Faster

Faster

Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

No to byla bžunda. Ale já toho Dwayna chápu, to se prostě stává, když vám někdo prostřelí hlavu, že vás to nasere, některé z nás by to dokocne i zabilo. Dwayna samozřejmě ne, jen musel na 20 minut do nemocnice, aby ho umyly od krve a pak vstal a šel se mstít. To je fakt kojenecká výživa jak kráva a dobrý bylo i to lekářský odůvodnění proč neumřel, když měl prostřelenou hlavu prej "chtěl dál žít" :DD To bylo odůvodnění jak, kdyby film byl určen pro čtyřnohé obyvatele kravína v Horní plané. A pak už nasranej Dwayne chodí a střílí lidi do palice, ale těm se asi nechtělo žít, protože většinou umřou. Já už pro smích ani nemůžu dál psát. Vynikající biják, jen je škoda, že tvůrci si asi myslej, že máme v hlavě místo mozku lázeňskou oplatku.(30.3.2012)

Rozpočet $24miliónovTržby USA $23,240,020Tržby Celosvetovo $35,500,904Tržby za predaj DVD v USA $12,214,928 //počet predaných kusov 802,559║ Tak Dwayne Johnson je drsňák na pohľadanie a taký dnešný zástupca Arnolda Schwarzeneggera, moc toho nenahovorí ale za to ani sa moc nemusí snažiť a hneď pri ňom vedľajšie postavy vyznievajú nechcene do prázdna, hlavne ten nájomný zabiják tam je akosi na vyše, možno navodenie dramatu až tak tomuto filmu nesedí ale priamočiara akcia tu újde, priemer bez ambícií. /50%/(16.1.2011)

Dal bych klidně i čtyři, ale je tu pár věcí s kterýma nejsem až tak úplně spokojen. Ta pointa, tu nevnímám zrovna jako velký zápor (akorát by nemusela být tak okatá už někdy v polovině filmu). Co mě ale štve je to zasrané vyměknutí ke konci... a navíc úplně zbytečná linie s jednodolarovým hitmanem. Kdyby scénář na konci nepřišel o koule, tak by to mohla být pekná vendettka na pokec.. takhle ale začneme pěkně zostra a skončime takovým jemným pohlazením koulí.. což v tomto žánru je bohužel na škodu.(2.4.2011)

Rozpočet: 24 000 000 $ Otvárací Víkend: 8 523 153 $ (v 2 454 Kinách) Tržby USA: 23 240 020 $ Tržby ČR: 439 987 $ Tržby Celosvetovo: 35 626 958 $(3.4.2012)

• Rex Mundi

Nič proti starému zlatému archetypu spravodlivej pomsty, ale už je dosť omletý a aby zaujal, musí byť spracovaný naozaj výnimočne... obávam sa, že to pri Faster nevyšlo zo žiadneho hľadiska. Aj keď Rockov drsniacky kukuč má ešte stále slušné grády a Billy Bob hrá slizkých feťákov ako naozaj. Nestačí to však na vytvorenie vzťahu so žiadnou postavou ani s filmom, a nepomôže ani nechutný snuff ako najsilnejšia páka na získavanie sympatií a rozhorčenia diváka.(14.2.2011)

• - Film během prvních pěti dnů od premiéry vydělal slušných 12 200 000 dolarů, což je skoro polovina jeho rozpočtu. (Kuzmik)

• - Dwayne Johnson, Oliver Jackson-Cohen a Maggie Grace absolvovali pred začiatkom natáčania profesionálny vodičský tréning. (m.a.t.o.)

• - Řidič (Dwayne Johnson) používá revolver Ruger Super Redhawk Alaskan ráže 454.casull, což je jedna z nejsilnějších ráží pro krátké zbraně. (HectorHagman)