Faster

Faster

Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Vždy mne bavilo sledovat, když sympatická hora svalstva opouští vězení, nasadí zarputilý výraz a s jemností buldozera si razí svou cestu za pomstou. Nebránil bych se tomu, kdyby hrdinovi občas zkřížil cestu nějaký záblesk logiky, ale takhle to alespoň byla docela slušná sranda.(21.12.2011)

Škoda.Trailer bol neskutočné skvelý a už to vyzeralo že The Rock sa konečne vracia k filmom, ktoré sa mu najviac hodia.No bohužiaľ nie je to mu tak.Trailer je omnoho lepší a predovšetkým úplne iný ako film.V traileri je to doslova Faster, no celková podoba filmu je Slower.Žiadne cool scény, žiadne bitky len uťahané tempo, ktoré sa vlečie.Najväčšie plus je hudba Clinta Mansella, ktorá aspoň vytvára nejakú tu atmosféru či prípadne emocie (ktoré tu vlastne aj tak nie sú).15 minútový kraťas by bola lepšia voľba ako 99 minút pomalého Fastera. 55% - 3*(7.2.2011)

Po dlhej dobe Rock konečne dokázal že vie naozaj dobre zahrať, no tiež mu k tomu pomohol celkom dobrý scenár a réžia George Tillmana. vydarená akčná dráma.(3.3.2011)

No to byla bžunda. Ale já toho Dwayna chápu, to se prostě stává, když vám někdo prostřelí hlavu, že vás to nasere, některé z nás by to dokocne i zabilo. Dwayna samozřejmě ne, jen musel na 20 minut do nemocnice, aby ho umyly od krve a pak vstal a šel se mstít. To je fakt kojenecká výživa jak kráva a dobrý bylo i to lekářský odůvodnění proč neumřel, když měl prostřelenou hlavu prej "chtěl dál žít" :DD To bylo odůvodnění jak, kdyby film byl určen pro čtyřnohé obyvatele kravína v Horní plané. A pak už nasranej Dwayne chodí a střílí lidi do palice, ale těm se asi nechtělo žít, protože většinou umřou. Já už pro smích ani nemůžu dál psát. Vynikající biják, jen je škoda, že tvůrci si asi myslej, že máme v hlavě místo mozku lázeňskou oplatku.(30.3.2012)

• Rex Mundi

Nič proti starému zlatému archetypu spravodlivej pomsty, ale už je dosť omletý a aby zaujal, musí byť spracovaný naozaj výnimočne... obávam sa, že to pri Faster nevyšlo zo žiadneho hľadiska. Aj keď Rockov drsniacky kukuč má ešte stále slušné grády a Billy Bob hrá slizkých feťákov ako naozaj. Nestačí to však na vytvorenie vzťahu so žiadnou postavou ani s filmom, a nepomôže ani nechutný snuff ako najsilnejšia páka na získavanie sympatií a rozhorčenia diváka.(14.2.2011)

• - Pred natáčaním filmu Maggie Grace nikdy nešoférovala auto s manuálnou prevodovkou. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Film má také alternativní konec, ve kterém nájemný vrah zemře. Ve scéně, která trvá přibližně 10. minut, volá se svojí manželkou, přitom v zrcátku uvidí, že se na něj zezadu řítí řidič. Oba se vybourají, probíhá přestřelka, řidič je opět postřelen, zabiják však také. Nakonec řidič přežije a zabiják umírá. Následně se to dozví, jeho manželka, která střílí do láhví od piva, a řidiče pronásleduje velký počet policejních vozů. (Ouwen)

• - Natáčení začalo 8. února 2010 v Los Angeles. (Kuzmik)