poster

Faster

 • Česko

  Rychlejší

 • USA

  Faster

 • Slovensko

  Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Milosrdná Nemesis s rukama jak lopaty na sníh a rameny o šířce automatu na bagety chce svoji pomstu a taky ji systematičností ve stylu T-800 (dokonce i části lebky mají ze stejných materiálů) dostane.. Čekat od pana Johnsona nějaké herectví je asi stejná pošetilost, jako stoupnout si nyní do newyorkských doků a vyhlížet připlutí Titanicu, nicméně vítám jeho návrat do akčních vod a snad tímto definitivně poslal vílu Zubničku na prohlídku k doktoru Szellovi z Maratónce. Bob Cop Thornton ve své typické roli losera odvádí rutinní výkon z povinnosti a O.Jackson-Cohen, jakožto narcis-zabiják, dokonale zhmotnil nesympatično - pokud to byl úmysl, patří mu poklona. Faster rozhodně není čistokrevný akční film, spíše povrchně hloubavá pocta 70. létům zabalená do nablýskaného moderního obalu a s na žánr ne zcela obvyklou hudbou C.Mansella, která však právě svou nekonfekčností vnáší do filmu potřebný punc osudovosti a umožňuje snadnější toleranci místy dosti skřípajícího scénáře. Ty, co bědují nad absencí létajících vozů z traileru, musím odkázat formou decentního spoileru na alternativní konec: Nejdříve souboj aut, potom duel na silnici ve stylu spaghetti westernů, kdy se ukáže, že DRIVER je FASTER, než KILLER, načež naštvaná nevěsta bude v černém a Dwayne odjíždí směr západ slunce s kolonou fízlů za zády. Vážení, já se bavil..(27.5.2011)

 • Shit
  ****

  Dwayne Johnson drsnej a vysvalenej jak nikdy vyleze z kriminálu hned v úvodních minutách filmu a jen co doběhne od věznice ke svýmu fáru, tak okamžitě nastupuje drsnou cestu pomsty, kde svuj malej seznámek zmrdů začne urychleně vyprazdňovat a bez mrknutí oka všechny popravovat svoji osmatřicítkou, navíc super soundtrack hned naladí na tu správnou notu a je jen škoda, že ke konci to začne trochu uvadat a jak závěrečný odhalení, tak i linie s nájemným zabijákem jsou celkem o hovně a Billy Bob Thornton toho taky moc nepředvede.(3.2.2011)

 • castor
  **

  Pomsta byla, je a vždy bude vděčným filmařským tématem, jenže tahle sestava na to jde neuvěřitelně mizerně. Rock s bouchačkou v ruce a nasraným výrazem přitom sliboval slušnou akční jednohubku. Leč, nestalo se. Na akční momenty totiž divák zapomene snad ještě dřív, než vůbec stačí skončit, jednotlivé postavy jsou tak mizerně napsané, až hanba a vedlejší linie (zkrachovalý polda s ksichtem Billyho Boba „Proč sakra mrhám svým talentem? Protože musím tu a tam zaplatit nájem“ Thorntona nebo parodické momenty s jakýmsi nájemným vrahem) jsou tak trochu mimo. Vlastně hodně mimo. Naštěstí to divák pozná velmi brzy, takže má ještě tu slastnou možnost film vypnout a poslat ho do propadliště dějin. Já věřil, že to nemůže být tak nenapínavé, neakční, nestylové, zmatené, zbytečné a že to do konce zvládnu. Blbec!!(3.9.2012)

 • JFL
  ****

  V nitru "Faster" se sváří dva filmy: přímočaré naivní béčko a vážný dospělý thriller intenzifikující podstatu žánru ve stylu nového Hollywoodu. Podobně jako klasické snímky "Noc postupuje" (Night Moves), "Bez okolků" (Point Blank) či "Žít a zemřít v L. A." (To Live and Die in L. A.) také "Faster" se upíná k jednomu ze základních motivů žánru. Jen si za hlavní téma nebere znepokojující podobu kolize zásadového hrdiny a zkaženého světa, nýbrž „jen“ klišé s tradiční motivací či cílem hrdinovy poutě, rodinou. Jenže rodina představuje základní prvek, který zde definuje nejen ústřední figuru, nýbrž naprosto všechny postavy příběhu. Zatímco hrdina deset let seděl ve vězení a užíral se pocitem, že o rodinu přišel a musí se za to pomstít, tak si všichni s ním spjatí rodiny pořídili. Všechny postavy ve zdejším spletenci osudů jsou definované právě svým vztahem k rodině či jeho absencí. Pouze lidé bez rodiny se mohou bezhlavě pouštět do schematického jednání (vrah natáčející snuff i hrdina), zatímco všichni ostatní obcházejí žánrová klišé díky tomu, že jejich rozhodnutí podřizuje vědomí zodpovědnosti či strach ze ztráty rodiny. Vyprávění to náležitě reflektuje, takže ve výsledku film nemá hlavního hrdinu, nýbrž tři paralelní linie (hrdina, policista, zabiják), které rozvádějí ústřední téma. Je pak škoda, že vynikající dramatické scény vycházející z popsaného konceptu jsou pravidelně přebíjeny okatými prvoplánovostmi a laciným patosem. Paradoxně je nejvýraznější slabinou filmu Dwayne Johnson, který prostě na hlavní roli nestačí. Johnson je nepřekonatelný a neodolatelný v rolích, kde může využít své charisma (především jeho wrestlingová „role“ The Rock, z filmů hlavně Rychle a zběsile 5, Southland Tales, Gang v útoku, Vítejte v džungli, ale v zásadě všechny jeho další filmy včetně dětských), ale part ve "Faster" vyžadoval herecky silného představitele, který by nesklouzával k jednorozměrným nazlobeným pohledům, ale dokázal by postavě dát hloubku. S někým takovým mohl ještě více vyznít skvělý herecký ansámbl (vlastně všechny role s více jak dvěma větami jsou obsazené povědomými a charakterově výraznými tvářemi). Díky přítomnosti Johnsona je na film navíc nahlíženo neadekvátně, protože diváci očekávají řízný akční snímek plný velké silácké akce a coolness (za což může také neadekvátně pojatá PR kampaň).(21.6.2011)

 • Kaka
  **

  Rock se na tyto role příliš nehodí a jeho komediální, potažmo akční grimasy mám mnohem radějí, než ty nasrané, které mu člověk prostě a jednoduše tak úplně nebaští. Tím pádem je celá kostra tohoto snímku od základu špatně, protože tato věc je to hlavní, na čem by dílo mělo stát. Bohužel nefunkční. Zoufale neakční, rádoby cool na oko natočená věc, která se v jednu chvíli tváří jako syrová a nekompromisní řežba (několik akčních scén s The Rockem), přičemž během dvou vteřin přepíná na "vystajlovanou" (nefunkční) jízdu (mladý pár nájemných vrahů), kde motivace hlavních hrdinů pro diváka těžko pochopitelná jest. A když už si tak nějak začínám uvědomovat, že tento film nebude nic převratného, ale zvládnu ho ve zdraví dodívat až do finiše, tak dostanu smrtelný úder do hlavy závěrem, při kterém by se i tvůrcům Šestého smyslu zamotala hlava. Kdyby dostal režii Man, mohlo to dopadnout mnohem lépe.(22.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace