Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

White-Man

Tři hvězdičky za to, že je Dwayne můj oblíbený herec. Nevím moc, co si mám o filmu myslet. Začátek je dobrý, konec je ale už příliš přitažený za vlasy. Nájemný vrah mi přišel vykreslován jako „chudáček“. ()

TomasB

Už ze od začátku filmu jsem věděl, že tohle je film, ke kterému chci napsat komentář. Přemýšlel jsem, co a jak a stále se mi hrne na jazyk jediné slovo....NEMILOSRDNĚ:))))) ()

CrazymanM

Celkem slušná,akční oddechovka,plná děsných sraček,s poněkud nesmrtelným The Rockem a slizkým Bobem Thorntonem.Dvakrát to ale vidět nemusím,jednou stačí! ()

lobo87

Aby sa The Rock vo filme ani raz poriadne nepobil, tomu hovorím premárnený potenciál. Celkovo zábavné, akčné, drsné... Fantastický úvod s odchodom z väzenia zabila následná (ne)logickosť a divné konanie hrdinov. Určite z toho mohol režisér vytĺcť viac, ako Faster v skutočnosti ponúka. Viac bojových scén, naháňačiek, záporák s charizmou a bola by z toho chuťovka pre mužské pokolenie. Takto je to u mňa na 65%. ()

Centime

Začíná to docela slibně, ale zhruba tak v půlce asi scénárista s rejžou začali fetovat nebo je osvítilo nebo obojí, a proto si zřejmě mysleli, že nejlepší bude, když totálně zazdí relativně slušně rozjetou akci. Typický příklad filmu, který se snažil o něco (težko říct co), ale ve skutečnosti se raději měl víc držet docela normálního klišé a dál od amerického boha a dojemných scének. ()

Mikecat

Nebyť tej debilnej zápletky s tým debilným čiernym kazateľom - fajn film, super Dwayne Johnson, super Billy Bob Thornton. ()

honzic

Slibný začátek, trapný konec. Film, který během děje hodně ztrácí na akčnosti a logičnosti a závěr je překombinovaný až to bolí. Chtělo to více reálnost a skutečné akce, které je tam pomálu. Hodnocení: 45 % ()

vejfukCZ

Pro mě úplná pecka. A je mi jedno že vrchní komentátoři jejichž komentáře se zobrazují jako první tomu moc dobré hodnocení nedávají. Za mě - výborné tempo které si drží laťku od začátku do konce ai když se to nezdá, tohle není film kde nějakej badass všem nakope zadek, ne. Opravdu nemusí hlavní role věčně něco říkat, dík za hlavního hrdinu kterej se nepokouší pořád o nějaké hlášky a je stručnej jak jen to jde. 5* sem nedal jen proto že tenhle film nepředstavuje nic chytrého nebo zamyšlení plného- ()

yazik

Jasný cíl, jednoduchý scénář, ale solidně zahrané a bavil jsem se. Žádný mazání medu kolem huby, žádné otázky, ale rovnou akce. žádné zbytečné "dialogy". To jsou asi tak pozitiva, pokud však hledáte hlubší myšlenku, zápletku nebo slaďárnu a-lá Hollywood, tak jste na špatné adrese. ()

wopi

Marný pokus skloubit akční příběh s psychologickým. Nefunguje. Dal bych "odpad", ale když si vzpomenu na "Babovřesky", musím dát aspoň jednu hvězdu. Tady jsou hezčí auta. :-) ()

lmc

Otřesná režie, mělo to padnout do lepších rukou - působí to jako debut nějakého studenta. Herci nevyužití, postavy ploché - např. Gudino v podstatě zbytečná, což je škoda. Jsou tam scény kdy to těm hercům nežerete, ale to je hlavně problém scénáře, který nutí postavy se chovat jednu chvíli tak a druhou chvíli úplně jinak, bez nějaké znatelné motivace. Akce minimum, a když už tak je na dnešní poměry dost podprůměrna. Záverečné "odhlalení" nefunguje vůbec protože vám film jasně sdělí kdo je onen tajný muž už zhruba v polovině. Bohužel, na to aby to byla jízda je to dost tupé a režijně nezvládnuté... ()

BrckoGOS

Pohodová oddychovka, která mě nějak zvlášť na zadek neposadila, ale špatné to určitě nebylo. Takový pěkný průměr. ()

Jamall

Nebýt toho, že se film utápí v časté nelogičnosti, šel bych výš. A nebýt toho, že jsem měl po dobu sledování raději vypnutý mozek abych moc nerýpal, šel bych níž. Takhle z toho vychází průměrné tři. Rozhodně potěší vidět Dwaynea s pistolí v ruce než když si hraje na zoubkovou vílu. I když akce je tu vlastně nulová. ()

Patr1k

Už som sa naučil odosobniť od traileru a netešiť sa dopredu, pretože sklamanie môže byť velké, tu som čakal o niečo viac ako som dostal, ale aj tak som sa bavil super, dobrý príbeh s priemernými hereckými výkonmi s prijatelnou stopážou a skvelou hudbou (kvôli tej som dal 4*), čo ma však dostalo je to, že v traileri bola konfrontácia ferrari a chevrolete a vo filme nič (to sa fanúšikom-divákom nerobí). ()

Faethorius

pripomína mi to dobré akčné filmy z rokov 1970 až 90 tak preto .Nieje to také bezduché ako sa väčšinou po roku 2000 točia . ()

Element2

Má to sexappeal, The Rocka a akci, víc už od filmu nepotřebuju. Rozhodně to není jeden z těch filmů, kde se zbytečně kecá a oplývá dlouhými dialogy. Dialogy k filmu patří a tenhle film jasně dokazuje, že u všech dialogů se usínat nemusí ()

djcremo

Neskutočne nudný a nelogický film. Zvláštny dej a príbeh, ktorý ničím nenadchne, skôr sa pri niektorých scénach chytíte za hlavu, ako niečo takéto mohol niekto natočiť. Pre mňa veľmi veľké sklamanie. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu