Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

Pythonator

Mně to zase tak hrozné nepřišlo. Podívat se na to dá. Cage je mi stále sympatický a jeho filmy zatím pořád baví. Jde to sice od desíti k pěti, ale třeba ho ještě nějaký trhák zachrání. Já mu to přeju. Vendeta nemá moc extra scénář, ale rozhodně to není na stejné úrovni jako béčkové srance. ()

pichta

Pekne zamotaná spravodlivosť. Ked nepomôže polícia, tak je tu takéto riešenie, síce krajné no riešenie. Zamotanosť a s pekla šťastie to akosi vyriešili...súdržnosť skupiny ma dostala. Herci dobrí, scény urobené ako z reálneho života. ()

Frank2

Pěkný a napínavý film. Pozor SPOILER: nejvíce oceňuji reakci manželky když zjistí co Cage ujednal...konečně si tvůrci nehráli na přehnaně morální a svaté a zareagovali dle mého názoru zcela racionálně v dané situaci. To zvedá mé hodnocení o 1* výše. ()

mdf

Béčková záležitost, Cage už se vzhůru nikdy nezvedne. Určitě další, který vidět,už nemusím. ()

Sa.sa

"líná ryba skáče..." Ano každá služba něco stojí a vyžaduje... Super námět a hlavně ten konec byl fakt dobrý... :))) ()

Doudy01

Na Cage to neni špatný = bohužel to znamená odpad. Druhou hvězdu sem musel dát za bradku, která mu konečně dala jinej výraz, o učitelskejch brejličkách nemluvě. Jinak film zas tak tupej nápad nemá - chci spravedlnost a ta se nějak domrcaseně obrátí proti mně. Z toho se dalo vymlátit něco tak krásně béčkovitýho... Škoda. ()

BioRaj

Poslední dobou i před poslední dobou mě připadají filmy s Nicolasem až na jednu výjimku na jedno velký brdo , nemastné neslané . Skoro se Cage stává zárukou , že film kde je obsazený prostě jen tak projde a zase vyšumí . Při sledování tohoto snímku jsem měl pocit , že všechno jsem už vlastně viděl . ()

BEZHLAVY

Po delší časové době konečně pořádně napínavý kousek, ať si tady kašpárci--oduševnělí kritici píší co chtějí!!! Zkrátka mne to upoutalo do křesla od počátku do konce a všiml jsem si promakaného střihu, což je asi to, co mne drželo pořád v napětí. Výkony Cage a Pierse jako vždy nezklamou, námět je velmi zajímavý. ()

Montmorency

Docela dobrý téma, ale nějak to vázne u válu:-)....N.Cage se promění v mžiku sekundy z plytkého učitele v akčního hrdinu a začíná dost nudný ''aktion''.....(Proboha kdo poradil J.Jones, aby se stala herečkou?! Sledovat její flegmatický tupý výraz je pokaždé zážitek:-) ()

macot

Nudil jsem se od začátku až do konce. Vydržel jsem to jenom kvůli tomu, že Nicolase mám rád, ale objektivně opravdu upadá do šedého průměru. Snad se to u něj v EX 3 změní. ()

JerryPilsen

Přes velmi slušný náběh dávám 3 hvězdy.Druhá půle už je zpatlaná,chyby ve scénáři jsou látány a vrství další.Škoda toho,nápad byl dobrý.Těžko uvěřit,že by takhle mohla tajná organizace fungovat. ()

vnimat_Krasu

Nicolas Cage miluje ženu Dona Drapera a říká si tak o problémy. Sto minut bezbarvé, výplachové akce s nadměrnou porcí Nickových vyplašených očí a za vlasy přitažené zápletky. Dokud se scénář drží při zemi, je možné vzývat Telefonní budku. Jak se ovšem rozjede smršť konspirací s línající rybou, rozpoznáte jen podprůměrný thriller, v němž Debra Fucking Morgan hraje na violoncello. Spíše než o průšvih Cage se zde jedná o osobní prohru Rogera Donaldsona. ()

Thomrius

Mě se film líbil, nejsem zhýčkaný dnešní dobou a dnešními efekty. Cage opět hraje skvěle, postava mu sedne. Zajímavý příběh, který vtáhne a nepustí. 90% 5* ()

pravda1

Čakal som možno trocha viac ale po posledných skúsenostiach s Cage-ovými filmovými dielami som bol zas a znova uistený že kvalita jeho filmov s jeho rastúcim vekom klesá.Začínam byť pripravený na to že každý nový film od Cage-a je druhotriedna zlátanina a že ma už asi ničím iným neprekvapí. ()

Tomatec

Poslední dobou nemůžu najít thriller, kterej by mě dostal svým promakaným nápadem, všechno na jedno brdo. Vendeta je trochu jiná, pokus o víc, než je běžné, je znát, ale není to dotažený do konce. Napětí a spád to má, Cageovi je jedno jestli hraje v komedii, thrilleru nebo dramatu, hraje porád stejně, ... podprůměrně! Za vidění to rozhodně stojí. ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)