Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

Loki_Six

"Do you know what hell is? It's not fire and devils. All that stuff they taught you when you was little. We make our heaven and our hell while we're alive, Every time we cause pain, every time we cause suffering." ()

Han22

Po nějaké době jsem si dal jeden z desítek akčňáků, co jsem za poslední roky neviděl. Námět je klasickej - Rockovi zabili při podrazu bráchu a tak chodí s bouchačkou a ostřeluje jednoho zmetka za druhým. Režisér to chtěl okořenit a tak přidal ještě pohledy dalších dvou postav - sebestředného nájemného vraha s psychickými problémy a stárnoucího poldu s problémy s fetem a rodinou. Díky tomu je to spíše pomalejší thriler, než akční nářez, ale koukat se na to dá bez problémů. Jen ten brutální zvrat na konci mi tak nějak nedával smysl. ()

iXtr3m3

Nebol to až taký prúser, ale čakal som oveľa viac. Na to, aké to malo obsadenie, som myslel, že to bude záživnejšie. Na druhú stranu práve kvôli tomu "niekedy až príliš starému" obsadeniu to už postrádalo viac na akcii, v podstate aj Snitch bol lepší. Ale ani zďaleka to nebol prúser typu Southland Tales. ()

keoma26

Kdyz mas chut na nejakou jednoduchou, uplne zamerne a tudiz i zabavne a vtipne blbou akcni vypalovacku a rychlej vyplach hlavy ()

Orthank

Ale no tak...! Dwayne Johnson to vie aj lepšie predsa. Jeho vydarený cool hrdina sa snáď ocitol v nesprávnom filme. Režisér žmýka akciu z čoho sa len dá, ale stupídny scenár, ktorý hrdinovi do úst vloží snáď štyri vety a len pramálo hutnej akcie, sa proste nedá rozdýchať. Kopec vychytávok v podobe neprehľadnuteľného hudobného podmazu netradične Clinta Mansela, či dokonale nazvučených minimalistických scén cinkotajúcich nábojníc alebo rotačného bubna revolveru si všimnete od začiatku. To ale nezachráni absurdné situácie a plytký dej, ktorý ponúka snáď len dobre naservírované záverečné odhalenie. Aspoň dačo. Živočíšna cesta za vendetou je síce strašne cool, ale čo z toho, že vám je to úplne jedno a tak trošku nechápete, prečo sa ten týpek tak efektne rozčuľuje. Mimochodom toho psychopatického nájomného vraha, ako aj zopár filozofických žvástov si mohli scenáristi odpustiť, veď pôsobia ako vystrihnuté z nejakej low-end učebnice. Na druhej strane nájde sa aj zopár vydarených slovných perličiek, ale stále je to len ako orosenie na púšti, a keď do toho započítam jedinú efektnú automobilovú štvanicu s flashbacku či maximálne dva podarené osobné súboje, vychádza mi z toho len veľmi slabí odvar trajlerovej kampane. Od začiatku máte pocit, že presne viete, čo chceli tvorcovia filmom povedať, až na to, že sa to v skutočnosti v jednom kuse snažia popierať. Čo si mám do paroma o tom vlastne myslieť? ()

Fary

Myslim, ze tohle se jmenuje "Faster" jenom proto, ze nazev "O rodicich a detech" uz bych obsazeny... Nicmene tak nejak to splnilo ocekavani, takze ** (2,5). ()

Rssa

Nečekaně nudný film s hodně přehrávajícím Rockem, absolutně zbytečnou vedlejší linkou s "Killerem", špatným B.B.Thorntonem, opuchlou Bloodgood, vrásčitou Gugino a celkově přehlídkou bídných výkonů, špatného scénaře a nelogičností. Bohužel z A-filmu spadl po shlédnutí Faster do kategorie B-filmu a rozhodně ne povedených! Trochu to zachraňuje kamera a některé scény, jinak bída. 40 % ()

cab

Necekane neakcni podivana, ktera podle traileru slibovala vetsi stylovou zabavu a koule, ale de facto od zacatku az do konce se venovala podvedenumu muzi, ktery si jde trpelive za svou odplatou a popravuje jednoho po druhem, i kdyz mu je v jeho pocinani braneno. Az na spackane vysvetlovani historie hrdiny, jednoho najemneho vraha a radoby prekvapive finale s jednim velkym zvratem se da hovorit o prumernem becku. 40% ()

Holina

Jednoduše tak chytlavé, že odpouštím i nelogické kixy a zmatené vyprávění. Vynikající atmosféře rozhodně přispěl hudební podkres Clinta Mansella. A nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu - Dwayne Jonson sem sedne jak prdel na hrnec - tohle by měly být jeho role. Klobouk dolů pobavil jsem se. SOUNDTRACK: Hluboké zklamání, troufám si říci, že nejhorší Mansell jakého jsem dosud slyšel. Nevýrazný motiv, to co ve filmu vstřikuje adrenalin do krve, ztrácí v samostatné podobě jakékoliv kouzlo. Přesně dva songy stojí za poslech, toť vše. ()

Kalper

Rock jako ultimátní mlátička v průměrném a trochu hloupoučkém filmu o pomstě. Za zmínku tu, kromě Rocka, ještě stojí zajímavá postava zabijáka v podání Oliver Jackson-Cohena. Zasloužil by si alespoň malý krátkometrážní spin-off. ()

Speedy01

Pokud bych to měl vyjádřit ve hvězdičkách tak jsem velmi váhal jestli dát 3 nebo 2. Díky hodně ohranému příběhu jsem spíš uvažoval o 2, ale Dwayne Johnson zahrál docela dobře a celková atmosféra filmu se mi docela líbila tak jsem se rozhodl pro 3 hvězdy... Velmi slabé 3. ()

AdamesWWE

[8/10] Po druhom pozretí zvyšujem svoje hodnotenie. Zaujímavý thriller, scenáristicky dobre napísaný, nepredvídateľný, nie až taký priamočiary ako som čakal ale nevadí, klišé by tu aj bolo, ale ostatné kladné hodnoty filmu to v kľude prerážajú a hlavne je dobré že ten príbeh je tak dobre prepracovaný, bavilo ma to. Zaujímavé vedľajšie postavy a hlavne skvelý The Rock, celkom sa mi páčila aj hudba a dobre je tu cítiť aj napätie. Good job. ()

Corpsegrinder

Nesmyslná kravina kde je v příběhu nakousnuto snad milion věcí a nikdy se nic pořádně nevysvětlí. THE ROCK je ve filmu drsňácky přezdívanej ŘIDIČ jenže jedinej moment kdy předvádí řidičský umění je asi minutová scéna v první polovině. Nemůžu se zbavit pocitu že ten film vypadá jak druhá část dvoudílný minisérie. Ty flashbacky zde jsou k ničemu. Jinak největší sranda rozhodně fakt že Rock to za film bouchačkou schytá 3x do hlavy a pokaždý to přežije :))) ()

dopita

Dwayne Johnson ze sebe dělá terminátora takovým způsobem, že ani nevim, jestli je to ještě vtipný, nebo jen trapný. Vlastně ani terminátor na něj nemá. Ulici přechází tak, že na auta kašle (samozřejmě všechny, asi ze strachu nebo co, na fleku zastavěj), suveréně chodí do veřejných budov a tam před očima spousty lidí někoho odkrágluje a stejně suveréně odejde jako by nic a ani kulka vpálená mu do hlavy mu samozřejmě nijak neublíží … No jak říkám – terminátor je vedle něj šupák s germánským přízvukem. Je to jedna z mála rolí, možná dokonce jediná, kde mě role Dwayne Johnsona není sympatická. Jenže to je problém celýho filmu, sympatická postava tam není ani jedna. Billy Bob Thornton je kripl, kterej se mimochodem v závěru vybarvil tak, že mám obavy o duševní zdraví scénáristy. Co dělal ve filmu křivookej a křivohubej kostitřas slyšící na jméno Jennifer Carpenterová mě uniká, jinak moje oblíbená Carla Guginoová celým filmem propluje s trapně otevřenou hubou ala Christian Slater a ospravedlní účasti ve filmu Maggie Graceové jejíma dlouhýma nohama se taky vůbec nepovedlo. Ale jedno se filmu upřít nedá – nenudil jsem se, proto hodnotím tak jak hodnotím, páč si myslím, že o nic jinýho by v takovýchto filmech ani jít nemělo, což ale neznamená, že to není strašná kokotina. ()

ondrula

Film je v zásadě o tom, že se lidi vzájemně střílí do hlavy a nic moc to s nima nedělá. Jediná věc, která mě zaujala, jsou komicky digitálně nafouklé Rockovy svaly na posteru. A celkem mi bylo líto Billy Boba, že se v té kravině angažoval. ()

iampatrik

Vlastně stačí zkopírovat vlastní komentář z velice podobného, zároveň také nového snímku Mechanik, jelikož snímky jsou si hodnocením nakonec velmi podobné: Přímočaré, jednoduché, strohé, jednohubka, akční béčko... Prostě nic náročného, na druhou stranu koukatelné a jako taková akční oddychovka postačí.. ()

ThomasCrown

Netreba sa zamýšľať nad dejom a film si užiť. Cesta pomsty je relatívne rýchla, určite vďaka stopáži, ale aj pre málo plochých miest. Chevelle na tempe pridáva a nemám nič čo by som vytkol. Bavil som sa. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu