Faster

Faster

Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Uvod s odchodom z vazenia je vyborny -> usporny a vdaka skvelemu hudobnemu podfarbeniu efektny a efektivny (v zadnom plane s parafrazou znameho westernoveho motivu....a tym nemyslim teraz vyzvanie mobilu postavy Killera). Oproti tomu zaverecna pointa "sucks" ako aj cela linia so spominanym Killerom.(4.2.2011)

• Isherwood

Nemluvný bůh pomsty The Rock bez mrknutí oka rozsévá pomstu za smrt svého bráchy. Ta věta vzrušuje každého fanouška pořádné akce, což po trailerech přerostlo v masivní nadrženost. Výsledek je ale největší výmrd s divákem od startu kinematografie. Kde je nasranost, nekompromisnost, drsnost, stylovost,… prostě všechno?! Něco tak zoufale nudného, i přes minimum slov užvaněného, a celkově neskutečně ‚nevím kudy kam‘ stylem natočeného zde nebylo léta. Rockovi role nesedí (tváří se jak debil!), O. J. Cohen je hovno zabiják (chci Iana Somerhaldera!) a… a vůbec. Dlouho mi tak nekrvácelo srdce zklamáním, jako právě u Faster.(6.2.2011)

slysel jsem ze to stoji za prd.ale po zhlednuti jsem byl w rozpacich,pripomelo mi to film 12kol newim ani proc.ale dobre rock zase kazdemu ukazuje jak je zdatny a nebojacny a jde do wseho za kazdou cenu.ale konec jim trosku uletel jak ho detektiw streli primo do te desticky w hlawe to nemuselo byt.jinak super podiwana 4hwězdy 5tá neni kwuli konci(23.8.2011)

• M.a.t.t.

Tadiaľto cesta nevedie. Rockovi nemožno uprieť charizmu, pre tentokrát ma naviac po ruke kvantum viac než schopných hereckých tvárí ale na dobrý výsledok to vôbec nestačí. Je síce originálne, že divák môže zápletku sledovať z troch rôznych pohľadov ale to nič nemení na jej tuctovosti a ani na tom, že to vďaka režisérovej snahe spraviť z tohoto béčka niečo viac, je kvalitnej akcie ako šafranu a priamočiara zábava sa vytráca nevedno kam. A korunu neúspešnému snaženiu definitívne nasadzuje pomerne neštastná pointa. Nečakal som veľa, ale aj tak som sklamaný.(6.2.2011)

|| Scenár: Tony Gayton, Joe Gayton | Hudba: Clint Mansell | Produkcia: Tony Gayton, Liz Glotzer, Martin Shafer, Robert Teitel | Distribúcia: CBS Films, TriStar Pictures | Štúdio: Castle Rock Entertainment | Rozpočet: 24 miliónov $ | Tržby: 33,151,525 $ ||(4.5.2011)