a Dr. Raymondem Fontainem (Beau Bridges), dlouholetým rodinným přítelem a jejím jediným důvěrníkem po většinu jejího života. Jednoho dne zemře jedna stará sousedka a celou událost přijíždí vyšetřit detektiv Frank Giardello (Giovanni Ribisi) z oddělení vražd. Když ho Abigail najde za dveřmi a je požádána odpovědět na pár otázek, je z toho úplně zoufalá. Prázdný byt po mrtvé sousedce chce získat Abigail pro sebe a pojistit si tak své soukromí. Jenže na její žádost nikdo neodpovídá a najednou se tam stěhují noví nájemníci, Lillian (Amy Smart) a Charlie (Jason Lee). Abigail úzkostlivě sleduje své sousedy dveřním kukátkem, jenže když se s nimi setká tváří v tvář, její křehký svět začne být v ohrožení... (HBO Europe)

Acrobat

Veľmi dobre zvolená minutáž na niečo, čo sa dá dať aj do seriálu. Čo je však na škodu, je intuitívne odhalenie pointy už len v náznaku. Prišli na to všetci, čo je slabina námetu. Potom síce aj s tým vedomím viete žiť, ale nemá to silu pripútať. Len sledujeme vývoj, vývin, prerod a znovuzrodenie. Tak trochu s pomocou (nezištnou ?)od Ribisiho. Film nie je nepríjemný, len sa ukáže nahý veľmi skoro. A máte ho chuť obliecť. (videné 10.02.2020, BDrip) ()

TommyDiamond

Sice bylo už od začátku jasné, že nový sousedé se chtějí tzv. ,,dostat na kobylku'' naší bohaté dědičce Selmě Blair. Ale konec, tak předvídatelný nebyl! A i když film působí trochu jako epizoda z kriminálky Miami, tak hlavní síla a kouzlo filmu tkví ve vydařeném závěru.... ()

mirkath1

No skutečně to bylo lehce předvídatelné tak po 10.minutě :), přesto mně to bavilo a tyhle filmy mám ráda. odpočinek a relax :D Taky bych někam, kde je teplo a bezpečno :) ()

rigby

Žádný zázrak, ale v druhé půlce to bylo docela zábavné a dívatelné. A obě představitelky hlavních rolí byly celkem pohledné, proto ta druhá hvězdička. ()

Ironhead odpad!

To se fakt nedalo, strasne tupej a predvidatelnej scenar, co si hraje na thriller s prekvapenim... bozeeee, takhle neeeee... ()

Brenda.Ch

Je možné udělit od jedné hvězdy po pět (odpad bych tomuto filmu fakt nedala, na to jsou jiné "pecky"). Tak budu průměrná tak, jak byl průměrný tento film. Jo, všechno bylo předvídatelné, agorafobie hlavní představitelky tady byla, když se to do scénáře hodilo, když ne, tak nebyla. Líbily se mi vsuvky v podobě krátkých šotů minulosti, když se holky po tom výprasku bavily, dalo to autenticitu a zároveň to mírně poodhalilo závěs a bylo jen na mě, jak ho odhrnu celý. Jason Lee mě pobavil, protože ho už mám zapsaného kvůli dětem jako hodného taťku Alvina a dalších veverek či co to bylo, takže jsem si nemohla zvyknout na tu zápornou roli. :-D Ale to je jen odbočení... Dobrý průměr, dobře se mi u toho žehlilo. Nenadchne a neurazí. ()

notozjano

Rádoby thriler, který láká na herecké obsazení. Kromě nádherného loftového bytu nemá tento snímek moc co nabídnout. Nějaké to napětí možná a do Selmy se dá i zamilovat, ale děj to má převelice slabý. Spíše je to taková odpočinkovka, která na závěr dost graduje. Nerad bych to doporučoval a už vůbec ne znovu shlédl. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Epco

Ani jeden zúčastnený nie je žiadna super stár, ale každý z nich má čo to za sebou. No ani jednému sa nie len nepodarilo prekročiť svoj či už televízny, alebo filmoví tieň. Jediný kto tu ako tak zahral je Giovanni Ribisi, ale ten je predsa len o ligu vyššie ako ostatný zúčastnený a dokáže si podržať svoj štandard aj bez schopného režiséra. Ostatný buď prehrávajú alebo vyzerajú ako by hrať ani nevedeli a za to môže už spomínaný režisér. Výslednému celku samozrejme podráža nohy predvídateľný scenár. Tretiu hviezdu som pridal iba s nostalgie keďže trojicu Selma Blair, Amy Smart, Jason Lee mám rád z iných ich projektov. ()

montel

V jednom z luxusních newyorských bytů se stane vražda 80-leté paní. Policisté vyšetřují její smrt, ale motiv ani vrah jsou neznámý. Přímo naproti bytu, kde se vražda stala bydlí mladá dívka Abigail (Salma Blair), která už několik let nevychází ze svého bytu, protože se bojí o svou bezpečnost. Do bytu, kde stará paní umřela se nastěhuje nový pár, Lillian (Amy Smart) a Charlie (Jason Lee), což vypadá na slušné nájemníky. Abigail však zjistí, že se zmýlila, když kukátkem od dveří uvidí, jak Charlie svou přítelkyni brutálně zbije. Abigail nabídne Lillian pomoc a nocleh, to však netuší, jaké obrovské problémy jí tím začínají...Chybou této kriminálky s mou oblíbenou Amy Smart je, že divákovi zhruba v půlce filmu prozradí veškerou pointu. Hned sem pak věděl co bude následovat a děj tak předvídal, což filmu hrozně uškodilo. I tak se na to ale dá dívat, alespoň se to dá zařadit mezi normální, pochopitelné i celkem reálné krimi. 45% ()

Appsalaj

Jediné co na filmu bylo zajmavé tak byla Selma jinak film stačilo vidět jednou a konec filmu byl tak trochu vytržen z kontextu celého děje. ()

musolini

Fajn oddechovka,která mě celkem překvapila a i když člověk tušil,jak to na konec dopadne,tak to stejně sledoval s napětím.Jen teda nepochopím,když se celý film Selma Blair bojí vyjít z bytu,tak na konci se prochází venku,jako by se nechumelilo.To vážně tak rychle překonala strach?? ()

XTrader

Nenáročný film na sobotní večer. Neurazí, ani nenadchne. Herecké výkony průměrné, zápletka zajímavá a občas i napínavé. ()

smrk15

Konec je jasný téměř od začátku, nehrát tam Amy a Slema, tak jsem to v půlce vypnul. Potěšil mě obsah k filmu: OSMNÁCTILETÁ Abigale....nevylezla JIŽ 20 LET z bytu. Jak to ta holka dělá :) ()

hajner

Nechápem ako Amy Smart neobsadzujú do lepších filmov. Podľa mňa je to skvelá a mimoriadne príťažlivá herečka, ktorá dokáže zahrať čokoľvek. V romantickej komédií by jej to pristalo. Ale k filmu. Po vcelku vkusnom začiatku a leteckej vložke nejakej babičky sa film zvrhol na dajaké sociálne blábolenie nejakej frigidnej ženskej, ktorá nevie načo je kľučka od dverí. Cítil som mierou vrchovatou nechuť a hnev k Selme Blair a jej postave. A Volám sa Earl to zvládal dokonale a scény s alkoholom mi pripomenuli spomenutý seriál a práve preto som sa nemohol do jeho postavy násilníka akosi dostať. Ale úžasná Amy to celé ťahala. ()

Milsa

Pár detailov aspoň z môjho pohľadu nedotiahnutých, ale inak celkom zaujímavý film s ešte zaujímavejším koncom. ()