Faster

Faster

Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Jediné, čo mi vadilo bol lacný scenár a predvídateľný dej. Príbeh ako taký bol však dobrý, rovnako ako hudba, obsadenie, strih... ja som bol spokojný :)(4.5.2011)

slysel jsem ze to stoji za prd.ale po zhlednuti jsem byl w rozpacich,pripomelo mi to film 12kol newim ani proc.ale dobre rock zase kazdemu ukazuje jak je zdatny a nebojacny a jde do wseho za kazdou cenu.ale konec jim trosku uletel jak ho detektiw streli primo do te desticky w hlawe to nemuselo byt.jinak super podiwana 4hwězdy 5tá neni kwuli konci(23.8.2011)

Milosrdná Nemesis s rukama jak lopaty na sníh a rameny o šířce automatu na bagety chce svoji pomstu a taky ji systematičností ve stylu T-800 (dokonce i části lebky mají ze stejných materiálů) dostane.. Čekat od pana Johnsona nějaké herectví je asi stejná pošetilost, jako stoupnout si nyní do newyorkských doků a vyhlížet připlutí Titanicu, nicméně vítám jeho návrat do akčních vod a snad tímto definitivně poslal vílu Zubničku na prohlídku k doktoru Szellovi z Maratónce. Bob Cop Thornton ve své typické roli losera odvádí rutinní výkon z povinnosti a O.Jackson-Cohen, jakožto narcis-zabiják, dokonale zhmotnil nesympatično - pokud to byl úmysl, patří mu poklona. Faster rozhodně není čistokrevný akční film, spíše povrchně hloubavá pocta 70. létům zabalená do nablýskaného moderního obalu a s na žánr ne zcela obvyklou hudbou C.Mansella, která však právě svou nekonfekčností vnáší do filmu potřebný punc osudovosti a umožňuje snadnější toleranci místy dosti skřípajícího scénáře. Ty, co bědují nad absencí létajících vozů z traileru, musím odkázat formou decentního spoileru na alternativní konec: Nejdříve souboj aut, potom duel na silnici ve stylu spaghetti westernů, kdy se ukáže, že DRIVER je FASTER, než KILLER, načež naštvaná nevěsta bude v černém a Dwayne odjíždí směr západ slunce s kolonou fízlů za zády. Vážení, já se bavil..(27.5.2011)

Na tenhle film jsem viděl všehovšudy jen jeden trailer a to pouze jednou, takže jsem si ani moc nepamatoval, o co tu jde. Řekl jsem si, že to vypadá průměrně a dál se o film nestaral. Pak mi jeden kámoš řekl, že to prý není špatné, že se na to mám mrknout. No a musím mu dát (částečně) za pravdu - není to špatné, ale není to ani dobré. Faster měl v pár scénách (začátek, jízdy s autem) doslova možnost stát se jednak kultem v žánru "revenge movies" a jednak to mohla být příležitost pro The Rocka, aby se vrátil do role, která mu sluší nejlépe (chladný zabiják). Bohužel, ani jedno se nestalo. Film má hodně hluchých míst a The Rock… je možná drsňák, je určitě silák, ale není dobrý herec. Například v Kráčející skále mi ani nepřišlo, že je tak špatný herec, ale tady… to bylo něco příšerného. Za celý film vystřídat dva obličeje, to je taky umění… Zkrátka a dobře - tenhle snímek měl na to být něco víc, ale zahodil tu šanci asi v prvních dvaceti minutách filmu. Co hodnotím obzvlášť kladně je casting (od Thorntona, Grace, Bloodgood po Akinnuoye-Agbaje), kvůli kterému nedám nižší hodnocení. 50 %.(11.3.2011)

Léta jsem si přál Rockův návrat k akční drsnosti a tady se to konečně splnilo. A to tak, že je to solidní a poměrně přímočarý akčňák, který má k dokonalosti daleko (zamrzí hlavně absence pořádnýho dodržkydávání), ale dá se (s nevelkým očekáváním) více než pohodlně užít. Prvních 8 minut je geniálních, pak to jde z kopce a pak zase do kopce. Dwayne, jako "guy who refused to die", není "vyčpělý", ale přesně takový, jaký být má. Žádný úšklebky a zářivý úsměvy, žádná víla zuběnka. Prostě málomluvný a respektuhodný mstitel neboli "driver". Dobrý je i Billy Bob ("cop"), který dostal hodně prostoru, a snesitelná je i třetí hlavní postava filmu - "killer" - blb ale celkem zábavný. A sladkostí jsou tu prvotřídní sporťáky. Na mé straně spokojenost. 7/10.(7.2.2011)